Open Dag OPEN DAG op dinsdag 21 maart Een Basisschool kiezen? GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Zaterdag 19 februari: Sauwelavond Nog slechts enkele kaarten... Bouwen met Janssen? ALTIJD BINGO!!! De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de Koning Willem II College: een solide school met alle mogelijkheden - al 135 jaar Neem er de tijd voor! KPJ Hengstenbal Jantje Beton Roefeldag SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen O.B.S. ’De Bienekebolders’ R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-5133604 Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de (Jumbo Denissen of Den Boogaard) MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 Graaf van Ursel, Hertog Jan 2 Directeur J. Geerts, tel. 513 1560 Basisscholen ■H Directeur H. van de Ven, tel. 513 1886 U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-18.30 uur Tevens wordt een informatieavond gehouden op maandag 20 maart van 20.00-22.00 uur Bosstraat 1 Directeur M. van Meijl, tel. 513 6228 U bent welkom van 9.00-17.00 uur Voor extra informatie kunt u terecht op dinsdag 21 maart om 19.00 uur Kloosterlaan 21 U bent welkom van 9.00-17.00 uur Voor extra informatie kunt u terecht op dinsdag 14 maart om 19.00 uur Duyvekotstraat 19 Een zeer groot percentage leerlingen doet exa men in méér dan het vereiste aantal vakken. Onze examenresultaten mogen er zijn, al vele jaren. Vergelijkt u ze maar met die van andere scholen, legt u ze maar naast de landelijke gegevens en de Onderwijskaart. In mei 2001 zal het 135-jarig bestaan van de school gevierd worden. Is er ondanks alle studiedruk nog tijd om het 135-jarig bestaan te vieren? Gussenhoven glimlacht. ‘Daar gaan we iets moois van maken. Meer zeg ik niet.’ PAGINA 9 Het Koning Willem II College is een school voor voortgezet onderwijs met de afdelingen gymnasium, atheneum, havo, mavo en met een zogenaamde ‘muzische’ afdeling. Ze telt al meer dan tien jaar ruim 1500 leerlingen, heel con stant dus. Dat heeft grote voordelen: er is stabiliteit en de onderwijskundige mogelijkheden zijn enorm. Al meer dan 30 jaar heeft de school ervaring met heterogene brugklassen. De brugklasleerlin gen worden namelijk niet geselecteerd op hun prestaties van de basisschool; ze krijgen allemaal een nieuwe kans in het brugjaar. En al meer dan 130 jaar is het Koning Willem II College een openbare school, een school waar ieders levensovertuiging gerespecteerd wordt. Als we hem vragen naar de sterke kanten van zijn school, aarzelt rector A.W.M. Gussenhoven niet; ‘Toen ik naar de school kwam, viel me meteen het klimaat op, de onderwijskundige sfeer ook. Natuurlijk, er zijn regels, die moeten er zijn, maar voortdurend merk je hoe goed en prettig de contacten tussen leerlingen en de personeelsleden verlopen. Dat heeft natuurlijk ook consequenties voor de studie; de leerlin gen worden geprikkeld en uitgedaagd. Heel veel leerlingen behalen hier prachtige examen resultaten.’ Ook opvallend is, dat het schoolgebouw goed is uitgerust en ingericht. Het gloednieuwe studiehuis, vol boeken, computers en Internet, valt al heel erg op. Daarnaast zijn er twee gezellige aula’s, nieuwe lokalen voor tech niek en handvaardigheid, goed ingerichte computerlokalen voor informatiekunde, en nog veel meer: alles bijeen in één gebouw. Een grote school heeft vanzelf veel mogelijkhe den. We zijn in staat om alle denkbare vakken te bieden in ons eindexamen. Latijn en Grieks, onze gymnasiumafdeling is groot en levendig en ze kan zich meten met elke andere; maar ook de vakken handvaardigheid, textiel, tekenen, toneel, muziek, filosofie en binnenkort gym nastiek staan als examenvak op het rooster. KPJ Kring Tilburg organiseert op vrijdag 3 maart het Hengstenbal in zaal Den Boogaard in Moergestel. En dit mag je niet missen! Dit Carnavalsbal is niet alleen toegankelijk voor KPJ leden. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Zij moeten alleen een kaartje halen bij Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel, tel. 513 1262 of bij Richard van Kasteren, Heikantsebaan 5, Berkel-Enschot, tel. 533 1693. De kaartjes kosten fl 15,00 per stuk. De zaal gaat open vanaf20.30 uur. Wees er snel bij, want er is nog maar een gering aantal kaarten ver krijgbaar. En OP=OP! ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er natuurlijk zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belangrijk dat u goed wordt geïnformeerd over de ver schillende scholen. We willen u graag een hand je helpen bij het maken van uw keuze. Op dinsdag 21 maart bent u de gehele dag welkom op de Katholieke Basisscholen ’Graaf van Ursel’ en ’Hertog Jan’. Van 9.00 uur tot 17.00 uur kunt u rustig bin nenlopen in onze scholen, terwijl ze volop ’in bedrijf’ zijn. U kunt bij het team met al uw vra gen terecht en u krijgt op deze manier ook mooi de gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijkheden op te doen. Om u nog een duidelijker beeld te geven van de manier van werken van deze scholen kunt u ook ’s avonds op de scholen terecht. Op de ’Hertog Jan’ bent u welkom op dinsdag 14 maart om 19.00 uur. Op de ’Graaf van Ursel’ bent u welkom op dinsdag 21 maart om 19.00 uur. Mocht u op deze dagen al kunnen besluiten naar welke school uw kind gaat, dan kunt u vanzelfsprekend ook meteen inschrijven op de door u gekozen school. Wij willen u graag de gelegenheid bieden om uw schoolkeuze verantwoord te maken. U bent dan ook van harte welkom! Een basisschool kiezen voor uw kin deren doet u niet zo maar een, twee, drie... Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel problemen. Wat eten we vandaag? Waar gaan we dit weekend naar toe? Welk TV-program- ma kijken we vanavond? Enz. Andere te maken keuzes leveren ons aan merkelijk meer problemen op. Kopen we een huis of huren we een huis? Waar gaan we op vakantie... Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan... en... naar welke basisschool sturen we ons kind straks? Een keuze maken in verband met dat laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waarschijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele veran dering. Straks moet uw kind naar de basis school en is die verandering waarschijnlijk nog veel ingrijpender. We zeggen nadrukkelijk ’moet’, want we ken nen in Nederland de Leerplichtwet en dat betekent dat er een moment komt waarop u ver plicht bent om uw kind op een basisschool in te schrijven. Vroeger leverde dat niet echt veel problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrijwel vast. Gelukkig is dat tegenwoordig anders. U, als Alweer wordt in Nederland een ROEFEL DAG georganiseerd. Dus ook in Oisterwijk. Moergestel en Heukelom. Evenals voorgaande jaren kan dit alleen als er voldoende bedrijven, verenigingen en vrij willigers zich aanmelden. Daarom deze oproep. Roefelen is een vlaams woord en betekend snuffelen, kinderen (6 t/m 12 jaar) gaan op onderzoek in de grote mensen wereld. En zoals alle andere jaren zijn Wij naarstig op zoek naar bedrijven, instellingen en verenigingen die hun deuren open willen stellen op ZATERDAG 24 JUNI 2000 van 10.00 uur tot 15.00 uur. Wat zoeken wij: Bedrijven, instellingen of verenigingen die de kinderen iets kunnen laten zien, maar vooral ook iets kunnen laten doen. U ontvangt de kinderen in groepjes van vijf met hun begeleider, gedurende de dag ongeveer eik half of heel uur. Bent u nieuwsgierig geworden? Neemt u dan contact op met de werkgroep ROEFELDAG. Voor u betekent dit een mooie presentatie van uw bedrijf, instelling of vereniging en voor de kinderen betekend het een onvergetelijke dag. Zoals in het begin al aangegeven, kunnen wij deze dag alleen met de hulp van vrijwilligers doen slagen. Daarom zijn wij ook op zoek naar mensen in het bezit van een auto die op de Roefeldag bereid zijn om een groepje kinderen te begelei den. Ook zij zullen dus op plaatsen komen die normaal nooit bezocht worden. Bent u geïnteresseerd? Neemt u dan contact op met de werkgroep ROEFELDAG. U doet de kinderen er een groot plezier mee. Hoe en waar de kinderen zich kunnen aan melden, wordt nog aangegeven. Werkgroep Roefeldag, p/a De Schelf 14,5061 DW Oisterwijk, tel. 5288443. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9