Hein Roozen wint 8 dagen Malta! Bibliotheekbestuur zoekt penningmeester (m/v) Verkoop kerststukjes jeugd Audacia Pieter Burgers laat concurrentie ver achter zich! Kerstconcert Zangvereniging ’Crescendo’ Hartelijk dank! Petra Verheyen Vindt u het leuk met andermans geld om te gaan? a.s. Zaterdag 18 december komt de jeugd van Audacia weer bij u aan de deur om kerststukjes te verkopen. De opbrengst komt ten goede aan onze jeugd. Steun ze door er één of meerde te kopen. Ze kosten 7,50 per stuk. Niet aarzelen Degene (m/v) die zich aangetrokken voelt tot deze ’hobbyjobl en ervan overtuigd is dat hij/zij beschikt over de administratieve kennis die daarvoor nodig is, wordt uitgenodigd contact op te nemen met mevrouw C. van Gool-Groe- nen (telefoon: 513 6170) of met de heer A. van de Wouw (telefoon: 513 1824), beiden leden van het stichtingsbestuur. De functie is niet gebonden aan leeftijd of maatschappelijke sta tus. Vooral ook vutters en gepensioneerden wordt gevraagd te reageren. Kandidaten zullen zo spoedig mogelijk worden uitgenodigd voor een oriënterend gesprek met het bestuur. met Dameskoor Avanti en het Alphens Mannenkoor Op zondag 19 december a,s. is het zover. Dan geeft zangvereniging Crescendo samen met de bovengenoemde koren een kerstconcert. Het concert begint om 16.00 uur in de paro chiekerk St. Jans Onthoofding. De toegang is gratis. Genoemde koren zullen diverse kerstliederen zingen, maar in het programma is ook ruimte vrijgemaakt voor samenzang. Solistische medewerking zal worden verleend door Jolanda Ansems. De dirigent is Danny Pais en de muzikale begeleiding is in handen van Winnie van der Loo. Wij nodigen u van harte uit deze middag te komen bijwonen, het belooft zo vlak voor de kerstdagen een stemmige middag te worden. Hein Roozen uit de Past, van den Boogaardstraat is de hoofdprijswinnaar geworden van de Moergestelse Winkelactie 1999. Afgelopen zaterdag bleek hij tijdens de finaletrekking bij de Rabobank de winnaar te zijn van de 8-daagse reis voor 2 personen naar Malta. Tijdens de bijeenkomst werden ook de andere bestemmingen bekend. De 2e prijs (8-daagse trein-skireis naar Oostenrijk) was voor pastor J. van den Broek. 3e Prijs (3-daagse busreis naar Disneyland- Parijs): E. van de Wouw-Dieker; 4e prijs (4-daagse busreis naar Londen): mevr, van Boxtel uit Oisterwijk; 5e prijs (2-daags kuurarrangement bij Thermae 2000): Ted Outmaeyer; 6e prijs (3- daags zeilweekend op het Ijsselmeer): A. Schoenmaker; 7e prijs (3-daags kasteelarrangement naar Maastricht): Familie van Linder; 8e prijs (4-daagse busreis naar Praag): An ja van Iresel- Derkisen; 9e prijs (lang weekend Gran Dorado voor 4 personen): Bep van de Sanden; 10e prijs (3-daags Waddenarrangement naar Vlieland): Familie Hoeven. Al met al weer een geslaagde actie en tien tevreden winnaars. Proficiat! Op ’eigen’ terrein was Pieter Burgers afgelopen zondag ongenaakbaar tijdens de jaarlijkse Wielerveldrit in Moergestel. Ondanks ’n aflopende band pakte hij ruim anderhalve mi nuut voorsprong op de nummer twee: wereld kampioen Steensma uit Surhuisterveen. Het zegt iets over de vorm waarin Pieter op dit moment verkeert. Ereplaatsen en niet zelden overwinningen rijgt hij ogenschijnlijk moeite loos aan elkaar. Kijk maar eens naar het over zicht van de afgelopen weken: Rijkevorsel (België) 2e; Eerde le; Hoogstraten (België) le en dan afgelopen zondag de overwinning en de bloemen in eigen voortuin. Ook Peter Hoffmans rijdt een sterk seizoen bij de cyclo-sportieven. Ondanks een ribkneuz- ing wist hij de wedstrijd in Stramproy te win nen; in Eerde werd Peter 5e; Amersfoort 3e en afgelopen zondag in Moergestel weer een prima 4e plaats. Beide Moergestelnaren rijden de komende weken in Woerden, Boxtel en Reusel. De huidige penningmeester in het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Oisterwijk zal in het voorjaar van 2000 zijn functie neerleggen. Dit noodzaakt het stichtingsbestuur op zoek te gaan naar een opvolger (m/v). De nieuwe penning meester moet, gezien de aard van de functie, in financieel-economisch opzicht goed zijn onderlegd en woonachtig zijn in een van de drie kernen van de gemeente Oisterwijk. Misschien iets voor u? Zo ja, lees dan verder. De Zonnebloem afd. Moergestel wil iedereen die heeft meegedaan aan de Zonnebloemactie “Zon in de Schoorsteen” har telijk bedanken. Dank zij U hebben we ook dit jaar weer een aantal inwoners van Moergestel kunnen verrassen. Als wij de pakjes bezorgen is o.a .een van de reacties: “Dat er nog iemand is die aan mij denkt”. En dat is nu juist de bedoeling van deze actie. Daarom lieve mensen hartelijk dank en wij hopen volgend jaar weer op Uw medewerking. Met vriendelijke groet, vindt. De penningmeester moet niet alleen een goed rekenaar zijn die op de centen past maar ook financieel beleid kunnen uitzetten en voort durend de vinger aan de pols houden waar het gaat om de niet geringe bestedingen van de bibliotheken in oisterwijk en Moergestel. De PBC levert het raamwerk waarbinnen het finan cieel beheer plaatsvindt en produceert het finan cieel jaarverslag op basis van de door de pen ningmeester aangedragen financiële gegevens. De penningmeester heeft ook regelmatig con tact met de gemeente Oisterwijk als subsi diegever en legt tegenover het hoofd van de sec tor Welzijn van de gemeente verantwoording af over de aanwending van de subsidie. Dit in het kader van de met de gemeente overeen gekomen vorm van budgetfinanciering. Het penningmeesterschap is een spilfunctie bin nen het bestuur. Besturen als hobby De leden van het stichtingbestuur, de pen ningmeester incluis, verrichten hun bestu urstaken in teamverband op basis van vrijwil ligheid. Zij ontvangen daarvoor dus geen hon orarium. Maar hun plezier in het bibliotheek werk, dat buitengewoon interessant is, mede door de snelle evolutie van de informatica, ver goedt veel en maakt hun inzet de moeite waard. Door zijn activiteiten levert het negenkoppige stichtingsbestuur een belangrijke bijdrage aan de verdere ontwikkeling van het bibliotheek wezen in de gemeente Oisterwijk en daarmee ook aan de culturele ontplooiing van de de ingezetenen van de drie woonkernen Oisterwijk, Moergestel, Heukelom. Penningmeester, spilfunctie De aan te werven penningmeester (m/v) moet dus ook iemand zijn die het voeren van het financieel beheer over de bibliotheek, in samen werking met het bestuur en de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC), ziet als een zinvolle vrijetijdsbesteding en de verwachting hebben dat hij/zij in deze functie als hobby voldoening TEL. 013-513 6666 EN AFWERtUMGSBE DRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 15