JU KFerkooyen Aphrodite gr- Ad Wolfs publiceert fotoboek van ’zijn’ Moergestel Hu isolerende beglazing schilder- en behangwerk Brouwer Pouwer weekend Opbrengst kledinginzameling Actie ’Zon in de Schoorsteen’ van start Meteorenregen boven Moergestel mi la i MM alles uit te leggen. Rabobank zon c inde schoor-1 steen M Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Voor al uw: Rock en Pop voor jong en oud Hierna hopen wij u weer van dienst te zijn. Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Wegens vakantie gesloten van woensdag 10 november t/m woensdag 17 november 1999. Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 ■F Waarom vertellen we dit? Schildersbedrijf Bij ons in de buurt kent iedereen iedereen. Je weet wat er speelt. Dus je hebt aan een half woord genoeg. Dat praat een stuk makkelijker. En met financiële zaken werkt ’t in feite netzo. PAGINA 5 MH i 55 Maakm Snt^iolex-pokje^ voor een ziekeJ 5 en het is niet meer dan logisch dat een aantal van deze beelden zijn opgenomen in het 232 pagina’s tellende ’Honderd jaar Moergestel in beeld’. Op een van deze foto’s staan een paar goedgemutste leden van de Katholieke Jonge Vrouwen. Een van hen houdt het vaandel vast waarmee deze vereniging, net als alle andere verenigingen, optraden in de vele processie die ook door Moergestel trokken. Alleen al deze ene foto geeft een mooi tijdsbeeld, waarvan het boek letterlijk vol staat. ’Honderd jaar Moergestel in beeld’ is te koop voor f 55,95 bij Kadoshop Broers aan het Rootven en bij de auteur thuis: Oisterwijk- seweg 58A. De onlangs gehouden kledinginzameling had de mooie opbrengst van 1500 kg. Namens Mensen in Nood onze hartelijke dank voor uw medewerking. Er is nog steeds veel vraag naar goede gebruik te kleding. Dus we blijven doorgaan om van onze weelde,de minder bedeelde mensen niet te vergeten. Mocht u aan opruimen toe zijn, u kunt uw spullen altijd bezorgen bij fam. van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. <tv Midden in de samenleving (Vervolg van voorpagina) paraats L AANSPREKEND Een jaar of tien geleden ging Wolfs serieus werk maken van het aanleggen van een fotoverza- meling. “Er is zoveel veranderd in ons dorp. Foto’s brengen deze veranderingen in beeld. Foto’s spreken iedereen ook aan. Ze maken als het ware in een oogopslag de geschiedenis duidelijk”, aldus Ad Wolfs over zijn motivatie om foto’s te gaan verzamelen. En om zelf foto’s te gaan maken: wat er ook in Moergestel gebeurt, Wolfs staat met zijn camera in aanslag. De helft van zijn omvangrijke collectie is tot stand gekomen nadat hij vijf jaar geleden voor het eerst een oproep deed foto’s voor zijn boek ter beschikking te stellen. “Geen enkele deur bleef voor mij gesloten”, aldus Wolfs. Dat ver klaart mede de enorme verscheidenheid van de foto’s. Het boek overstijgt daardoor het plaat selijke. ’Honderd jaar Moergestel in beeld’ is voor iedereen interessant die zich interesseert in het nabije verleden van het Midden-Bra- bantse platteland. 4 i PW Op vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 novem ber hebben er in Café zaal De Brouwer in Moergestel optredens plaats van gerenom meerde coverbands uit de regio en op veler verzoek komt op de zondag De Amstel Neder- pop-band (Crossband) uit Heerhugowaard weer eens naar het zuiden. Het programma wordt op vrijdag (aanvang 21.00 uur) geopend met een optreden van Frap- pandt, dat bekend staat om haar krachtige en enthousiaste optredens. Zij verzorgden dit jaar al voorprogramma’s van de Tröckener Keeks en Rowwen Hèze. Hun optreden wordt diezelfde avond gevolgd door Van Zolder, de 8-persoons- band met diverse blazers, die voor een swin gende show zorgen. Op de zaterdag zijn De Pleisters aan de beurt. Zij spelen akoestische versies vanaf de jaren 60 tot nu, liedjes die iedereen kent, kortom: feest! En dan dus op de zondag de lui uit Noord- Holland, die zich vooral gespecialiseerd hebben in het coveren van veel nieuw top 40-werk. Alle dagen is het gratis entree. De Zonnebloem roept mensen op een Sinter klaassurprise te maken voor een zieke, gehan dicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de actie “Zon in de Schoor steen”. De vereniging wil langdurig zieken, lichamelijk gehandicapte en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen, met Sint Nicolaas ver rassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van “Zon in de Schoorsteen” is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet ver geten worden, Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nut tige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als U een zieke of gehandicapte wil verrassen met een pakje vol “zon en vriendelijkheid” dan kunt U contact opnemen met: Petra Verheyen, tel. 513 2351. U kunt zich aanmelden tot 15 november. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1999 Meteoor: (v. Gr. meteooros hoog in de lucht) of‘vallende ster’, lichtverschijnsel dat optreedt bij het binnendringen van een kleine brok materie uit de wereldruimte in de aardatmos feer. In de ruimte om de Zon bewegen zich, behalve de planeten en de kometen, zeer vele kleine vaste lichamen, meteoroïden, in meren deels langgerekte elliptische banen van de meest uiteenlopende afmetingen en oriëntatie en met snelheden van enige tientallen km/s ten opzichte van de Zon. De meteoroïden zijn in zo’n groot aantal in de ruimte om de Zon aanwezig, dat de Aarde bij haar beweging om de Zon in elk etmaal enkele tonnen van dit materiaal ont moet. Ten gevolge van de grote snelheid waarmee deze lichamen in de atmosfeer drin gen, worden zij door botsingen met lucht deeltjes sterk verhit; zij verdampen daarbij geheel of gedeelteli jk. Gewoonlijk treedt hier bij een lichtverschijnsel op, dat meestal slechts een gedeelte van een seconde duurt. Men spreekt dan van een meteoor of een ‘vallende ster’. (Resten van een op Aarde neergevallen mete- oroïde noemt men een meteoriet.) Gedurende de zeer korte duur van het lichtverschijnsel verdampt de meteoroïde gewoonlijk geheel. De daarbij ontstane gassen blijven vaak nog even nagloeien. Hierdoor wordt de indruk gewekt van een snel verschietende lichtstreep langs de door de meteoroïde in de atmosfeer gevolgde baan. Op de eerste plaats omdat we als kosmologen- vereniging enige bekendheid willen krijgen onder de bevolking van Moergestel. Mogelijk zijn er onder de Moergestelnaren velen die een mystiek gevoel besluipt als ze aan de kosmos denken of simpelweg de sterrenhemel bekij ken, maar nooit naar dat gevoel hebben geluis terd. Misschien zijn er Moergestelnaren die al jarenlang grote interesse koesteren voor het heelal, er veel tijd in stoppen, maar dat niet met anderen delen. Juist die mensen roepen we op om op 13 november aanwezig te zijn bij onze vereniging om samen om 23.11 uur het Moer- gestelse luchtruim te aanschouwen en te genie ten van de fantastische meteorietenregen die dan te zien zal zijn. Weinigen onder de lezers zullen weten dat met name in de herfst het dagelijks voorkomt dat men meteorieten kan zien in de lucht. Maar iedereen kent het fenomeen van de vallende ster en heeft er onbetwist ooit een wens bij uitge sproken toen men er een waarnam. Welnu die kans komt er voor elke Moergestelnaar op zater dag 13 november. Lees ons artikel in het vol gende nummer van ’Moergestel-Nieuws’ en zorg dat u er op de 13e bij bent. Kosmologenvereniging Moergestel DORPSLEVEN In de ondertitel van het boek wordt duidelijk gemaakt dat Wolfs een beeld geeft van de jaren 1900-2000. Het is een leuke toevalstreffer dat de oudste foto in het boek en daarmee zo goed als zeker de oudste foto van Moergestel, ook in 1900 is gemaakt. ’Honderd jaar Moergestel in beeld’ kent een chronologische opbouw van de zeer afwisselende foto’s. Ze belichten alle facetten van het dorpsleven in de laatste eeuw van dit decennium. Het is een tijd geweest waarin het leven is gaan veranderen dat eeuwen lang hetzelfde was gebleven. Het is een hele belevenis om dat aan de hand van foto’s te kun nen volgen. De fotografische verslaglegging van het leven in Moergestel eindigt met een foto die slechts een paar weken geleden is gemaakt. Op deze foto is het nieuwe museum te zien in de schoen fabriek van Van Bommel in Moergestel, sinds jaar en dag schoenmakersdorp bij uitstek. Ad (Adr.Zn.) Wolfs, bestuurslid van heemkun dekring De Kleine Meijerij, was de initiatief nemer tot een boek over de geschiedenis van Moergestel als schoenmakersdorp. Het nieuwe museum is ingericht met door hem verzamelde voorwerpen die herinneren aan de rijke histo rie van het schoenmakersambacht in dit dorp. “Moergestel is het waard”, aldus Wolfs over al zijn inspanningen voor ’zijn’ Moergestel. De Rabobank is een bank met een idee. Dat idee heet samenwerken. Met onze wortels stevig in de piaatselijke samenleving,zet de Rabobank een lange traditie voort van samenwerken en bouwen aan relaties. Dat is meer dan een belofte. Het is onze mentaliteit. Wat u ook wilt aanpakken, we helpen u graag op weg. Met onze kennis en onze contacten. Met uitstekende adviezen, producten en diensten. Dat is onze kracht. De kracht van samenwerken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5