Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers Houten speelgoed Café de Brouwer “Even bellen en ik weet hoe ik ervoor sta.” z tegen betaalbare prijzen!!! Wie wordt de nieuwe Stadsprins 1999-2000? L Nieuw in onze kelder: voor baby’s, jongens en meisjes Zaterdag 13 november vanaf 20.30 uur Dinsdag 16 november in De Roozendries NOUWENS VERHUIZINGEN 25-Jarige ’Reuselhof’ Honderd Jaar Moergestel In Beeld Opbrengst collecte Rabobank Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Hb VOOR ALLE SENIOREN Je saldo opvragen met één telefoontje. De Rabofoon. Er worden jurken, blouses, rokken en pantalons geshowd in de maten 38 t/m 56, ook voor jonge senioren. U kunt meteen pasen en kopen! Iedereen is van harte welkom, de koffie staat klaar! Aanvang 10.00 uur Verkoop v.a. 11.00 uur KBO en SWOM organiseren samen deze show. De feestweek is alweer verleden tijd. Onze bewoners hebben een geweldige week gehad. Ze hebben ontzettend genoeten van het lekkere eten, de muziek en dde bingoprijzen. Hier zullen ze nog lang over napraten. De reacties waren heel positief, zowel van bewoners als van personeel, familie en kennissen. Daarom wil het ’zilveren comité’ de volgende mensen heel hartelijk bedanken: de sponsors voor hun gulle gaven; de vrijwilligers voor hun extra inzet; het personeel van De Reuselhof, die ieder op hun beurt ons mee hielpen; de bewoners die voor ons de zilveren bloemen hebben gemaakt. En later ook voor de lieve woorden, dat ze een geweldige week hebben gehad, dankzij onze inzet. Nogmaals iedereen heel hartelijk bedankt! Het ’zilveren comité’ Regine, Hetty, Marie-Louis en Jolanda ter Veer vond het fijn weer in Moergestel te zijn omdat hij toch zeventien jaren van zijn arbeidzaam leven had doorgebracht in deze unieke gemeente. Een boek om te bekijken en hij wilde er over enige tijd beslist nog schriftelijk op reageren omdat hij het van tevoren niet had kunnen inzien. ’Het boek van Ad is vanaf vandaag van ons allemaal. Het is een op schrift gezet Moergestels monument. Het is herkenbaar en een dierbare herinne ring voor velen’. Na een toast op dit geweldige boek kon men aan vangen met de uitreiking aan de grote hoeveel heid inschrijvers. Voor wie de boot soms heeft gemist is het boek ook nog verkrijgbaar bij Kadoshop Broers aan het Rooten of bij Ad Wolfs, Oisterwijkse- weg 58a. (vervolg van voorpagina) gerust hart zeggen: ’Ad, het komt allemaal goed’. Zo is het gegroeid. Beiden mogen dan ook beslist trots zijn op het resultaat. Ook het vele speurwerk kwam nog ter sprake. De stimulans op de achtergrond van Lina, de vrouw van Ad, om er toch vooral mee door te gaan en de medewerking van zijn twee dochters. De geschiedenis van de foto’s en wat er allemaal achter zit of kan zitten. Het selecteren is ook een moeilijk karwei. Men dient zich af te vra gen van wat wel en wat niet in het boek moet. Veel hulp heeft de schrijver hierbij ook gehad van Noud Vriens omdat hij samen met hem veel geselecteerd heeft. De kamer van Noud lag vaak vol met foto’s vanwege het overzicht. ’Op de Oirschotseweg bij de Biezemansput’ zo vertelt de auteur, ’is het boek eigenlijk geboren’. Ook Anneke Vriens leverde onmisbare hulp waarbij ze ook nog eens voor de lekkere koffie zorgde... De uitgever, die zelf de ’opmaak’ van het boek uitvoerde, kon ook goed invoelen wat er bij de schrijver/samensteller leefde vandaar dit resul taat. Noud Smits sprak eveneens zijn waardering uit over het boek. Hij kan en mag dat doen omdat ook hij een groot kenner van de Moer- gestelse geschiedenis is en er nogal wat over gepubliceerd heeft. Vader Joost en moeder Cor Wolfs zouden enorm trots geweest zijn als zij dit werk van Ad nog eens hadden mogen zien. Ad Wolfs werkt als elektrotechnicus bij Hydrau- dyne in Boxtel en is dus niet beroepsmatig bezig met schrijven of samenstellen van boeken. Hij heeft wel al een boek over de schoenin dustrie in Moergestel op zijn naam staan. Hij is al jaren bestuurslid van de Heemkundekring ’De Kleine Meierij’ in Oisterwijk en zijn verza melwoede bestond ook voor een deel uit gereed schappen van de schoenen- en lederbranche. Onlangs is bij Van Bommel het Schoenmakers- kabinet geopend met materiaal uit Ad’s verza meling. Hij heeft de verzamelwoede ver moedelijk geërfd van zijn moeder die vroeger al met een bokske ’te veld’ ging om te fotografe ren. Door hem zijn in de loop van de tijd ook veel attributen gered van het vuilstort en moe der probeerde dat juist te remmen. Mogelijk is de verzanelwoede daardoor juist aangewakkerd. Ad is wat men noemt dé enige echte docu mentalist van Moergestel want lang niet alles uit zijn verzamelingen is gepubliceerd of ergens geplaatst. Hij heeft veel interesse in het dorp vooral in wat er allemaal weg is. Mensen na ons zullen het ook interessant vinden dit metter tijd op foto nog eens terug te zien. Vroeger werd bij Wolfs thuis dikwijls de schoe nendoos met foto’s op tafel gezet en dan volgde het spel der herkenning. Hij zou zijn jeugd niet met de hedendaagse jeugd hebben willen ruilen. Men had lol om niets en kattekwaad werd er veel uitgehaald. Hedentendage is dat wat minder onschuldig. Anderen laten delen in herkenning op foto’s heeft hij altijd leuk gevon den. Opa van moeder’s zijde is kolenboer, riet dekker, lantaarnopsteker en ijscoman geweest en hij ving ook nogal eens nieuwtjes op. Ondanks het feit dat hij niet kon lezen of schri jven compenseerde hij dat met een ijzersterk geheugen en gaf dit door. Met de Kodak box van moeder Wolfs zijn helaas geen foto’s meer te maken omdat de rolletjes niet meer te verkrij gen zijn. De grootste veranderingen hebben zich in ons dorp volgens Ad Wolfs afgespeeld in de 70-er jaren. Veel van wat er gesloopt of ver vangen is is niet altijd even mooi te noemen maar het St. Jansplein is volgens hem een aanwinst. In zijn boek staat voornamelijk de mens cen traal en de gelukjes en verdrietjes hierom heen. Hij dankte enkele mensen speciaal voor hun hulp zoals zijn vrouw Lina, Noud Vriens, Noud Smits, Tonnie Vriens, Piet Horsten van het Gemeentearchief Tilburg en Ad van Lokven. Hierna werd het eerste exemplaar van het boek aangeboden aan de laatste burgemeester van Moergestel vóór de herindeling. De heer In de week van 10 t/m 16 oktober kwamen de collectanten weer aan de deur in Moergestel voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Mede namens de plaatselijke collecteorgani- sator dankt de Stichting de collectanten en gulle gevers voor het mooie bedrag van 1310,90 dat bijeen werd gebracht. Met dit geld kan gewerkt worden aan het ver beteren van de behandeling van brandwon den, maar ook het voorkomen daarvan. Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 51318 89 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 NOVEMBER 1999 RIJKSVERHUIZERS 44 Mireille Vrijhoef (28) Met Rabofoon weet u altijd precies hoeveel er op uw betaalrekening staat. Zo kunt u met één telefoontje checken of bijvoorbeeld uw salaris al is gestort. Behalve dat u uw saldo kunt opvragen, kunt u met de Rabofoon ook geld overmaken tussen uw rekeningen bij de Rabo bank. Als u geen toegang tot de Rabofoon hebt, is dat zo geregeld. Wilt u meer weten, loop dan even binnen bij uw Rabobank. VERPAKKINGEN OVERZEE INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5