’De Parel’ voor Wereldkampioen Pieter Burgers BIBLIOTHEEK “Iedere maand automatisch geld opzij... da’s pas handig.” wibi stichtingriperibare Zo is er maar één! Scoutiebollen F Rabobank H.R./M.O. Automatisch Sparen doe je met de Rabobank, Ook Peter Hoffmans werd in de hulde betrok ken. Hier geniet hij samen met z’n dochtertje en Pieter van de serenade van de harmonie. Voor de kinderen die mee willen doen liggen jurylidpasjes klaar voor twee leeftijdsgroepen: 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. Daarnaast heeft de bibliotheek een eigen deel- nemerspas, waarop je stempels kunt ’verdie nen’. Après ski-party Op 18 februari hebben we weer een après ski- party en dit is om te zien of dat het wintergevoel er nog in zit van het weekeindje skiën, hier kan dan worden overdreven hoe goed ze wel niet konden skiën. Je mag je lederhose aandoen. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Op deze avond kunnen de leden de kaartjes voor het Hengsten bal komen halen. Houd er rekening mee dat D’n Tob maar om de veertien dagen open is. k Zondag jl. vond de huldiging plaats van Wereldkampioen veldrijden Pieter Burgers. Zowel in de vroegere als in de huidige gemeente Oisterwijk is het de allereer ste keer dat een wereldkampioen op per soonlijke titel kon worden gehuldigd. Bij de ontvangst op het Raadhuis in Oisterwijk (klokslag 14.00 uur) prees eerst burgemeester Kortmann de kampioen waarna wethouder Rakhorst hem complimenteerde met het be haalde kampioenschap. Een kampioenschap voor veteranen gold voor hem even zwaar als een kampioenschap voor jongere renners. Hij vond het dan ook knap gedaan om op een dergelijke leeftijd (42 jaar) een dergelijke presta tie neer te zetten. In zijn complimenten prees de wethouder ook Peter Hoffinans die op het WK een vierde plaats voor zich opeiste. de wielerclub waarvan Pieter en Peter lid zijn. Daarnaast waren er voor beide cadeaus, zoals o.a. een extra financiële ruggesteun van de sponsors. Al bij al werd deze dag, opgezet door ’n aantal enthousiaste personen, in het gezel schap van een heerlijk zonnetje, een mooie bekroning van een meer dan geslaagd wieler- seizoen van Pieter Burgers en Peter Hoffmans. v Over enkele weken is het weer zover. CAR NAVAL. En natuurlijk zijn we weer van de partij als «leider» van de optocht, de Scouting niet zijn ongelofelijke, heerlijke, warme en bovenal verse oliebollen. Moeten we dit nog uit leggen, eigenlijk niet maar vooruit dan maar. Al sinds mensenheugenis wordt de carnavals optocht voorafgegaan door de scouting die oliebollen verkoopt. Deze worden op d’n Donk gebakken en razendsnel naar de carnavalswa gen gebracht, alwaar ze meteen gretig aftrek vin den. Op deze wijze fleuren we de optocht wat op, promoten we de scouting, kunnen onze kas wat extra vullen en hebben we bovendien nog een gezellige dag ook. Dit jaar komt de opbrengst in zijn geheel ten goede aan het zomerkamp. We gaan dit jaar met de Scouts en Explorers 10 dagen lang naar de Europese Jamboree, die in Dronten wordt gehouden van 24 juli t/m 2 augustus. U wilt niet weten hoeveel pecunia daar voor nodig is. Maar goed, belangrijker is dat u tijdens de optocht onze heerlijke oliebollen koopt. Volgende week een kijkj e in de keuken. Dat Pieter zelf aan het eind van de receptie een dankwoordje uitsprak had niemand in het draaiboek durven zetten, maar men had voor deze dag geen toepasselijker en mooier slot kunnen bedenken... Kinderjury 2000 Op 1 februari 2000 is voor de 13de keer de Nederlandse Kinderjury van start gegaan. Kinderen tussen 6 en 12 jaar kunnen dan ken baar maken wat hun favoriete boek is. Vorig jaar stuurden meer dan 50.000 kinderen hun lijst met toppers in. Tot 1 mei krijgen jullie de tijd om zoveel mogelijk boeken te lezen die in 1999 voor het eerst zijn verschenen. DUS: DOE MEE, WORD LID VAN DE KINDERJURY VAN 1 FEBRUARI TOT 1 MEI In de bibliotheek van Oisterwijk en Moergestel wordt de komende periode volop aandacht besteed aan de Nederlandse Kinderjury. De boeken die in aanmerking komen voor beoor deling staan op een aparte plaats bij elkaar. Ze zijn te herkennen aan het speciale kinder- juryvignet. In elk boek met een kinderjurysticker zit een stemformulier. Op dit formulier kun je aangeven wat je van het gelezen boek vond. Wanneer je het boek formulier inlevert, krijg je van de bibliotheek een stempel in het deelnemerspasje. Wie vijf stempels op zijn pas verzameld heeft krijgt een kleine verrassing. Aan het einde van de jureringsperiode kun je een eigen top-vijf samenstellen, die ingevuld wordt op het offi ciële deelnameformulier. De bibliotheek maakt half mei bekend welke boeken uitverkoren zijn door de kinderen in Moergestel en Oisterwijk. De landelijke win naars worden bekend gemaakt in een speciale uitzending van de NPS op Nederland 3. Veel plezier met lezen. De Parel Burgemeester Kortmann maakte daarna de unanieme visie van het college bekend die Pieter ’De Parel’ toekende. De hoogste gemeen telijke onderscheiding voor iemand die een bijzondere prestatie heeft verricht. Pieter is de tiende in de gemeente (pastor H. van den Broek kreeg er in Moergestel ook een) aan wie deze bijzondere onderscheiding werd uitgereikt. Na een gezellig en ongedwongen samenzijn met de hele familie en ’n aantal genodigden, werd de terugreis naar Moergestel aanvaard. Voor de gelegenheid waren de kampioen en zijn gezin gezeten in een Volkswagen Kever Cabriolet. Op de Industrieweg aangekomen werd het gezelschap opgewacht voor Mirlitonfanfare ’De Klomp’. Met muzikale begeleiding ging het richting Pieter’s woonhuis, Oisterwijkseweg 45. Daar was door de buurt een prachtige ver siering aangebracht en werd Pieter door de buurtbewoners onder grote belangstelling gehuldigd en gefeliciteerd. Ook Peter Hoffmans mocht hier in de feestvreugde delen. Racefiets Het tijdschema bleek tot op de minuut nauw keurig te zijn opgesteld want terwijl er een eind kwam aan het officiële deel op de Oisterwijk seweg kwam de harmonie de kampioen en zijn aanhang ophalen om in optocht naar ’Den Boogaard’ te brengen. Onderweg zag de groep vele complimenten en lovende woorden: op ballonnen, op tekstbor- den en zelfs ’n heuse racefiets maakte deel uit van de bonte versiering. In ’Den Boogaard’ wachtte het gezelschap nog een schitterende verrassing: een ware bloe menzee van werkelijk honderden rozen vormde het decor van de plek waarin de receptie ver volgens zou plaatsvinden, ’n ’Warme’ ontvangst derhalve die door allen bijzonder werd gewaar deerd en geprezen. Tijdens de drukbezochte receptie kwam ook nog ’n aantal sprekers aan het woord, vertegen woordigers o.a. van de KNWU, de familie en OISTERWIJK EN MOERGESTEL Pieter met ’de Parel’ in het gezelschap van burgemeester Kortmann, wethouder Rakhorst, zijn vrouw Marion en de kinderen Lisa en Laura. MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 PAGINA 5 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,5066 AP Moergestel,Tel. (013) 513 63 73 Vrijhoef (29) gr Het geeft Mireille een prettig gevoel dat ze altijd geld achter de hand heeft, f Vte MM M Kent u dat? U wilt sparen, maar soms vergeet u geld over te maken. Met een Rabo Betaalrekening kunt u automatisch geld over laten maken naar uw Rabo Rendement Rekening of Rabo TeleSpaar- rekening. Zo groeit uw spaarrekening haast ongemerkt en hebt u altijd geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Als uw koelkast plotseling stuk gaat bijvoorbeeld. Of als u eindelijk die mooie stoel ziet die u altijd al wilde hebben. Wilt u ook automatisch sparen? Ga dan eens langs bij uw Rabobank.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5