’t “Nu alles zo goed is geregeld, kan ik doen wat ik wil.’ Onvervalst succes van Theo en Theo! Buurtwerkgroep Terburghtweg pakt Buurtsignalen op KVO-tjes Jantje Beton Roefeldag Fiets - 3 - daagse 17, 18 en 19 mei 2000 Moergestel SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 Rabobank Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Het Rabo Totaalpakket. Alles in één keer goed geregeld. Uitnodiging contactmorgen Februari: ’Sprokkelmaand!’ Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de PAGINA 5 55 Mtouwez, Renée Suzanne Is na haar studie meteen gaan werken 'fal haar vrije dagen op aan reizen. last, verbetering straatwerk bij de dwarse flat, start plantsoen-verbetering in dit voorjaar) maar er zijn duidelijk nog diverse wensen, zoals verlichting in de brandgangen, andere afval-aan- pak e.d.! Daar wordt de komende tijd hopelijk samen aan gewerkt. Thema ’Normen en Waarden’. Inleiding: Pastor H. van den Broek. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Renée Suzanne Janssen (26), klant Rabobank in Oen Haag Het synoniem voor sprokkelen is: het verza melen, bijeen vergaren van Vroeger sprokkelden men in de bossen klein hout en dennenappels, (mastendöllekes) dit werd gebruikt als aanmaakhout voor de kachel met volle zakken ging men huiswaarts. Tegenwoordig zijn hier andere middelen voor en bovendien mag men in de bossen niet meer sprokkelen. Toch is februari dé ’Sprokkel maand’, speciaal voor mensen met een minimaal inkomen, die alles moeten doen om de kachel brandende te houden. Voor deze mensen met een aow, wao,ww of een bi jstanduitkering of een minimaal inkomen uit arbeid is februari dé ’Sprokkelmaand’ bij uitstek! Wij zakken (nog) niet door ons meubilair, dus hout valt er bij ons niet te sprokkelen, echter wel extra geld door kwijtscheldingen aan te vragen voor bv. de onroerendzaak belasting, het WOB en de afval stoffenheffing, uiteraard mits men aan bepaalde voorwaarden voldoet, dan ligt er wellicht geld op u te wachten dat de moeite van het komen waard is. LET OP: Dit is geen gunst maar uw recht!’ Wilt u dit jaar extra geld ’sprokkelen’? Kom dan naar miMax, elke donderdag van 13.00 tot 17.00uur, Poirtersstraat 5. Bellen kan ook, ons tel.nr. is 522 0320. Wij bellen altijd terug. Daarom zijn wij ook op zoek naar mensen in het bezit van een auto die op de Roefeldag bereid zijn om een groepje kinderen te begelei den. Ook zij zullen dus op plaatsen komen die normaal nooit bezocht worden. Bent u geïnteresseerd? Neemt u dan contact op met de werkgroep ROEFELDAG. U doet de kinderen er een groot plezier mee. Hoe en waar de kinderen zich kunnen aan melden, wordt nog in de plaatselijke bladen aangegeven. Of u nu graag reist of thuis in Nederland blijft, een Rabo Totaalpakket komt altijd van pas. U kunt er bijvoorbeeld mee Telebankieren. Dat betekent 24 uur per dag uw bankzaken regelen per computer. Bovendien krijgt u de beschikking over een Rabocard. Een creditcard waaraan u niet alleen in Nederland, maar over de hele wereld plezier beleeft. En er hoort een doorlopende reisverzekering bij, zodat u op reis kunt gaan wanneer u maar wilt. Wilt u meer weten over het Rabo Totaalpakket? Kom dan eens langs bij de Rabobank. Wat is er nu echt belangrijk? Is dat vrijheid, gelijkheid of respect? En wanneer zijn deze ’waarden’ voor mij van toepassing; in welke situaties? En op welke manier komen die con creet in mijn leven voor (normen); als het gaat om wel of niet liegen, stelen, door het rode licht rijden, straffen en toestaan? Een ochtend vol discussie, alledaagse concrete voorbeelden en inspirerende onderwerpen. Op woensdag 9 februari in Den Boogaard. Aanvang 9.30 uur, slotgedachte 12.15 uur. Onkosten 5,- p.p. Opgave vóór 5 februari bij het secretariaat: tel. 513 1873. Uitstapje naar Blue Apple Collection op 28 maart gaat niet door. Het Tricot Breimodefabriek is gestopt met de modeshow. Heb je ’n ander idee? Breng het mee naar de voorjaarsvergadering. Zo werkt het sinds kort in dit deel van Oisterwijk. Als zo’n gezamelijke aanpak om de buurt te verbeteren elders in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom nodig en mogelijk is, dan weet u nu dat dat kan, met uw inzet en doorzettingsvermogen en die van anderen. Voor meer informatie: buurt-opbouwwerker Marcel Smeenk, de Twern, Kerkplein 28, tel. 528 4080. Afgelopen zaterdagmiddag 22 januari had ‘t Kwartierke voor de jongere jeugd een onver valste goede poppenkast binnengehaald van het duo Theo en Theo of ook wel beter bekend als: ’de Theo’s’. Dit duo was ook nog onlangs te bewonderen tij dens het Poppentheaterfestival in Moergestel vorig jaar. Toen is al gebleken wat een kunste naars op het gebied van poppenkastvermaak dit duo was en zo ook weer afgelopen zaterdag 22 januari in het gebouw van ‘t Kwartierke. Maar liefst ongeveer 60 jongens en meisjes zijn die middag getuigen geweest van een grandioze poppenkast zo als alleen de Theo’s dit kunnen voordragen! INLOOPMIDDAG Komende zaterdagmiddag 5 februari is het weer inloopmiddag in het gebouw van ‘t Kwartierke. Kom gezellig spelletjes spelen met je vrienden in D’n Tob. De computer, spelle tjes en limonade staan voor jullie klaar (geen entree). Agenda voor de komende maand februari: zat. 12 februari: knutselmiddag zat. 19 februari: boogschieten zat. 26 februari: skaten op de Skatebaan zon. 27 februari: computerclub. Alweer wordt in Nederland een ROE FELDAG georganiseerd. Dus ook in Oister wijk. Moergestel en Heukelom. Evenals voorgaande jaren kan dit alleen als er voldoende bedrijven, verenigingen en vrij willigers zich aanmelden. Daarom deze oproep. Roefelen is een vlaams woord en betekend snuffelen, kinderen (6 t/m 12 jaar) gaan op onderzoek in de grote mensen wereld. En zoals alle andere jaren zijn Wijzijn naarstig op zoek naar bedrijven, instellingen en verenigingen die hun deuren open willen stellen op: ZATERDAG 24 JUNI 2000 van 10.00 uur tot 15.00 uur. Wat zoeken wij: Bedrijven, instellingen of verenigingen die de kinderen iets kunnen laten zien, maar vooral ook iets kunnen laten doen. U ontvangt de kinderen in groepjes van vijf met hun begeleider, gedurende de dag ongeveer eik half of heel uur. Bent u nieuwsgierig geworden? Neemt u dan contact op met de werkgroep ROEFELDAG. Voor u betekent dit een mooie presentatie van uw bedrijf, instelling of vereniging en voor de kinderen betekent het een onvergetelijke dag. Zoals in het begin al aangegeven, kunnen wij deze dag alleen met de hulp van vrijwilligers doen slagen. De Moergestelse Fiets-3-daagse viert zijn eerste lustrum. Dit zal niet onopgemerkt voorbij gaan, let op de komende publicaties. Wat wel blijft is uiteraard het recreatieve karakter waarbij mee doen en gezelligheid voorop staat. Vanaf 17 mei kan het gehele gezin weer starten voor de korte afstandsroute van 15 tot 20 km of voor de doortrappers een afstand van 30 tot 35 km. Naast prachtige en gevarieerde routes wordt er ook voor de inwendige mens gezorgd. En ui teraard ontbreekt voor alle inschrijvers, ook als niet alle drie de dagen meegereden kan wor den, een mooie medaille. Redenen te mee om ook (weer) mee te doen, noteer de data 17,18 en 19 mei daarom nu meteen in uw agenda. Tevens hierbij het verzoek aan de verenigin gen om rekening te houden met deze data bij het organiseren van hun activiteiten. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Franky van Boxtel tel. 513 3103. Sinds kort bestaat er een buurtwerkgroep in de wijk Waterhoef in Oisterwijk die zich bezig houdt met de verbetering van de leefbaarheid in het gebied bij de flats en de laagbouw rond het plantsoen aan de Terburghtweg. Men houdt zich nu vooral bezig met de breed ondersteunde wens om de flats afsluitbaar te gaan maken, wat veiliger is voor de bewoners. Sint Joseph wil hier aan meewerken. Verder worden plannen gemaakt om het plantsoen helemaal her in te gaan richten en te verrijken met speeltoestellen. De gemeente heeft hiervoor geld beschikbaar gesteld en haar plan is ver beterd naar aanleiding van de inspraakavond. Ook wordt gemeenschappelijke overlast aangepakt in samenwerking met de instanties. Tenslotte komen andere zaken aan de orde die de bewoners belangrijk vinden. Daarover wor den zo mogelijk afspraken gemaakt en huiswerk meegegeven. Om de 2 maanden komt de buurtwerkgroep bij elkaar in het gastvrije wijk centrum de Waterhoef om gemeenschappelijke zaken aan de orde te stellen. Op initiatief van de buurt-opbouwwerker van de Twern voor lokaal welzijn is deze werkgroep gevormd. Deze werkgroep bestaat uit 9 buurt bewoonsters en vertegenwoordigers van de gemeente, Sint Joseph, de huurdersraad, de opbouwwerker en de wijkagent. Dat alle betrokken instanties ook rond de tafel zitten, wordt gewaardeerd. Uit het onderzoek van de Twern, de Buurt-signalen, bleek dat met name in deze hoek van de Waterhoef er verschillende wensen en problemen waren die aangepakt moeten worden. Een aantal bewoners willen er zelf en samen ook wat aan doen. Dit vanuit de gedachtes: samen sterker, wij weten wat nodig en mogelijk is, en de instanties moeten samen werken en goed luisteren naar de bewoners. Na de oproep om mee te doen aan de buurtwerk groep is een handtekeningen-actie gehouden voor het afsluitbaar maken van de flats. Daarna is een bewoners-nieuwsbrief gemaakt en ver spreid en binnenkort volgt er weer een. Ook mondeling worden andere bewoners geïn formeerd en kunnen zij terecht bij de leden van de werkgroep. Op verschillend vlak worden al de eerste ver beteringen gesignaleerd vermindering over- gm MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 I* jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5