Geboorte? 1 Qemeente'/n formatie 'erief va,n rh&o Nieuwjaarsconcert Muziekvereniging Prinses Juliana Ttaaipna - 'o PLM Photofinishing shirtsponsor Audacia F5 Spreekuren B en W Telefoon- Oisterwijk nummers B.en w. willen gebruikers Den Boogaard informeren over gemeentelijke visie I In Moergestel In Oisterwijk Over toekomst en podiumfunctie Bouwplan ter inzage Bouwvergunningen/meldingen AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN S «s - S? MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG12JANUARI2000 PAGINA 11 Jacco Nefs Danny van de Loo Bijgaande foto toont de ’selectie’ van de F5 van Audacia met hun nieuwe outfit die hen werd aangeboden door PLM Photofinishing. Op de foto, voorste rij v.l.n.r.: Stefan van Esch, Victor Weiberts, Tim van Kerkoerle en Guus Wingelaar. Achterste rij v.l.n.r.: Frans van Riel (leider), Bas van Riel, Yannick van Remunt, Sjosh op ’t Hoog, Camille van den Meijdenberg en Peter van Kerkoerle (leider). - het verwijderen van asbesthoudende golfplaten van een veldschuur aan het Rootven 82. Maandag 17 januari van 16.30-17.00 uur: wethouder J. Rakhorst. Dinsdag 18 januari in het Gemeen tekan- toor van 11.00-12.00 uur: burgemeester Kortmann, wethouders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Depmann. VERLEENDE BOUWVERGUNNING/MELDING Sloopvergunning is verleend voor: De gemeente nodig in het weekeinde of buiten werktijd? Telefoon 06 - 53 12 03 71 voor meldingen van o.m. plotselinge gaten in het wegdek, omgevallen bomen, rioolverstoppingen. Het gemeentebestuur is met Maatschap Podium en BV Den Boogaard 2000 in over leg over de toekomst van ontmoetings centrum Den Boogaard en over het be schikbaar blijven van de accommodatie als podium en repetitieruimte voor vere-nigin- gen en andere instellingen. Burgemeester en Wethouders willen graag de sociaal- culturele verenigingen en instellingen, die thans gebruik maken van Den Boogaard, informeren over de gemeentelijke visie en wensen ten aanzien van Den Boogaard. De betreffende besturen hebben een uit nodiging ontvangen voor een informa tiebijeenkomst op donderdag 20 januari 2000 om 20.00 uur in de Bosch- en Looiers- zaal van ontmoetingscentrum Den Boo gaard. Uiteraard zijn vertegenwoordigers van andere verenigingen ook welkom op de informatiebijeenkomst. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 B en W zijn voornemens vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 24 lid 4 sub b van het bestem mingsplan 'Kom Moergestel’ inzake het overschrijden van de bouwgrenzen met max. 3 meter en voorts bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van de woning Korenstraat 7. In week 1 zijn de volgende meldingen binnengekomen: het vergroten van een woonhuis op het adres plan Korenschuur aan de Schoolstraat; het bouwen van een erker aan de woning Huysacker- straat 16. Giften kunnen gestuurd worden naar Giro 1066957 Missieprocure van Mill Hill te Ooster- beek, onder vermelding van: Ten name van Theo Raaijmakers”. Dit laatste is heel belang rijk, anders komt het niet bij mij terecht. Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia, Tel. 591-4-291699/249527/236380, Fax 591-4-257145, E-mail: theoraaij@bo.net Zoals een aantal van u misschien al weet is er dit jaar een Stichting opgericht voor Theo Raaijmakers onder de naam:”Stichting Werk Theo Raaijmakers”. Adres secretariaat: Dirk van letsel, Vooskerbos 15, 5066 EJ Moergestel, tel: 513 3248. Bij de plaatselijke Rabobank hebben wij ook een rekening geopend op naam van de stich ting. Het nummer hiervan is: 1345.20.769 t.n.v. St. Werk Theo Raaijmakers. niet zo goed is om lijm te snuiven, en vooral, hoop ik, dat ze iets kunnen leren van het opgewekte karakter van Helix: ondanks alle ellende valt er toch altijd wel iets te lachen!Er is verder geen onderzoek gedaan naar de dood van Felix, want dan zou er eerst geld op tafel moeten komen. Wijzelf kijken gelukkig ook niet alleen naar de dood van Felix als we denken aan het afgelopen jaar. Mijn belangrijkste motto is altijd: elke dag even kijken naar het goede dat er is gebeurd, naar de dingen die wel zijn gelukt. En een van de dingen die er uit sprin gen dit jaar is bijvoorbeeld dat Edgar en Eddy hun middelbare school af zullen hebben en volgend jaar aan de universiteit willen begin nen, Edgar in de opleiding tot tandarts en Eddy wil medicijnen studeren. Over een dag of tien hebben ze hun middelbareschooldiploma had dat kunnen denken?? Nou ik in elk geval, want ik ben er van overtuigd dat deze jongeren net zo veel kunnen als anderen en dat ze een kans moeten krijgen. Deze week zei iemand nog tegen mij dat we niet te hoog moeten grijpen met deze jongeren en dat we niet moeten denken dat ze elke willekeurige opleiding aan zullen kunnen....!!! Dat moeten ze tegen mij niet zeggen!En Eddy en Edgar zijn niet de enigen van onze jongeren die dit jaar hun middelbare school afkrijgen. In positieve zin zie ik bv. ook dit jaar het vele contact dat we hebben gekre gen met Eduardo en Cristian, twee jongeren met enorm veel goeds in zich, heel veel capacitei ten, de een van een vrij stabiele familie, de ander van een familie waar alleen maar ellende is. Goed, er zijn zoveel dingen die goed zijn, maar laat ik eerst even ingaan op mijn eigen huidige situatie. Sinds een aantal maanden zijn de directeuren van het project me aan het vra gen om de werkplaatsen van het project te gaan runnen in plaats van de school. We hebben opleidingen tot timmerman, metaalbewerker, elektricien, loodgieter, bakker, metselaar, etc. We hebben veel voorzieningen maar niet zoveel organisatie daar. Ik ben nu per 1 november offi cieel benoemd tot directeur van die werk plaatsen, en zal er vanaf 1 januari veel tijd aan gaan besteden. Ik moet eerst nog even het schooljaar afmaken hier; we sluiten het school jaar op 19 november, maar daarna moeten er nog heel wat paperassen in orde worden gemaakt voor het ministerie van onderwijs. Er is een nieuwe directrice gevonden voor de school, iemand die ik goed ken en die het heel goed zal Cochabamba, November 1999 Beste familie, vrienden en bekenden, Elk jaar zijn er wel een of meer dingen die er uitspringen en die van grote invloed of beteke nis zijn geweest. Van 1999 zullen we ons mis schien het meest de dood van Feliciano herin neren; Ongeveer anderhalve maand geleden werd hij gevonden: In eerste instantie leek het erop dat Felix zich had opgehangen, maar wijzelf denken eerder dat hij vermoord is. Zeventien jaar pas. Feliciano, of Felix zoals hij meestal werd genoemd, heeft jaren bij ons in het project gewoond, en hij is ook al die jaren een beetje onstabiel geweest: Zo nu en dan moest hij weer eens een tijdje de straat op. Ik heb hem de afgelopen jaren heel goed leren kennen, omdat hij bij ons in huis woonde, o.a. in San Vicente en later ook nog even in Jerusalem Het laatste jaar of zo woonde hij meer op straat, maar ik zag hem wel een paar keer in de week hier op school. Hij was bijna altijd vrolijk en opgewekt, en maakte zich niet al te veel zorgen over de toekomst. Hij heeft zich lang beziggehouden met lijm snuiven en ste len op de markt. Van familie hebben we nooit veel gezien, en ze weten nu ook nog niet dat hij dood is. De begrafenis was indrukwekkend; er waren uiteraard veel mensen van het project, maar ook zijn hele klas van de school waar hij vroeger was, en ook veel andere vrienden en be kenden. Vanwege zijn vrolijke aard was Felix graag gezien. Een aantal van onze mensen was erg onder de indruk, maar we hopen dat ze er misschien toch iets van hebben kunnen leren ook. Het lijkt ons waarschijnlijk dat Felix is ver moord door een of andere straatbende, waar hij zich de laatste tijd nogal mee bezig hield. Misschien dat onze andere jongeren kunnen zien dat ze een beetje moeten uitkijken met vrienden en vriendinnen kiezen, dat het toch doen, en zij zal de morgen en de middag gaan doen. Ikzelf zal nog wel verschillende avon den in de week op school blijven komen, ook al omdat ik hier veel kontakten heb met jon geren. Ik zal ook gewoon directeur blijven van het huis voor jongeren Jerusalen (wat je zo schrijft op z’n Spaans), en ook zal er voldoende pastoraal werk blijven. De bedoeling is dat we dat zo een jaar gaan proberen om te kijken hoe het mij bevalt op de werkplaatsen. In principe zou ik dus nog terug kunnen komen op school na een jaar, maar dat lijkt me niet erg waar schijnlijk; de werkplaatsen zijn een nieuwe uitdaging, waar heel veel moet gebeuren, en ik heb daar veel zin in. Ik ben de afgelopen drie maanden al een beetje werkzaam geweest daar. We doen behalve opleiding ook aan productie en willen dus in elk geval proberen geen ver lies te lijden. De meubels bv. die we maken in de timmerwerkplaats zijn van uitstekende kwaliteit, ook in metaalbewerking wordt goed werk geleverd, de constructies die we doen zijn prima, maar het duurt allemaal wat langer omdat we met jongeren in opleiding werken. De werkplaatsen draaien al een aantal jaren, maar de laatste paar jaar heeft het ontbroken aan leiding, en daar mag ik nu wat aan proberen te doen. Ik heb er zin in!Het ontbreekt me niet aan enthousiasme; de dood van Felix, andere problemen en mislukkingen geven je wel eens een klap, maar er is ook het succes van Eddy en Edgar, de vrolijkheid en het talent van Cristian en Eduardo, de inspiratie van vele vie ringen met studenten en onderwijzend per soneel van vele scholen uit de stad, de post en steun altijd weer van mijn familie, het feestelijke elke week weer van een viering in Sayaricuy, de vooruitgang van Margarita, de gedecideerd heid van Analia om het goed te doen in haar studie, een prachtmens als Juan Carlos, het fij ne bezoek van Louis en Trees en Arjan, de steun van de andere directeuren in het project, de standvastigheid van Alejo in z’n werk, de studie van Gustavo, de vrolijkheid van Rodo ondanks alles, de goeie momenten van Angel, de jongeren van verschillende scholen die komen praten, af en toe een voetbalwedstrijd op de televisie van het Nederlands elftal (als ze nou maar eens een keer zouden winnen!!), de vrolijkheid van Lucho en Javier, etc. Er is zo veel! En ik mag ook niet vergeten de post die ik van jullie allemaal ontvang en vooral ook de financiële steun!! Ik zou niks kunnen doen zonder die steun, en ik vraag jullie ook nu weer om hulp en als het even kan: graag nog iets guller! Ik ben wel brutaal, maar ik moet wel: er is zoveel nodig voor onze kinderen en jeugd en ik heb daar jullie heel hard bij nodig, finan cieel en ook met jullie brieven en gedachten en gebed. Veel dank voor alles wat jullie doen en gaan doen!Ik wil ook iedereen een heel geluk kig Kerstfeest wensen en een heel goed Nieuw jaar 2000!!! Het maakt me niet zoveel uit dat het een nieuw millennium is: ik wil gewoon een heel goed jaar voor jullie allemaal en ook voor al onze kinderen en jeugd hier! Heel veel groe ten, de allerbeste wensen en tot volgende keer! kapel der Koninklijke Marine. In september 1996 rondde hij zijn klarinetstudie af bij Sjef Douwes aan het Koninklijk Conservatorium, Den Haag. Hier studeert hij thans nog orkest- directie bij Ed Spanjaard en Jac van Steen. Jacco is momenteel zeer actief als dirigent van een aantal orkesten: Harmonie-orkest M.VC. uit Udenhout, het Nieuwe Muziekensembie uit Den Haag, het symfonie-orkest van de Stedelijke Muziekschool van Zoetermeer en het Venloos Symfonie-Orkest. Een ijverig baas je dus die, zo komt het mij voor, 's morgens met muziek opstaat en er ’s avonds (laat) weer mee naar bed gaat! U ziet het... 2 muzikale corifeeën. Alleszins de moeite waard zaterdag 15 januari, par tycentrum Den Boogaard. Aanvang 20.00 uur. Tot dan, u bent van harte welkom. En... hebt u de Harmoniekalender 2000 met beelden van het Moergestel van de vorige eeuw nog niet? Geen nood. We hebben er nog enkele. Meldt u bij Rien van de Wouw, Raamackerstraat 1 (513 2308) of voor aanvang van het Nieuw jaarsconcert aan de ingang van de zaal. Komende zaterdag, 15 januari, vindt het concert plaats wat Muziekvereniging Prinses Juliana traditioneel rond de jaarwisseling geeft. Dit Nieuwjaarsconcert, de Moergestelse bevolking geboden als blijk van dank voor de ondervonden steun in het afgelopen jaar, belooft iets speciaals te worden. Niet alleen zal het «grote» orkest te beluisteren zijn, doch ook de slagwerkgroep en de jeugd in opleiding zal het beste muzikale beentje voorzetten. Een afwisselend en boeiend pro gramma krijgt het publiek voorgeschoteld. En dat is nog niet alles: in het programma wordt een belangrijke plaats ingenomen voor een solistisch optreden van 2 corifeeën van eigen bodem: Danny van de Loo en Jacco Nefs, beiden op klarinet. Dat wordt smullen... Danny kwam al op jeugdige leeftijd op het idee om klarinet te gaan spelen. Ze meldde zich in 1989 aan bij MV Prinses Juliana waar ze aan vankelijk les kreeg van Klaas Smits (wie begon daar niet?!). In 1990 kwam ze bij het leerlin genorkest en vanaf 1994 speelt Danny mee in het «grote orkest». Ze nam ook vanaf 1989 les op de muziekschool waar ze achtereenvolgens de diploma’s A, B, C en D haalde. Het C-diplo- ma zelfs met lof! Inmiddels is ze, overigens al vanaf 1996, ook lid van Sophia’s Vereniging uit Loon op Zand. Dit is een harmonie die musiceert in de hoogste afdeling, de con- certafdeling, en onder de bezielende leiding staat van de zeer bekende Heinz Friezen. Dit respectabel gezelschap trad o.a. op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade op. Danny maak te ook enkele concertreizen mee naar onder meer Spanje en Frankrijk. Haar eerste dirigent in het leerlingenorkest van MV Prinses Juliana destijds was Jacco Nefs. Jacco Nefs, jarenlang woonachtig in Moergestel, studeerde klarinet en harmonie- en fanfaredi- rectie aan het Brabants Conservatorium in Tilburg bij de in harmonie- en fanfarekringen zeer bekende Jan Cober. Hierna de vervolgo pleiding orkestdirectie aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Roland Kieft en David Porselijn. Vanaf oktober 1994 is Jacco vast verbonden als klarinetist aan de Mariniers- Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 PD'Photo ft lih r,j 'LM Phof} ÜL W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 11