P Naar een andere ’baas’ Leuke bijverdienste! Dames- en Heven Dus bel nu voor een afspraak: tel. (013) 513 2221 Goedkoper zijn geworden (i.v.m. BTW) Op afspraak werken Nooit wachttijden hebben De koffie bruin hebben staan Zo is er maar één! Een handig spaarsysteem hebben (Beauty Gard) De beste professionele producten gebruiken (Coldwell) VERKOPERS VAN BINGOLOTEN Commissie: ’75 jaar KPJ Moergestel’ doet een OPROEP K.V.O.-tjes Hb RUILVERKAVELING “DE HILVER” LANDINRICHTINGSWET WIJ dienst landelijk gebied Heb je interesse in een leuke bijverdienste (je krijgt ’n aantrekkelijke vergoeding) neem dan contact op met de heer Van der Sterre, tel. 528 4206. José van Overdijk (45) en Toon Linschoten (43) respectievelijk 28 en 14 jaren werkzaam in het schoenenvak schrokken zich wild toe ze hoorden dat hun be drijf’Duifjes kinderschoenen’ ophield te bestaan. Uiteraard bleven zij niet stil zit ten en keken rond om zo snel mogelijk weer aan de slag te kunnen. Dat is inmid dels gelukt. Beiden werken ruim een half bij de Centrale Schachten en Onder- werkmakerij/CSO aan de Industrieweg. Wij gingen eens een kijkje nemen en spra ken met beiden over hun nieuwe werkkring. Lijstenmakerij voor alle inlijstiverk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterurijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 Showband Taxandria organiseert in de maand februari samen met MTV een Televisiebingo. Voor Moergestel is men op zoek naar Op donderdag 20 januari is er de Nieuwjaars bijeenkomst. U wordt verwacht om 20.00 uur in de grote zaal van De Reuselhof. De kosten voor deze avond zijn 15,- incl. de bingokaarten. Hebt u zich nog niet opgegeven, doe dit dan: tel. 513 2539 of 513 1873. Het wordt een gezellige avond dus kom zeker! Dinsdag 14 maart houden we onze Voorjaars vergadering. Houd u deze avond alvast vrij??? Seer. D. de Brouwer KPJ Moergestel bestaat volgend jaar in janu ari 75 jaar. Dit willen we niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Speciaal voor deze gele genheid hebben we een commissie opgericht, die al druk bezig is om invulling te geven aan het weekend van 28 januari in 2001. We willen graag dat leden van KPJ Moergestel en oudleden mee kunnen genieten van het feestweekend in 2001. Om aan de huidige adressen van oud-leden te komen, willen we om Uw medewerking vragen. Bent u ooit lid geweest van KPJ Moergestel of van de toen nog “Jonge Boeren Stand” afdeling Moergestel? Geef dan Uw naam, adres, postcode, woon plaats door aan: Judith van Dal-Ketelaars, Griete Veldeke 7, 5066 EP Moergestel, tel. 513 2070, zodat we U en Uw partner persoonlijk een uitnodiging kunnen sturen voor het 75-jarig bestaan van KPJ Moergestel in 2001. PS. Wilt U nog eens kijken op zolder of er misschien ergens nog iets ligt (foto’s, attribu ten, vaandels etc.) wat we kunnen gebruiken om een expositie te maken van 75 jaar KPJ Moer gestel (U krijgt het na afloop van de festiviteiten natuurlijk terug). Ook dit graag melden op het bovenstaande adres. Kaarten KPJ Hengstenbal Op vrijdag 3 maart organiseert KPJ Kring Tilburg haar jaarlijks terugkerende Carnavals bal in Den Boogaard. Kaarten voor dit spektakel zijn vanaf nu te krijgen bij: Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel, tel. 513 1262 of bij Richard van Kasteren, Heikantsebaan 5, Berkel- Enschot, tel. 533 1693. De kaarten kosten fl 15,00 per stuk. Ben je lid van de KPJ-afdeling die valt onder de Kring Tilburg? Dan kun j e gratis je kaart je afhalen bij je afdeling. Wees er snel bij want OP=OP! Alle twee zijn zij blij dit werk aangenomen te hebben al is het geheel iets anders dan wat zij altijd gewend waren te doen. Het orthopedisch schoenmaken is niet te vergelijken met hun vorige werk. José noemt dit zelfs ’creatief knut selen en daar ook nog geld voor krijgen’. Toon heeft vooral moeten wennen aan het intensieve van het werk. Dankbaar om te doen maar men moet het ’koppie-koppie’ er wel bijhouden. een beetje creatief is. Er is steeds een enorme afwisseling in het werk en er wordt zeker niet gejaagd want dat komt het eindproduct zeker niet ten goede. En zoals José dat zo mooi zegt: ’As ge klaor zijt kunde unne mens ók nog laote loope’. Dankbare klanten is meestal het eind resultaat. Men is bij CSO ook altijd welkom om eens een kijkje te komen nemen. Een afspraak maken met directeur Willem Ligtvoet is al voldoende om er eens rondgeleid te worden en onder het genot van een kopje koffie kan hij ook nog Uw vragen beantwoorden. José en Toon zijn nog steeds blij dat zij inder tijd de overstap gewaagd hebben en hopen er nog lang menig paar orthopedische schoenen te kunnen ’bouwen’. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Het politieteam Oisterwijk heeft vrijdag jl., 15 januari, een hennepkwekerij in Moergestel ont manteld. De kwekerij was ondergebracht in een varkens stal die geheel voor het kweken van hennep was ingericht. Er werden 1400 planten aangetrof fen. De in het pand aangetroffen installatie, nodig voor de groei van de hennepplanten, bleek illegaal stroom te verkrijgen. Zowel de installatie als de hennepplanten wer den in beslag genomen. Tegen de huurder van de stal wordt proeces-verbaal opgemaakt. José moet daarom ’s-avonds wel eens echt heel wat anders gaan doen om te zinnen te verzetten. Geen enkele schoen die gemaakt wordt is met elkaar te vergelijken. Alles is volledig maatwerk en heeft te maken met de voetafwijking van de patiënt en eventueel zijn ziektebeeld. Ook gaat men steeds modegevoeliger modellen maken want daar vraagt de klant om. Soms is bijna niet meer te zien hoe de handicap van de patiënt bijna geheel verborgen wordt. Beiden zijn het erover eens dat het heerlijk was om over te kunnen schakelen van echt productiewerk naar handwerk en dat het daarom een verademing is om in een dergelijk bedrijf te werken. De werkplaats is altijd zuiver want ’met rommel om je heen kun je niet werken’ zegt Toon steeds. Het vak op zich is goed aan te leren mits men geen twee linkerhanden heeft, een beetje fee ling met het schoenenvak heeft en natuurlijk Tafel-voetbal toernooi Op 21 Januari gaan we weer voetballen en dit is niet buiten nee dit gaat met een tafelvoet- balspel. Hier word 2 tegen 2 gespeeld en dit gaat in een afvalrace. We zijn open vanaf negen uur. Skiën Op 29 januari gaan we skieen in de echte sneeuw van Winterberg Duitsland we hopen op net zoveel belangstelling als vorig jaar de kosten hiervoor zijn fl 10,- p.p voor de bus en de kosten van het huren van de skispullen zijn voor jezelf. Je mag ook je eigen spullen mee nemen. Dit alles is onder voorbehoud dat er sneeuw ligt. We vertrekken om 6.00 uur bij D’n Tob en gaan tegen de avond weer naar huis terug. Je moet je opgeven bij Geert Claassen tel. 528 3742. Kringdropping Op 11 februari is er weer een kring-dropping. Het wordt weer een spannende tocht en het enige wat je mee moet nemen is goeie zin een zaklamp en een kwartje om te bellen. Je moet je opgeven voor 28 januari bij Sven van Óverdijk Tel. 534 5546. Meer informatie volgt als je je opgeeft. r Wist u dat PLAN VAN TIJDELIJK GEBRUIK Kennisgeving ingevolge artikel 190, vierde lid P.S. Tilburg, januari 2000 voor ontwikkeling en beheer De Landinrichtingscommissie voornoemd, B.J. Straatsma, voorzitter ing. A.A.M. Groenewegen, secretaris Uiterlijk 14 dagen na de laatste dag waarop de in artikel 190, derde lid bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met dinsdag 20 februari 2000), kan iedere belanghebbende gebruiksgerechtigde zijn bezwaren tegen het ontwerpplan van tijdelijk gebruik 2000 schriftelijk bij de Landinrichtingscommissie indienen. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "De Hilver” deelt mede, dat gedurende 14 dagen, dus van 24 januari 2000 tot en met 6 februari 2000 in het kantoor van de Dienst Landelijk Gebied, Prof. Cobbenhagenlaan 109 te Tilburg op werkdagen, behalve op zaterdagen, van 9.00 uur tot 12.00 uur voor eenieder kosteloos ter inzage zal liggen het ontwerpplan van tijdelijk gebruik 2000 of een gewaarmerkt afschrift daarvan, als bedoeld in artikel 190, derde lid. De direct bij bovengenoemd plan van tijdelijk gebruik betrokken belang hebbenden hebben hierover schrifte lijk bericht ontvangen. Adres: Landinrichtingscommissie "De Hilver’’ Postbus 1180 5004 BD Tilburg. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 JANUARI 2000 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 7