i Pieter Burgers wereldkampioen Slagerij J. van Zon-Reyrink 4«® ^vHlonsalade I w w braadgrill.^ schnifael Hamburgers Donderdag 27 januari vergadert de raad weer vanaf 19.30 uur Pieregeblèr 2000: nieuwe eeuw, nieuwe opzet! SOS-HULPCENTRALE 544 1 544 4 stuks Vervolg van voorpagina De wedstrijd •Stichting TC^elzijn (Ouderen ^^ïoergestel Vrijwilliger bij de Zonnebloem... ...een goed idee! Huldiging ’Maatje’ Peter Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht naar u luistert? Bel dan naar de ...want wij laten u profiteren...! Bij aankoop krijgt u van ons een ballon* welke u kapot moet prikken. In elke ballon zit 'n interessante en waardevolle aanbieding. Altijd prijs dus! Voor kinderen (die met hun ouders meekomen of boodschappen komen doen) hebben we 'n leuke attentie. U ziet: redenen genoeg om deze week i naar uw eigen vakslager te komen! I 100 grom ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TEL. (013) 513 1769 500 grom i' Ki Wij bestaan 20 jaar Feest voor u Prikactie alleen op do. 27. vr. 28 en za. 29 jan. I'' 1» MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 JANUARI 2000 De start van de wedstrijd over 40 minuten op het Zilvermeer te Mol (België) werd gegeven (in samenwerking met K.B.O.) Donderdag 27 januari vergadert de gemeen teraad van Oisterwijk. Dat gebeurt zoals gebruikelijk in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. De vergadering is openbaar en begint om half acht. U kunt dus komen luis teren. Wilt u uw mening geven over een van de onderwerpen die op de agenda staan, dan kan dat. U maakt dan gebruik van het spreekrecht. Laat uiterlijk voor het begin van de raadsver gadering even weten aan de gemeentesecre taris mevrouw Van Breugel, dat u gebruik wenst te maken van dat recht. in de stromende regen. Pieter kwam in de eerste ronde als negende door maar wist zich ’n ronde later al aan te mengen in het viertal dat de kop uitmaakte. Twee rondjes later waren ze nog met z'n drieën: Pieter, de Belg Sluit en René Frijters. Anderhalve ronde voor het einde vond Pieter het welletjes en ging er alleen vandoor, ’n Aflopende ketting kon hem niet deren, dat probleem was gelukkig snel verholpen. Met ’n ruime voorsprong van toch nog 14 seconden kwam hij triomferend over de streep om even later het mooiste cadeau in ontvangst te nemen dat hij zich kon wensen: de regenboogtrui! In drie weken tijd richtte Pieter alle schijnwerpers op zich, en door deze sportieve successen zal dat de komende weken ongetwijfeld nog zo blijven. Op de achter grond namelijk wordt er van alles gedaan om deze 42-jarige sportman eens goed in het zonnetje te zetten. Het gemeentebestuur van de gemeente Oister wijk liet zich zaterdag niet onbetuigd. Amper ’n uur na thuiskomst van de kampioen kwamen burgemeester Kortmann en zijn echtgenote namens het gemeentebestuur de felicitaties aanbieden. Op korte termijn zal Pieter nog officieel gehuldigd worden in het Raadhuis te Oister wijk. Later op de dag kwamen ook nog afgevaardig den van Stichting Wielerronde Moergestel en Wielerclub Pijnenburg. Onder hen o.a. oud- wielrenner Cees Zoontjens. Met hen werd gesproken over een aanstaande receptie. Felicitaties waren er ook van de sponsors, buurt bewoners en buurtvereniging. En in al deze vreugde mochten Pieter’s vrouw Marion en kinderen Lisa en Laura natuurlijk ook delen. Evenals moeder Burgers trouwens die zichtbaar genoot van alles wat er rond haar zoon gebeurde. Huize Burgers aan de Oisterwijkseweg 45 is intussen veranderd in een ware bloemenzee. PAGINA 9 hoge ogen te gaan gooien. De Durdraaiers hopen dit jaar het Adrie van der Poel syndroom van zich af te schudden. Na twee jaar tweede te zijn geworden zullen ze dit jaar proberen de eerste titel van deze eeuw te veroveren. De andere finalisten van het vorig jaar zullen het moeilijk krijgen met boven staande kandidaten. Toch zullen zowel de Poekeltjes als de Brouwer Junior ook dit jaar weer hun beste beentje voorzetten. Op zaterdag 5 februari zal om 20.00 uur het spektakel in Den Boogaard losbarsten. Kaarten a fl 10,- zijn reeds in de voorverkoop te verkrij gen bij Den Boogaard, Jumbo Supermarkt, Café de Brouwer en slijterij ’in Den Koren maaier’. Ben er snel bij want er is slechts een beperkt aantal kaarten, en hop hop hop: op is op! (M.D.) De Zonnebloem afd. Moergestel is op zoek naar vrijwilligers. Ook mannen zijn van harte welkom. Waar bestaat het werk van een Zonnebloem vrijwilliger uit? Regelmatig bezoeken vah één of meer lang durig lichamelijk zieken, lichamelijk gehandi capten of lichamelijk hulpbehoevende oude ren. En/of helpen bij diverse afdelingsactivitei- ten (dagboottocht,ontspanningsmiddag, aan gepaste vakantie, uitstapje). Helpen bij financiële acties van de afdeling (loterij). Bijwonen van afdelingsvergaderingen. Vaneen Zonnebloemvrijwilliger wordt verdei verwacht dat bij/zij: - De kunst van het luisteren verstaat. - Gemotiveerd en enthousiast is. - Zieken en gehandicapten in hun eigen waar de laat [dus niet betuttelt]. - In verenigingsverband kan werken. - Zich wil inleven in de inhoud van het Zon- nebloemwerk. Wat mag een vrijwilliger van de Zonnebloem verwachten? - Een zinvolle vrijetijdsbesteding. Je kunt heel direct iets voor iemand anders betekenen. - Het werk geeft veel voldoening. - Ondersteuning en voldoende mogelijkheden voor deskundigheidsbevordering (cursus- sen/vormingsbijeenkomsten). - Gezelligheid (werken in een afdeling samen met andere vrijwilligers). - Een goede verzekering tijdens werkzaamhe den voor de Zonnebloem. U kunt zich aanmelden bij Corry van de Loo, tel 513 1492 en Petra Verheyen, tel 513 23 51. Voor meer informatie kunt U natuurlijk ook bij hen terecht. Voor Peter Hoffmans (in de categorie cyclo- sportieven) zat er ook lange tijd ’n plaats in op het ereschavot. Na lange tijd op 'n derde plek gereden te hebben moest hij zich uiteindelijk toch nog gewonnen geven en eindigde als vierde in een wedstrijd die werd verreden op ’n redelijk zwaar parcours. Natuurlijk jammer, maar het geeft aan dat Peter Hoffmans toch nog steeds progressie maakt. En dat siert ook deze sport man die het Moergestelse succes compleet maakt bij het veldrijden. Menig dorp zal er jaloers op zijn, maar Moergestel heeft een heuse wereldkampi oen! Proficiat! Volgende week zaterdag (5 februari) is het zover, de verkiezing van het gèssels carnavalslied zal dan weer plaatsvinden. Net als in de voor gaande vier jaren zal er ook dit jaar weer gestre den worden om de titel ’Gèssels Carnavalslied’. Wie zal er de Brouwer Junior, vorig jaar win naar van zowel de presentatieprijs alsook van ’Gèssels Carnavalslied 1999’, deze eeuw als eerste op volgen? De voorbereidingen van alle deelnemers zijn al geruime tijd bezig: studio’s zijn volgeboekt, stembanden worden gespaard, juryleden wor den reeds benaderd en onderlinge geschillen worden in de plaatselijke horeca al waarge nomen. Zo is Will Habraken al gesignaleerd bij de oefenruimtes van o.a. ’t Allegaartje, Dinges en Nou dè Wir. Bronnen uit het verre Lapland melden dat de kerstman door een vooraanstaand lid van de Plekbatsen ontvoerd is en meegeno men in een groene gèsselse Kliko. De nieuw komers van de familie Wouw! schijnen al geruime tijd geleden contact te hebben gelegd met de presentatrice van Pieregeblèr 2000. Via deze weg hopen zij reeds bij de aankondiging een ruime voorsprong te nemen op de overige deelnemers. Zowel D’Ambiejans als de Engelandvaarders konden het niet over het hart krijgen om nog een jaar te missen en zijn daarom terug van weggeweest. Iemand die niet weg te denken is van het moergestelse camavalstoneel is Kees Kouwenberg van het Duo Blek en Handveger. Voor de vijfde keer op rij zal hij er ook dit jaar weer opklappen. Over opklappen gesproken: Clapopp (met dubbel p aan het einde!) zal ook weer acte de presence geven. Ook dit jaar hopen zij weer “Geef elkaar de hand’’ Na een kleine rustpauze, vanwege de feestda gen, gaan we vol goede moed met het pro gramma “Geef elkaar de hand” verder. De eerste middag is op donderdag 3 februari a.s. We beginnen dan met een met een bingomiddag in De Reuselhof. Op 24 februari komt ons ou derenkoor Echo voor u optreden, ook in De Reuselhof. Op 9 maart komt het duo v.d. Kerkhof uit Oirschot. Die middag wordt door deze conferenciërs opgeluisterd. Op 23 maart een bezinningsmiddag in het parochiecentrum, deze middag wordt verzorgd door Pastor H. v.d. Broek. Op vrijdag 14 februari houden we een modeshow. Een firma komt met kleding zowel voor dames alsook voor heren. Op 4 mei de jaar lijkse Maria-viering. We gaan dit jaar naar Oisterwijk, in de St. Petruskerk, alwaar onze Pastor v.d. Broek de H. Mis opdraagt. Ons oud erenkoor luistert de mis op. Hopelijk breekt er geen brand uit, na de H. Mis gezellig koffie drinken. Op 25 mei gaan we met z’n allen naar ‘t Stokske, alwaar we een gezellige middag door brengen. Ter afsluiting voor de vakantie een leuk busreisje door ons mooie Brabantse land. Bent u gehandicapt of voelt u zich eenzaam of alleen, bij ons bent u van harte welkom. Vriendelijke groeten van Betsy Denissen, Gina Smits en Anny van de Wouw. 2.00l 7.so M-ï isT

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9