Moergestel maakt zich op voor spectaculaire eeuwwisseling! I Tweede druk TOO Jaar... verschijnt 14 december Koopavonden! F hh v. Geopend tot 20.00 uur! ri l Helaas (niet meer) voor Sinterklaas Meer Cliniclowns voor zieke kinderen Een van de weinige plaatsen waar Millenniumviering doorgaat ■F Samen met de gezamenlijke Moergestelse kasteleins het nieuwe millennium in!!! Woensdag 1donderdag 2 en vrijdag 3 december: St. Nicolaas-koopavonden ontstoken en wordt er gratis champagne aange boden. werken, zodat we nog ’n weekje extra geduld moeten hebben. Maandag 13 december wordt het boek uitgeleverd. Wel bestellen... Het boek is wel al te bestellen. Wilt u zeker zijn van ’n (of nóg ’n) exemplaar dan kunt u bij Kadoshop Broers terecht. Daar liggen bestelbonnen die u in de winkel in kunt vullen. Doet u dat dan bent u er zeker van dat u niet definitief teleurgesteld wordt, want deze tweede oplage is écht de laatste! Tegelijk met uw bestelling dient u het boek te betalen. Vanaf dinsdag 14 december kunt u het In het meest enthousiaste scenario had het niet kunnen worden voorzien dat bin nen amper drie weken tijd de gehele oplage van het boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ zou zijn uitverkocht. Niet jammer, maar het is wel zo. Te veel mensen moesten de afgelopen dagen teleurgesteld worden zodat de tweede druk er tóch komt. In eerste instantie was namelijk besloten het principe ’op op’ aan te houden, maar dat bleek niet mogelijk... Met een Eucharistieviering op de laatste dag van deze eeuw wordt ’s avonds het begin ingezet voor de Millenniumviering zoals die het afgelopen jaar door tal van medewerkenden is opgezet. Hoogtepunten zijn er voldoende, zoals het Millenniumfeest ’s nachts in Den Boogaard dat tot stand kon komen dankzij een unieke samenwerking van alle Moergestels kasteleins... Eigenlijk al vrij snel na de eerste publicaties bleek dat het boek wel eens een succes zou kun nen worden. De auteur en uitgever hebben daaropvolgend een oplage vastgesteld die, geme ten naar andere lokaalgebonden boeken, toerei kend zou moeten zijn, ’n Schromelijke ver gissing dus. Even wachten Op het moment is het zo dat het boek inder daad al weer op de pers ligt. Het probleem van vóór Sinterklaas leveren ontstaat echter bij de binder. Met de beste wil van de wereld kon hij de nieuwe oplage niet meer voor Sinterklaas af- Millenniumfeest Den Boogaard Het mag gerust uniek genoemd worden dat de gezamenlijke Horeca van Moergestel het Mil lenniumfeest in Den Boogaard heeft georgani seerd. Dit feest begint om 00.30 uur en zal duren tot 06.00 uur. Kaartjes hiervoor kosten 15,- (in de voorverkoop) en 20,- aan de zaal. Dit feest is bestemd en toegankelijk voor alle Moergestelnaren. En dat is nog niet alles! Voor het entreebedrag krijgen de bezoekers twee consumpties en optredens van het One-Two-Trio en Walter Vermeer. Artiesten die in Moergestel al geruime tijd bekend zijn en garant staan voor een feestelijke nacht... Kaartjes zijn vanaf begin volgende week ver krijgbaar bij alle horecabedrijven van Moer gestel en diverse winkeliers. Start in ziekenhuizen Tilburg, Alkmaar, Leiden en Heerlen Afgelopen weken zijn de Cliniclowns op de kinderafdelingen van het Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg, Het Medisch Centrum Alkmaar, Academisch Ziekenhuis Leiden en Het Atrium te Heerlen gestart. Eerder dit jaar werd ook al begonnen in het Catharina ziekenhuis te Eindhoven en het Ignatius ziekenhuis te Breda. Cliniclowns Nederland heeft daarmee zijn activiteiten in het afgelopen halfjaar bijna ver dubbeld en werkt nu in 16 ziekenhuizen in geheel Nederland. Ook in de komende jaren zal de groei worden voortgezet. In 1992 startte Cliniclowns Nederland als eerste met clownswerk voor zieke kinderen. De Specialisten van de Lach willen kinderen - die korter of langer, meer of minder ernstig ziek in het ziekenhuis verblijven - een moment van afleiding en plezier bieden. In de afgelopen jaren is veel kennis en ervar ing opgebouwd. De eigen opleiding voor Cliniclowns is daar een concreet gevolg van. Daardoor kan nu een grote uitbreiding van werkzaamheden plaatsvinden, waarbij de kwaliteit gegarandeerd is. Naast uitbreiding in de academische en andere grote ziekenhuizen, zullen binnenkort ook pilots van start gaan in instellingen voor kinder- revalidatie, verstandelijk gehandicaptenzorg en kinderpsychiatrie. In elk ziekenhuis worden de Cliniclowns bege leid door het pedagogisch team, verpleging en/of de kinderpsycholoog. Kwaliteit en con tinuïteit staan hoog in het vaandel. Permanent wordt aan de verbetering van de kwaliteit gewerkt, onder meer door evaluaties met de clowns en pedagogische dienst van het ziekenhuis, door coaching en door regelmatige bijscholing. De Cliniclowns hebben allen een professionele artistieke achtergrond, en hebben tevens ervar ing in de wereld van de gezondheidszorg en/of pedagogie. Zij worden na een strenge selectie toegelaten tot de interne opleiding, waarin omgaan met praktijksituaties, persoonlijke leer momenten en het oefenen van de specifieke cliniclownsmethodiek aan bod komen. Daarna kunnen zij -goed begeleid- in een van de zestien ziekenhuizen aan het werk gaan. Cliniclowns Nederland is een charitatieve organisatie en financiert haar werk geheel uit donaties en sponsorbijdragen. De stichting verkreeg afgelopen zomer het CBF-keurmerk voor verantwoorde fondsenwerving en -beste ding. Zondag 2 januari: Millenniuminloop Nadat Oisterwijk op 1 januari het Millennium feest heeft gevierd is er in Moergestel op zondag 2 januari, zoals het genoemd is, de Millennium inloop in Den Boogaard. Geen officiële Nieuw jaarsreceptie dus, maar gewoon de gelegenheid voor alle Moergestelnaren om elkaar op onge dwongen wijze te ontmoeten. De zaal van Den Boogaard gaat daartoe om 12.00 uur open. Tal van verenigingen verlenen hun medewer king aan dit programma dat wordt geopend met een optreden van Harmonie Prinses Juliana samen met de koren Crescendo en Con Amore. Verder presenteert ’n groot aantal Moergestelse verenigingen zich; zijn er demonstraties, na tuurlijk muziek en ook aan de kinderen is alle aandacht besteed. Clown Freubel is de hele middag te gast bijvoorbeeld. Ook Ondernemend Moergestel laat zich deze middag zien tijdens een zogeheten ’Happy Hour’. Over precieze invulling van de middag, zoals het programma met de volgorde van optredens deze dag wordt u nog uitgebreid geïnformeerd. U ziet het: een aantrekkelijk programma voor iedereen: jong en oud(er), klein en groot... Waarin ’n kleine gemeenschap groot kan zijn!!! Feest voor klein én groot Via de scholen worden aan alle schoolgaande kinderen lampionnen verstrekt (vanwege de veiligheid met ’n batterijtje). De kinderen (pre cieze gegevens van waaruit volgen nog) verza melen vervolgens om 22.30 uur op het St. Jansplein. Hier wordt op groot videoscherm het Moergestelse Millenniumlied gepresen teerd en gezongen. Een lied dat speciaal voor de gelegenheid is gecomponeerd. Vervolgens wordt een speciaal samengestelde CD-rom aan de deelnemende kinderen overhandigd. Deze CD bevat een tijdsbeeld zoals door de kinderen is samengesteld; er staan speciale opnames op gemaakt door MTV en natuurlijk het Millen niumlied. Reuzin Ermelindis leidt groot en klein op de CD-rom via de computer rond in het tijdsbeeld. De CD-rom is gratis. De CD-rom krijgt ook ’n heel speciaal plekje in de omgeving van het plein, zodat die defi nitief bewaard kan worden voor het nageslacht. Om 00.00 uur wordt een schitterend vuurwerk De omslag van het boek dat zoveel reacties heeft teweeg gebracht in Moergestel. vervolgens daar weer afhalen. Wilt u het boek toch met Sinterklaas cadeau doen dan zult u dat in de vorm van een ’tegoed bon’ of iets dergelijks moeten doen. Of... het wordt ook nog Kerst... 1 i f 1 2 a s 5 s 3 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 it w - aSHgd 5C 2 g

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9