*1 iide^ I Exploitatie ’Den Boogaard’ in handen van ’Den Boogaard 2000 BV’ Aphrodite W/fil T111 Rol gemeente van grote betekenis ’100 Jaar Moergestel...’ uitverkocht... Bi w** I f Huidverzorgingsinstituut Hb 1899 1999 niet meer exploiteren. Ondanks het feit dat het gebouw het afgelopen jaar voor slechts 1,- werd verhuurd bleken de lasten toch te zwaar... Tweede druk is onderweg! De auteur en uitgever hebben het niet kun nen voorzien dat het boek ’100 Jaar Moerges tel In Beeld’ zo’n enorm succes zou kennen. Amper drie weken na verschijning is de hele oplage uitverkocht. De in eerste instantie genomen beslissing ’op op’ kan echter niet worden waarge maakt. De vraag naar het boek is nog té groot en daardoor zouden velen teleurgesteld moe ten worden. Zie pagina 9. Gemeente van grote betekenis De rol van de gemeente is in het behoud van Den Boogaard als cultureel ontmoetingscen trum voor Moergestel een belangrijke. Daarvan maken de beide nieuwe exploitanten geen geheim. Nog deze week vindt er een gesprek plaats met de verantwoordelijke wethouder (Depmann, red.) en ambtenaren. Alle papieren zijn inmiddels in gereedheid gebracht, zodat de wethouder een duidelijk beeld krijgt van de huidige stand van zaken. De (financiële) medewerking die men van de gemeente op jaarbasis wenst is niet meegedeeld. Wel zou het om ’n belangrijk lagere exploitatie bijdrage gaan dan die welke men wil uitgeven aan het nieuw op zetten cultuurcluster en de nog aan te leggen wintertuin in Oisterwijk. Veelvuldig gebruik Ook op papier gezet is het aantal verenigingen en groeperingen dat een of meerdere keren per jaar gebruik maakt van Den Boogaard. Te denken valt hierbij aan, uiteraard, de harmonie, de toneelverenigingen, de zangvereniging, de carnavalsverenigingen, maar ook de Wandel- avondvierdaagse, de ouderen, enz. Een omvan grijke waslijst van activiteiten die het sociale en culturele leven van Moergestel zo nodig heeft. De nieuwe horeca-eigenaars willen de Moer- gestelse verenigingen en gebruikers van Den Boogaard graag alle medewerking geven, maar zonder medewerking van de gemeente Oisterwijk is dat absoluut onmogelijk, aldus de zegslieden. Het heeft maar ’n haar gescheeld of afgelopen week had Den Boogaard opgehouden I Particulier initiatief te bestaan en de deuren gesloten. Maatschap Podium wilde het horeca-gedeelte Twee particuliere ondernemers hebben inmid dels de handen ineengeslagen en een ambitieus plan opgezet. Herman Withuis (de huidige I waarnemend manager) en Peter Janssen (van het gelijknamige bouwbedrijf) hebben op per soonlijke titel er de schouders ondergezet in de hoop dat men, samen met de gemeente, tot een oplossing komt dat de culturele functie van Den Boogaard voor Moergestel toch zal wor den behouden. Daartoe is inmiddels de nieuwe BV Den Boo gaard 2000 opgericht Herman Withuis neemt daarin de directie op zich. Het gebouw wordt door beide ondernemers gehuurd van Maatschap Podium die wel eige naar blijft van het pand. Hoe hoog de huur prijs bedraagt is niet bekend gemaakt. Afgelopen donderdag werd het (part-time) per soneel van de huidige situatie op de hoogte gebracht. Drie andere personeelsleden blijven in vaste dienst. Over het personeel is zij meer dan tevreden en wij zijn te weten gekomen dat zij zelfs nog een vriend heeft. Hij is wel een aantal jaren jonger en luis tert naar de naam John maar zij kun nen goed met elkaar overweg. Ook heeft zij goede contacten met de bewoners maar speciaal met Miet Jansen, Corrie van lersel, Sjaan De nissen en Corry Cools. De laatste brengt haar iedere woensdag naar de kapel. Om sterke drank heeft zij nooit iets gegeven maar zij zal gisteren op het feest toch wel een advocaatje genuttigd hebben. In haar leven heeft zij hard moeten werken maar zij is volgens de dokter nog goed gezond want haar longen en hart functioneren nog perfect. Ooit heeft zij eens een lichte herseninfarct gehad maar daar denkt zij nooit meer aan terug. Regelmatig komen de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen op bezoek. Haar dochter Riet Puntman-van den Berg uit Oisterwijk komt een aantal keren per week. Als zij soms eens moet helpen wil het nog wel eens verkeerd gaan maar zij is dan ook geen verpleegster. Wel lachen zij samen veel en de 100-jarige nog wel het meest want een aanstekelijke lach heeft zij. Misschien is dat wel het geheim om de honderd te halen. Verder heeft zij daar geen kant en klaar recept voor. Voorlopig hoopt zij echter er nog een paar jaren te kunnen aanknopen want zij geniet nog volop in dit ondermaanse. Gisteren was het dan zover. Men begon met een Heilige Tel. 013-513 1474 J ji Huidverzorgingsinstiti xmI Toen zij bij de dokter niet meer nodig was las zij toevallig in een of ander blad tefc een advertentie dat Dokter Desain te Oisterwijk iemand zocht en zij reisde parmantig alleen af naar Brabant. Weg noch steg kennende vroeg zij aan een politieagent de weg en die bracht haar feilloos waar zij wezen moest. Ook heeft zij nog een jaar gewerkt bij de familie van de Ven in Tilburg. Zij leerde we- I duwnaar Kees van den Berg kennen die bij Avang werkte en trouwde met k» hem. Kees had dochter Nelly al en later kwamen daar Jan, Riet en Corry nog bij Na even zes weken in een vochtig huis op de Vinkenberg gewoond hebbend trok men naar de Oisterwijkseweg 44 M en daar is men blijven wonen. In de loop van de tijd kwamen er ook een achttal kleinkinderen bij waarvan er een is ontvallen en dat doet haar nog g veel pijn. Vijf achterklein-kinderen zijn er ook gekomen, zij kent ze alleen bij naam en toenaam en ze komen regelmatig op bezoek. Vijfentwintig jaren P* later kwam zij terecht in een aanleunwoning op de Reuselhof en een vier jaar geleden, zij was toen al zesen- negentig en woonde nog zelfstandig, in een mooie kamer op de Reuselhof. Daar kijkt zij als het ware in de vrije natu- ■fe- ur al is het wel jammer dat zij de laatste jaren blind is geworden en een beetje hardhorend. De televisie en de m» radio volgt zij nog wel en 's-morgens leest men haar de krant voor. Wel is zij nog ontzettend scherp van geest en wil alles nog zoveel mogelijk bijhouden. Zij heeft altijd het beroep van huisvrouw uitgeoefend en is ondertussen m als 38 jaren weduwe. Om kwart over zeven is zij ’s-morgens wakker en om half negen zit zij steevast dan aan haar boterhammetje, ’s- Avonds om half acht zoekt zij haar ’nestje’ weer op en maakt dan een hele toer tot de volgende morgen. Zij Jk heeft wel eens dagen dat het niet zo druk is maar om nou te zeggen dat zij zich verveelt is toch teveel gezegd. Haar kopje koffie en thee nuttigt zij graag in de grote zaal. Zij geniet erg veel van Sien Kouwenberg die haar meestal twee keer per dag opzoekt. Volgens haar eigen zeggen heeft Sien haar roeping gemist; zij had verpleegster moeten worden en dat was het nog een goeie geweest ook. Geboren op 23 november 1899 in het Limburgse Hulsberg verblijft zij al een zeventig jaren in Brabant maar ondanks dat is haar Limburgse tongval nog regelmatig duidelijk te horen. Zij is langzamerhand toch een ’ichte Gésselse geworre’. Met haar 12 jaren eindigde haar school tijd en begon zij aan haar eerste dienst bij dokter Widdershoven in Heerlen. Toen zijn eerste vrouw stierf beloofde zij op de kinderen te passen en heeft dat twaalf jaren volgehouden. Tot voor kort kwam een van de dochters Widdershoven haar nog wel eens opzoeken. Misviering met aansluitend kofie, gebak en een borrelt je. Van vier uur tot half zes was er een drukbezochte receptie omdat er ook nogal was familie uit Limburg op bezoek kwam. De Heer en Mevrouw Kortmann waren er namens de Gemeente. Zij hadden een unieke verrassing meege bracht. Ieder zaterdag zal bakker van Hulten een half jaar jang voor twee gebakjes zorgen waarvan zij dan wisselend met haar vriendinnen van kan genieten. Mevrouw van den Berg verzocht ons ook mede namens haar familie iedereen te bedanken voor de belangstelling. \i WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1074 k 1 ff». Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! ■k 1 b Ui lidwnr-znrninrtcincti+i nit Schoolstraat 5 MOERGESTEL 4 d ih 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) **^*«*-'^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1