DANSLES BIJ ROBBEN Het lek is eindelijk gedicht Oranjecomité Moergestel TV-bingo ook interessant voor Scouting SCHRIJF NU IN Moergestel gaat zondag 13 februari zijn wereldkampioen huldigen! Stijldansen - Streetdance - Country Line Dancing TIP: 013 - 528 24 57 - 521 70 07 CSO publiceert activiteit(en) WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 - 24e Jaargang - Nr. 1082 Eerste uitzending morgenavond Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Vanaf zondag 6 februari in Oisterwijk Enthousiaste dames en/of heren vanaf ±20 jaar die het programma voor Koninginnedag in Moergestel mee willen bedenken en uitvoeren. Donderdag 3 februari: MTV-bingo Zaterdag 5 februari: Pieregeblèr Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Huidverzorgingsinstiti Raadsvergadering donderdag 27 januari 2000 (vervolg op pagina 3) Wereldkampioen Pieter Burgers 1 ii i d Jr7l| Twee leden van het Oranjecomité Moergestel, te weten Trees Verhoeven en Herman Reinders, hebben onlangs te kennen gegeven na een lange staat van dienst terug te treden. Dat betekent dat na 29 april 2000 (de dag waarop dit jaar Koninginnedag wordt gevierd) het Moergestelse Oranje Comité nog slechts bestaat uit 2 personen. Om de activiteiten op termijn te waarborgen is er dus dringend uitbreiding nodig. We denken daarbij aan Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Hans Denissen: ...zaak nu eindelijk afgedaan?... Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 van den Oord was van mening dat het be stuurlijk traject met de verklaringen van Kortmann en Denissen was afgerond op 11 november 1999. De heren Brands en Bertens, die zich verdacht gemaakt voelden toen bleek dat Denissen niet hét lek was en er “dus” iemand anders de krant moest hebben ingelicht, waren door de officier vrijgepleit. “Aan de heksen jacht die nu wordt geopend door de coalitie, neemt GroenLinks op geen enkele wijze deel”, aldus Van den Oord. De sfeer werd grimmig toen Noud Smits het woord nam en de Raad mededeelde dat de heer Denissen niet in het beklaagdenbankje zou gaan zitten “ten opzichte van raadsle den die hem nog wat vragen te stellen hebben c.q. van hem opheldering verlangen. De inquisitie dateert van 1199 en we leven nu toe vallig wel acht eeuwen later.” In zijn uiteenzetting stelde Smits dat de burge meester in zijn rol van voorzitter niet onafhan kelijk was geweest. Hij had, toen dat vanuit strafrechtelijk oogpunt niet langer nodig was, correspondentie gevoerd met de Officier van Justitie en bovendien waren stukken doorgeleid, die volgens Smits de bedoeling hadden om Denissen en zijn partij Algemeen Belang te schaden. Hij laakte de rol van het college van burgemeester en wethouders en suggereerde dat zij in deze zaak van bovenaf de fractie voorzitters van de coalitiepartijen hadden geïn strueerd hoe te handelen. “De uitvoerders zijn niets anders dan marionetten en de bedenkers zitten achter de bestuurstafel.” Met ingang van deze week publiceert CSO (pro ducent van orthopedische schoenen) in haar advertentie wekelijks (’n) activiteit(en) die de komende week of weekend in ons dorp plaats vindt. De advertentie vindt u wekelijks op de voorpagina van deze krant. Men kan zich nu met wezenlijke zaken gaan bezighouden De raadsvergadering begon in een aangename sfeer, met de ingebruikname van de nieuwe ambtsketen van de gemeente Oisterwijk. In een toespraak tot de Raad vertelde Kortmann trots te zijn, dat het de commissie Ambtsketen was gelukt een plaatselijke ontwerper/kunstenaar te vinden in de persoon van Moergestelnaar Cees Ketelaars. “Hij is er in geslaagd om, en nu gebruik ik een stukje tekst van het Koninklijk Besluit uit 1852, “een zilveren ketting met een zilveren penning” te vervaardigen, die niet alleen fan tastisch is, maar ook past in deze tijd én een klassieke uitstraling heeft”, aldus de burge meester Kortmann vermeldde tevens dat de gemeente nog in het bezit is van een Moergestelse ambts keten die in 1853 door het dorp werd verwor ven voor de prijs van fl. 19,50. Ook Cees Ketelaars kreeg de gelegenheid het een en ander aan de woorden van de burgemeester toe te voegen. “Met het ontwerpen van een ambts keten is het net als met politiek”, zei hij, “het gaat om het vinden van de juiste mix tussen eigen en gemeenschappelijke belangen.” Hij sprak de hoop uit dat vele toekomstige burge meesters de ambtsketen met ere zullen dragen. Bij de Ingekomen stukken was een brief van Gedeputeerde Staten met betrekking tot de begroting 2000. De heer A. van Beekhoven (AB) wilde weten waarom deze brief niet behan deld was geweest in de Commissie Financiën Hoofdprijs 300,- Vier weken op rij is er een eerste prijs te win nen van 300,-; en zijn er prijzen van 200,-; 100,-; 75,-; 50,- en 25,-. Deze prijzen wor den contant uitbetaald. Naast deze prijzen is er ook nog ’n aantal extra prijzen te winnen met uw lotnummer. Uiteraard geldt ook hier: hoe mee loten, hoe meer kansen! Scouting en MTV Ongetwijfeld hebt u gemerkt dat de loten in Moergestel verkocht worden door kinderen van Scouting St. Jan. Voor deze verkoop krij gen zij een financiële vergoeding bestemd voor hun clubkas. Stelt u deze kinderen niet teleur en help hen aan een extra zakcentje voor bv. hun jaarlijkse kampweek. Kinderen spelen ook graag mee... De bingo’s vinden plaats op de vier donderda gen in februari en beginnen om 19.00 uur. Dat tijdstip is zo gekozen dat ook kinderen aan het spel mee kunnen doen. Het is al meermalen bewezen dat ook zij gek zijn op de telebingo. VOORVERKOOPADRESSEN Voor Moergestel: Super De Boer, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Kadoshop Broers. DONDERDAG 3 FEBRUARI 19.00 tot 19.45 uur: MTV-kanaal: TELEBINGO en Sport. Inhoudelijk informeerde hij naar de opstelling van B&W, nu zowel het Rijk als de Provincie de besteding van de “Zalm-snip” door het gemeentebestuur van Oisterwijk onaanvaardbaar vonden. Wethouder Rakhorst zou de commissie en daarmee de raad in een later stadium informeren. Het volgende belangrijke punt op de agenda was “de zaak Denissen”. Op 11 november 1999, voor aanvang van de begrotingsver- gadering, lazen burgemeester Kortmann en Hans Denissen beiden verklaringen voor omtrent de schending van de vertrouwelijk heid waaraan Denissen zich schuldig had gemaakt. De zaak was daarmee afgedaan. Dat dacht men althans, want de coalitiepar tijen en D66 waren van mening dat de zaak dan wel strafrechtelijk was beëindigd, maar nog niet bestuurlijk. Men wilde Hans Denissen nog enkele vragen stellen, “niet om te pesten of wonden opnieuw open te rij ten”, zoals de heer Van Roessel (D66) het verwoordde, maar om een antwoord te krij gen op de vraag waar om de verklaringen van de Officier van Justitie en de heer Denissen niet met elkaar strookten. De enige partij die zich ver van dit alles hield, was GroenLinks. Ad Hebt u belangstelling en bent u bereid wat van uw tijd ten dienste te stellen aan de Moergestelse gemeenschap dan vragen wij u (uiteraard geheel vrijblijvend) contact op te nemen met: Trees Verhoeven, Burg. Maeijerstraat 21, tel. 513 1814 of Martien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43, tel. 513 2268. Zij zijn graag bereid u van nadere informatie te voorzien over hoe en wat de organisatie van het Oranjefeest precies inhoudt. Morgenavond, donderdag 3 februari om 19.00 uur, start een nieuwe serie van 4 bingo-uitzendingen op MTV. Deze bingo is een primeur voor Oisterwijk en Heukelom en wordt georganiseerd door Showband Taxandria i.s.m. MTV. r* Het Oranjecomité Moergestel draagt elk jaar zorg voor de activiteiten op Koninginnedag. De activiteiten worden georganiseerd voor alle leeftijdscategorieën van de bevolking en worden uitgevoerd met behulp van een jaarlijkse gemeentelijke subsidie. Moergestel gaat op zondag 13 februari a.s. wereldkampioen Pieter Burgers huldigen. Het programma begint in het vroeg van de middag met een officiële huldiging en eindigt in de vooravond met een receptie in ’Den Boo gaard’. Gisteravond vonden de laatste besprekingen plaats i.v.m. de invulling van het feestelijke programma. Volgende week kunt u er in ’Moer- gestel-Nieuws’ alles over lezen. Voor zover we hebben kunnen nagaan is het voor het eerst dat Moergestel een wereldkam pioen in zijn midden heeft. Pieter Burgers leverde dit kunststukje jl. zaterdag 22 januari bij het veldrijden voor veteranen in het Belgi sche Mol. Zijn trainingspartner Peter Hoffmans werd er vierde en wordt eveneens in de huldi ging betrokken. De werkzaamheden spitsen zich toe op de maanden januari t/m april en nemen slechts beperkt tijd in beslag. Uiteraard ligt de piek van de werkzaamheden rond en op Koninginnedag zelf.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1