Bouwen aan een onafhankelijke toekomst \nterpoZzj Jan Krijger draagt voorzittershamer over aan Han Drijvers Gemakkelijk geregeld bij Rabobank Moergestel Bestuurswisseling Openbare Bibliotheek Jan Krijger (76), sedert 1 maart 1992 voorzit ter in het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Oisterwijk/Moergestel heeft op vrijdag 7 januari jl. deze functie neergelegd en de voorzittershamer overgedragen aan mevrouw Han Drijvers. Dit gebeurde in de besloten kring van bestuursleden en hun part ners tijdens een bijzondere afscheidsbij eenkomst waarin de aftredende voorzitter werd gehuldigd. Amsterdammer werd Oisterwijker Jan Krijger, Amsterdammer van geboorte maar al zeer veel jaren woonachtig in Oisterwijk en een man met een ’groot bibliotheekverleden’ elders in het land, trad in deze bijeenkomst tevens uit het bestuur. Al geruime tijd geleden gaf hij te kennen ermee te willen stoppen. Niet alleen wegens zijn leeftijd maar ook omdat hij van mening is dat de verdere ontwikkeling van de bibliotheek is gebaat met ’nieuw elan’, zoals hij het uitdrukte. Jan Krijger was bestuurslid vanaf 28 januari 1986 en vice-voorzitter van 1987 tot 1 maart 1992. Hij heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het tot stand komen van de fusie tussen de bibliotheken Oisterwijk en snelling is geraakt. Jan Krijger was ook een groot pleitbezorger voor de bibliotheken bij de gemeentelijke instellingen. Gezegd mag wor den dat hij het bibliotheekwezen in onze gemeente een enorme stoot in de goede rich ting heeft gegeven. Er was tijdens de af scheidsbijeenkomst dan ook niets dan lof voor deze bekwame bestuurder, die door zijn opvol gster mevrouw Han Drijvers namens het stich tingsbestuur het levenslange erevoorzitterschap kreeg aangeboden. Om de waardering voor zijn grote inzet uit te drukken overhandigde het bestuur hem ook enige mooie geschenken. Mevrouw Krijger woonde het eerbetoon in tevredenheid bij en uiteraard was er voor haar een bos prachtige bloemen. Zij was het immers die jarenlang heeft ingestemd met het biblio theekwerk van haar echtgenoot waardoor zij hem ontelbare uren heeft moeten missen. Zij was het die hem in dit werk ondersteunde met ’geestelijke bijstand’. Moge het beiden nog vele jaren goed gaan. In Han Drijvers uit Oisterwijk heeft Jan Krij ger een goede opvolgster. Zij maakt al enige jaren deel uit van het bestuur en werd medio vorig jaar door het bestuur gevraagd de fakkel over te willen nemen. Dat heeft ze met han en ziel gedaan, hetgeen onder meer blijkt ui’ de wijze waarop zij zich op deze opvolgin; heeft voorbereid. Ton van de Wou’ De nieuwe voorzitster Han Drijvers neemt afscheid van de vertrekkende praeses Jan Krijger. Mevrouw Krijger ziet toe en weet dat het goed is zo. Moergestel als uitvloeisel van de gemeentelijke herindeling, die per 1 januari 1997 haar beslag kreeg. Jan heeft als ’voorman’ de intrede van het digitale tijdperk bij de bibliotheken begeleid, waardoor hun ontwikkeling in een stroomver- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 JANUARI 2000 PAGINA 5 Bel voor een afspraak 013-5136373. Niemand weet natuurlijk wat hij of zij in de verre toekomst wil gaan doen. Wat voor hobbies heeft u dan? Hoeveel een onafhankelijke toekomst? U bent altijd van harte welkom bij de adviseur van Rabobank Moergestel voor een uit gebreide toelichting en praktisch advies. vrije tijd? Hoeveel verplichtingen? Toch is het wel een prettig idee als u in de toekomst zelf kunt bepalen wat u wilt gaan doen. Waarschijnlijk heeft u daar op meer invloed dan u zelf denkt: u kunt nu immers al gaan bouwen aan een belangrijk stukje financiële onaf hankelijkheid. De Rabobank biedt u een aantal uitgekiende mogelijkheden, zoals de koopsom- en lijfrentepolissen van Interpolis. Die bieden u keus uit vier varianten om meer vermogen op te bouwen. Met korte of langere looptij den. Met gegarandeerde opbrengsten en op beleggingsbasis. Bent u geïnteresseerd in de moge lijkheden die de Rabobank en Interpolis u kunnen bieden om te bouwen aan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5