DANSLES BIJ ROBBEN Pieter Burgers oppermachtig Nederlands kampioen! Leuke bijverdienste! de MTV Televisiebingo komt er weer aan... I Aphrodite SCHRIJF NU IN VERKOPERS VAN BINGOLOTEN Concurrentie ver achter zich gelaten Nieuwe ambtsketen En de winnaar is...??? Iets voor u? "Et WOENSDAG 12 JANUARI 2000 - 24e Jaargang - Nr. 1079 Zaterdag 15 januari ia ZIE ACHTERPAGINA Huidverzorgingsinstituut Vanaf zondag 6 februari in Oisterwijk Stijldansen - Streetdance - Country Line Dancing Donderdagen 3,10,17 en 24 februari: Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 013 - 528 24 57 - 521 70 07 Allereerst wensen wij, van Partyboerderij ‘t Draaiboompje, iedereen nogmaals ‘n goed en gezond 2000 toe. Ook danken wij u allen hartelijk, die ook in 1999 van onze diensten gebruik hebben willen maken. Zoals beloofd verloten wij onder de afhalers van de kerstca- tering een vakanticadeaubon. Deze mensen verlichten ons werk, dus daar mag dan ook zeker iets tegenover staan. Kleine moeite, een groot gebaar. De vakantiecadeaubon is gevallen op lot nummer 518 Heb je interesse in een leuke bijverdienste (je krijgt ’n aantrekkelijke vergoeding) neem dan contact op met de heer Van der Sterre, tel. 528 4206. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel 013-513 1474 maar enigszins Moergestel was snelde Pieter met ’n voorsprong van 1.20 min. als winnaar over de finish. En reken maar dat hij met deze over winning in zijn nopjes is. Het zoveelste be wijs dat hij meer dan serieus met zijn sport bezig is. Het resultaat van veel en hard trainen; tac tisch koersen en de concurrentie in de gaten houden. Het lijkt allemaal zo simpel, maar mogen wij u, beste lezer die misschien ook wel graag ’n eindje fietst..., even vertellen dat Pieter per jaar zo’n 15.000 kilometer traint? Het succes komt dus zeker niet voor niets. Wij, buitenschoolse opvang (leeftijd 4 t/m 12 jaar) Mokido zoeken mensen die het gezellig vinden om samen met kinderen bezig te zijn. Je eigen sportieve en/of creatieve interesses samen delen met enthouiaste kinderen. Een paar voorbeelden: houtbewerking, foto grafie, toneel, dans, muziek, koken en bakken, kntselen, enz. enz. Wij helpen en steunen u graag! Vragen hierover? Bel gerust 513 3906. Con tactpersonen: Ine, Jolande en Karin. Pieter tijdens de huldiging in Gieten. Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Showband Taxandria organiseert in de maand februari samen met MTV een Televisiebingo. Voor Moergestel is men op zoek naar Zie artikel elders in deze krant! Pieter direct na thuiskomst poserend met kampioenstrui. (foto M. Oeriemans) Al diverse malen hebben we u bericht over de uitstekende resultaten van onze dorpsgenoot Pieter Burgers in de diverse wielerveldritten. Van de elf starts in dit seizoen kwam hij al tien keer als winnaar over de finish. Daarmee bewees Pieter het hele jaar al de beste van allemaal te zijn. Maar tóch... de titel van Nederlands kampioen hangt af van de prestatie van één dag... Eeuwige concurrent En wéér moest onze ’veldheer’ afrekenen met zijn eeuwige rivaal: Jan Steensma uit Surhuis- terveen. Pieter heeft hem altijd in zijn wiel, maar de immer tactisch rijdende Moergestelnaar had zijn plan al lang klaar. ’Zo’n renner moet je proberen te pakken op z’n zwakste punten’. ’Ik weet dat hij ’n redelijk zwakke Toper’ is, dus dwing je hem tot juist datgene te doen waarin hij zwakker is. Zeker ook nog eens omdat ik weet dat hij altijd probeert hetzelfde te doen als ik’ vertelt Pieter. ’Ga ik van de fiets dan doet hij dat ook’. Tweede opeenvolgende titel En zo eenvoudig kreeg hij Steensma (huidig wereldkampioen overigens, red.) op de knieën. Toegejuicht en -geschreeuwd door alles wat Peter Hoffmans Ook Peter presenteerde zich op het Neder lands kampioenschap bij de cyclo-sportieven in Gieten. Een prima zesde plaats was zijn deel, ’n Resultaat waarmee hij zeker niet ontevreden zal zijn. Twee veldritcoryfeeën in één dorp... daar mogen we toch trots op zijn? Proficiat allebei en succes over veertien dagen! M.O. U kunt uw prijs, op vertoon van uw lotnummer, af komen halen bij Partyboerderij ‘t Draai boompje. Nogmaals bedankt voor het in ons gestelde vertrouwen en hopelijk mogen wij u ook in dit nieuwe millennium van dienst zijn. Gieten En dat zijn dus nét de gevaarlijkste wedstrijden. Als je ’n heel jaar bewijst de beste te zijn kan ’n simpele stuurfout of ’n valpartijtje je ervan weerhouden om Nederlands kampioen te wor den. Dat overkwam Pieter dus afgelopen zondag gelukkig allemaal niet. Gesteund door ’n aan tal supporters trok Pieter al vanaf de start meteen van leer. Het barre parcours kon hem niet deren. Omdat hij na twee ronden al problemen had met z’n bril (opspattende modder), waardoor het zicht hem werd bemoeilijkt, besloot hij om maar meteen vanaf de op dat moment zevende positie door te stoten naar de kop. ‘Dan heb je daar geen last van’, zei hij achter af nuchter. Feestje Bij thuiskomst in Moergestel hadden de buren van Pieter de versiering aan het woonhuis al aangebracht. Verrast als hij was kwam zijn eerste reactie: ’Waren jullie niet ’n beetje voor barig?’. Gelukkig niet, zo bleek. En misschien is het niet onverstandig die versiering nog enkele weken te bewaren, want zaterdag 22 januari is er het wereldkampioenschap in het Belgische Mol en wie weet... p Huidverzorgingsinstiti Totaal verrast was burgemeester Kortmann toen hem op Nieuwjaarsdag een nieuwe ambts keten werd omgehangen. Al vaak was er over gesproken, de noodzaak van een nieuwe keten vanwege de gemeentelijke herindeling. Nu hangen dan, naast Oisterwijk, ook Moergestel en Heukelom aan de ambtsketen. Het begon allemaal met het verzoek om een ontwerp te maken. Dat verzoek werd aan vier kunstenaars gegund, waarvan drie uit eigen gemeente. Dat de uiteindelijk keuze viel op Kees Ketelaars die het ’kleinood’ mocht maken streelde de kunstenaar zonder meer. ’Zoiets’, zei Kees, ’maak je maar één keer in je leven mee’. Die boodschap heeft Kees zeer goed begrepen, en de keten mag gezien worden als een juweel met daarin zowel letterlijk als figuurlijk de parel van Brabant. Over de kosten werd tij dens het aanbieden niet gerept, al was het waar schijnlijk goed volgens de burgemeester, dat het voor de ambtsketen benodigde bedrag niet was gekort op de gemeentelijke bijdrage aan de Millenniumfeesten... h Mi lidworznrninncinctiti ii it WETER 4 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond (foto van video-opname Ruud van de Ven) H ST/.J lel. U13-Ö13 14/4 pi rij 17 Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 1