Pieter IwLvl Artikelen véél en véél te lang... Audaciatr nieuws T w BINGO MTV Televisiebingo voor Showband Taxandria AUTOBEDRIJF BIJVELT/VAN DE VEN XJan Miezels DONKERS De geschiedenis van het ereveld Loenen in boekvorm verschenen Je sponsors willen je langs deze weg van harte feliciteren met het behalen van de Nederlandse titel! Primeur voor Oisterwijk en Heukelom Yvonne van de Wouw. De telefoons worden bemand, of liever be’vrouwd’, door dames van Showband Taxandria. De trekking van de bal letjes wordt wekelijks door een andere persoon verricht. Komende weken zult u uiteraard nog meer informatie krijgen, zoals over de verkoop van de loten; waar en wanneer. 12.00 12.00 10.00 AANNEMERSBEDRIJF GEBR. JANSSEN BV Bekersucces smaakt naar meer Audacia - GSBW4 - 2 Zonder ook maar de illusie te hebben ooit de finale van het bekertoernooi te halen weet Audacia uit de ervaring van twee jaar geleden, dat de lange weg daarnaar toe best geplaveid kan liggen met successen, publiciteit voor de club en groei van het zelfvertrouwen. Toen werden achtereenvolgens Longa, GSBW en RKTW aan de zegekar gebonden en werd pas in de achtste finale van WSC (toen nog hoofdklas ser) verloren na het nemen van strafschoppen. In het bekertoernooi van dit seizoen ontmoette Audacia in de vierde ronde een hoger (tweede klasse) spelend elftal en toevallig was dit weer Op de donderdagen 3, 10, 17 en 24 februari kunnen inwoners van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom bingo spelen via het televisiekanaal van MTV. De uitzendingen beginnen telkens om 19.00 uur en duren tot 19.45 uur. Het is voor het eerst dat ook Oisterwijk en Heukelom aan deze bingo meespelen. Patrick Marcelis twee treffers GSBW uit Goirle, nu in een thuiswedstrijd, samenvallend met de nieuwjaarsreceptie. En Audacia heeft haar gasten een leuke surprise bezorgd. In een leuke aantrekkelijke wed strijd trok Audacia aan het langste eind omdat het de kansen die het kreeg, in tegenstelling tot haar tegenstander, wél verzilverde. Het eerste kwartier van de wedstrijd beloofde niet veel goeds. Paal en lat moesten er aan te pas komen om GSBW van het scoren af te houden, maar toen Audacia dit had doorstaan toonde zij zich een gelijkwaardige tegenstander, die net zo goed op zoek ging naar de overwin ning. In de eenentwintigste minuut nam Audacia de leiding met een klassiek doelpunt. Frans Tekath nam met rechts een hoekschop van links en Eén ding is echter zeker: meedoen is gewoon gezellig en spannend en het doel is tweeledig: u helpt Showband Taxandria aan nieuwe uni formen en u steunt ook uw eigen lokale om roep MTV. Mooi toch? Tot volgende week! De auteurs zijn erin geslaagd om uit de 3500 rustende slachtoffers een selectie te maken die ’niet alledaags’ is. Het gemakkelijkst zou zijn geweest een selectie te maken van ’bekende Nederlanders’ die er begraven liggen, maar, zo zeggen zij, die worden bij allerlei gelegenheden al gememoreerd. Tevens wordt door de uitgave van het boek duidelijk dat op ’Loenen’ niet alleen verzetshelden uit de Tweede Wereldoorlog begraven zijn. De nadruk ligt wel op de Tweede Wereldoorlog, maar de beschrijving van vier categorieën oor logsslachtoffers van na 1945 completeren het beeld van de ’bevolking’ van het ereveld. Het boek diende dus een beeld op te roepen van het ereveld. Dat is letterlijk opgevat door niet alleen de levensbeschrijvingen maar ook de algemene gedeelten rijkelijk te voorzien van foto’s en reproducties van documenten: deze completeren het beeld dat de tekst op roept, aldus de auteurs in het Ten Geleide. Vanaf het begin ook was het de bedoeling dat het boek een register zou krijgen waarin alle namen waren opgenomen. Uiteindelijk hebben de auteurs gekozen voor een apart deel waarin de personalia van elk slachtoffer dat op het ereveld begraven is, is geregistreerd. Theo Seebregts In het boek is ook een artikel gewijd aan Oisterwijker Theo Seebregts. Hij kwam op 6 juni 1983 te Haifa (Libanon) op tragische wijze om het leven. Toen sergeant Theo in de och tend met zijn mannen terugkeerde op zijn post bij een zogenaamd roadblock ging tijdens de vei ligheidscontrole de Uzi-pistoolmitrailleur van een collega af. Theo werd in het hoofd getrof fen. Bewusteloos en zeer ernstig gewond werd hij vrij snel per helicopter afgevoerd naar een hospitaal in het Israëlische Haifa. Daar is de AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 15 januari..Aanwezig: Gloria UC - Audacia Al13.00 Schijndel - Audacia BI13.15 Audacia B2 is vrij Audacia Cl - Schijndel12.00 Schijndel - Audacia Dl11.15 Audacia D2 - VIOLA9.30 Audacia El - Nevelo9.30 Nevelo - Audacia E210.00 Audacia E3 - Nevelo9.30 Nevelo - Audacia E410.00 Audacia E5 - Nevelo9.30 Audacia F1 - Nevelo11.30 Nevelo - Audacia F211.00 Audacia F3 - nevelo11.30 Nevelo - Audacia F411.00 Audacia F5 - Nevelo11.30 Nevelo - Audacia F611.00 Initiatief van Oorlogsgravenstichting Op 18 oktober 1949 opende H.K.H. Prinses Wilhelmina in de bossen ten zuiden van Apeldoorn het ereveld Loenen. Behalve de opvallende inrichting maakt de grote verschei denheid aan hier rustende oorlogsslachtoffers het ereveld uniek. ’Slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog, zowel militairen als burgers, maar ook Nederlandse militairen die omkwa men bij de uitvoering van VN-operaties. Hun graven maken duidelijk dat blijvend offers gebracht moeten worden voor de vrijheid’, aldus Z.K.H. Prins Bemhard in het voorwoord van de uitgave. Uitzending vanuit Moergestel De (rechtstreekse) uitzendingen worden ver zorgd vanuit de studio van MTV volgens het bekende recept! De kennis en know-how die bij MTV in de loop van de jaren is opgebouwd is voor Showband Taxandria aanleiding geweest de bingo te spelen in het kader van ’n aantal acties die de vereniging onderneemt om zich in hun 50e jubileumjaar te voorzien van nieuwe uniformen. Op Koninginnedag, dit jaar op 29 april, hoopt Showband Taxandria zich ook in Moergestel in haar nieuwe uniformen te presenteren. Zij zorgen dan namelijk (voor het 3de jaar alweer) voor de begeleiding van de optocht met de kinderen en de versierde fietsen. plaatste de bal op het hoofd van Oscar van Alphen, die de bal hard tegen de touwen joeg: 1-0. Tien minuten later kwamen de bezoekers goedkoop aan de gelijkmaker. Een ongevaarlijk schot van Maurice Hulseboom trof toch doel omdat doelman Alex van Roessel onderuit gleed bij zijn poging de bal te keren: 1-1. In de laatste vijf minuten van de eerste helft nam Audacia afstand van haar tegenstander omdat zij uiterst gewiekst gebruik maakte van de kansen, die haar geboden werden. Eerst was daar Patrick Marcelis die plotseling vrij voor de keeper stond, hem eerst liet vallen en toen inschoot: 2-1. Even later was het Rob van der Heijden, die pardoes een vrije ruimte kreeg toebedeeld en met een droge schuiver de kee per kansloos liet: 3-1. Meteen na rust maakten de Goirlenaren duidelijk dat zij dit niet over hun kant konden laten gaan en begonnen aan een waar offensief en de vraag was of Audacia met de rug tegen de muur stand kon houden. Het duurde nog tot de eenendertigste minuut voordat GSBW haar aansluitingstreffer kon produceren. Toen pas moest de weer voortreffelijke Alex van Roessel capituleren voor weer een inzet van Maurice Hulseboom: 3 - 2. Even leek het erop dat Audacia onder de druk zou bezwijken, maar... altijd zijn er in zo’n situatie nog counters te pro duceren en vier minuten voor tijd maakte Patrick Marcelis aan alle onzekerheid een einde door de bal langs de uitlopende keeper te werken: 4 - 2. Programma zondag 16 januari 2000 Vriendschappelijk Audacia 1 - Sarto 1 SartQ 2 - Audacia 2 Dames inhalen: WSJ 1 - Audacia 1 Let op, let op De jeugdleidersavond is verplaatst naar dins dag 18 januari van 20.00 tot 22.00 uur in de kan tine van Audacia. De agenda en overige stukken worden (aan huis) afgegeven aan alle jeugdlei ders. Prijzenpakket De prijs voor één lot bedraagt wederom slechts 2,50. De hoofdprijzen bestaan uit geldbedra gen en worden contant uitgekeerd. De hoofd prijs is wederom 300,-; verder zijn er prijzen van 200,-; 100,-; f75,-;f 50,- en 25,-. Elke week zijn deze prijzen te winnen. Naast deze prijzen is er ook nog ’n aantal extra prijzen te winnen via uw lotnummer. Hoofdprijs ophalen in studio De telefoonnummers waarmee u in de studio terechtkomt worden tijdens de uitzendingen bekendgemaakt en zijn elke week hetzelfde. Zodra er bingo’s gaan vallen wordt de snelheid van het spel aangepast zodat u ruimschoots de tijd krijgt om naar de studio te bellen. De hoofdprijs wordt tijdens de uitzending aan de winnaar overhandigd. De presentatie van de uitzendingen is in han den van Martien Oerlemans, bijgestaan door jonge onderofficier, behorend tot het 44 Painf- bataljon van de vredesmacht van de Verenigde Naties, nog dezelfde dag aan zijn verwondin gen overleden. Het verhaal van Theo omvat verder een levens beschrijving van de jongeman die op 4 januari 1995 een herbegrafenis kreeg op het ereveld in Loenen, vak A, grafnummer 814. ’Ereveld Loenen. Laatste rustplaats van Ne derlandse oorlogsslachtoffers’. Auteur: Oor logsgravenstichting J.H. Heerze en J. Kooi- stra. Uitgave: Sdu Uitgevers, ISBN 9012087562. Namenregister: 44 pagina’s. Het boek bevat 250 pagina’s/gebonden. Prijs 65,-. PAGINA 6 Redactie 'Moergestel-Nieuws' Het valt de laatste weken steeds meer op dat het aanbod van kopij voor plaatsing in 'Moergestel-Nieuws' steeds omvangrijker wordt. Op zich is daar natuurlijk niks mis mee, maar de schrijvers van de diverse artikelen hebben blijkbaar nogal wat tijd... Dat resulteert in vaak ellenlange artikelen die ook nog eens vaak bestemd zijn voor slechts 'n klein gedeelte van onze lezersgroep. Dat levert op d'n duur natuur lijk problemen op omdat de redactie dan wekelijks keuzes moet maken van wat wel of wat niet te plaatsen. Gevolg: telefoontjes van 'waarom staat mijn artikel er niet in'. We willen elke week zoveel mogelijk nieuws plaatsen en zoveel mogelijk verenigingen van dienst zijn. Daarom EEN TIP: maak uw artikelen zo kort mogelijk. De redactie behoudt zich onverwijld het recht voor om teksten in te korten! Ook wat betreft de publicaties van (vooral) uitslagen van sportwedstrijden. Vaak worden deze pas na weken (of zelfs maanden) aangeleverd zodat de actualiteit al lang voorbij is. Ook daarin passen we voortaan de inkortingswijze toe. Helaas, het kan niet anders. We doen ons best om elke week alles geplaatst te krijgen, hetgeen meestal ook wel lukt, maar de laatste tijd worden we steeds vaker voor problemen gesteld. Vandaar dit bericht waarin we tot slot beleefd ieders medewerking en begrip vragen... VAKGARAGE EN SCOOTERBEDRIJF De complete woninginrichter AUTOSCHADE^ MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JANUARI 2000

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 6