Pak Bel van Telfort 9 ’’ROEF Audacia- nieuws NU met 50,- beltegoed J ongerencentrum Demo Waarom vinden kinderen peanutbal zo leuk? Sportvereniging De Rooie Roeptoeter Ned. Ver voor slechthorenden Overweldigend succes Bierfeesten 1999 J eugdschaakclub Moergestel Gilde St. Joris weer actief 10.00 Jeroen Verbiesen... grote hoogte... 10.00 10.00 10.00 10.00 .gem. 17,13 .gem. 16,60 .gem. 15,86 ...2 - 2 ..4-2 ...1-5 ...3 -1 ..1 -1 ...5 - 3 ...5-0 ...5 - 2 ..2 -1 .Aanwezig: 13.30 in de wintermaanden in de zaal op vrijdag van 17.00-18.00u en wel in de sporthal van Moer gestel. In maart gaan we naar buiten en in april beginnen we met wedstrijden. Ons peanutteam heeft hard versterking nodig, doordat ver schillende kinderen zijn doorgestroomd naar de honkbal pupillen is er nog maar een klein team over. Dus ben je op zoek naar een sport en peanut bal lijkt je wel iets, aarzel niet en kom eens een paar keer vrijblijvend meetrainen of kijken. Als je meer informatie wilt neem dan contact op met Annie Rekker, tel. 513 2932. De Rooie Roeptoeter bestaat deze maand vijf tien jaar en komt binnenkort uit met het vijftig ste nummer. Om dicht bij onze radicale wor tels van 1984 te blijven publiceren we over con servatieve katholieken, over Oisterwijkse pro jectontwikkelaars, over anonieme brieven schrijvers en over onbekende kanten van lokale politici uit verleden en heden. Columnist Burrie behandelt het ’Bram Peper-effect’ in Oisterwijk. De RRT is gratis voor inwoners van de kernen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom te verkrij gen door een briefje naar redactiecollectie RRT, Postbus 340, 5060 AH Oisterwijk. Afd. Tilburg e.o. Op donderdag 18 november houden wij een thema-avond over Totale Communicatie. Totale Communicatie is spraakafzien (het aflezen van de mond) in samenwerking met ondersteunende gebaren. Deze avond wordt verzorgd door de groepsbegeleiders. Heeft u moeilijkheden met uw gehoor of ge woon belangstelling, u bent van harte welkom. De avond is toegankelijk voor leden en niet leden, die de vereniging een warm hart toe dragen. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur De zaal is vanaf 19.30 uur open. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: Dhr. A. D. Smits, tel. 521 7447. ROEF HANDBAL Programma 11 november: DAJ Bekerwedstrijd 19.30 uur: Roef - Avanti Programma 13 november: MJB 12.10: Avanti-Roef MCJ 10.00: Roef - Witte Ster Programma 14 november: DAJ 10.30: Roef- EMZ HS 11.45: Roef2-GHV3 HS 13.00: Roef 1 - Desk 2 Let op: i.v.m. bekerwedstrijd DAJ donderdag 11 november gelden de volgende trainingstij- den: MBJ-HAJ 18.30 uur; DS 20.30-21.30 uur; HS 21.00-22.30 uur. HANDBAL IS ALTIJD RAAK! Elke woensdagavond wordt er vin 18.30 uur tot 20.00 uur gejeugdschaakt in “Den Donk,”. Jeugdschaakclub Moergestel heeft momenteel 18 jeugdschaakleden. Dat is wel eens meer geweest” het gaat echter niet om de kwantiteit” maar om de kwaliteit. De huidige jeugdschaakleden zijn lekker fana tiek tijdens het spel en bijzonder leergierig tij dens de schaaklessen. En is het hebben van fanatieke en leergierige jeugdleden niet de wens van elke jeugdleider? Er wordt flink vooruit gewerkt in de jeugd- schaakwerkboeken en dat is een goed teken. Afgelopen woensdag behaalden de volgende jeugdschakers een overwinning in de onderlinge jeugdschaak-competitie: Wim Dekkers, Rob bert Wolfs, Stijn Bloemen, Stijn van Boom, Christopher Camara, Christ Antonis, Brynn Appeldoorn en Marthe Minderman. Inlich tingen: 528 8173. Dicht bij winst op koploper Leuker dan Champions League Audacia - RPC2 - 2 Na de wedstrijd Willem II - Bordeaux in de Champions League (0 - 0) waren de meningen verdeeld. De een vond het-een knappe presta tie om zo op resultaat te kunnen spelen en de ander vond dat de Tilburgers meer hadden kunnen bereiken. Over één ding was iedereen het eens: het was een stomvervelende wedstri jd voor de toeschouwer. Daar moesten de spel ers van Audacia, die ook deze wedstrijd bezocht en, het mee eens zijn geweest. In de wedstrijd tegen RPC (Roostenplein Club) uit Eindhoven stonden ook belangen op het spel. Bij winst zou Audacia de achterstand op de koppositie verkleinen. Behoudend spel (zeker na de snel verkregen voorsprong) zou te verdedigen kun nen zijn geweest, maar dat wilde Audacia de toeschouwer niet aandoen. Van meet af aan werd er frank en vrij in hoog tempo en hard werkend gevoetbald en RPC kon Audacia daarin volgen en toonde aan niet voor niks die kop positie in te nemen. Zo ontstond er een buiten gewoon leuke, attractieve voetbalwedstrijd, die het aanzien ten volle waard was en met span ning was beladen. Reeds in de eerste minuut was het raak. Audacia mocht twee corners nemen. Eerst een van rechts, die resulteerde in een nieuwe corner, nu van links. In plaats van de bal te vangen of weg te stompen liet de keeper de bal op de grond vallen en was Max van Alphen er als de kippen bij om hem binnen te werken: 1 - 0. Nadat RPC van de schrik was bekomen begon zij de Audacia- verdediging onder druk te zetten, maar deze kon dit voorlopig doorstaan. Jeroen Verbiese groei de daarin tot grote hoogte en de op training ge blesseerde Alex van Roessel (kaakblessure) werd in het doel uitstekend vervangen door Peter van Beers. In de achtentwintigste minu ut werd de druk echter even te hoog. Er was geen kracht ijieer om met een ferme trap te ruimen en nu viel de bal voor de voeten van William van Moorsel, die de hoek voor het uitzoeken had: 1-1. Drie minuten later was het echter al weer de beurt aan Audacia. De rebound van een aanval viel voor de voeten van Anco Gerritsen, die de bal wederom in de doelmond plaatste, waar Patrick Marcelis nog klaarstond om feilloos in Uitslagen zondag 7 november 1999 Audacia 1 - RPC 1 Audacia 2 - WSC 4 Audacia 3 - Zouavia 4 Taxandria 6 - Audacia 4 SDO’39 2 - Audacia 5 Audacia 6 - SC Olympus 5 Riel 5 - Audacia 7 RKDSV 6 - Audacia 8 Dames: Audacia 1 - Uno Animo 1 Op 24 oktober jl. werd nabij ‘t Draaiboompje weer een groot wild concours gehouden waar zo’n 73 kruisboogschutters aan deel namen. Ook de handboog was er om het geluk te beproeven, Sebastiaan en Barbara uit Moergestel die onderling de prijzen verdeelden. De uitslag was: Na heftig afkampen kwamen de beste schutters te voorschijn o.a.: kampioen W Kuipers uit Oirschot Van de 20 punters: 1. De Croon, Oirschot; 2. Toos Kollenburg, Oirschot; 3. W. Kuipers, Oirschot. Van de 19 punters: 1. J. Smetsers, Oirschot; 2. Peter Cappet, Oirschot; 3. Aida v Berkel, Diessen. Van de 18 punters: 1. Mari vd Sande, Moergestel; 2. Toon Cappet, Oirschot; 3. Hein Bruurs, Moergestel. Van de 17 punters: 1. Jos Rijnen, Moergestel; 2. P. Meyer, Oirschot; 3. Gust Creussen, Moergestel. Na de prijsuitreiking was er nog een gezellig samenzijn. De honger kon niemand plagen, d’r was erwtensoep genoeg (die weer vanouds prima was klaargemaakt door mevr, zus Kouwenberg van de Hild) plus de broodjes met warme worst, een lekker bakje koffie en nodige drank. Schutters proficiat met het behaalde succes! Ook het Gilde St. Joris had nog een druk pro gramma af te werken. Op vrijdag 29 oktober een prima verzorgd diner op partyboerderij ‘t Draaiboompje. De prijzen uitgereikt door de schietcommissie waren als volgt: Het wisselschild (van het Gilde zelf) werd gewonnen door Hans Willems, door het juiste plaatje af te schieten op de Geluks boom. Van de zomercompetitie (werd door 20 schut ters deelgenomen) was de uitslag als volgt: groep een: 1. Theo Roosen en de wisselbeker met het gemiddelde van de 15 hoogste 19.00 2. Piet Kouwenberggem. 17,66 3. Jos Rijnengem. 16,13 Groep twee: 1Ton van Doormaal 2. Jan Moorman 3. Jan Hoeven Groep drie: 1. Bas Kerkhofgem. 17,33 2. Theo Witloxgem. 16,39 3. Gerard vd Wouwgem. 14,46 Dhr. Jac van Doormaal deelde ook mee in de prijzen, (niet als schutter) maar als vaster schrij ver door elke week trouw aanwezig te zijn. Schutters proficiat met het behaalde succes. Sponsors bedankt voor uw bijdrage. Bestuur en Schietcommissie wensen jullie alle maal veel gezondheid en tot het jaar 2000. te koppen: 2-1. Met het laatste kwartier van de eerste en het eerste kwartier van de tweede helft volgde er een periode waarin Audacia eerder de voorsprong kon uitbouwen dan dat RPC gelijk kon maken. Na dat kwartier in die tweede helft herpakten de Eindhovenaren zich en zetten Audacia weer onder druk. Er moest in de negenentwintigste minuut een vrije trap aan te pas komen om RPC weer naast Audacia te krijgen. Wederom was William van Moorsel de schutter. Peter van Beers kreeg er nog wel de handen aan, maar niet voldoende: 2 - 2. Tot aan het laatste fluitsignaal bleef de wedstrijd nog uiterst spannend met kansen over en weer. Over de hele wedstrijd bezien zou het benut ten van een zo’n kans door Audacia verdiend zijn geweest, maar als aan de andere kant nog een doelpunt zou zijn gevallen, zou daar ook niets op af te dingen zijn geweest. Peanutbal is een slagspel. Het spelidee is erg sim pel. Je hebt twee partijen, de slagpartij: sla de bal zo ver mogelijk en loop hierna een afge sproken afstand, hiervoor krijg je een punt. De veldpartijprobeer te verhinderen dat de slag man zijn of haar doel bereikt door hem of haar uit te maken. Over het uitmaken worden afspraken gemaakt. Het doel van het spel is voor beide partijen herkenbaar. En of de slag man of de veldpartij zijn doel gaat bereiken is tijdens de spelakties goed zichtbaar en roept de spanning op. “Haalt ie het wel of haalt ie het niét.” Het is een sterk individueel spel. Jij slaat, jij loopt de homerun, jij gooit de bal. Echter alle spelers dragen bij aan het totale resultaat Je kunt niet om iemand heen peanutten zoals bijvoor beeld bij hockey of basketbal mogelijk is door twee goede spelers die elkaar steeds opzoeken. Het gebruik van spectaculaire hulpmiddelen als knuppel, handschoen en zachte bal die erg op een honkbal lijkt laten de peanuts “honkbal” spelen. Bij S. V Roef wordt er naast honk- en softbal ook peanutbal gespeeld. Een spel voor jongens en meisjes van 5 tot 1 0 jaar. Ons peanutteam traint Programma zondag 14 november 1999 Audacia 1 - Taxandria 114.30 Vlijmense Boys 3 - Audacia 212.00 RKTW 4 - Audacia 310.00 Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Zomaar een week in november... maar ook deze week is er weer van alles te doen in jongerencentrum DEMO. Vaste prik op woensdagavond is disco Aloha. Op vrijdag 12 november is het weer tijd voor de tienerdisco. DEMO wacht met spanning op diegene die met een originele naam voor de tienerdisco komt. Kom je regelmatig op de tienerdisco en heb je een betere naam.... schroom dan niet en gooi je idee in de daarvoor bestemde ideeënbus. De tienerdisco is alleen bedoeld voor jongeren tussen de 12 en 15 jaar en alcoholvrij. Purple Haze beheerst op zaterdagavond jon gerencentrum DEMO. De Purple Haze is de avond voor liefhebbers van “alternatieve” muziek, wat dat dan ook precies moge zijn. Op de filmavond, maandag 15 november, wordt de thriller I still know what you did last sum mer vertoond. Hopelijk heb je stalen zenuwen! Een recencie van deze en de andere films die in november gedraaid worden, hangt in DEMO. Aan vang om 19:30 uur en entree fl 2,50,-. Op alle andere dagen tijden is DEMO gewoon open voor een drankje, een hapje en veel gezel ligheid. A Audacia 4 - SVSSS 5 Audacia 5 vrij Riel 3 - Audacia 6 Audacia 7 - ZIGO 8 Audacia 8 - Beerse Boys 7 Dames: TAC/BWB 1 - Audacia 1 AUDACIA JEUGD Uitslagen: Voab-Audacia Al 1-1; Audacia Bl- Hilvaria 12-3; Zouavia-Audacia B2 6-5; Audacia Cl-Berkdijk 10-1; Audacia Dl-Zouavia 2-2; Nevelo-Audacia D2 11-0; Oirschot-Audacia El 2-2; Audacia E2-Nevelo 1-0; Audacia E3- Hilvaria 3-8; Audacia E4-Nevelo 3-1; Willem II-Audacia E5 3-1; Audacia Fl-Nemelaer 5-0; SC ’t Zand-Audacia F2 3-2; Nevelo-Audacia F3 16-0; Audacia F4-Beerse Boys 8-0; Audacia F5-GSBW 6-4. Programma zat. 20 nov. Audacia Al - Ons Vios. Audacia BI is vrij Audacia B2 - Zigo13.30 Oirschot - Audacia Cl12.00 EDN ’56 - Audacia Dl9.15 Audacia D2 - RKDSV9.30 RKDSV - Audacia El10.30 Audacia E2 - RKDSV9.30 RKDSV - Audacia E310.30 Audacia E4 - RKDSV9.30 Audacia E5 is vrij RKDSV - Audacia Fl9.15 Audacia F2 - RKDSV10.45 RKDSV - Audacia F39.15 Audacia F4 - Audacia F510.45 PAGINA 10 129 Bestuur C.V. De Durdraaiers Op zaterdag 30 oktober jl. heeft CV De Durdraaiers het jaarlijkse ’Feest van de Lange Nacht’ georganiseerd. De publieke opkomst was wederom boven elke verwachting. Mede dankzij een grandioos optreden van ’Dario’ en de formidabele muzikale omlijsting door Radio Fantasy, werd het een avond om nooit te vergeten. Het succes is echter mede te danken aan de volgende personen en bedrijven: Alle vrijwillige medewerkers Voetbalclub ’t Draaiboompje (toezicht) E.H.B.O. Moergestel Scouting Moergestel Fam. Henk Ketelaars (watervoorziening) Fam. Jos Rijnen (noodstroom) K.P.J. Moergestel Gemeente Oisterwijk (dranghekken) Bouwbedrijf J. Mulders Wim Ketelaars Bestrating Gebr. van der Zanden Van Dijk Verhuur Partyboerderij 't Draaiboompje Speciaal gaat onze dank uit naar de buurtbewoners in verband met de overlast. Nogmaals iedereen bedankt en hopelijk tot ziens bij 't Feest van de lange Nacht in 2000!!! MOERGESTEL-NIEUWS-WOENSDAG 10 NOVEMBER 1999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10