Moergestelse ontdekt twee reuzen op Bali Laatste ronde televisiebingo Debutantenparade veelbelovend Aphrodite Sawwelen krijgt goede impuls Pierewaaiersblaoike Mini Playbackshow p WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 - 24e Jaargang - Nr. 1085 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Twee van de vier debutanten: Corrie Laurenssen en Eric Boogaers. TIP: Javaanse Jongens’ voor ceremonies in tempel Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Carla Roozen poseert bij de twee reuzen in een tempel op Bali. Carla Roozen uit de Pr. Irenestraat verblijft op het Indonesische eiland Bali voor haar afstuderen. Tijdens een wandeling ontdekte ze in een tempel zowaar twee reuzen, die getuige de foto die ze opstuurde wel wat lijken op ’Javaanse Jongens’. Volgens de informatie die de twintigjarige Carla opstuurde aan haar ouders Jeannette en Harrie Roozen, worden de reuzen gebruikt tijdens bepaalde cere monies. Donderdag 23 februar 19.00 u.: Laatste televisiebingo Het jaar is alweer ruim een maand oud en de voorbereidingen voor carnaval 2000 zijn weer in volle gang. Dit geldt ook voor het Piere waaiersblaoike. Momenteel draaien de persen op volle toeren Hij springt van de hak op de tak en heeft moeite om binnen zijn creatie te blijven. Wat let hem om een wat vrijblijvender creatie te kiezen?? Zo kon Eric Boogaers alle kanten op met Tinuske de Plantsoenarbeider. Qua voor drachtskunstenaar kwam hij uitstekend uit de verf, we hadden niet anders verwacht. Zijn tekst had een hoog “bestaande moppen gehalte” (de spijkers van van Leeuwen werden die van de Boerenbond), maar het is op zich knap de moppen een actuele inhoud geven. Mij dunkt dat er in Moergestel best mensen zijn die tek sten hebben, die zij aan Eric willen toever trouwen en daar is niks mis mee. Zo hadden we de dijenkletsers gehad en kwam Corrie Laurenssen nog aan bod. Achteraf bezien had zij beter het spits af kunnen bijten om ons in de stemming te brengen. Als pre sentatrice van MTV had zij een bijzonder gezel lige “keuvel” over haar ervaringen, maar door het ontbreken van echte dijenkletsers, kreeg zij jammer genoeg niet die aandacht van de inmid dels vermoeide zaal, die zij verdiende. Al met al een toffe avond, uitstekend muzikaal omlijst door d’Ambiejans, en vlot aaneen gepraat door Martien Oerlemans. Albert van der Werf Zoals elk jaar organiseert C.V de Durdraaiers weer een Mini-Playbackshow met carnaval, en wel op zondagmiddag 5 maart 2000 a.s. Alle kinderen uit Moergestel en omstreken t/m 12 jaar, en nog zittend op de lagere school, kun nen zich opgeven bij J. v. Esch (tel. 513 1069) of Erica op ‘t Hoog.(tel. 513 3669). Bij de opgave moet je je eigen naam, de naam van de artiest(en) die je nadoet, het aantal per sonen dat meedoet en tevens hun leeftijd(en) even doorgeven. Men kan zich opgeven t/m donderdag 24 febru ari a.s. dus als je nog net te jong bent voor het artiestengala op zaterdagavond, geef je dan op voor de Mini-Playbackshow op zondagmid dag, en laat zien dat de jeugd de toekomst heeft. Party-Boerderij “r Draaiboompje en op donderdag 24, vrijdag 25 of zaterdag 26 februari kunt u één van onze hofhoudingsle- den bij u aan de deur aantreffen om de krant aan u aan te bieden. Tevens hebben zij een collectebus bij zich, voor een, uiteraard geheel vrijblijvende, bijdrage. Deze bijdrage komt ten goede aan o.a.: de car navalsoptocht, bejaarden-/seniorenmiddag en de kindermiddag. Mochten wij u niet thuis treffen, dan zullen we, middels uw brievenbus, de krant bij u achter laten zodat u van alle activiteiten die Moergestel te bieden heeft tijdens carnaval, op de hoogte zult zijn. Tevens willen wij van de gelegenheid gebruik maken om u alvast gezellige carnavalsdagen toe te wensen onder het motto: ’We zén rond!’ Huidverzorgingsinstituut 71 Schoolstraat 5 j M MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J E ze met dit fenomeen in de loop van vorig jaar kennis heeft gemaakt. Dat schrijft ze ook aan haar ouders. Carla bedoelt daarmee het ontstaan van de drie reuzen, onder wie Gèèselse Erme- lindis. Voor WieKentKunst, de organisatie achter de reuzen, was de ontdekking van de reuzen op Bali een grote verassing. Daarnaast is WieKentKunst ook in zijn nopjes met de melding van Carla omdat er uit blijkt dat de reuzen echt zijn gaan leven in de Moergestelse samenleving. Donderdag 23 februari 19.00 uur Morgen, donderdag 19.00 uur, is de laatste van vier uitzendingen televisiebingo die MTV maakt i.s.m. Showband Taxandria uit Oisterwijk. Voor de laatste keer dit seizoen wordt het prijzengeld van ruim 1.000,- aan de winnende deelnemers uitgereikt. Ook de afgelopen dagen zijn kinderen van Scouting St. Jan (’n vereniging die eveneens in de opbrengst van het spel meedeelt) in Moergestel langs de deuren geweest om de loten te verkopen. Mocht u voor deze laatste ronde nog geen loten hebben, of wilt u er nog bijkopen, ga dan even langs een voorverkoopadres in Moergestel: Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Denissen, Super De Boer of Kadoshop Broers. Voor 2,50 per lot maakt u kans op een van de schitterende prijzen. Nog niet afgehaalde prijzen: De prijzen, gevallen op de volgende lotnummers, zijn nog niet afgehaald: HH 0013, JJ 1458, GG 1454, JJ 1634, GG 1338, JJ 145 en GG 0832. Deze prijzen zijn af te halen bij Rien van der Sterre, Durendaaldreef 6 in Oisterwijk. Ook de prijzen van de laatste ronde zijn vanaf a.s. vrijdag daar af te halen. DONDERDAG 23 FEBRUARI 19.00 UUR: MTV TELEVISIEBINGO. Carla studeert aan de Nederlandse Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Breda. In het kader van haar studie liep ze vorig jaar stage in Amsterdam. Daar viel ze in positieve zin op door haar grote belangstelling voor cultuur en geschiedenis. Dat weer levrde haar een stage op in Ubud, een kunstenaarsdorp op het eiland Bali. Dit dorp heeft een museum. Voor Carla de taak om als afstudeeropdracht manieren te bedenken om dit museum commercieel aantrekkelijker te maken. Het komt er op neer dat ze plannen moet maken om mee toeristen te trekken. Ze vertrok begin dit jaar en hoopt op 13 mei terug te keren. De aandacht van Carla werd tijdens een wan deling meteen door de reuzen getrokken omdat Prijzen, een juryrapport of iets dergelijks kwamen er afgelopen zaterdag in Den Boogaard (nog) niet aan te pas. Fair genoeg om debutanten over de drempel te helpen. Bovendien beet de enige routinier Will Habraken het spits af om de plankenkoorts te verminderen. Dat neemt niet weg dat juist deze krant middels een recensie aandacht aan het gepresteerde moet besteden en hier en daar (kleine) kritische noten wil kraken. Over het algemeen ging ik na afloop met een goed gevoel naar huis. Zo, dat staat tenminste weer op de Moergestelse agenda, de toekomst is verzekerd. Zoals gezegd beet Will het spits af. Ze geeft aan dat dit de laatste keer is, dat zij meedoet. Het zal haar niet meevallen om de verleiding te weerstaan. Want als geen ander weet zij juist actuele gebeurtenissen op de korrel te nemen. Nog maar amper is de gemeente een campagne begonnen om brandweerlieden te werven of Will staat al als brandweervrouw in de ton en heeft al de nodige ervaringen opgedaan. Will, bedankt dat je deze ervaringen met ons hebt willen delen. Marco van Herck was de enige debutant, waar van we écht niet wisten, wat we van hem te verwachten hadden. Vol flair presenteerde hij zich als de Moergestelse Millennium-baby. Hij zei het allemaal recht voor zijn raap en ging daar bij naar mijn gevoel soms over de schreef. Als hij het nog niet gedaan heeft verdient het voor de toekomt wellicht aanbeveling zijn tekst door enkele mensen te laten screnen. Talent is volop aanwezig en zijn ernstige noot inzake het vluchtelingenprobleem was zelfs indruk wekkend. Maikel Denissen greep terug op Lars de Vertrouwensarts, een creatie, waarmee hij al eens een try-out heeft gedaan. Maikel is vooral een woordkunstenaar en is daarin origineel. •'T* 'z "'SL Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond ft Jj 2] Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1