A- VERKOOIJEN Kverkooyen Een gratis millenniumvakantie? Een complete Marco Polo Reisgids? Of een leuke vakantie-attentie? isolerende beglazing schilder- en behangwerk TELEBINGO OP MTV Vanaf komende week lotenverkoop! Benelux bedevaart naar Lourdes 53 Jongeren voor vuurwerk naar Halt Toeptoernooi Good Luck Toepers PAGINA 5 F' Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, Tel. (013) 513 6373 Voor al uw: Op de drempel van de 21-ste eeuw pakt Rabobank Moergestel opnieuw uit met haar vakanties. Want iedereen die voor 31 maart 2000 een vakantie boekt, maakt kans op een gratis reis t.w.v. maximaal fl. 4.000,-. Daarnaast ontvangt u een fraaie Marco Polo Reisgids bij een reis vanaf fl. 1.500,- of meer. Wilt u zich in januari alvast verwarmen aan de meest heerlijke vakantiebestemmingen? Aarzel dan niet en haal de zomerprogramma’s 2000 bij ons op. Ook de gratis Rabobank Vakantiekrant boordevol suggesties ligt voor u klaar. Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 (013) 513 2985 Kloosterdreef 2a, Moergestel In het kader van het jaar 2000 organiseren de erkende bedevaart-organisaties uit de BENELUX gezamenlijk een bedevaart per TGV (hoge snelheidstrein). Voor Nederland zal dit de eerste rechtstreekse bedevaart naar Lourdes per TGV zijn. De reis is van 8 t/m 12 februari 2000. De trein vertrekt uit Roosendaal om 10.00 uur in de ochtend en komt om plm. 21.00 uur aan in Lourdes. Zonder overstappen. Het hoogtepunt van deze bedevaart is 11 febru ari, de dag waarop herdacht wordt dat Maria op 11 februari 1858 voor de eerste keer aan BER- NABETTE is verschenen. Op deze dag is er een indrukwekkende inter nationale H. Mis in de ondergrondse Plus X basiliek, een Sacramentsprocessie en een Lichtprocessie. 3,10,17 en 24 februari: TEGELZETTERSBEDRIJF Voor al uw tegelwerkzaamheden... Verder bieden wij U een Nederlandstalig bede- vaartsprogramma, samengesteld en begeleid door onze eigen priesters. Tevens ligt de nieuwe brochure voor U klaar voor de reizen in juni en september a.s. met de Limburgse Bedevaarten. Deze organisatie verzorgt reizen naar Lourdes voor mensen uit heel Nederland. U kunt kiezen uit een trein-, bus- of vliegreis. door leden van het bestuur. Hierdoor werden alle drankjes op tijd aangeleverd. Ook de hap jes waren weer voortreffelijk, maar voor de dis tributie hiervan mogen we ook Marlou bedan ken. Ook waren er heerlijke Oisterwijkse bollen die beschikbaar zijn gesteld door Jan-Willem Reijnders. Dit verhaal gelezen hebbende weet u dat het toernooi een geslaagd evenement was en dat we volgend jaar voor de derde keer gaan organiseren, misschien wel met bediening in body-paint. Dus iedereen bedankt voor de medewerking en tot volgend jaar. Het bestuur: M.B., J.T en E.V.G. De zieken, ouderen en gehandicapten reizen per trein of per vliegtuig en krijgen in het nieuwe verzorgingshuis in Lourdes alle hulp en ver zorging die ze nodig hebben. Voor informatie, een brochure en aan meldingen kunt U contact opnemen met: Joke Hoekman, Olmenpad 13,5061BJ Oister- wijk, tel. 521 6701 of 06 -53449338. Afgelopen jaarwisseling is ook voor HALT Tiiburg rustig verlopen. In totaal werden 53 jon geren hier naar toe verwezen voor vuurwerk- overlast. Dit is een daling van 49% ten opzichte van 1998. Een exacte oorzaak voor deze ver mindering is niet duidelijk. Wei is er ook dit jaar veel voorlichting over dit onderwerp gegeven. Zo werden 82 basisscholen bezocht door de medewerkers van Halt. Dit vaak samen met de politie. Grootste groep uit Goirle Van de 53 jongeren die werden opgepakt voor vuurwerk was 37% afkomstig uit Goirle. Dit was veruit de grootste groep. Uit de gemeenten Tilburg, Loon op Zand en Waalwijk werden respectievelijk 11,10 en 6 jongeren verwezen. In Hilvarenbeek/Óisterwijk en Gilze-Rijen was dit aantal nog lager, namelijk 3 en 2. Vanuit Dongen is zelfs geen enkele jongere richting Halt gegaan. Voorlichting en werken als straf Als straf moeten de jongeren een voorlichting bijwonen over vuurwerk. Deze voorlichting vindt plaats in een groep. Inhoud is het veilij gebruik van vuurwerk en de regels die geldei voor het kopen en afsteken van vuurwerk. N: deze voorlichting volgen enkele uren werk straf. Zoals het schoonmaken bij de brandwee of het opruimen van vtiurwerkresten met he BAT. Van de oppakte jongeren hebben er 15 hu werk voor Halt erop zitten. - 7 Schildersbedrijf MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 JANUARI 2000 Na het grandioze succes van het Moergestelse toepkampioenschap van vorig jaar, toen nog als een duidelijke grap van start gegaan, heeft het bestuur, zonder leden, ook dit jaar weer besloten om dit festijn een vervolg te geven. De winnaar van vorig jaar Toon van Spaandonk, moest ook een kans krijgen om zijn titel te verdedigen. Na enkele vergaderingen van het bestuur, zonder leden, om de reglementen enigszins aan te passen, het ophangen van posters, en het uitdelen van de inschrijffor mulieren, kon het grote werk beginnen. Hadden we vorig jaar 24 deelnemers, dit jaar waren er 36 gegadigden, zodat iedereen kan zien dat er meer toepliefhebbers zijn dan iedereen had gedacht. Normaal zou het toer nooi hebben plaatsgevonden in de maand november, maar door omstandigheden werd het de 3de december. Dit was fataal voor een van de deelnemers, Bram de Rooij, omdat hij deze avond een personeelsfeest had van het bedrijf waar hij werkt. Maar hij had gelukkig gezorgd voor een goede vervanger, waarover later in dit verslag nog meer. Bij aanvang van het toernooi zat ’t Stokske mudvol met spelers, supporters en andere klanten. Ook onze deelnemers uit de Betuwe waren weer aanwezig. Zij hadden de lange reis weer gemaakt om bij dit unieke gebeuren aan wezig te zijn. Arie en Kees bedankt. Na de start van het toernooi was het kabaal van kloppen en uitingen van winnen of verliezen dan ook weer niet van de lucht. Na tien ronden van tien pun ten, gingen de zestien spelers met het hoogst aantal punten naar de halve finale ronde. Bij deze zestien spelers waren ook Gert Rijnen, vervanger van de aangeslagen Bram de Rooij, en de kastelein zelf, Jan Timmermans. Nu waren er dus nog maar vier tafels bezet, en werd het dus echt spannend. Er waren dus nu wel meer aanbiedingen omdat er al veel deel nemers uitgespeeld waren. Van elk van deze vier tafels zou er een winnaar doorgaan naar de finale. Na een slopende ronde kwamen als laat ste vier uit de bus: Jan Timmermans (de kaste lein), Cees van Os (echte Willem II fan), Gert Rijnen (waardig vervanger van Bram de Rooij), en Henk Versteijnen (Maat van Frans Bauer). Dit werd een echte veldslag onder het toeziend oog van de rest van de toepliefhebbers. Cees van Os was de eerste die afviel. Hij had deze kwali teiten misschien iets te hoog ingeschat, maar werd dan ook genadeloos afgestraft. De vol gende die afviel was Gert Rijnen. Bram de Rooij kon hier weinig commentaar op geven, omdat hij zelf vorig jaar ook als derde was geëindigd. Dus bleef er een strijd over tussen Henk Ver steijnen en Jan Timmermans. Omdat het al laat was geworden werd deze wedstrijd in verkorte versie gespeeld, en hierin trok Jan Timmermans aan de langste kaart. Na deze halve finale ronde volgde, in de kleine uurtjes, de finale-ronde, met schit terende prijzen, en konden we nog nagenieten van het beschikbaar gestelde fust bier van brouwerij Dommelsch, en daarna was het bijna tijd om weer huiswaarts te keren. Hadden we vorig jaar bijna uitzicht op bedi ening van een lieftallige jongedame in body- paint, dit jaar moesten we daar echt vanaf zien. Deze jongedame was tijdens de toernooi hoogzwanger, en daarom vonden wij het ongepast om nu onze body-paint act uit te halen. Bovendien waren we bang dat we, door haar omvang, dit jaar enkele emmers latex bij hadden moeten bestellen, de kwasten en de rollers blijven dus nog een jaar in de kast. Alle goede dingen in drieën, dus hebben we weer volop hoop voor het volgend jaar. Als bestuur rest ons nog iedereen te bedanken die heeft meegewerkt aan het slagen van dit evenement. Hierbij wil ik als allereerst noemen onze char mante gastvrouw Hannelies, die door het mee spelen van haar man af en toe werd bijgestaan F 1 <1 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 5