Koopavonden! Geopend tot 20.00 uur! JNesï^esi ^emeente'/hformatie |J broers kadozhop mo 1 1 Wasserij 'DE SCHOUW 1 Lekker avondje uit eten? Roef! Honkbal Of gewoon een kopje kojfie met gebak? De Klaore verstevigt leidende positie Spreekuren B en W Telefoon- Oisterwijk nummers Onze cadeau-tip Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! Woensdag 1 donderdag 2 en vrijdag 3 december: St. Nicolaas- koopavonden Op 15 december verhuist de brommer (2) Dinsdag is onze sluitingsdag. In Moergestel In Oisterwijk Hi PrePay Dual Band GSM telefoon Met deze geavanceerde telefoon kunt u handsfree bellen. 130 uur standby- en 5 uur beltijd. Makkelijk te bedienen, lichtgewicht en fraai! MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN BV Wet milieubeheer Tijdelijke verkeersmaatregel Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Olie- en Benzinehandel Bouwvergunningen/meldingen AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN beltegoed WW a i J MOERGESTEL-NIEUWS -WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 PAGINA 11 Dit kan sinds kort bij ons in de nieuwe brasserij. Onze keuken is van 11.00 uur tot 21.30 uur geopend voor lunch en diner. Ook hebben we dinerbonnen. .320.6 punten .312.6 punten .311.3 punten .309.5 punten .302.0 punten .56.4-56.6 .54.0 - 54.2 47.3 - 54.6 Het bekende ronde blauwe verkeersbord met de witte fiets daarin betekent vanaf 15 decem ber: alleen bestemd voor fietsers en snorfietsers. Waar dit bord staat moet de bromfietsen dus het fietspad verlaten en op de rijbaan gaan rijden. Nieuw is het ronde blauwe verkeersbord waarin Op maandag 6 december is er van 16.30- 17.00 uur spreekuur: wethouder J. Rakhorst. Op dinsdag? december is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00- 12.00 uur: burgemeester Kortmann, wethou ders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Dep- mann. De gemeente nodig in het weekeinde of buiten werktijd? Telefoon 06 - 53 12 03 71 voor meldingen van o.m. plotselinge gaten in het wegdek, omgevallen bomen, rioolverstoppingen. Vragen? Heeft u vragen over de nieuwe situatie vanaf 15 december, neem dan contact op met de gemeen te. De heer F. Molenschot, telefoon 529 1355. Swi AANVRAAG EN ONTWER-BESCHIKKING In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: Mts. J. en D. Ketelaars, om een revisievergunning op grond van de Wet milieubeheer voor rundvee- en varkenshouderij gelegen aan de Oirschotseweg 65; - Mts. A.A.M., C.M. en A.G.A.M. van Hest, om een re visievergunning op grond van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkensbedrijf gelegen aan de Drie- huizerweg 10. CYCLOCROSS l.v.m. het houden van een cyclocross op zondag 12 december wordt de Zandstraat tussen de Heiligen boom en de Heikant tussen 09.00 en 18.30 uur afge sloten voor alle verkeer behalve voetgangers. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 In de 6de ronde van de Moergestelse biljart- competitie waren de biljarters van ’t Stokske de grote verliezers. Door een flinke thuisnederlaag tegen ’t Draai- boompje zakte ’t Stokske in de stand van een 2de naar een 4de plaats. ’t Draaiboompje laat momenteel een goede vorm zien en is zeker nog niet kansloos voor een van de ereplaatsen aan het einde van de com petitie. De Klaore wist uit bij Rommen een prima overwinning te boeken met een zeer hoog puntentotaal. Ook Rommen scoorde hoog en wist daardoor in de rangschikking op te klimmen naar een 2de plaats, ’t Centrum hield de 3de plaats in handen ondanks een nipt ver lies thuis tegen de Schouw. Ook hier waren de puntenaantallen ruim boven de 50 maar niet genoeg om de Klaore nog verder te bedreigen. De uitslagen: Rommen - de Klaore ’t Centrum - de Schouw ’t Stokske - ‘t Draaiboompje.. De stand: 1de Klaore 2. Rommen 3. ’t Centrum 4. ’t Stokske 5. ’t Draaiboompje de vereniging is van hoog niveau, maar toch bli jft het noodzakelijk steeds weer op die mensen te kunnen rekenen. ROEF! is gelegen aan het sportpark Stokeind te Moergestel, wat wordt onderhouden door de gemeente Oisterwijk. Diverse hekwerken en speelvelden dienen te worden vernield en gemoderniseerd. Coach Gijs Hooftman is blij met het huidige onder- houdssysteem van de gemeente, maar een nieuwe backstop voor het honkbal en soft- balveld, tevens de halfverharding van het soft- balveld zou een absolute must zijn voor het seizoen 2000; “We moeten bijblijven bij de rest anders vervagen we naar achteren, de verenig ing moet op alle fronten meegaan met deze tijd anders verlies je op den duur, investeren is vooruitgang”, waren zijn woorden. Elke verenig ing kan leden gebruiken, want sport ver broedert. Mensen die geïnteresseerd zijn in de honk-soft en peanutbal (voor de kleintjes vanaf 6 jaar) kunnen zich aanmelden voor informatie telefoon 513 3161.- Brommers rijden nu nog op het fietspad. Op 15 december gaat dat veranderen. Dan verhuist de brommer op een aantal wegen binnen de bebouwde kom van het fietspad naar de rijbaan. Buiten de bebouwde kom gebeurt dat soms, maar in veruit de meeste gevallen blijft de situ atie daar zoals die nu is. Vorige week kon u daarover al het een en ander lezen. Deze week zetten we de situatie voor Oisterwijk en Moergestel nog even voor u op een rij. Over het algemeen gaat de bromfietsen ook in de gemeente Oisterwijk naar de rijbaan op die wegen binnen de bebouwde kom, waar de maxi mumsnelheid 50 kilometer of minder is. Tenzij het vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid gewenst is om de bromfietsen op het fietspad te houden. Dat kan zijn als er sprake is van een doorgaande fietsroute, bij voorbeeld vanaf het kruispunt Quatre Bras tot aan Moergestel toe. Buiten de bebouwde kom is het uitgangspunt dat de bromfietsen op het fietspad blijft. Is er sprake van een 60 km-zone dan kan ervoor gekozen worden de bromfietsen op de rijbaan te sturen mits de verkeerssituatie dit toelaat. Het zal in eik geval niet zo zijn, dat de bromfietsen op een bepaald wegdeel steeds heen en weer zal moeten tussen de rijbaan en het fietspad. Dat komt de veiligheid zeker niet ten goede en zou daarmee niet passen binnen de bedoeling van de bromfietsmaatregelen. Concreet komen in onze gemeente de bromfietsers vanaf 15 decem ber niet op de rijbaan op de volgende weggedeel ten: -de Tilburgseweg in Moergestel, zowel binnen als buiten de bebouwde kom; -de Heusdensebaan en Haarenseweg, beiden voor wat betreft het deel buiten de bebouwde kom; -de Heukelomseweg buiten de bebouwde kom; -de Pannenschuurlaan, Moergestelseweg en Oisterwijkseweg, zowel voor de delen buiten als binnen de bebouwde kom; -de Gemullehoekenweg binnen en buiten de bebouwde kom; -de Oirschotsebaan buiten de bebouwde kom; -de Oirschotseweg zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Andere borden een bromfiets en een fiets onder elkaar zijn afgebeeld. Bromfietsers, snorfietsers en fietsers zijn verplicht het fietspad te gebruiken waar dat bord staat. Spelregels voor brommers Als u met de brommer de gewone weg opgaat gelden de volgende spelregels: houd zoveel mogelijk rechts met voldoende afstand van de zijkant van de weg; haal auto’s, brommers en andere voertuigen links in; gebruik voorsorteervakken en let op de ver keerslichten die daar bij horen; brommers vol gen alleen de fietserslichten als ze op een fiets en bromfietspad rijden; brommers mogen voor taan niet meer op de fietsstrook; maximum 30 km/uur binnen de bebouwde kom en 40 km/uur daarbuiten blijven gelden. Andere bestuurders Automobilisten en bestuurders van andere voertuigen zoals motoren krijgen vanaf 15 december dus andere medeweggebruikers. Vooral binnen de bebouwde kom moeten zij de weg delen met brommers. Hou rekening met hun rijgedrag. Brommers doen soms onver wachte dingen en blijven kwetsbare wegge bruikers. Voor fietsers wordt het een stuk pret- tiger. Geen brommers op het fietspad betekent minder kans op botsing en ergernis. Voor snor fietsers verandert er niets. Duyvekotstraat 6, 5066 BP Moergestel, telefoon (013) 513 4141 In week 47 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het verbouwen van de woning Vinkenberg 6; het uitbreiden van de woning aan de Korenstraat 7; - het aanbrengen van lichtreclame aan het pand Rootven 43. Aanvraag sloopvergunning: - het gedeeltelijk verwijderen van een asbesthoudend dak van de caravanstalling aan de Oirschotseweg 50. Bouwvergunning is verleend voor: het oprichten van een verblijfsruimte voor bedrijfssta- giaires aan de Sebregtsedijk 2; - het uitbreiden van het bedrijfspand aan de Industrieweg 21b; - het bouwen van een zwembad aan de Kromweistraat 5; - het vergroten van het woonhuis een de Burg, van Heeswijkstraat 7. De Moergestelse honk-soft en peanutbal vereniging ROEF! is alweer in voorbereiding voor het nieuwe seizoen 2000. De zaaltrainin- gen zijn in volle gang. Met name het eerste honkbalteam onder leiding van Gijs Hooftman, Jan Klomp zullen volgend jaar goed beslagen ten ijs moeten komen; zij zijn de kampioenen van 1999 en promoveerden naar de Districtklasse van het District Zuid van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softbal Bond (KNBSB). Hun trainingen zijn begin november begonnen en ook dit winterseizoen krijgen zij groepstrainingen bij ’Physique’ Op grond van het feit dat mede door deze krach- t- en conditietrainingen van Jaap de Groot en de nieuwe technieken die door trainer Jan Klomp zijn geïntroduceerd is het slaggemid- delde tot een acceptabele hoogte was gegroeid (384) en denk coach Gijs Hooftman dat de for- mule zoals die in 1998 een aanvang was begonnen gehandhaafd moet blijven. “Als je gaat experimenteren in trainingen kunnen veran deringen omslaan in minder effectiviteit, wel zal er door de mannen meer gegeven moeten worden zowel in tijd als in arbeid, want het niveau ligt een stuk hoger dan vorig jaar.” Ook zal in 2000 een trainingskamp gehouden moeten worden. “Onze vereniging moet het doen met een low budget en dus moeten de spelers zelf het trainingskamp bekostigen, alle sponsoring of donaties kunnen wij goed gebruiken, de honkbaltak heeft dringend behoefte aan ten ver rijdbare slagkooi en die zijn erg duur”, aldus voorzitter Nico van Dijk. De vereniging is der halve niet armlastig, maar een financiële inspuit ing betekent een ruimere opzet van mogelijkhe den, waardoor zowel op honkbal maar zeker ook de softbal een hogere doelstelling beter bereik baar wordt. Het vele vrijwilligerswerk binnen ROOTVEN 43, MOERGESTEL 013 - 513 1405 Iv 4 a A A a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11