Aphrodite r “Nu alles zo goed is geregeld, kan ik doen wat ik wil.’ ’Naar de kerk gaan is gezond’ Luc Aarts (9 jaar) wint de hoofdprijs van f 25.000,- van de Zonnebloemloterij Driekoningenzingen Zwartepietenvoetbal brengt veel geld op f Rabobank Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9,(013) 513 63 73 Het Rabo TotaalPakket. Alles in één keer goed geregeld. Diverse modellen damestassen, portemonnees, rijbewijsetuis, rugzakken. Cadeautip: Cadeaubon voor de schoonheidsspecialiste. «Stichting ^TOelzijn (9uderen _^ïoergestel De fietsclub Kerst rik en jokerconcours Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tevens wensen wij u heel fijne feestdagen en een voorspoedig nieuw jaar! PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 55 (Bron: ’BRABANT Provincie Magazine’) an M Om het voor Luc nog spannender te maken is hij met zijn ouders naar Breda gegaan om zelf het winnende lot aan dhr. Klaassen te geven. Prijzen worden n.l. alleen maar uitgekeerd na inlevering van het desbetreffende lot. Ook in 2000 zullen de medewerkers van de Zonnebloem weer bij U langs komen. Wij hopen dat U de Zonnebloem dan ook weer wilt steunen. Welvaart is in onze maatschappij vanzelfspre kend geworden; het materialisme neemt toe, alles wordt sneller en vluchtiger. Er zitten zekier ook aangename kanten aan het moderne leven. Maar niet alles is positief. Neem de man die de hele nacht zit te internetten, die is in feite ver slaafd aan de virtuele wereld van de PC; dat zie ik als een bedreiging voor de maatschappij. ari 2000. Het is een traditie dat op deze dag kinderen verkleed als koning langs de deuren gaan zingen. Zij collecteren dan voor het goede doel: het project van straatkinderen van Theo Raaijmakers in Bolivia. De kinderen kunnen voor dat doel een col lectebus ophalen op woensdag 5 of donderdag 6 januari a.s. bij Harrie Smolders, Burg. Van Heeswijkstraat 9 of Toos Reinders, Krieken- akker 24. De koningen worden op donderdag 6 januari tussen 16. 00 en 17. 00 uur verwacht in Den Boogaard. Daar kunnen zij de collectebus inle veren en hun lied voorgingen. Een deskundi ge jury zal de mooist verklede groep, het best Mgr A. Hurkmans, bisschop van ’s-Hertogenbosch (in samenwerking met K.B.O.) Voortaan gaan wij weer wandelen. Maandag 6 december hebben wij voor de laatste keer ge fietst. We vertrekken ‘s-maandags vanaf het Sint Jansplein om 13.00 uur. Uw contactpersoon is J. van Elderen. Vrijdagavond 17 december a.s. om 19.30 uur wordt er weer een rik en jokerconcours gehouden in de Roozendries. Dit concours wordt gehouden in de kerstsfeer, vanzelf sprekend met aangepaste prijzen. Het inleggeld bedraagt fl. 2,50 plus de behaalde punten. Op het laatstgehouden concours van 3 december j.l. zijn de extra prijzen gewonnen door de heer Piet Schilders met 274 punten. Piet Rijnen was tweede met 232 punten en Piet Kemps was derde met 225 punten. Kom dus ook kaarten, want u kunt deze keer misschien wel de eerste prijs winnen. Tot aanstaande vrijdag in de Roozendries! De gratis koffie staat klaar. In juni j.l. zijn er in Moergestel door medew erkers van de Zonnebloem deur aan deur zon- nebloemloten verkocht. Ook bij de familie Aarts, Hild 2, werd niet tevergeefs aangebeld. Dhr. Aarts kocht 2 loten en zette ze op naam van zijn 2 kinderen. 22 November was op het Nationaal Bureau van de Zonnebloem in Breda de trekking onder toeziend oog van notaris Mannaerts. Diezelfde dag nog belde dhr. Klaassen, directeur van de Zonnebloem, naar de familie Aarts. Hij wilde zelf tegen Luc zeggen dat hij f 25.000 gewonnen had. Dit was een van de 2 hoofd prijzen. Hoewel het nog een aantal weken duurt willen we toch nu al uw aandacht vragen voor 6 janu- Het geloof is tegenwoordig meer gebaseerd op inzicht en overtuiging dan op traditie. Men is gaan zoeken naar de kern van het geloof. Hierdoor ontstaan nieuwe inzichten van waaruit we de komende eeuw opnieuw gestalte kunnen geven aan de religieuze behoeften. Ofunu graag reist of thuis in Nederland blijft, een Rabo TotaalPakket komt altijd van pas. U kunt er bijvoorbeeld mee Telebankieren. Dat betekent 24 uur per dag uw bankzaken regelen per computer. Bovendien krijgt u de beschikking over een Rabocard. Een creditcard waaraan u niet alleen in Nederland, maar over de hele wereld plezier beleeft. En er hoort een doorlopende reisverzekering bij, zodat u op reis kunt gaan wanneer u maar wilt. Wilt u meer weten over het Rabo TotaalPakket? Kom dan eens langs bij de Rabobank. En wat Brabant betreft: ik hoop dat de natuur bewaard blijft, en daar naast ook de cultuur: de vrien delijkheid, de openheid van de Brabandersr-het respect voor elkaar... Maar óók de mooie Brabantse steden en gebouwen moeten behouden blij ven. Ik hoop verder dat de mensen een kwalitatief en rijk leven hebben. Daarmee bedoel ik bijvoorbeeld in het werk, open zijn naar elkaar toe: naar God én naar de andere cul turen. En ik hoop dat er mooie gezinnen zullen zijn in de wereld, dat dat doorgegeven wordt. ■('Cf gezongen lied en de meeste opbrengst aan geld belonen met een prijs. Alle kinderen krijgen een koek, een beker chocolademelk en een kleine attentie. In enkele koeken zitten bonen, die ook nog goed zijn voor een prijs. Zoals je ziet is het de moeite waard om een collectebus op te halen en ’s middags langs de deuren te gaan zingen voor pater Theo Raaijmakers. Tot 6 januari in Den Boogaard. De voetbalwedstrijd tussen de Draaipieten en de Boompieten, op 5 december, heeft ruim 2.200 gulden opgebracht voor het Logeerhuis voor gehandicapte kinderen in Tilburg. Voor dit bedrag is door Elektra Technisch Instal latie Bedrijf Van Velthoven een televisie en een video geleverd én geïnstalleerd tegen een scherpe prijs. Verder heeft de Rabobank Moergestel een spelcomputer geschonken waarmee de kinderen al spelend leren. De drukbezochte wedstrijd bood veel span ning en sensatie. Vooral de Draaipieten hadden er zin in en wisten binnen één minuut de score te openen. Na nog een doelpunt over en weer leek de wedstrijd af te stevenen op een 2-1 voorsprong voor de Draaipieten. Vlak voor het eindsignaal wisten de Boompieten de welver diende gelijkmaker te scoren, waarbij moet worden vermeld dat scheidsrechter Sinterklaas wel erg lang wachtte met affluiten. De organisatie wil de volgende sponsoren bedanken voor hun financiële steun: Wim Ketelaars Bestratingen, Schildersbedrijf H. Kerkhof VOF, TBH Timmerwerken BV, Partyboerderij ’t Draaiboompje, Groentehal Crisje, Dees 1st, Rabobank Tilburg, Rabobank Moergestel, Jumbo Supermarkt Denissen, Elektra Technisch Bureau Frans van Velthoven en ’Moergestel-Nieuws’. Ook een antal voetbalclubs heeft een steentje bijgedragen om dit goede doel te realiseren. Dat zijn: ’t Draaiboompje, Den Draai, De Veerkes, Verkooijen, Grasschoppers ’98, Audacia 2 en ’t Stokske. En natuurlijk dankt de organ isatie iedereen die een vrijwillige bijdrage heeft gegeven. De actie is een groot succes geworden danzij de geweldige steun. Mogelijk krijgt deze het volgend jaar een vervolg... ’Brabanders hebben een groot geloof; ze zijn trouw en hoopvol. Dat zie je aan de dynamiek en de openheid van Brabant. Ik hoop dat het geloof in de toekomst bewaard zal blijven. Mooi is als je bij een bepaald iets denkt aan het verleden én aan de toekomst. De Sint Jan in ’s-Hertogenbosch bijvoor beeld. De kerk is in de Middeleeuwen gebouwd, maar nu wordt er nog steeds het geloof mee uitgedrukt. Veel jongeren weten niks meer van de katholieke kerk. Het is hen niet geleerd, niet dor hun ouders, niet door de school. Toch weiger ik het om die gene ratie af te schrijven voor het geloof. In iedereen schuilen religieuze behoeften. Ik wil contact houden met jongeren; ik wil weten wat er in hen omgaat. Als katholieke kerk zouden we daar nbeter op moeten inspelen. We zouden nieuwe vormen moeten vinden om hen aan te spreken. Renée Suzanne is na haar studie meteen gaan werken maar al haar vrije dagen gaan op aan reizen. We moeten in dialoog blijven met andere godsdiensten om zo een vreedzame samenleving te krijgen. De samenleving wordt steeds meer multicultureel. Dat kan alleen goed blijven gaan als er een dialoog is over de diepgang van het leven. Ik sluit daarom niet uit dat de komende eeuw mensen weer meer naar de kerk gaan. Het is heel goed als men naar de kerk gaat. Uit onderzoek blijkt dat mensen die regelmatig naar de kerk gaan vaak vrijgeviger zijn, gezonder leven en ook ouder worden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5