De Jellabies! De nieuwe rage I Eerste winnaar Winkelactie 1999 Natuurlijk ook bij ons in de winkel! e Treintaxi ook naar Moergestel Hij komt... hij komt... de goede Sint Televisie programma - De speciale Sinterklaasuitzending voor de kinderen! Hobbybeurs in Oisterwijk Aphl*odlt(ï Wim Boogaers nieuwe Stadsprins: Willem de Twidde fes AvdW Niet vergeten te kijken dus...! Vrijdag 19 november om 19.00 uur en zondag 21 november 14.00 uur: DIABETESFONDS NEDERLAND Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Oisterwijk heeft het enkele jaren zonder cre- ativiteits- en hobbybeurs moeten stelen, maar op zondag 21 november is het weer zover en kan men in de Kunstkring ideeën opdoen voor een nieuwe hobby of gewoon de creativiteit van anderen bewonderen. Een kleine greep van wat men kan verwacht en: keramiek, glas in lood, wenskaarten, schil derijen (olieverf, aquarel, 3-D), pentekenin gen, poppen, kantklossen, naaldkunst en nog veel meer. U bent zondag 21 november welkom van 10.00-17.00 uur. WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1073 Huidverzorgingsinstituut^^-^^ wordt u en uw kind(deren) niet toegelaten. De tijden van bezoek zijn als volgt verdeeld: Zaterdag 20 november 15.00 uur: kinderen met de roze kaartjes Zondag 21 november 12.00 uur: kinderen met de gele kaartjes Zondag 21 november 14.00 uur: kinderen met de blauwe kaartjes, Zondag 21 november 16.00 uur: kinderen met de groene kaartjes, Wanneer uw kind (leeftijd van 2 tot met 8 jaar) wegens ziekte niet naar de Sint kan komen, of als u nog niet in het bezit bent van kaartjes, omdat u niet thuis was met de collecte, dan kunt u alsnog contact opnemen c.q. kaartjes afhalen bij mevr. R. Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 te Moergestel. Het Sint-Nicolaascomité. Afgelopen zaterdag vond bij café De Brouwer de officiële presentatie plaats van de nieuwe Stadsprins van Moergestel. Op StarWars-achtige wijze werd de nieuwe prins geïntroduceerd. Uiteindelijk bleek geboren en getogen Moergestelnaar en ook nog eens in hart en nieren Pierewaaier Wim Boogaers (De Hoefkens) de nieuwe voorganger te zijn voor carnavalvierend Moergestel in de periode 1999-2000. Wim maakt ook al jarenlang deel uit van S(t)aporkest D’n Ambiejans. Onze hartelijke gelukwensen aan Wim die zich al kan opmaken voor het eerste spektakel: zondag 28 november het Blaoskapellenfestival! Algemene beschouwingen saai en voorspelbaar Raadsvergadering 11 november 1999 Politieke partijen (WD en Groen Links) bekritiseerden zichzelf over de inhoud en presentatie van de algemene beschouwin gen, behorende bij de aanname van de begroting. Stichting Ohm, die een recht streekse integrale uitzending verzorgde voor Oisterwijk en Moergestel zal zich nog wel bedenken of dit in de volgende eeuw nog wel zo moet. De raad wenst zich in ieder geval te bezinnen op een nieuwe vorm voor deze vergadering. (Ad van den Oord (GrL):”volgens mij kijkt er geen hond meer en de hond, die nog kijkt zet hem af in verband met het progressief tarief in de hondenbelasting”). Op de winkel passen Toegegeven moet worden dat gemeenten zowel financieel als in wetgeving stevig in hun auto nomie aan banden worden gelegd. Veel meer dan op de winkel passen kan niet aan de orde zijn omdat financiële vooruitzichten voor een meerjarenplanning onzeker zijn en woning bouw door contingentbeleid van hogere over heden niet in eigen hand is. Zo gaan de beschouwingen vooral over kritiek op of kwali teitsverbetering van huidig beleid en komen bekende stokpaardjes van de politieke partijen bovendrijven. Willekeurige voorbeelden - Algemeen Belang: Openbaar vervoer (daarover later meer bij treintaxi) en herbezinning cul tuurcentrum nu particuliere investeerders hebben afgehaakt. Dit laatste werd niet gedeeld door de raad; - Gemeente Belangen en WD: aandacht voor personeelsbeleid. Is voor het college ook een voortdurende zorg; - CDA: aandacht voor kwaliteit van leefbaarheid in wijk en buurt. Wordt met grotere voort varendheid ter hand genomen; - Groen Links: differentiatie in belastinghef fing. Zij heeft succes. De motie in die rich ting wordt overgenomen. Resultaten - het college trekt boetekleed aan. Zij belooft meer dan zij waar kan maken. Vanaf nu zal gewerkt worden met een tijdsplanning voor elk onderdeel van beleid; - de begroting wordt aangenomen met enkele voorbehouden van AB en GL.; Voor de goede orde geven wij u hierbij de volgende mededelingen c.q. aanwijzingen: De intocht en ontvangst van Sint Nicolaas is zaterdag om 13.00 uur op de hoek van de Oisterwijkseweg en de Industrieweg! Verder volgt Sint Nicolaas met zijn gevolg de volgende route: hoek Oisterwijkseweg/Indus- trieweg, Oisterwijkseweg, Industrieweg, Aan- stede, Kloosterlaan, Rootven oversteken, Krij- test raat, Korenstraat, Schout van de Wouwstraat, Pastoor van Doorenstraat, Pastoor Janssenstraat, Burg. Bardoelstraat, Schoolstraat, Kerkstraat, Raadhuistraat, oude Gemeentehuis. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven waarop datum en uur staan aangegeven wan neer uw kinderen worden verwacht bij de Sint in de zaal van Partyboerderij ‘t Draaiboompje, Houdt u zich wel aan de tijd en de kleur van de kaartjes welke u van de collectanten gehad heeft. Als u met een verkeerd kaartje aankomt Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 3 7Q Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 4 - Deelnemer te«e - aandacht voor huisvesting van jongeren krijgt prioriteit; - uitgifte bedrijventerreinen krijgt snel haar beslag. Treintaxi Indien gisteren het voorstel van wethouder Hora in het college is goedgekeurd wordt per 1 december 1999 ook Moergestel betrokken in de actieradius van de treintaxi. Dat betekent weer een nieuwe schakel in (goedkope) bereik baarheid in openbaar vervoer van beide kernen. Hans Denissen Aan de vergadering gingen vooraf verklaringen van burgemeester en betrokken Hans Denissen (raadslid uit Moergestel voor AB) inzake “het lek”. Mede in samenspraak met Hans vol staan wij met een integrale letterlijke weer gave van deze verklaringen elders in deze krant (zie pagina 11). De collecte “Geef voor diabetes” die van 31 oktober tot en met 6 november in Moergestel is gehouden, heeft 4.240,80 opgebracht. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectanten en al diegenen die zich hebben ingezet om de collecte te doen slagen voor hun gift en welwillende medewerking. Het Sint Nicolaascomité heeft van de reispiet het bericht ontvangen dat Sint Nicolaas op zaterdagmid dag 20 november per rijtuig in Moergestel zal aan komen. De voorbereidingen zijn nagenoeg gereed om de Sint op gepaste wijze te ontvangen, maar we zijn wel een beetje afhankelijk van een grote opkomst van de Moergestelse kinderen met hun ouders, want jul lie aanwezigheid geeft de intocht natuurlijk een extra feestelijk tintje. De familie Hoeven, Hild 5a, is de eerste winnaar in de Winkelactie 1999. ’n Prijs hebben zij in elk geval, maar welke dat is... nog even afwachten. Zaterdagmiddag vindt de tweede trekking plaats. fir Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Moergestel Aangesloten bij de Ziekenfondsen M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1