Wéér feliciteren wij een ondernemer met een nieuwe Combi-automaat: Style Café-Cafetaria ’Epi’ heet u welkom Diamant voor Jantje en Anneke van Beers-Ossenblok Rabobank Groot concert ’Zang en Vriendschap Oisterwijk’ bloembinderij woon- en tuindecoraties Vervolg van voorpagina Hb vijverspeciaalzaak dierbenodigdheden Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Style Bloemisterij veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. Deze automaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? Speel mee met de Telebingo van MTV op donderdag 3 februari om 19.00 uur. Kaarten a 2,50 verkrijgbaar bij: Super de Boer Slijterij 'In den Korenmaaier' Jumbo Supermarkt Kadoshop Broers Moergestel Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Tel. 013 - 513 3999 Rabobank rek.nr. 32.60.88.369 Jantje van Beers Geboren op 31 december 1914, tijdens de eerste wereldoorlog in Moergestel deed hier de lagere school. Hij was 14 jaar toe er gewerkt moest wor den en dat gebeurde dan ook bij Janus van Bommel, als klompenmaker en opperman bij van Laarhoven in de bouw. Hij had broeder- dienst maar moest in de slechte periode van de tweede wereldoorlog wel onderduiken. En zo rommelde Jantje in die tijd maar wat aan. Op het einde van de oorlog kon hij chauffeur wor den bij het Rode Kruis en dat heeft hij volge houden tot eind december 1945. Hij kwam toen te werken bij van Zanen wegenbouw maar in 1946 vroeg Vitesse busschauffeurs en dat was snel bekeken en dat heeft hij 33 jaar beroeps halve volgehouden. Vanaf zijn 13 jaren af hielp hij zijn vader al die de bussen onderhield in de Moergestelse garage. Hij droomde toen nog om internationaal chauffeur te kunnen wor den maar dat is er helaas niet van .gekomen. Het leven van alledag De kinderen en kleinkinderen komen regel matig en houden dan ook het huisje bij wat poetswerk betreft. De leeftijd is ook wat met problemen gekomen maar het valt allemaal nog wel mee. Ze vervelen zich nog steeds niet. Met de eigen auto trekken zij er regelmatig op uit en genieten dan ontzettend van de Belgisch terrasjes. Als Jantje op zijn praatstoel zit kan hij uren over de Vitesse vertellen en over zijn tijd als mischien wel de meest service-gerichte chauffeur. Ook zijn eerste buitenlandse vacantie in een Fiat 500 staat bol van de anecdotes. Anneke zorgt dan voor het heerlijke kopje koffie (met ene kletskop want die lust Jan zo gère) en het verveelt U er nooit want ze kun nen heel gezellig en ureh doorgaan. Wij van ’Moergestel- Nieuws’ wensen hen een fijne dag toe en hopen hen beiden nog lang te mogen zien genieten. Anneke Ossenblok Zij zag het levenslicht op 4 juli 1917 in Bergen op Zoom, via Lage Zwaluwe, Zevenbergschen- hoek kwam zij in Boxtel terecht. Vader was rangeerder bij het spoor en dan liep je als gezin de kans regelmatig mee te moeten verhuizen. In Boxtel deed zij de lagere school en ging ver volgens werken bij de Gruyter in ’s-Hertogen- bosch. Later zocht zij het wat korter bij huis en werd het wasserij ’de SluisweTde’ in Boxtel. Samen wonen in Moergestel Zij trouwden op 3 februari 1940 nog net voor dat de vasten begon) in Boxtel en trokken toen samen naar de Oirschotseweg 43 waar zij nu nog wonen. Op de vraag of het huis niet wat groot is komt het antwoord van Jan: “dan loop te mekaore nie in de weeg”. Vroeger ging men nog al eens met de buurt of met kennissen met de fiets op en neer naar Scherpenzeel wat toch zo'n 175 km. is. Het werk van Jan bracht nogal wat onregel matige diensten met zich mee. Hij heeft ook nog wel eens hier en daar een rijlesje gegeven om de vele mondjes op tijd te kunnen vullen. Anneke hield zich dan bezig met de kinderen en later ook met de Zonnebloem en de Bejaar- denbond. Jan heeft nog een aantal jaren gevoet bald bij TAC in Tilburg en WM in Moergestel. Toen dat niet meer ging wilde hij nog wel eens een keertje gaan vissen en een visje verschalken op de Oosterschelde deed hij ook graag. Gemengde zangvereniging “Zang en Vriend schap Oisterwijk”, die gedurende het vorige jaar met een aantal festiviteiten het 75 jarig bestaan vierde, gaat haar jubileum afsluiten met een kerkconcert dat gehouden zal wor den in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Oisterwijk. Aan dit concert zal medewerking worden ver leend door het Kamerkoor Barokwerk ’89 en organist Ad van Sleuwen. Koor en orkest staan onder de algehele leiding van dirigent Marinus Kasbergen. Door het koor zullen, met begeleiding van Vosje verloren In de roerige jaren zo net voor WO-II was er weinig vertier. De jongens en meisjes uit de omgeving ging ook toen regelmatig naar de Oirschotse Kapel zo geschiedde het dat 10 dagen voor pinksteren op 17 mei 1936 die twee elkaar vonden en vanaf die dag elkaar trouw zijn gebleven. Anneke had indertijd een mooi ’vosje’ wat alleen bij speciale gelegenheden werd gedragen. Ze is dit vosje daar ergens bij de kapel verloren maar heeft er Jantje voor terug gekregen en dat is volgens haar nog steeds een goede ruil geble ken. kamerorkest en organist, werken worden uit gevoerd van de-componisten Mozart, Schubert, Fauré en Bruckner. Het Kamerorkest Barokwerk ’89 zal onder lei ding van hun dirigent Pieter van Veen verder nog composities van Mozart, voor strijkers er orgel, en een werk van Andriessen uitvoeren. Organist Ad van Sleuwen bespeelt het groo kerkorgel en vertolkt een sonate van Guilmani De aanvang van dit concert is 14.00 uur en d° toegangsprijs bedraagt f. 10,-. Kaarten kui u o.a. verkrijgen bij de Rabobanken te Moe gestel en Oisterwijk. ’Een nieuw millennium, een nieuwe start’, zo luidde de aankondiging twee weken geleden in deze krant. Epi Denissen en Suzanne Traa openden café cafetaria ’Epi’ aan de Oisterwijkseweg nr. 9 na een grondige verbouwing. Epi kenden we al langer maar voor Suzanne betekent het een nieuwe onderneming, ’n Uitdaging is het voor allebei, want het jonge stel zette met de opening van de zaak de eerste stappen op het ’zelfstandigenpad’. Naast de complete metamorfose voor wat betreft het interieur is de vakmanschap, het enthousiasme en het spontane bij Epi hetzelfde gebleven. De charmante vaste rechterhand Suzanne zal ongetwijfeld bijdragen aan het welsla gen van deze nog jonge onderneming. U moet zeker eens gaan kijken om kennis te maken met het kwaliteitsassortiment en de diverse menu’s (ook meeneemmaaltijden) die men u kan bieden. Epi en Suzanne wensen we graag van harte alle succes toe! 1 j ■h-'1 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 JANUARI 2000 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5