meek SA ^^Vaka\t i e Ella Klomp wint eerste televisiebingo I I UVVElEN 200® Jeu'gd ’Clapopp’ wint Pieregeblèr Aphrodite 1 Jan van Gisbergen haalt driebandentitel IIP: Zaterdag 19 februari 'Den Boogaard' 20.15 uur: Kaartverkoop: vrijdag 11 februari om 19.15 uur in 'Den Boogaard'. Nieuws van de Infowinkel De Zonnebloem heeft een nieuwe voorzitter Mini Playbackshow 2000 Hengstenbal 2000 B E E F 9 ACTIEMAAND!!! Presentatieprijs voor De Durdraaiers' Donderdag jl. is door MTV, in samenwerking met Showband Taxandria, een start gemaakt Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Volgnummers af te halen vanaf 18.30 uur We hebben al weer een heleboel ideeën voor de komende jeugdvakantieweek. Ben je nieuws gierig wat we gaan doen, hou dan goed ’Moer- gestel-Nieuws’ in de gaten en hou zeker de week van 7 tot en met 11 augustus vrij, want dan is het weer zover. Dus, ga je nog je vakantie boeken, maar wil je zeker meedoen met de Jeugdvakantieweek: plan dan 7 tot en met 11 augustus vrij. Organisatie Jeugdvakantieweek meer maakte. Geen aanvangstoten meer en dan raak je “op slot” en zie je zelfs ook geen spel- patronen meer. Ad kon daardoor terugkomen en de partij met 25 -15 in 39 beurten naar zich toetrekken. Daarvoor had Jan van Gisbergen in een “nor male” partij met 25 - 20 in 48 beurten Ad van de Wiel aan de kant gezet, zodat het toernooi een apotheose kreeg met de finale Ad Smol ders - Jan van Gisbergen. Wat Chris van den Aker niet kon, lukte Jan wel. Snel afstand nemen en dit ook vasthouden. In een uit stekende partij van slechts 29 beurten hield hij met 25 -17 Ad achter zich. Over het gehele toernooi (4 partijen van 10 caramboles, 4 van 12 en 2 van 25) haalde de winnaar toch maar mooi een gemiddelde van bijna 0,6, een kam pioen waardig. Donderdag 10 februari 19.00 uur: MTV-Telebingo WOENSDAG 9 FEBRUARI 2000 - 24e Jaargang - Nr. 1083 Op vrijdag 3 maart gaan vanaf 20.30 uur de deuren van Den Boogaard weer open. KPJ Kring Tilburg organiseert dan voor de zoveelste maal het spectaculaire Carnavalsbal. Dit spektakel mag ’e niet missen omdat, dit Carnavalsbal de perfecte start voor Carnaval 2000 is. KPJ-Ieden kunnen GRATIS naar bin nen, d.w.z. ze kunnen gratis hun kaartje afhalen bij de afdeling waar ze lid zijn. Niet-leden zijn natuurlijk ook van harte welkom, deze kunnen een kaart kopen voor f 15,00 p.st. bij Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel, tel. 513 1262 of bij Richard van Kasteren, Heikantse- baan 5, Berkel-Enschot, tel. 533 1693. Wees er snel bij want OP-OP! Jan van Gisbergen moet het niet heb ben van technis che hoogstandjes. Neerechttoe rechtaan is zijn stijl en als geen ander ziet hij de ballen “liggen” en geeft ze vervolgens zoveel vaart mee om ze nog een ’herkansing’ te geven. Voeg daaraan toe dat Jan door zijn lange ervaring heus wel ook nog techniek in huis heeft om “toverballen” te maken, dan is hij niet eens zo’n verrassende winnaar. lijkse ’festival’. De puntenverschillen waren dan ook uiterst gering. De Cees van Esch Wisselbokaal voor de pre sentatie ging naar ’De Durdraaiers’. Welverdiend volgens het publiek, al vond men het intro naar de uiteindelijke opvoering wel wat lang. De enige ander kanttekening die uit de monden van het publiek te beluisteren viel was het ’te’ grote aantal bezoekers, met een niet altijd ’luisterende’ zaal tot gevolg. Verder is er alle lof voor de organisatoren die, net als het pu bliek, ongetwijfeld weer uitkijken naar de zesde editie van het ’Pieregeblèr’ in 2001! Tijdens de jaarvergadering op 2 febr. is Miny Selten met algehele stemmen gekozen tot voorzitter van de Zonnebloem afd. Moergestel. Wij hebben er alle vertrouwen in dat zij een goede opvolger is van Dhr. Jan Wolfs. Deze heeft vorig jaar, i.v.m. zijn verhuizing naar Oisterwijk, de voorzittershamer neerge legd. Wij wensen Miny veel succes en U hoort zeker nog van haar. Ondanks bezwaren (ook onder de deelnemers) tegen het systeem, moet je uiteindelijk toegeven dat er op het niveau van Moergestels kunnen op het gebied het driebandenspelen toch een zeer aantrekkelijk toernooi bestaat. “We probe ren het volgend jaar gewoon opnieuw”, is de alom gehoorde mening van de deelnemers. AvdW Donderdag jl. is door MTV, in samenwerking met Showband Taxandria, een start gemaakt met een viertal telebingo-uitzendingen. In deze uitzendingen is elke week een bedrag te winnen van ruim 1.000,- aan prijzengeld. De eerste trekking, door burgemeester Y. Kortmann, werd een succes voor de 9-jarige Ella Klomp uit Moergestel. Zij mocht, onder het toeziend oog van vader Jan Klomp, uit handen van Mart Schapendonk van Showband Taxandria de eerste prijs van 300,- in ontvangst komen nemen. De volgende prijzen werden gelijkelijk verdeeld over inwo ners van Moergestel én Oisterwijk. De volgende prijswinnende loten (kleur groen) mogen nog een prijs af komen halen bij Rien van der Sterre, Durendaaldreef 6 in Oisterwijk: AA 0427, AA 0999, BB 1392, CC 1218 en CC 1594. Deze prijzen kunnen nog opgehaald worden t/m woensdag 16 februari. Daarna worden ze in de bingo van donderdag 17 februari opnieuw getrokken. Een volledige verrassing diende zich tijdens de rechtstreekse uitzending aan door het beschik baar stellen van een uniform voor de Showband door Slijterij ’In den Korenmaaier’, ’n Geste die in de studio met luid applaus werd gewaardeerd. Nieuwe loten voor de uitzending van donderdag 10 februari zijn (voor 2,50 per stuk) te koop bij: Jumbo Denissen, Super De Boer, Slijterij ’In den Korenmaaier’ en Kadoshop Broers. Donderdag 10 februari 19.00 uur: Tweede Telebingo op MTV. Die spelstijl moet wel gepaard gaan met vol doende te maken aanvangsstoten en dat moet in dit toernooi een beetje “meezitten”. Dat ondervond een van de vier finalisten Chris van den Aker, die in zijn partij tegen Ad Smolders (door velen als favoriet getipt) er als speer van door ging en de hoogste serie (7) van het toer nooi in de wacht sleepte, maar daarna geen bal De Infowinkel is gehuisvest in het parochiecen trum aan het St. Jansplein, en is een onderdeel van de Vraagbaak Zuid in Tilburg. Op 16 fe bruari a.s. vindt in de Vraagbaak Zuid een Informatiebijeenkomst plaats, met als onder werp DE HERKEURING VAN DE AOW Hoe ga je deze herkeuring tegemoet en hoe stel je je eigen op, wat kun je verwachten. Iedereen die hierin geïnteresseerd is, is welkom op deze middag. De Vraagbaak is gehuisvest in de Don Sartostraat 2 te Tilburg. Als u het Elisabeth Ziekenhuis voorbij bent rijdt u richting De Wolkat en neemt de eerste straat rechts de Don Sartostraat. Aan deze bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. Wel wordt het op prijs gesteld dat u zich even aanmeld vooraf telefoon 535 0272. Vraagbaak Zuid aanvang half twee. Die ’traditie’ werd afgelopen zaterdag op alle fronten doorbroken. Winnaar van het Gèsselse Carmavalslied 2000 werd ’Clapopp’, een muzi kaal fenomeen dat Moergestel al jaren in haar bezit heeft. Hun liedje ’We zèn rond en we gaon er wir veur’ werd door de jury tot winnaar uitgeroepen. Goede tweede werdeh hier ’De Durdraaiers’ (’Fata Moergestel’) en derde ’Ut Allegaartje’ (’Mun fïetske’). Deze twee laatst genoemde gaan zo stilaan oogsten op dit jaar- 3 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! A Zoals elk jaar organiseert C.V. de Durdraaiers weer een Mini-Playbackshow met carnaval, en wel op zondagmiddag 5 maart 2000 a.s. Alle kinderen uit Moergestel en omstreken t/m 12 jaar, en nog zittend op de lagere school, kunnen zich opgeven bij J. v. Esch (tel. 513 1069) of Erica op ‘t Hoog (tel. 513 3669). Bij de opgave moet je je eigen naam, de naam van de artiest(en) die je nadoet, het aantal per sonen dat meedoet en tevens hun leeftijd(en) even doorgeven. Men kan zich opgeven t/m-donderdag 24 febru ari a.s. dus als je nog net te jong bent voor het artiestengala op zaterdagavond, geef je dan op voor de Mini-Playbackshow op zondagmid dag, en laat zien dat de jeugd de toekomst heeft. Party-Boerderij *t Draaiboompje Vabanquespel loont Er leek aanvankelijk geen einde te komen aan de hegemonie van De Brouwer Junior voor wat betreft het winnen van het jaarlijkse Pieregeblèr. Vier jaar op rij won nen ze de Cees van Esch Wisselbokaal voor de beste presentatie, en in 1999 haalden ze ook nog eens de ’dubbel’... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.^ Moergestel Ih lel. U13-Ö13 14/4 d •d n Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |H

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1