WIE' ENE ’’ROEF ZOEKERTJES Gemeentebestuur gaat kernen en wijken in ENGELSE OPFRISCURSUSSEN te Moergestel vanaf maandag 10 januari door Engelse docente. Vrijdag 7 januari om 20.30 uur in de kantine van S.V. Audacia! Sportvereniging HOOFDPRIJS De koffie is er klaar en natuurlijk zijn er ook deze keer weer vele prachtige prijzen te winnen... OPEN DAG vrijdag 7 januari 15.30-20.00 uur Ini.: Eileen Hourihan, Tilburgseweg 54, Moergestel, tel. (013) 513 2265 ROEF KORFBAL Nieuwjaarsreceptie op zondag 9 januari Laatste wedstrijd van de eeuw werd een nederlaag AUDACIA JEUGD PAGINA 6 Hb ■unstigets 12.00 De Jeugdcommissie Programma 8 januari Pup. F: Roef - EDN Asp. C2: Roef - Stormvogels Asp. B: Roef - Klimroos Jun. A: Roef - Klimroos ..Aanwezig: 11.00; 10.30 11.45; 11.15 12.40; 12.10 13.35; 13.05 f250.- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JANUARI 2000 Zoals reeds aangekondigd in de diverse verkiezingsprogramma’s ging men de belofte nu waar maken om gemeentenaren beter en directer te informeren en te luisteren naar wat zij zelf te zeggen hebben.. Het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, secretaris en enkele raadsleden kwamen maandag 20 december jl. naar Den Boogaard in Moergestel om het spits af te bijten. Burgemeester Kortmann was verbaasd maar tevens verheugd dat er zoveel mensen waren gekomen. Voorlichter Frans van Son moest er snel een aantal stoelen laten bijzetten zodat de 75 bezoekers (waarvan 60 ambtshalve) konden zitten en onder het genot van een heerlijk kopje koffie kon men beginnen. Wethouder Joop Rakhorst (WD) kondigde de start van Industrieterrein Sonman II aan. Alleen Moergestelse bedrijven komen hiervoor in aan merking ook bedrijven die uit het centrum weg willen en daar dan weer bebouwbare grond achter laten zoals b.v. bij Avang het geval zou kunnen zijn. Ook zal aan de verfraaiing van Sonman I aandacht worden besteed. Ook recre atie en toerisme krijgen de aandacht alsmede de sport. Grondstroken bij woningen kunnen indien mogelijk verkocht worden aan belang hebbenden. Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belang) zegde toe dat er serieus werk wordt gemaakt van buurt- en wijkbeheer. Voor zowel sociaal - als technisch beheer zijn dan dezelfde mensen aanspreekbaar en dit zal de leef baarheid ten goede komen. Verkeer en Veiligheid komt nog eens extra aan bod nu men het Verkeers Circulatie Plan aan het actualiseren is. Rond de scholen wil men gaan werken met de ’verkeersouder’. Het Rootven, St. Jansplein, het fietsverkeer naar Oirschot, de Schoolstraat als 30 km. Zone (na voorin- spraak van de burgers), fietspaden over het viaduct (eventueel door Rijkswater-staat te verbreden) Vinkenberg, de buurtbus via de Reuselhof, verdubbeling carpoolplaats A58, reconstructie Oisterwijkseweg en recreatieve fietspaden komen nu aan de beurt. Tevens krijgt de actie ’regenton’ meer aandacht en het riool Postelstraat is goedgekeurd zodat hier aan begonnen kan worden. De Schoolstraat en Scheerman gaan ook op de schop maar dat zal in samenhang met de verkeersveran- deringen gebeuren. Onderhoud aan wegen zoals Industrieweg, Molenakker-straat en Donkhorst heeft de hoogste prioriteit. Ook de volkshuisvesting komt aan bod. In het najaar het plan Korenschuur. Ook komen er zo spoedig mogelijk een 50-tal seniorenwoningen aan de Bokkenhoek en men hoopt hier eind van het komende jaar mee te kunnen starten. Vakantiewoningen als permanente bewoning wordt aangepakt. Monumentale panden wil men zoveel mogelijk beschermen. Wethouder Lambert van den Bosch voor ziet dat zo spoedig mogelijk en misschien nog wel in het tweede kwartaal iets aan het buitengebied gaat gebeuren. Ook het bestem mingsplan Kom zal herzien worden. Er komt een kwaliteitsplan voor Sonman I en-H. Avang komt ook voor verplaatsing in aanmerking mits de onderhandelingen goed aflopen. Millieucontroles en -klachten zullen aan gepakt worden. Ook komt er voortaan ieder jaar een millieujaarverslag. Het afvalbeleid zal herzien moeten worden en zeker hier en daar aangepast worden want de vervuiler dient te betalen. De voorlichting van Sociale Zaken zal verbe- tie in 2001 of 2002 alsmede een 60 km. zone. De Heer de Jong had nogal wat wensen voor Audacia. In feite dient Audacia dit zelf te doen sinds de privatisering. Om eventueel voor sub sidie in aanmerking te komen zijn eerst den Donk en Taxandria aan de beurt. Woningbouw op het platteland zoals laatst in de media gekomen zal nog wel enige tijd duren omdat ook de plannen voor het buitengebied aan de regel geving moeten worden aangepast. De heer Nijtmans kreeg een bevestigend antwoord dat de nieuwe kabel ook voor Internet geschikt zou zijn en zelfs voor de modernste vormen van communicatie. Stank op het Rootven, slechte Oisterwijk seweg en konijnenoverlast waren de punten van de Heer Ligtvoet. Aan de riolering wordt gewerkt en de konijnen zullen door de wild- beheerseenheid aangepakt moeten worden. Willem Ligtvoet vroeg aandacht voor de Industrieweg en overleg hierin werd toege zegd. Ook maakte hij zich zorgen over de Harmonie. Wethouder Depmann zegde over leg toe om tot een oplossing te komen. De heer Dellaert vroeg waarom het fietspad bij het Bakse Ven zo lang was afgesloten. Hieraan dienen grenzen te worden gesteld. Wethouder Hora zou dit voortaan in de gaten houden. De heren van de Loo en Stalpers hadden pro blemen met bouwaanvragen want dit duurde veel te lang. Dit zou voor de toekomst verbe terd worden. Ook de grazende schapen langs de T31 was niet goed. Dit project wordt bin nenkort geëvalueerd en herschikt. Els van Rooij en Jos van Alphen vonden de groenvoorziening slecht onderhouden en een adviserende deskundige zou hier op zijn plaats zijn. Arno Ketelaars vroeg om speeltoestellen in de Heivelden en een verlichting voor de Tilburgseweg langs de Trappisten. Mensen doen hun best maar ecologisch beheer van het groen is volgens wethouder Hora iets anders. Ruud van de Ven vroeg aandacht voor meer politietoezicht. Er zijn er te weinig in de regio. Vandalisme ligt overal heel gevoelig en daaraan zal iets gedaan moeten worden. De heer Lely zag graag aanpassing van de ver lichting na elf uur ’s-avonds. Ook moest er een weg komen ter ontlasting van de kom. In janu ari 1997 had hij deze vragen ook al eens gesteld en er was tot nu toe nog niets aan gedaan. Dit ontlokte wethouder Hora en Burgemeester Kortmann de opmerking dat veel vragen gesteld moeten worden op spreekuren van bestuur ders. Nu komt er in de dependance van de Moergestelse bibliotheek niemand en daarom denkt het gemeentebestuur er aan om dit op te heffen. Ook dienen burgers zich fatsoenlijker te gedra gen zodat zij naar medeburgers en overheid minder of geen overlast bezorgen. Mogelijk kan de politie-wijkagent hierin verbetering brengen. Wij kennen hondenbelasting waarom dan ook geen paardenbelasting? Het College van B&W vond deze avond zeer leerzaam en de mensen kregen antwoord. Voorzover dit nog niet gegeven kon worden zou men hier op terug komen. Deze avonden zijn zeker voor herhaling vatbaar. Nadat de heer van den Dries de heer Kortmann succes met de bevalling van de reuzen had gewenst werd de avond gesloten en kon iedereen nog onder het genot van een borreltje in informele sfeer napraten. voor leden en Beg ierd moeten worden en de controles tevens aangepast. Bijzondere bijstand moet er komen voor moeders met kleine kinderen. Verruiming van de subjectsubsidies is nodig. Aandacht voor langdurig werklozen en doorstromings- bevordering voor hen en jongeren. Er komt ook één loket ’Centrum Werk en Inkomen’. Ook de WVG zal aan de gehandicapten regel matig per nieuwsbrief worden uitgelegd. Wethouder Ineke Depmann ging in op de school van de toekomst. Kinderopvang, mede zeggenschap voor ouders, verbouwingen en het bijbouwen bij scholen. Is er samenwerking mogelijk voor openbaar onderwijs in de regio om vooral de kwaliteit te behouden en ver groten. Overleg met Durendael inzake vernieu wingen of wat men ten opzichte van Tilburg te bieden heeft of kan verbeteren. De Culturele centra hebben de aandacht en vooral hoe Den Boogaard haar functie voor de kern Moergestel kan behouden. Hierbij is vooral veel haast geboden en de onderhan delingen lopen nog. Er komt een nieuwe kabel van Palet voor de gehele gemeente en daarop kunnen dan alle zenders. Heuvelstraat en Vinkenberg komen ook op de kabel. De zorg kwam aan bod omdat binnen afzien bare tijd de kloosterbejaardentehuizen hun functie zullen gaan verliezen. Stanislaus denkt op korte termijn al aan opvang van leken bejaar den. Ouderenorganen gaan steeds beter samen werken en hebben beslist geen ruzie zoals al eens gesuggereerd werd. Hierna kwam de eerste vragenronde vanuit de zaal. De heer Hendriks vroeg aandacht voor de Oistelvoortjes. Hondenuitlaatplaats en slecht verlicht was volgens hem deze weg erg gevaarlijk. Van den Dries vroeg waar de Zalmsnip bleef en Wethouder Rakhorst zei dat hij onderweg was. Het strooien op de Hofakker met de vele schoolkinderen was slecht te noemen. Wet houder Hora legde hier de prioriteit van strooien uit. Ook de brug over de Reusel zou slecht van onderhoud zijn en hier werd even eens toegezegd dit zo snel mogelijk te onder zoeken wat er wel en niet gedaan was. Het riooloverstort rechtstreeks in de Reusel was een doom in het oog. Na het rioolonderhoud zal dit de komende tijd ook minder worden. De Heer van Geloven vroeg aandacht voor trot toirs met losliggende tegels vanwege slecht wortelende bomen. Wethouder Hora zou hier naar laten kijken. Mevrouw van Dam vroeg aandacht voor het harde rijden op de Tilburgseweg en de slechte conditie van de Zwarte Pad en de tegenover liggende inrit. De Heer Hora zegde ingrijpende verkeersplannen toe zoals een poortconstruc- s Abusievelijk is in deze krant terecht gekomen dat Audacia haar Nieuwjaarsreceptie op de gebruikelijke eerste donderdag (6 januari) zou houden, maar vanwege het bijzondere nieuwe jaar is deze verplaatst naar zondag 9 januari vanaf 14.00 uur. Op deze dag organiseert de club een mixtoer- nooi voor alle elftallen, dat om 11.30 uur een aanvang neemt. Voor de jeugd zijn er ook een aantal activitei ten georganiseerd en natuurlijk wordt er voor toepasselijke hapjes gezorgd. Nemelaer gebruikt kansen beter Audacia - Nemelaer0 - 2 Op zondag 19 december van het vorige jaar moest Audacia alsnog aantreden voor de com petitie. Op last van de KNVB moest de voor Audacia enige afgelaste wedstrijd tegen Neme laer worden ingehaald. Een streep door de rekening want Audacia had gehoopt op een lange winterstop waarin de blessures konden genezen. Niettemin had Audacia in de eerste helft het beste van het spel en bij rast zou een 2-0 voor sprong niet hebben misstaan. In de dertigste kosten, bij 'normale' grootte f 5,-; anders f 7,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Alvast een gouden tip voor volgende week: za terdag 15 jan. hebben we een Ouderavond in De Veerkes. Als je lef hebt neem dan je ouders mee en geniet samen van de jaren 70 en 80-mu- ziek en de vele Tirolerklanken. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Donderdag 20 januari: Welkom 2000! Kun je nog zingen, zing dan mee op de Meezingavond in Café De Brouwer! Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. R.R. Zaterdag 8 januari in De Veerkes: onze beken de Après-ski-partyMet de gekste muziek en de lekkerste drankjes. Tot dan! Waar kunt u nog goedkoper terecht voor het ontwikkelen van foto’s? Bij DA Drogisterij Kemps, vanaf 19 ct. het hele jaar lang, iedere dag kans dat u uw foto's gratis mag meenemen. Geboortekaartjes? Wees verstandig en re serveer tijdig de boeken! Buro '76, Oisterwijkse weg 43, tel. 513 2268. Honing: natuurzuivere bijenhoning, onverhit, pot 450 gram 5,-. W. Hendriks, Heizenschedijk 2, tel. 513 2357. Gezicht: babysit om af en toe’s avonds (vooral in de weekeinden) op onze kinderen (3 en 4 jaar) te passen. Tel. 513 3642. Gevraagd: werkster: 2 ochtenden per week. Tel. 513 2099. Alvast een gouden tip voor volgende week: za terdag 15 jan. hebben we een Ouderavond in De Veerkes. Als je lef hebt neem dan je ouders mee en geniet samen van de jaren 70 en 80-mu- ziek en de vele Tirolerklanken. Gezocht: een ervaren ruiter of amazone voor het berijden van mijn twee paarden. Tel. 504 1251. Voor Beethoven, onze middelgrote, erg lieve, rustige hond zoeken wij een fijn oppasadres voor 2 a 3 dgn. in de week. Tel. 06-22555827, a.u.b. zonodig bericht inspreken. Donderdag 20 januari: daar bij die molen, die mooie (verlichte) molen,.... Zing mee op de Mee zingavond in Café De Brouwer! Zaterdag 8 januari in De Veerkes: onze beken de Après-ski-party! Met de gekste muziek en de lekkerste drankjes. Tot dan! minuut schoot Rob van der Heijden een toege kende strafschop te onzuiver in zodat de keep er kon keren en tien minuten later belandde een stevige kopbal van Oscar van Alphen jammer lijk op de lat. In de tweede helft had Nemelaer wel het geluk aan haar zijde. In de vijftiende minuut kreeg Piet Drijvers de rebound van een door Alex van Roessel prachtig gekeerde vrije trap toevallig voor zijn voeten: 0 - 1. In de negentiende mi nuut kwam een ook niet geheel op eigen kracht verkregen dolpunt van Nemelaer tot stand. Jan-Peter van de Wiel maakte echter gretig gebruik van het buitenkansje: 0-2. Deze nederlaag op de valreep komt Audacia niet goed uit. De concurrentie voor een plaats in de na-competitie wordt groter en groter en alle nog resterende wedstrijden zullen “finales” zijn. Programma zaterdag 8 januari ....Aanwezig: Nevelo- Audacia Al13.15 Audacia BI - VIOLA13.30 Audacia B2 is vrij SC Olympus - Audacia Cl Alle D-, E- en F-pupillen zijn vrij. Zaaltraining F-pupillen Op woensdag 12 januari is het voor de eerste keer zaaltraining voor de F-pupilen. Van 14.00-15.00 uur trainen de F4, F5 en F6 en de jongens die alleen nog maar mee komen trainen. Van 15.15-16.15 uur trainen de jongens van de Fl, F2 en F3. De buiten trainingen voor de F-pupillen komen te vervallen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2000 | | pagina 6