Audacia BRUURS I 11 ZOEKERTJES as ee oo oo RONDOM DE KERK - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet Tilburgse Dans- en Muziekschool SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 S 4 Telefoon (013) 513 1496 ST. JMCONn/toFWC De Moergestelse toren Iets meer dan een hobby..... LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Zondag 6 februari 2000 is er een workshop pre sentatie van de Popfactory. Er zullen 10 bands optreden in de kleine zaal van 013. Deze bands komen uit Tilburg en Oisterwijk en zijn vanaf september 1999 aan het repeteren onder lei ding van ervaren popmuzikanten. Het reper toire loopt zeer uiteen. Er zal o.a. werk te horen zijn van bands als K’s Choice, Anouk en Iron Maiden. Ook de Vocal Group zal zijn opwach ting maken in 013. Het concert begint om 16.00 uur en de entree is gratis. De Popfactory is de popafdeling van de Tilburgse Dans- en Muziek school. Voor inlichtingen, tel.nr.: 535 4055. Heeft u een ander nodig en kunt u in uw eigen omgeving niet terecht? Bel dan naar de In het najaar van 1999 werd Audacia F4 ongeslagen kampioen. Dat levert dus ’n plaatje in Moergestel-Nieuws op, al kregen we de foto pas laat tot onze beschikking. Maar hier zijn ze alsnog! Op de foto: elftalleiders Jan Smits en Hans van Ewijk. Staand v.l.n.r.: Luc Kruijssen, Jeroen Schouten, Jeroen Smits, Mike van Dun, Nick van Ewijk. Zittend: Niels Essenstam, Stijn Heslenfeld, Jeremy Guyt, Kay Welten en Joep Hoffmans. Proficiat mannen k l MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 kunnen. U hoort er binnenkort meer over. 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 26 Een pensioenleeftijd geleden werd hij in Heerlen geboren. Vader werd huisarts op Korvel en daarom verhuisde de familie Festen naar Tilburg en we mogen wel zeggen dat hij in de loop van de tijd een 'bijna echte kruik' is geworden. Na zijn art- sen-studies en kwam als Keel-, Neus-, en Oorarts in het Sint Elisabeth Ziekenhuis te werken en ging hij in Oisterwijk wonen. Omdat zijn ouders altijd in Moergestel naar de kerk gingen bleef hij dat met zijn eigen gezin ook doen. Muziek We mogen wel zeggen dat muziek altijd al zijn voornaamste hobby is geweest. In zijn jongenstijd was pianoles heel gewoon en hij kreeg dan ook les van Jan van Hombergen. Deze leerde hem al snel stukken en stukjes muziek spelen en niet zozeer toonladders. Hij moest kunnen spelen en niet componeren vond laatstgenoemde. Al vroeg ontdekte Jan Heerkens de vaste organist van de Heikese kerk dat Hans een echte orgelliefhebber was en hij mocht daarom al wel eens op het orgel spelen. Als Assistent in Opleiding huurde hij een piano die hij later zelf mocht houden omdat hij al zoveel huur had betaald. Deze piano werd na de studie ingeruild voor een vleugel. In de kapel van het Elisabeth Ziekenhuis kon hij regelmatig oefenen op het daar aan wezige orgel. Toch schijnt er eens een patient geweest te zijn die dit niet kon waarderen. f f Tijdens zijn spel schreeuwde deze man: “Kunnen we hier nog stil bidden Definitief orgelles Tijdens een bezoek aan een Open Dag voor het orgel in Breda heeft hij zich ingeschreven voor een orgel-cursus zeker omdat het 4- manualen spel hem wel lokte. Hij heeft een tiental jaren les gehad van Jaap Hillen. Het oefenen gebeurde meestal in onze kerk. Van de pastoor kreeg hij de sleutel en kon dan vooruit. Tevens had hij geluk want ons kerko rgel was een mechanisch orgel en dat vereist nog wat meer vaardigheid. Onverwachts werd hij gevraagd in te vallen en vanaf die tijd rekent men er dan ook vast op. En is hij onbe- zoldigt hulporganist. Janus van de Wouw speelde meestal de Hoogmis met het koor en Hans Festen deed de rest. Met zijn kerk-spel is hij vrij serieus bezig want alles wat per dag tot nog toe gespeeld is is in een notietieboekje opgeschreven. Zij pro gramma is daarom altijd nieuw want daar let hij op. Sinds de sloop van de silo's van de Boerenbond (Brameco) is de monumen tale gestalte van onze Moergestelse toren nog beter tot zijn recht gekomen. De naar Nu zult U zeggen dat onze toren pas ger estaureerd is, maar dat is intussen meer dan twintig jaargeleden. Zo snel gaat de tijd In het Brabants Dagblad van 12 november hebt u kunnen lezen dat nieuw onderhoud erg nodig is. Het is de bedoeling dat er komend voorjaar begonnen wordt met de werkzaamheden. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel is het wekelijkse orgelspel van Hans Festen in onze parochiekerk. Al vijf en twintig jaren is hij invaller-organist en daar kwamen wij toevallig achter. U leest het goed; 'invaller organist'. Maar U kunt beter zeggen hij was destijds de opvolger van Janus van de Wouw en dat is tot op de dag van heden zo gebleven. PAGINA 8 de “Allerhoogste” wijzende vinger van de kerk is vanuit de wijde omtrek goed zicht baar en zeer karakteristiek. Echter, de tijd knaagt aan ons monument.... Zoals de mens in deze tijd zijn leven weet te verlengen, zo wordt dat van monumenten in deze moderne tijd steeds meer verkort, als we tenminste niet bijtijds de nodige maa tregelen nemen. Wat normaal weer en wind al doen, wordt door onze manier van leven nog .eens sterk bevorderd. Met name zure regen tasten oude bouwwerken snel aan. Alhoewel onze toren minder gevoelig is dan b.v. die van de Sint Jan in Den Bosch, ook hier zijn sommige delen erg kwetsbaar. samengewerkt met Thea Vermeulen-Peek, dochter Marie-José (dwarsfluit), Adrie Oerlemans (trompet), Cees Verheijen (hobo) en later nog met collega-arts Ludo Doomernik (blokfluiten) uit Tilburg. In de regio is hij erg bekend want enige tijd gele den belde Pastoor van der Waarden die hem nog kende van zijn vroegere midien- aarsschap, hem nog eens op met de vraag eens een keer in te vallen. Vanaf kwart voor zeven is hij 's-zaterdags in de kerk achter de klavieren te vinden en bijna altijd fungeert echtgenote Ria dan als hulpje. In de loop van de tijd heeft Pastoor v.d. Broek aan zijn 'her vormd orgelspel' moeten wennen en Hans Festen aan de pastoor. In de loop van de tijd zijn er ook afspraken gemaakt over het voor spel wat nu precies eindigt wanneer de pas toor binnenkomt en dat lukt wonderbaarlijk goed. Zo is Hans Festen' een fervent orgel speler geworden en hij hoopt dit nog jaren te kunnen blijven doen. kosten, bij normale' grootte f 5,-; anders 7,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Donderdag 24 februari: het wordt weer carna val... Kom alvast in de stemming op de Meezing- avond in Café De Brouwer. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Waar kunt u nog goedkoper terecht voor het ontwikkelen van foto’a? Bij DA Drogisterij Kemps, vanaf 19 ct. Volop carnavalskleding zoals prinsessenjurk jes, roodkapje, indiaanjurkje, eskimopakje, cowboy, enz. Kom gezellig kijken met uw kinde ren in Twinkeltje. Natuurlijk ook boa's. Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. J.W. Geboortekaartjes? Wees verstandig en re serveer tijdig de boeken! Hebt u 'n eigen idee? U staat versteld wat wij daar mee kunnen... Buro '76, Oisterwijkseweg 43, tel. 513 2268. Bent u op zoek naar gouden schoenen, rose hoed, boerenkiel, slipjas, groene broek, glitter cape, boerenschort, oranje overall, witte jas- schort, piratentrui, gekke oorbellen, enz. Loop eens binnen in Twinkeltje. Alle kinderen die in het nieuwe schooljaar naar groep 7 of 8 gaan kunnen zich weer opge ven voor de cursus typen blind. Woensdag avond 18.30-20.00 uur of op donderdagmiddag 15.30-17.00 uur. Natuurlijk ook voor jongeren en volwassenen! I.v.m. indeling van de groe pen graag tijdig opgeven. Een typediploma heb je nodig! Typebureau van der Pluijm, 513 3793. Donderdag 24 februari: 'We zén rond...’ Zing mee op de Meezingavond in Café De Brouwer. Altijd gezellig! Gietijzeren lantaarns uit eigen import en massief koperen zonnewijzers direct uit voorraad leverbaar. Ma t/m vr 09-17.00 uur of op vrijblijven de afspraak. Tiebosch, Ind.terrein De Sonman 7, Moergestel, tel. 513 3952, b.g.g. 513 3213. Uit eigen keuken: gevuld boerenstokbrood; heel f7,50 p.st; 1/z f3,95 p.st. Slagerij Ketelaars. Jong Moergestels gezin zoekt een huishou delijke hulp voor ongeveer 4 uur per week. Tel. 513 2456. a.s. Zaterdag voor de 5e keer Pieregeblèr. Ik wil hierbij de organisatie G.H., P.J. en A.op’tH. bedanken. Poekeltjes succes! (M.D.) Gevraagd: gebruikte kaarten, speelgoed, pen nen, potloden, dekens en donzen, kleding, baby spullen, lappen stof, schoenen en laarzen, glas, serviesgoed, ook wekkers. Met carnaval gaat er weer een wagen naar Roemenië. Helpt u ons mee om hem vol te krijgen? Dank u wel. Leen van Herck, Postelstraat 8, tel. 513 2567. Nog steeds invaller' De meeste diensten bestaan uit gezinsvierin gen. Om daar wat meer variatie in te brengen heeft hij in de loop van de tijd ook veel Wat is het geval Uitgebreide inspectie door de bouwkundige dienst van het Bisdom heeft nogal wat slechte stukken aan het licht gebracht. Is er dan indertijd niet goed gerestaureerd Zeker wel, doch delen die toen nog in goede staat waren zijn intussen slecht geworden; denk b.v. aan de natuurstenen ornamenten. Verder hebben weer en wind hun werk gedaan en zijn het vooral de delen aan de westkant van de toren die behandeling beho even. Daarnaast blijkt dat de toen gebruikte specie bij het voegen bepaalde (niet voorziene) schadelijke nevenwerking heeft op de oude stenen. Ook bij de inwendige inspectie zijn, vooral bij het houtwerk weliswaar geen ernstige mankementen geconstateerd, maar wel zodanige afwijkingen gevonden dat behan deling nu, grotere reparaties in de toekomst kan voorkomen. Reparaties en conserverin- gen die, als de steigers toch rond de toren staan, vrij eenvoudig en goedkoper uit te voeren zijn dan later via de smalle inwendige toegang (wenteltrap). Alles bij elkaar redenen genoeg om het weer groots aan te pakken zodat we er de komende vijfentwintig jaar weer mee vooruit v mCK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 8