en 3.000 bezoekers Festival trekt tussen de 2.500 Expositie FoMo 2000 ’’ROEF Zo is er maar éénl Moergestel geniet van poppentheater Kees op ’t Hoog kwalificeert zich De Klaore nadert kampioenschap Sportvereniging ROEF KORFBAL ROEF HANDBAL FoMo kende een succesvol 1999. De groep groeide van 17 naar 21 leden en doorbrak daarmee voor het eerst in haar bestaan de grens van 20 leden. Bestond de groep in het begin van haar bestaan louter uit Moergestelnaren gaan deweg is de samenstelling steeds regionaler geworden behalve uit Moergestel komen de leden ook uit Oisterwijk, Haaren, Udenhout, Tilburg en Hilvarenbeek. Diverse leden van de groep namen deel aan verschillende exposities en fotowedstrijden, zowel in individueel als in clubverband en oogstte hiervoor veel waardering. De basis hiervoor wordt gelegd tijdens de tweeweke lijkse bijeenkomsten in thuisbasis “De Kunstkring’ te Oisterwijk. Nu presenteren alle leden zich op de jaarlijkse clubexpositie, die ook dit jaar weer zeer de moeite van een bezoek waard is, vinden we. Door de vorige exposities is bij velen het soort fotowerk van de groep wel enigszins bekend. Inmiddels alweer voor de achtste keer wordt door zeven leden ook een diapresentatie ver zorgd Deze presentatie bestaat uit 2 reeksen die ieder enkele korte series van enkele minuten bevat Met deze tentoonstelling en diapresen tatie hopen we veel mensen een plezier te doen door het kijkgenot wat ze eraan kunnen beleven. Om u een voorproefje te geven vindt u bier een korte schets van wat u van de diverse deelne mers op de expositie kunt verwachten. Jeanne de Bont Na een onderbreking van een jaar weer met foto’s op de expositie aanwezig. Ditmaal met enkele abstracte en met enkele architectuurfo- to’s in kleur. Ton van Elsdingen (ook dia’s) Reisfotografie is een van zijn geliefde genres in de fotografie. Ditmaal een reeks beelden van het Tussen de 2.500 en de 3.000 bezoekers, veel enthousiaste reacties en een vaak geho ord verzoek om het vaker te organiseren: het poppentheaterfestival in Moergestel is op een groot succes uitgelopen. Na de afsluitende voorstelling op donderda gavond 30 december in Den Boogaard, bedankte het organiserende WieKentKunst het publiek omdat het in zo onverwacht grote getalen naar de voorstellingen was komen kijken. .56.1-51.6 .51.7-56.1 .45.9 - 60.0 ..vertrek: 11.40 11.10 12.30 11.55 Wedstrijden 15 januari Pup.: DDW - Roef. Asp. C2: Kraanvogels - Roef Asp. Cl: JES - Roef Jun.: Vessem - Roef Programma 15 januari: 11.00 GDJ: Roef - Dongen 11.50 GCJ: Roef - Dongen 11.40MCJ: Roef-DESK Programma 16 januari: 10.30 HS: Roef 2 - Blauw Wit 2 11.45 DAJ: Roef - OSV-EBHV 13.00 HS: Roef 1 - Were Di 14.15 DS: Roef-GHV2 Kinderen die meededen aan het Schooltoemooi en die het leuk vonden, kunnen geheel vrij blijvend mee komen trainen op donderdag van 17.00 tot 18.00 uur in nde sporthal. Handbal is altijd raak! I Afgelopen zondag 9 januari wist Kees op ’t Hoog op de Gewestelijke Kampioenschappen van de N.C.B. te Wanroy zich op een keurige 3e plaats te rangschikken. Een knappe presta tie. Van de tien deelnemers in de klasse E-Zl werden er 7 geplaatst voor de N.K.B.-wed- strijd (Nederlandse Kampioenschappen) op 19 en 20 februari in Wanroy. 15 en 16 Januari neemt Kees deel aan de selec tiewedstrijden voor Indoor Brabant op 26 maart. Succes Kees! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JANUARI 2000 Aanstaand weekend (vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 januari) vindt in “De Kunstkring” te Oisterwijk de twaalfde expositie van Fotogroep FoMo plaats. Zoals vorige week gemeld nu een nadere kennismaking met de deelnemende leden van FoMo en een uitgebreide blik op de komende tentoonstelling. Veruit het merendeel van de tussen de 2.500 en de 3.000 bezoekers waren kinderen met hun ouders of begeleiders. De organisatie had niet anders verwacht. De meeste voorstellingen waren voor kinderen. Het festival was met het oog op de kerstvakantie speciaal tussen Kerst en Nieuwjaar in gepland zodat er optimaal gebruik van kon worden gemaakt door de jeugd. Bovendien wordt poppentheater geassocieerd met kindervermaak. Des te groter was dan ook de verrassing voor de organisatie dat een behoorlijk aantal vol wassenen op het festival was afgekomen. “Absoluut nooit geweten dat poppenspel ook voor volwassenen zo’n leuk vermaak is”, zei een van de oudere bezoekers. Zij en de kinderen kre gen een zeer uiteenlopend programma voorge- PAGINA 9 In de 8e ronde om het Moergestels kampi oenschap is voor diverse verenigingen uit gemond in een licht teleurstellend resultaat, 't Centrum dat thuis Remmen ontmoette wist de wedstrijd wel te winnen maar het verschil was niet groot genoeg om Rommen te achter halen. Daarbij lieten beide verenigingen teveel punten liggen zodat de concurrenten voldoende kansen kregen om hier gebruik van te maken. De biljarters van ’t Stokske waren de grootste concurrenten voor een ereplaats maar ver rassend genoeg verloor deze vereniging thuis met groot verschil van de Schouw. De Schouw wist hierdoor zelfs de rode lantaarn weer over te dragen aan ’t Draaiboompje. Dit kwam door dat ’t Draaiboompje uit tegen de Klaore niet voor de gehoopte verrassing kon zorgen en met een dikke nederlaag naar huis terug keerde. De leider de Klaore speelde weer een goede wedstrijd met een resultaat van boven de 55 pun ten en verstevigde daardoor de koppositie. Met een voorsprong van ruim 18 punten op de num mer 2: Rommen zal het toch wel vreemd moeten gaan in de laatste 2 wedstrijdronden om het kampioenschap nog mis te lopen. De uitslagen: ’t Centrum - Rommen de Klaore - ’t Draaiboompje. met hun kinderen wat ze wilden zien en stelden op basis van de wensen een programma samen. Het was leuk om te zien hoe na afloop van een voorstelling hele slierten belangstellenden door het dorp liepen op weg naar een andere speel- lokatie. De grootste drukte was bij het door vrijwilligers constant bemande informatiecentrum in Den Boogaard. Het kwam voor dat bezoekers er in de rij stonden om aan kaartjes te komen. Volgens de culturele organisatie WieKentKunst was de grote verscheidenheid aan speellokaties mede debet aan het succes. Naast Den Boogaard, werd gespeeld in de cafés De Brouwer, De Schouw, ’t Centrum en De Veerkes en verder in D’n Donk en in de openbare basisschool Bienekebolders. WIEKENTKUNST Het poppentheaterfestival was het tweede grote culturele evenement dat WieKentKunst in Moergestel heeft neergezet. Vorig jaar deed deze organisatie voor het eerst van zich spreken met een op vele plaatsen gehouden manifesta tie waarop de inwoners van Moergestel konden laten zien op welke manier zij creatief bezig zijn. WieKentKunst wil Moergestel elk jaar, dus ook in 2000, iets cultureels bieden. “Voor ons was de belangstelling voor het poppentheater een grote stimulans. We zijn dankbaar dat zoveel Moergestelnaren zijn komen kijken”, aldus Eddie Hurkmans, Leon Verhoeven, Jan van den Hurk, Marco van Herck, Hennie van Schooien en Paul Spapens, die samen WieKent Kunst vormen. gemaakt naar de kleurenfotografie. Zijn voor liefde voor de natuur is hij daarbij trouw gebleven. Jeroen Nouwens (ook dia’s) Divers en eigenzinnig, de gedoodverfde com- positieregeltjes aan zijn laars lappend, waar door hij vaak verrassend uit de hoek kan komen. Deze keer is zijn fotografie zeer gedetailleerd. Coen van den Oetelaar Ook hij is in 1999 lid geworden van FoMo. Een fotograaf die graag speelt met het beschik bare licht en daarmee ook zeer succesvol is. Zijn deelname aan de laatste Benevisie werd bekroond met een eervolle achtste plaats in de categorie kleurenfoto’s. Uiteraard is deze foto ook bij FoMo te zien. Nelleke Okkers Neemt eveneens voor de eerste keer deel aan de expositie van FoMo. Hoewel de foto’s die zij op de expositie toont divers van onderwerp zijn hebben zij alle toch een grote overeenkomst: alle foto’s tonen een klein onderdeel van het geheel. Martien Pepping Het laatste nieuwe gezicht van FoMo. Ook zijn foto’s kenmerken zich door een monochroom kleurgebruik en het werken in detail. Ook bij hem lopen de onderwerpen uiteen, we merken een lichte voorkeur op voor zaken die in ver val zijn. Martin Prumpeler Experimenteel en mysterieus, zo mogen we zijn fotografie gerust noemen. Ook hij werkt graag in de eigen doka en in zijn eigen studio. Hij houdt zich al enkele jaren bezig met de betekenis van runentekens en heeft deze ook in diverse foto’s verwerkt, zoals we op de exposi tie kunnen zien. Leo Roosen Een voorkeur voor bepaalde onderwerpen is ook bij hem herkenbaar aanwezig in zijn opnamen van natuur en rustieke elementen. Alle foto’s werden in de eigen digitale doka bewerkt en afgewerkt. Het resultaat mag er zijn. Cora den Turck Veelzijdig zijn de onderwerpen die zij foto grafeert, van oude vervallen gebouwen, tot stillevens, van portret tot detailopnamen. Liefst gebruik makend van het bestaande licht, maar af en toe wil zij ook wel een aparte lichtbron benutten. Ad Verhoeven Een fotograaf die van afwisseling houdt: land schappen, delen uit het geheel, patronen. Het standpunt, de compositie en het juiste licht zijn belangrijk. Lenny Vermeulen Opvallend in haar foto’s is het frappante gebruik van licht en kleur. Ze toont nu composities en structuren in architectuur. Riet Vugs In de loop der jaren hebben we van haar veel verschillende onderwerpen gezien. Enkele onderwerpen keren regelmatig terug. We zien een opvallend kinderportret en structuren met glas in kleur. Gijs Vugts (ook dia’s) Verrassend veelzijdig blijven de onderwerpen van zijn foto’s. We zien abstracte surrealistis che kleurstructuren, waarbij het onderwerp niet meer van belang is, daarnaast enkele real istische foto’s. Piet Zoutendijk Een reeks kleurenfoto’s die hij in zijn eigen kleurendoka heeft afgedrukt. Ook hij houdt van uiteenlopende onderwerpen, deze keer opnames uit de natuur en uit de cultuur. .51.1-49.7 56.3 - 43.6 ’t Stokske - de Schouw48.9 - 58.2 De Klaore kan kampioenschap na maximale score niet meer mislopen!! In de 9e ronde van de kompetitie wisten de bil jarters van de Klaore als 2e vereniging in dit seizoen de maximale score van 60 punten te bereiken en dit in de uitwedstrijd tegen de Schouw. De Schouw verspeelde de nodige punten waar door ze de rode lantaarn weer overgedragen kregen van de biljarters van ’t Draaiboompje. Omdat de directe achtervolgers de nodige pun ten verspeelden is het gat dusdanig groot gewor den dat het le kampioenschap van deze eeuw zo goed als zeker bij de biljarters van de Klaore terecht zal komen. ’t Draaiboompje scoorde zelf zeer goed thuis tegen Rommen, het puntentotaal van Rommen was dusdanig dat men de 2e plaats voorlopig ver speelde aan de biljarters van ’t Stokske. ’t Centrum kon het thuisvoordeel tegen ’t Stokske niet omzetten in winst. Voor de 2e keer deze competitie bleken de bil jarters van ’t Stokske sterker en het puntento taal was dusdanig hoog dat men gelijk naar de 2e plaats klom. ’t Centrum zakte door dit resultaat van de 3e naar de 4e plaats. In de laatste ronde is het alleen nog spannend om de plaatsen 2 t/m 5. De uitslagen: ’t Draaiboompje - Rommen ’t Centrum - ’t Stokske de Schouw - de Klaore De stand na 9 ronden: 1. de Klaore 490.8 punten; 2. ’t Stokske 464.8 punten; 3. Rommen 464.0 punten; 4. ’t Centrum 462.6 punten; 5. ’t Draaiboompje..453.5 pun ten; 6. De Schouw 446.9 punten. Op 18 januari a.s. zal de laatste ronde gespeeld worden. Hiervoor staan de volgende wedstrij den op het programma: Rommen-’t Stokske; ’t Draaiboompje-de Schouw; de Klaore-’t Cen trum. Tafel-voetbal toernooi Op 21 januari gaan we weer voetballen en dit is niet buiten nee dit gaat met een tafelvoet- balspel. Hier word 2 tegen 2 gespeeld en dit gaat in een afvalrace. We zijn open vanaf negen uur. Paintbalschieten Op zondag 23 Januari gaan we met zijn alle oor logje spelen in Tilburg. Het schieten duurt ongeveer een uur. Wraakakties kunnen nu genomen worden tegen elkaar. De kosten zijn 15,- p.p. Opgeven voor 10 januari bij Henk Rijnen 513 167. We vertrekken om 2 uur bij D’n Tob. Skieën Op 29 januari gaan we skieën in de echte sneeuw van Winterberg Duitsland we hopen op net zoveel belangstelling als vorig jaar de kosten hiervoor zijn fl 10,-p.p. voor de bus en de kosten van het huren van de skispullen zijn voor jezelf. Je mag ook je eigen spullen mee nemen. Dit alles is onder voorbehoud dat er sneeuw ligt. We vertrekken om 6:00 uur bij D’n Tob en gaan tegen de avond weer naar huis terug. Je moet je opgeven bij Geert Claassen tel. 528 3742. Kringdropping Op 11 februari is er weer een kring-dropping. Het word weer een spannende tocht en enige wat je mee moet nemen is goeie zin een zaklamp en een kwartje om te bellen. Je moet je opgeven voor 28 januari bij Sven van Overdijk, tel. 534 5546. Meer informatie volgt als je je opgeeft. schoteld. Opvallend aan het verloop van het fes tival was de groeiende animo om van de gebo den gelegenheid gebruik te maken. Er was duidelijk sprake van een ‘mond-tot-mond- reclame’. Waren de verschillende speellokaties op de eerste festivaldag gemiddeld voor de helft gevuld, op de laatste dag kon er niemand meer bij. DRUKTE Alle voorstellingen van dit gratis festival waren toen ‘uitverkocht’. Overigens kon iedereen die geen kaartjes meer had kunnen bemachtigen met wat inschikken toch een plaatsje vinden. Dat was een van de vele voorbeelden van de gemoedelijkheid die dit festival kenmerkte. Van het aanbod aan poppentheater werd opti maal gebruik gemaakt. Moeders overlegden meest zuidwestelijke gedeelte van Portugal. Jan Geerts (ook dia’s) Natuur en structuur, elementen die veelvuldig in zijn fotografie voorkomen en die jaarlijks op een of andere manier terugkeren. Piet Huijgens (ook dia’s) Bijna een jaar lid van FoMo, en meteen al heel succesvol. Op de laatste Benevisie-wedstrijd wist hij een derde plaats in de categorie kleur weg te slepen en ook zijn tweede ingezonden foto werd geaccepteerd. Beide foto’s zijn te zien tijdens de expositie. Daarnaast een abstracte serie foto’s. Jolanda Jansen (ook dia’s) Altijd op zoek naar het detail, delen uit het geheel. De onderwerpen zijn daarbij zeer divers. Van architectuur tot schroot. Opvallend is een voorliefde voor details van klassieke automo bielen. Gerrit Kulik Natuurfotografie is zijn grote passie evenals het fotograferen van mens en dien Ditmaal een serie natuurfoto’s uit Polen en enkele niet alledaagse portretten. Harry van Loon Een zwart-wit werker pur sang. In zijn eigen doka drukt hij zijn werk zelf af, het liefst op bari- etpapier. Hij houdt daarbij van een pittige druk. De onderwerpen lopen sterk uiteen. Dorothé Marjot Neemt voor de eerste keer deel aan de exposi tie van FoMo. Ook zij zoekt naar het detail, waarbij haar foto’s vaak zeer abstract kunnen werken. Opvallend is het veelal monochrome kleurgebruik. Co Mei (ook dia’s) In het nabije verleden zagen we van hem veel zwart-witwerk. Nu heeft hij (even) een zijsprong

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 9