Opruimen is pas de klein bij ons betekent dat: JdH Miezels weggeef- prijzen! opruimen als prijzen écht 1 zijn; Hengstenbal 2000 Kom eens kijken in onze winkels wat wij met opruimen bedoelen... 'n Lekker kopje koffie staat altijd voor u klaar’ Zo is er maar één! Vervangings- problemen in het basisonderwijs in Oisterwijk/Moergestel De personeelssituatie in het basison derwijs haalt op dit moment elke dag de pers. In journaals en krantenberichten ziet men de personeelssituatie als ‘een zeer groot knelpunt’. Het lek is eindelijk gedicht De complete woninginrichter MOERGESTEL (DREINEN HAAREN PAGINA 3 MING jj f ÏSSiSSSsss W sWsBsxv F F SvdK profiteer W OP/ RUI Op vrijdag 3 maart gaan vanaf 20.30 uur de deuren van Den Boogaard weer open. Niet-leden zijn natuurlijk ook van harte welkom, deze kunnen een kaart kopen voor f 15,00 p.st. bij Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel, tel. 013 513 1262 of bij Richard van Kasteren, Heikantsebaan 5, Berkel- Enschot, tel. 013 533 1693. Wees er snel bij want OP-OP! Rootven 36 5066 AX Moergestel tel.(013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 had de school van uw kinderen een gering ziek teverzuim, namen parttimers, invaltaken voor hun rekening, of had de school de beschikking over een vast groepje ‘trouwe invallers’. Via het Arbeidsbureau konden scholen zich ook aansluiten bij een invallerspool. Deze situatie is de laatste tijd echter sterk veranderd. De vaste invahnogelijkheden wor den soms al ingezet bij langduriger ziekte verzuim en een griepgolf zorgt dan meteen voor grote problemen. Het Arbeidsbureau meldt al regelmatig, dat ze geen enkele invaller meer kunnen sturen. Het aantal beschikbare invalkrachten daalt momenteel snel, zeker voor de bovenbouw. Bij een ziektemelding ’s morgens vroeg kost het soms al 10 a 20 telefoontjes om iemand te vin den. Af en toe leveren teamleden hun adv- verlof in om een groep over te nemen... Zo ontstaan er op scholen allerlei ongewenste situ aties. De afgelopen week hebben scholen hun oud- ers/verzorgers over dit probleem geïnformeerd. Ook op het gezamenlijk directeurenoverleg is de problematiek besproken. Verschillende scholen gaan zichzelf bezinnen op noodsce nario’s. Dat kan bijvoorbeeld betekenen het tijdelijk opvangen onder toezicht van een stagiaire en parallelleerkracht, het opdelen van groepen en tenslotte het naar huis sturen van kinderen als er daar een opvangmogelijkheid bestaat. Après-ski-party Op 18 februari hebben we weer een dit après- ski-party en dit is om te zien of dat het win- tergevoel er nog in zit van het weekeindje skiën, hier kan dan worden overdreven hoe goed ze wel niet konden skiën. Je mag je lederhose aan doen. D’n Tob is open vanaf 21:00 uur. Op deze avond kunnen de leden de kaartjes voor het Hengstenbal komen halen. Houd er rekening mee dat D’n Tob maar om de veertien dagen open is. Kringdropping Op 11 februari is er weer een kring-dropping. Het word weer een spannende tocht en het enige wat je mee moet nemen is goeie zin een zaklamp en een kwartje om te bellen. Je moet je opgeven voor 28 januari bij Sven van Overdijk, Tel. 534 5546. sa Tot 2004 zijn er ongeveer 38.000 nieuwe leerkrachten nodig, terwijl de instroom van pas afgestudeerde leerkrachten bijna 18.000 zal bedragen. Dat geeft een tekort te zien van 20.000... Alle tot nu toe door het ministerie genomen maatregelen zoals het aanboren van de reserves met herintreders/sters, extra vergoedingen voor personeel op achter- standsscholen, wervingscampagnes en tv- spots hebben dit niet kunnen voorkomen. Er zijn stevigere maatregelen nodig, die het teko rt op de scholen moeten oplossen. De oplei dingsinstituten zien wel een grotere instroom van studenten, maar dat lost het probleem niet meteen op. In Oisterwijk/Moergestel hebt u van deze pro blemen misschien nog niet zoveel gemerkt. Dat kan diverse oorzaken hebben. Mogelijk Dat zal natuurlijk pas gebeuren na een tele fonisch contact. We hopen net als u, dat deze situatie nooit zal voorkomen. Helaas zijn er ook binnen onze gemeente al voorbeelden te vinden, zodat op het directeuroverleg de wens werd uitgesproken u via de plaatselijke pers hierover te informeren. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 (Vervolg van voorpagina) Burgemeester Kortmann liet Smits’ verwijten niet zomaar passeren en er ontstond een dis cussie over en weer, waarin de burgemeester stelde dat hij met de officier enkel de noodza kelijke correspondentie had gevoerd en zich daarna volledig afzijdig had gehouden. Naar aanleiding van de aantijgingen als zou hij “olie op het vuur” hebben gegooid en verdere onnodige beschadiging van de heer Denissen niet hebben voorkomen, beet hij Smits toe dat hij daarover niets wenste te zeggen en be schuldigde hem van “amateurisme”, iets dat Smits in een eerdere commissievergadering Kortmann verweten had met het doorleiden van een anonieme brief. Na een schorsing boden zowel de coalitiepar tijen als Smits een motie aan. De motie van de coalitiepartijen, waarin het optreden van Denissen - hij zou een verkeerde voor-stelling van zaken aan de Raad hebben gegeven waar het zijn aandeel in de schending van de vertrouwelijkheid betrof - werd afgekeurd, werd aangenomen met 15 stemmen voor en 5 tegen. De motie van Smits, waarin de handel wijze van het college van burgemeester en wethouders, van de voorzitter van de Raad en van de coalitiepartijen in de aangelegenheid “schending vertrouwelijkheid” werd afgekeurd, werd met 4 stemmen voor en 16 tegen verwor pen. De rust keerde weer in de Raadszaal en de vol gende punten werden zonder veel problemen weggehamerd. Het voorstel voor het voor kennisgeving aannemen van de Eindrap portage historie vervuiling KVL-depot, riep nog enige bezorgdheid van verschillende par tijen op. De grond bij het KVL-depot is vervuild, waar door de kans bestaat dat de gemeente in de toekomst getrakteerd wordt op schadeclaims. Bij het besluit van Gedeputeerde Staten omtrent het bestemmingsplan ’Buitengebied Oisterwijk, deel Oisterwijk’, merkte mevrouw Steffens (VVD) op dat het MOB-complex aan de Oirschotsebaan geen asielzoekerscentrum mocht worden, maar dat het gerucht de ronde doet dat er zich een kloosterorde wilde vesti gen (“een zielzoekerscentrum”). Wethouder van den Bosch had dit eveneens vernomen, maar kon hierover verder nog geen duidelijk heid verschaffen. Het laatste punt dat nog wat stof deed opwaaien was het voorstel tot het starten van de procedure ex artikel 19/19a WRO ten be hoeve van een bouwplan voor de bouw van 18 appartementen aan de Vloeiweg. Door Algemeen Belang was verzocht deze aan vraag niet in handen te stellen van B&W, maar op grond van artikel 19,lid 3 WRO de vrijstelling te doen verlenen door de gemeen teraad. De diverse raadsfracties wilden vernemen waarom Algemeen Belang in dezen afweek van de meestentijds gevolgde procedure. Hans Denissen gaf aan, dat zijn partij bij herhaling gepleit had voor een opwaardering van het cen trumgebied (omgeving Dorpsstraat) door er ruimte te bieden voor betaalbare jongeren huisvesting in combinatie met detailhandel Algemeen Belang wilde een harde toezegging van het college van B&W inzake de bouw van huisvesting voor jongeren in het centrum - hetzij in de koop- hetzij in de huursfeer of beide - en dan wel voor een zodanig betaalbare prijs dat daarbij uitgegaan wordt van alleen verdieners. Om dit te bewerksteligen was een combinatie met detailhandel voor AB de insteek. Die toezegging werd uiteindelijk door wethouder Hora gedaan, waarna voorzitter Kortmann de discussie omtrent dit agenda punt afsloot met een samenvatting van het geen AB als haar standpunt kenbaar gemaakt had waardoor de afwikkeling alsnog door B&W kon plaatsvinden. Zo eindigde de raadsvergadering toch nog in enige harmonie en ging men over tot de orde van de dag. KPJ Kring Tilburg organiseert dan voor de zoveelste maal het spectaculaire Carnavalsbal. Dit spektakel mag je niet missen omdat, dit Carnavalsbal de perfecte start voor Carnaval 2000 is. KPJ-Ieden kunnen GRATIS naar bin nen, d.w.z. ze kunnen gratis hun kaartje afhalen bij de afdeling waar ze lid zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 3