KALENDER 2000 Houten speelgoed Boetiek Bonita tegen betaalbare prijzen!!! ’’ROEF Ontwerp een affiche voor poppentheater in ons dorp k J Harmonieuws poppentheaterfestiva Z Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ De reuzen komen Nieuw in onze kelder: voor baby’s, jongens en meisjes verkoop huis-aan-huis zaterdag 27 november a.s. LET OP DE GELUIDSWAGENÜ! Speciale St. Nicolaasactie: Judovereniging St. Jan Op de gehele collectie 10% korting! Sportvereniging Weer successen voor veldrijders! 28-11: Muzikaalste Zondag van het Zuiden V V ...opent uw ogen Onder deze titel presenteerden we u al ’n hele reeks artikelen. De serie is nog niet ten einde, maar helaas moeten we die deze week even onderbreken. We hadden even geen plaatsruimte... Excuses ROEF HANDBAL Alle kinderen uit Moergestel en Oisterwijk kunnen meedoen fascinerende damesmode voor jong en oud Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 1 PAGINA 18 WIEKENTKUNST MOERGESTEL Uitslagen: MJC GHV-Roef 10-1; HS Wh. Demons-Roef 23-20; HS Elshout-Roef 2 20- 22; DAJ Avanti-Roef 7-16; MBJ Roef-GHV 10-9; HAJ HVT-Roef 18-20; DS Were Di-Roef 4-5. Programma LET OP: 25 november 17.00: GDJ Roef - Avanti; tijdens trainingstijd. Programma 27 november: 11.00: GDJ Roef - Elshout 11.50: GCJ Roef - Avanti 12.40: MCJ Roef - HCG Programma 28 november: 12.30: DAJ OSV-EBHV - Roef 12.40: HS Blauw Wit - Roef 2 10.30: MBJ Roef - Blauw Wit 11.30: HAJ Roef -Were Di 12.45: HS Roef - HVT 14.00: DS Roef - Wh. Demons Handbal is altijd raak! (actie van 26 nov. t/m 4 dec.) uur-12.30uur, woensdag 14.30 uur-17.30 uur, donderdag 15.00 uur-17.30 uur, vrijdag 15.00 uur-20.00 uur. Zet er jouw naam, adres, telefoonnummer en leeftijd bij. Alle ontwerpen zijn tot het einde van het jaar op een tentoonstelling in de biblio theek te zien. We vinden het hartstikke leuk dat jullie ons willen helpen met het maken van het affiche. O ja, het poppentheaterfestival en de wedstrijd voor het mooiste affiche worden geor ganiseerd door WieKentKunst uit Moergestel. Zondag 14 november j.l. vond er in Partycen trum Den Boogaard een uniek uitwisselings- concert plaats tussen 3 muziekgezelschappen: Harmonie De Vriendschap uit De Beerzen, Harmonie St. Cecilia uit Rijsbergen en onze eigen Muziekvereniging Prinses Juliana. Om 12.00 uur opende De Vriendschap met een bijna een uur durend, zeer afwisselend con cert. De twee laatste stukken kenmerkten zich door perfecte solo-optredens van Hanneke Colsters, saxofoon en Jan van Knegsel, trompet. Hierna MV Prinses Juliana met weliswaar geen solisten maar wel met uitstekend vertolkte werken van bekende componisten zoals van Lijnschoten en van der Roost. Als slotstuk klonk de van Marco Borsato overbekende hit ’De Bestemming’; een genoegen om een dergelijke topnummer eens te horen door een harmonieorkest. Jammer dat voor de pauze de publieke belangstelling wat magertjes was. Zij die er niet waren hebben echt iets gemist. Hierna was het de beurt aan de jeugd: de aspi ranten en opleidingsorkesten van St. Cecilia, Rijsbergen en Pr. Juliana, Moergestel. Na een repetitie volgde al meteen een uniek optreden van een pas een uur oud orkest n.l. de aspiran ten van Moergestel en Rijsbergen. Dat dit geza- melijke optreden niet voorzien was geloofde nie mand. Threes Smetsers, die de jeugdbelangen behartigt bij onze muziekvereniging, was met recht trots op haar pupillen. Er is talent zowel in Moergestel als in Rijsbergen. De middag werd besloten met afwisselende optredens van de opleidingsorkesten. Tot slot Zondag 14 november namen onze beide cou reurs, Peter Hoffmans en Pieter Burgers, deel aan de Zuid-Nederlandse kampioenschapen te Etten-Leur. Bij de cyclosportieven reed Peter een sterke wedstrijd door constant in de kop van de wedstrijd te rijden. Dat resulteerde in een zilveren medaille en derde plaats in de wedstrijd. Bij de veteranen veroverde Pieter Burgers de gouden medaille en de le plaats in de wed strijd, nadat wereldkampioen J. Steensma door Pieter in de sprint werd teruggewezen. Zondag 21 november stonden beiden aan de start van de veldrit in Huijbergen. Peter Hoffmans behaalde hier een 7e plaats. Een buiteling over het parcours bleek hem uiteindelijk funest om nog aanspraak te kun nen maken op de winst. Pieter Burgers rijgt de overwinningen aaneen. Hoewel pech hem in eerste instantie terug wierp (aflopende ketting) haalde hij toch zijn 5e zege van het seizoen binnen met een voor sprong van ruim 20 seconden. Zondag zijn beide renners weer actief. Peter start in Limburg, terwijl Pieter afreist naar Westerlo Tongeren (België). Beste kinderen van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. In de laatste week van dit jaar is er elke dag poppentheater in Moergestel en Oisterwijk. Elke dag kun je op veel plaatsen naar pop penkast gaan kijken. Deze poppenkast is voor kinderen en voor volwassenen. Iedereen kan er plezier aan beleven. Het wordt namelijk heel erg leuk. In de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar is er zoveel poppentheater in Moergestel en Oister wijk dat het een festival wordt genoemd. We sluiten het jaar dus af met een poppentheater festival. Dat is in Moergestel en Oisterwijk nog nooit gebeurd. Daarom is dat iets unieks. Rootven 9 Moergestel Tel. (013) 513 3664 Zondag 14 november behaalde judoverenig ing St. Jan op de interscholaire clubkampi- oenschappen in Goirle bekers. le plaats: Dirk Wolfs, Stef Smulders, Ruud van Haaren, Erik Ratelband. 2e plaats: Jasper de Laat, Imke van der Steen, Frans Hooijen, John Oadou, Bastian v.d. Ende, Koen Willemsen, Tijs Broeken, Teun Marissen, Bram de Bont. 3e plaats: Luc Hoffmans, Stijn de Laat, Linda v.d. Boek, Matthijs Roozen, Erwin Sterke, Pepijn Jansen. 4e plaats: Jasper v.d. Wiel, Joost Pijnenburg, Kees Roozen, Thomas Roozen, Maik Daemen, Pirn Peeters, J asper J ansen, Bert Marissen, Hein van liersel. 5e plaats: Ruud Hopstaken, Kay van Raak, Rick Lapien. was er nog een gezamenlijk optreden van de beide groepen. Gelukkig was er voor de optre dens van de jeugd meer publieke belangstelling. Allen genoten van muziek op niveau. Een zeer geslaagde middag, voor herhaling vatbaar, con cludeerden velen. MV Prinses Juliana kan met plezier terug zien op deze uitwisseling die tot stand kwam op initiatief van de dirigenten Maria van Leijsen, (bekend bij Cecilia, Rijsber gen) en Ron Antens (beiden van MV Prinses Juliana) en Erik Somers van De Vriendschap. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 Op zondag 28 november zal Moergestel op zijn grondvesten daveren. Nog eenmaal in deze eeuw zal de gehele bevolking goed wakker geschud worden. Of ze willen of niet, er zal op carnavaleske wijze afscheid genomen van de jaren 1900. Meteen ook wordt het allemaal gezien als een goede stap richting de jaren 2000. Die dag zal het 17e Blaoskapellenfestival gehouden worden. Meer dan 800 muzikanten zullen die middag, vanaf 12.30 uur, in een grote parade door het dorp en de Moergestelse hore ca marcheren. Liefst 42 kapellen zullen dan gaan proberen om het haantje van de toren te blazen en strijden om de fel begeerde prijzen. Want wie het Blaoskapellenfestival wint, mag zich zeer zeker tot de groten der aarde rekenen. De erelijsten van de afgelopen 16 jaar geven hier dan ook een duidelijk beeld van. Om hier alle plaatsen van herkomst van de deelnemende kapellen te noemen zou te ver voeren, maar er mag gerust gesteld worden dat het een repre sentatieve vertegenwoordiging is van de Midden Brabantse Blaoskapellen. De verscheidenheid aan kapellen zal dan ook Verder zijn er nog enkele belangrijke gebeur tenissen die u in uw agenda moet noteren: zondag 2 januari a.s. is er’s middags de Millen- niuminloop in Den Boogaard. MV Prinses Juliana is hier uiteraard ook aanwezig met gezellige “achtergrond” muziek en ook een optreden samen met Con Amore en Crescendo. En het traditionele Nieuwjaarsconcert, zult u vragen. Noteer hiervoor zaterdag 15 januari. Er zijn al grootse plannen geopperd met solo- optredens en zo. Nader nieuws volgt. We willen voor dit unieke festival veel reclame gaan maken. Daar is een affiche voor nodig. Aan de kinderen van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom willen we vragen dit affiche te ontwerpen. Alle ontwerpen die jullie maken zijn op een tentoonstelling te zien in de bi bliotheek van Moergestel. De eerste prijs is voor het mooiste ontwerp. Van het winnende ontwerp wordt het affiche voor het festival gemaakt. Straks hangt jouw ontwerp misschien wel in alle winkels, op alle scholen of staat het in de krant. Meedoen is heel gemakkelijk. Iedereen kan het. Teken of schilder een poppenkast. Of pop pen waarmee poppenkast wordt gespeeld. Of Jan Klaassen en Katrijn. Teken jouw eigen pop na of die van je zusj e. Maak van klei jouw knuffel na of jouw Furbie. Je mag ook een collage maken. Je mag je eigen pop aankleden. Je mag alle materialen gebruiken. Je mag het doen zoals je zelf wilt. Hoe leuker hoe liever. Het ontwerp van jouw affiche kun je inleveren bij de bibliotheek van Moergestel. Het adres is Schoolstraat 37. Het inleveren kan alleen in de week van maandag 6 december tot en met vrijdag 10 december. De inlevertijden zijn: maandag 15.00 uur-20.00 uur, dinsdag 10.00 optimaal zijn en voor elk wat wils te bieden hebben Als de weergoden de organiserende commissie gunstig gezind zijn, zal er ook op straat voldoende vertier te beleven zijn. Er zijn n.l. in de schema’s twee traileroptreden opge nomen. Maar als u een goed plekje wilt be machtigen in een van de gastvrije cafés in Moer gestel. Zorg dan dat je op tijd bent, want vol is vol. De commissie doet een extra beroep op het, misschien, doorgaande verkeer, om toch zeker de snelheid aan te passen in de kom van Moergestel. Want heel de middag zullen er kapellen en fans door het dorp lopen. Steeds weer op weg naar een volgend optreden. De organisatie is rond, de kapellen staan te trappelen van ongeduld, de jury is zenuwachtig, Horeca Moergestel heeft de kelders tot de nok gevuld en onze vele sponsors hebben er alle vertrouwen in. Kortom het wordt De Muzikaalste Zondag van het Zuiden! De Blaoskapellenfestivalcommissie o.l.v. Z.D.H. Prins Willem den Twidde MV Prinses Juliana is ook al druk bezig met het volgend millennium. Onze harmonie brengt traditiegetrouw weer een nostalgi sche kalender uit, DE kalender 2000, vol unieke beelden uit het Moergestel van weleer. Op zaterdag 27 november a.s. zal die huis aan huis te koop worden aangeboden voor slechts fl. 5,00. Let op de geluidswagen! Nadien is de kalender nog te koop bij de Jumbo, Super de Boer en de Rabobank. Het buitengebied komt later aan de beurt. Openingstijden: maandag w t m do 10.00-17.00 10.00-20.00 vry f 10 00-1Ó 00 zaterdag Ak F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 13