Zwarte Pieten voetballen Bijzonder evenement voor jong en oud A.J.M. VAN DER SANDE Millennium-project Aanbieding s m i voor het Logeerhuis I Aphrodite Brasserij-Tapperij De Schouw geopend 3K H Poppentheaterfestival in Moergestel en Oisterwijk Assurantie-adviesbureau ROOTVEN 82,5066 AX MOERGESTEL TEL. 013 - 513.1795 Bel voor inlichtingen en vraag naar Alex van oer Linden Op zondag 5 december 1999 vindt om 11.00 uur bij ‘t Draaiboompje in Moergestel een wel heel bijzondere voetbalwedstrijd plaats. Dan zullen namelijk twee teams van zwarte pieten de strijd met elkaar aanbinden voor het goede doel. De opbrengst van deze wedstrijd gaat namelijk naar Het Logeerhuis in Tilburg en zal onder meer worden besteed aan videoapparatuur. Het Logeerhuis is een logeeradres voor gehandicapte kinderen. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. De zwarte pieten van d’n Draai en ‘t Draai boompje zijn erg aan elkaar gewaagd, zo is uit eerdere confrontaties gebleken. De wedstrijd moet dan ook vakkundig worden geleid. Op dit moment zijn hierover gesprekken gaande met niemand minder dan Sinterklaas. De sponsors en de spelers van de beide teams plaatsen en tijden tientallen voorstellingen voorjong en oud worden gegeven, wordt iedereen de gelegenheid geboden een keer iets mee te pikken. Door het festival van 27 tot en met 30 december te organiseren, kon aanslui ting worden gezocht bij de millenniumfes- tiviteiten. Het festival wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Millennium viering Oisterwijk. Deze stichting betaalt de komst van de poppenspelers, die daarom al tijd gratis voorstellingen kunnen geven. Deze voorstellingen zijn van een zeer hoog niveau. Er komen zowel amateurs als profes sionals, waarbij moet worden aangetekend dat bij poppentheater de scheidslijn tussen) beide vaak klein is. Omdat WieKentKunst de inwo ners altijd ergens zoveel mogelijk bij wil betrek ken, brengen leerlingen van de openbare basis school de Bienekebolders en van de scouting in Moergestel eigen voorstellingen. Er komt poppentheater in zorgcentrum De Vloet in Oisterwijk en in het asielzoekerscentrum. Zelfs kan van poppentheater worden genoten in de Moergestelse cafés. Het festival opent overigens met een spek takel van de eerste orde: het gaat van start met de geboorte van de drie reuzen. Deze bij zondere happening is op 27 december om 19.30 uur in kapel de Nieuwenhof van het* Stanislausklooster. Noteer dat alvast zeker in uw agenda want het wordt iets zeer speciaals, de geboorte van Heukelomse Mie, Gèèselse Ermelindis en Peer Paorel, Heer van Ooster- wijek. doen een duit in het zakje om het goede doel te verwezenlijken. Bij één van deze sponsors, Groentehal Crisje, staat een collectebus voor vrijwillige bijdragen. Ook verschillende andere voetbalclubs hebben inmiddels een gift toe gezegd. Na de wedstrijd, waarvoor de entree gratis is, zal de apparatuur worden overhandigd aan een vertegenwoordiger van het Logeerhuis. Poppentheater De Kleine Zon is een van de deelnemers aan het festival. Frouke van Zomeren Hensel (foto) komt met de voorstelling Pinokkio op 29 december. Van maandagavond 27 december tot en met donderdagavond 30 december wordt in Moergestel deze eeuw en dit millennium afgesloten met een poppentheater festival. Een paar voorstellingen worden in Oisterwijk gegeven. Een poppenthe aterfestival voor kinderen en volwassenen is zo wie zo al iets bijzonders, maar waarom worden uitgerekend met poppentheater de millenniumfeestelijkheden in de gemeente Oisterwijk ingezet? Daar zijn meerdere redenen voor aan te geven. Het initiatief tot dit festival met tientallen voorstellingen van poppenspelers uit binnen- en buitenland is genomen door WieKentKunst. Deze Moergestelse culturele organisatie heeft vorig jaar voor de eerste keer van zich doen spreken. Op verschillende lokaties in Moergestel lieten Moergestelnaren zien op welke manier zij kunstzinnig bezig zijn. Deze manifestatie was een groot succes. WieKentKunst wil jaarlijks een cultureel evenement organiseren. Als het even kan moet de invulling afwijken van de vorige keer. Dat kan van poppentheater wel gezegd wor den. Deze vorm van kunst heeft werkelijk iedereen iets te bieden. Voor WieKentKunst is dat een belangrijke voorwaarde. Poppen theater is bepaald niet alleen het bekende Jan Klaassen en Katrijn-spel. In Moergestel is wel zo’n traditionele poppenkast te zien; deze mag gewoon niet ontbreken. Daarnaast echter zijn schimmenspel, stok-poppen, ma rionetten en zelfs levensgrote bodypuppets in Moergestel en Oisterwijk te zien. Voor elk wat wils dus, een element dat zeer wordt versterkt door het feit dat poppentheater iedereen kan boeien. “Bij poppentheater zitten mensen altijd te fantaseren bij wat ze zien. Ze beleven daaraan veel plezier”, zegt Jan Smeets, consulent theater en literatuur van het Centrum voor Amateurkunst Noord-Brabant in Tilburg. Smeets is niet alleen beroepsmatig, maar ook persoonijk veel met poppentheater bezig. Hij is betrokken geweest bij de organisatie van veel poppentheaterfestivals. Nu ook weer in Moergestel. “Een zeldzaamheid om zoveel ver schillend poppentheater bij elkaar te zien”, aldus Smeets, die een grote drukte verwacht. Een andere overweging voor WieKentKunst om een poppentheaterfestival te organiseren is de tijd van het jaar. Om te beginnen is in de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar dit jaar bijna iedereen vrij. Omdat vrijwel heel de week, overdag en ‘s avonds op veel verschillende Moergestel is sinds vorige week een brasserij rijker die is toegevoegd aan Tapperij De Schouw. Een uitdaging voor Brigitte en Ralf Kreijveld en Babs van Brunschot die er de scepter zwaaien. In het gezellig ingerichte restaurantgedeelte kunt u dagelijks (behalve op dinsdag) terecht voor zowel ’n kopje koffie als de meest uitgebreide kaart. Van 11.00 tot 17.00 uur kan men terecht voor de lunch. De kaart bevat dan ’n assortiment broodjes, uitsmijters en ’n kop soep. De keuken van het restaurant is geopend tot ’s avonds 21.30 uur. Ook kan men kiezen voor de dagschotel die steeds wisselend is en op de tijd van het jaar wordt afgestemd. De ingang van de brasserij is gesitueerd in het bargedeelte van De Schouw. Dat betekent dat ook de bar voortaan elke dag geopend is vanaf 11.00 uur. Ook daar kan men terecht voor ’n heer lijk kopje koffie. En natuurlijk blijft De Schouw beschikken over de zaal voor bruiloften, par tijen en vergaderingen. Reserveren is niet direct noodzakelijk, maar wordt wel op prijs gesteld: tel. 513 1405. Brigitte, Babs en Ralf heten u van harte welkom en ’Moergestel-Nieuws’ wenst hen van harte succes! h Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1075 HYPOTHEKEN Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 91 financieringen administraties MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1