te bestellen* bij ’n Fantastisch geschenk!!! ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ is weer Nu al hèt boek van de eeuw... Rootven 10, Moergestel Tel. 513 1889 moergestel in beeld 1900-2000 Tk ben Moergestel daar heel dankbaar voor’ m ’100 Jaar Moergestel In Beeld’; auteur: Ad Wolfs Adr.Zn.; 232 pagina’s op A4-formaat; 600 foto’s; genaaid gebonden met harde kaft. Prijs: 55,95 per stuk. Groencursus IVN IL' IL’ zolang de voorraad strekt) Ad Wolfs krijgt tientallen reacties op zijn fotoboek ’Moergestel in beeld’ Ut - PAGINA 8 heel eenvoudig het woordje ’toen’, de titel van een door de afzender geschreven gedicht. Los van een eventueel tweede fotoboek is Wolfs al jaren bezig met een boek over zijn jeugd in Moergestel. Ervaringen op uiteen lopende gebieden als dialect, school, anek dotes, dage-iijkse voorvallen en kwajon gensstreken komen daarin aan bod. “Alles weer puur Moergestels en daarom voor iedereen zeer herkenbaar”, aldus Wolfs. Het staat buiten kijf dat de afzender een per soon is die zeer goed de emotie aanvoelt die Wolfs in zijn fotoboek heeft gelegd. Niet voor niets staat op het omslag van het boek ’wie van zijn herinneringen kan genieten leeft twee maal’. Een waarheid waar geen speld tussen is te krijgen. Wolfs draait de kaart om. Bovenaan staat in een keurig handschrift (met vulpen!) FRITS PHILIPS De reactie van Verschoor is een van de vele die Wolfs op zijn boek heeft mogen ontvangen. Het zijn er tientallen en ze komen van heinde en ver. En dat weer geeft aan dat ’100 jaar Moergestel in beeld 1900-2000’ ook buiten het dorp aftrek heeft gevonden. Zelfs Frits Philips, de oude baas van dit wereld concern, heeft er een besteld en dat persoon lijk van de schrijver in ontvangst genomen. De belangstelling is zo groot, dat inderhaast tot een tweede druk is besloten. Deze is vanaf de 14-de december weer beschikbaar. Met dit boek is het de tweede keer in korte tijd dat Wolfs naam heeft gemaakt als historisch documentalist. Hij stelde ook het materiaal uit zijn omvangrijke collectie ter beschikking waarmee het onlangs door minister Jorritsma geopende Schoenmakerskabinet bij Van Bommel is ingericht. SMAAK TE PAKKEN Nogal wat mensen namen met Wolfs contact op om hem te laten weten dat ze nog over foto’s, fotoalbums en schoenendozen vol foto’s beschikken. Met ander woorden: door middel van het nieuwe boek heeft Wolfs weer nieuwe fotobronnen aangeboord. “Misschien voor een volgend boek. Ik blijf niet stilzitten”, zegt hij in eerste reactie, denkt even na en vervolgt: “Natuurlijk komt er nog eens een tweede foto boek. Ik heb nu de smaak te pakken en al die positieve reacties stimuleren enonn om met dit werk door te gaan. Je zou daarom kunnen stellen dat ik dit boek samen met de Moerges- telse samenleving heb gemaakt. Ik ben Moer gestel daar heel dankbaar voor.” Ik weet ’t nog: ’n kar die dokkerde op de keien, Oma die wat sokken zat te breien... ’t is voorbij, ’t is vergaan; Maar in mijn herinnering Is die ouwe tijd blijven bestaan. Was getekend J. Verschoor, een man die in de Tweede Wereldoorlog naar Moergestel kwam, enkele jaren later weer vertrok, maar het dorp voor eeuwig in zijn hart heeft gesloten. Dat blijkt wel uit het nostalgische gedicht. Ad Wolfs correspondeerde jaren met hem over de geschiedenis van Moergestel. Het was daarom voor de hand liggend dat Verschoor een boek zou kopen. Hij is daarover zo ent housiast, dat hij de samensteller door middel van het gedicht bedankte. Op de postkaart schreef hij overigens nog: 'Een grandioos compliment voor jouw boek’. Een voor Wolfs zeer waardevolle reactie kwam uit Eersel, waar een man woont die alle foto boeken van Brabant verzamelt. De Eerselnaar heeft er meer dan duizend van in zijn collec tie. ’Geweldig mooi boek’, liet hij Wolfs kort en goed weten. Een vrouw uit Oirschot belde hem verheugd met de mededeling dat ze nu ook eens een keer haar vader als jongeman op een foto heeft gezien. Een reactie die niet onver meld mag blijven, is die van oudburgemeester J. ter Veer. “Een Moergestels monument”, aldus de laatste burgemeester van het zelf- standige Moergestel. Ook in het nieuwe millennium gaat het IVN- Oisterwijk enthousiast door met haar activitei ten. Dat betekent o.a.dat. zoals ieder voorjaar, weer een groencursus van start gaat. Deze cur sus is er voor iedereen die geïnteresseerd is in de natuur en er zich wat meer in wil gaan verdiepen. Een grote voorkennis is niet nodig. Het leuke van de groencursus is de grote ver scheidenheid van onderwerpen, die aan bod komen. Er is dus voor elk wat wils. U maakt ken nis met de geschiedenis van ons Brabants land- schap, er is een les over vogels, planten, de kringloop van de natuur en nog diverse andere onderwerpen. Na iedere les, acht in totaal, volgt een excursie in het weekend erna. Zo kunnen we in de prak tijk zien en beleven, wat er in de les is behan deld. Iedere excursie vindt plaats in een ander gebied. De theorieavonden worden maandelijks op een woensdagavond gehouden in de Kunstkring in Oisterwijk en beginnen om 20.00 uur. De kosten zijn fl 100-Voor meer informatie en voor aanmelding kunt u bellen naar Peet, van der Horst, coördinator, tel. 0411-601414. kadostwp MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 1999 n ie t an tyn herinneringen kan genieten lee/i Iteee maal Moergestel met het goud-geel koren: Ons dorpje in het land verloren, Ons kerk met dieje ouwe toren, Aan dit dorp heb ik mijn hart verpand. Hier ben ik opgegroeid, hier ben ik geboren. De familie waaraan Herberg ’De Veerkes’ z’n naam dankt: Lies, Bart, Jaan en Kee de Veer. Een van de foto’s uit het boek... Ad (Adr. Zn) Wolfs, schrijver van het succesvolle fotoboek T 00 jaar Moergestel in beeld 1900-2000’, slaat een map open met reacties op zijn nieuwste pennen vrucht. Zijn bladerende hand houdt stil bij een pagina waarin in een plastic map een postkaart is gestoken. Aan de fotokant, een beeld van een roeiboot in het riet, staat de tekst: ’Voeg het beste uit het verleden bij het beste in de toekomst’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 8