OPENING donderdag 28 oktober v.a. 10.00 uur m Oisterwijk 2000 vervolg GEMEENTEBEGROTING Kom even kijken! bloemen en planten woon- en tuindecoraties dierbenodigdheden vijverspeciaalzaak Parochie Sint Joseph Haghorst viert 50-jarig bestaan Iedere klant ontvangt donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober een leuke attentie! DE KLEINE MEIJERIJ Sauwelcommissie op zoek naar nieuw talent Kerkstraat 2, 5066 AS Moergestel, Tel./Fax (013) 513 3999 Het programma ziet er als volgt uit. Komend weekend staat Haghorst in het teken van het gouden jubileum van de parochie St. Joseph. Zaterdag en zondag wordt dat gevierd met ’n aantal activiteiten waarvoor o..a. Mgr. drs. A.L.M. Hurkmans, Bisschop van ’s-Her- togenbosch op bezoek komt. ZATERDAG 30 OKTOBER: 14.00 uur: Kinderfeest met optreden van ’n clown voor kinderen van 0 t/m 9 jaar. Het einde is voorzien voor 17.00 uur). 19.00 uur: Gezinsmis. 20.00 uur: Jeugddiscotheek (voor tieners van 10 t/m 15 jaar). Het einde is voor zien van 23.00 uur. Er wordt geen alcohol geschonken en er mag niet worden gerookt. Heemkundekring Fractieberaad Op maandag, 1 november a.s. komt de fractie van de VVD bijeen om de agenda van de diverse commissievergaderingen te bespreken. Voor een groot deel zal de begroting 2000 worden behandeld. We beginnen om 19.30 uur in het oude Raadhuis in de WD-fractiekamer op de eerste verdieping. U bent van harte welkom. De algemene beschouwingen vinden plaats op donderdag, 11 november a.s.om 15.00 uur en 18 november, aanvang 19.30 uur. Tweede Kamerlid Morgen, 28 oktober a.s., komt de financieel specialist van de WD in de Tweede Kamer, de heer Willibrord van Beek, naar Oisterwijk. Hij zal u informeren over het plan ‘Belastingher ziening 2001’. Heeft u belangstelling, kom dan naar het Oude Nest, Joh. Lenartzstraat 2 in Oisterwijk, aan vang 20.30 uur. De avond is openbaar. het grootfractieberaad bestaat de mogelijkheid eigen onderwerpen in te brengen. De CDA fractie staat u graag te woord. Voor vragen en/of suggesties betreffende dit te houden grootfractieberaad kunt u contact opne men met Ad Mutsaers (513 2392) en/of Christien Reusken-Wijne (528 3060) resp. voorzitter en secretaris van de fractie. Vanwege een tekort aan sauwelaars heeft de Sauwelcommissie afgelopen jaar geen Sau- welavond kunnen organiseren. Intussen hebben zich 4 kandidaten gemeld die graag eens de ton in zouden willen. Dat betekent dat we nog twee personen te weing hebben om een Sauwelavond te kunnen pre senteren. Derhalve plaatsen we deze oproep met daarin de vraag of er nog onbekend talent in Moer gestel aanwezig is. Voelt u zich geroepen om ook eens aan de ton te ’proeven’ dan bieden we daarvoor graag de mogelijkheid. Je krijgt er absoluut veel gezelligheid voor terug! Wil je informatie neem dan contact op met Ruud van de Ven, tel. 513 1938 (na 19.00 uur), of Martien Oerlemans, tel. 513 2268. ZONDAG 31 OKTOBER: 10.30 uur Heilige Mis voorgegaan door Mgr. drs. A.L.M. Hurkmans, Bisschop van ’s-Hertogenbosch. 12.00 uur: Optreden harmonie St. Willibror- dus. 12.30 uur: Receptie voor geheel Haghorst (gratis consumptie) m.m.v. de AN NIE M.G. SCHMIDT-SHOW Einde om 15.15 uur. De H.H. Missen worden gehouden in de St. Josephkerk te Haghorst. Het kinderfeest, de jeugddiscotheek en de recep tie vinden plaats in Partycentrum Den Horst te Haghorst. KLANKBORDGROEP ALGEMENE BIJSTANDSWET In de raadsvergadering van 14 oktober jl. werd het voorzitterschap van deze nieuw in te stellen klankbordgroep een hekel onderwerp. Het voorstel van het College om de wethouder Sociale Zaken (Lambert van den Bosch) voor twee jaar in te zetten als technisch voorzitter haalde het niet. Overeenkomstig de adviezen van de VNG en Divosa zou de wethouder hierin een aan ja gende en stimulerende rol kunnen vervullen. Het is Lambert van den Bosch echter niet gegund. Ook een tussenvoorstel van max. één jaar voorzitterschap (zonder stemrecht!) haalde het niet. Het CDA ervaart de handelswijze van een aan tal coalitie-partners in deze als dubieus en onzorgvuldig. Jammer genoeg was de verslag legging in de Nieuwsklok onvolledig. De toekomst zal moeten uitwijzen of de klankbord groep die is ontstaan uit het armoede/minima- beleid zijn voordeel zal doen met dit raads besluit! “Esch 1930-1950”. Een dorp voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog. Zo luidt de titel van het boekje dat tijdens de heem dagen op 30 en 31 oktober door heemkun dekring “De Kleine Meijerij” en de Culturele Commissie van dorpshuis “De Es” gepresen teerd wordt. Een jaar geleden is een aantal ent housiaste Essche leden van de heemkundekring begonnen met de voorbereidingen van de ten toonstelling. Gaandeweg ontstond het idee om de informatie die veelal mondeling tot ons kwam, schriftelijk vast te leggen. Het resultaat mag er zijn en het is zeker voor Esschenaren boeiend te noemen. De tentoonstelling zal het specifieke karakter van Esch weergeven. Zo heeft de voorberei dingscommissie de beschikking gekregen over authentieke materialen m.b.t. het culturele, economische en sociale leven over Esch in die periode. Tevens is er een videoband samengesteld waarin Esschenaren aan het woord komen die in de periode 1930-1950 in Esch woonachtig waren. Foto’s, kleding, documenten en gebruiksvoor werpen zullen door ouderen herkend worden en jongeren kunnen kennis nemen van “het Esch van hun ouders of grootouders” De tentoonstelling zal op ludieke wijze geopend worden door een van de leden van de voor bereidingscommissie n.m. Piet van Gerven. Het Essche “Heimweekoor” zal tijdens de open ing liederen uit die tijd ten gehore brengen. De tentoonstelling wordt gehouden in: Dorpshuis “De Es” aan de Dorpsstraat 5/c te Esch. Geopend: zaterdag 30 oktober van 13.30 tot 17.00 uur; zondag 31 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. GROOTFRACTIEBERAAD OP MAANDAG 1 NOVEMBER A.S. Het eerstvolgende grootfractieberaad zal wor den gehouden op maandagavond 1 november a.s. van 20.30-22.00 uur, dit keer in de Raadszaal van het Raadhuis. Leden, sympathisanten en geïnteresseerden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst tij dens welke gezamenlijk kan worden gedis cussieerd over belangrijke agenda-punten van de e.v. commissie- en raadsvergadering zoals bijv, het voorstel tot het vaststellen van het Beleidsplan sociale zaken 2000 alsmede het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van de riolering en het aanbrengen van hemelwatervoorzieningen in drie straten in de kern Moergestel en in vijf straten in de kern Oisterwijk. Nadere informatie omtrent bovengenoemde onderwerpen zijn beschikbaar bij de afdeling Voorlichting in het gemeentehuis en in de bibli otheken te Oisterwijk en Moergestel. Tijdens PAGINA 7 Meepraten over de begroting kan Commissies Begroting kopen of liever inzien? Gemeenteraad MOE. Ook de commissies vergaderen over de begroting op 2,3 en 4 november. Elke commissie neemt dat deel van de begroting voor haar rekening dat bij het taken pakket van de commissie hoort. Op dinsdag 2 novem ber vergaderen de commissies Algemene Bestuurszaken (o.m. personeel, organisatie, communicatie, automa tisering, openbare orde en veiligheid) en Welzijn (sociale zaken, werk en inkomen, Wet voorzieningen gehand icapten, cultuur, welzijn, onderwijs). Op woensdag 3 november vergadert de commissie Openbare Ruimte (o.m. buurt en wijkbeheer, verkeer en vervoer, volk shuisvesting, handhaving en uitvoering). Op donderdag 4 november wordt de rij gesloten door Economische zaken (Financiën, economische Zaken en toerisme, sport en grondzaken) en de commissie Ruimtelijke Ordening (Ruimtelijke ordening, milieu, natuur en groenontwikkeling). Er wordt vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 vanaf 20.00 uur. Wilt u gebruik maken van spreekrecht? U hoeft zich daarvoor niet voor de ver gadering te melden. De vergaderingen zijn openbaar. U bent dus welkom. De begrotingsvergadering van de gemeenteraad begint op donderdag 11 november om 15.00 uur. De ver gadering begint met de algemene en politieke beschouwingen. De vertegenwoordigers van de frac ties in de gemeenteraad (elke fractie bestaat uit mensen van dezelfde politieke partij of groepering) vertellen dan wat zij vinden van de begroting en de voorstellen die burgemeester en wethouders daarin doen. Ze laten soms ook weten dat het anders moet en geven daar voor dan vaak aanbevelingen of suggesties. Daarna (van 16.15 tot 17.15 uur) wordt de vergadering onder broken. Burgemeester en wethouders kunnen dan alle reacties op een rij zetten en de antwoorden voorbe reiden. Omstreeks 17.15 uur wordt de draad weer opgepakt en geven b. en w. antwoord op de gestelde vragen en reageren op de dingen die gezegd zijn (=antwoord in 1e termijn). Dat duurt tot 18.30 uur. De vergadering wordt dan onderbroken tot acht uur. De gemeenteraadsleden hebben dan de gelegenheid om de reactie van het college te bespreken en hun reactie daarop voor te bereiden. Om 20.00 uur wordt de ver gadering weer heropend en de dames en heren politi ci krijgen samen een uur de tijd om te reageren op wat burgemeester en wethouders gezegd hebben. Is ook dat achter de rug, dan wordt er weer kort geschorst (tus sen 21.00 en 21.30 uur) en daarna is het weer de beurt aan burgemeester en wethouders. De gemeenteraad heeft het laatste woord. B. en w. gaan ervan uit dat de gemeenteraad de begroting vaststelt. Dat kan de begroting zijn zoals burgemeester en wethouders die aan de raad hebben voorgelegd, maar er kunnen ook veranderingen in worden aange bracht. Als de gemeenteraad niet akkoord gaat wordt de begroting verworpen. Ook tijdens de gemeenteraadsvergadering kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Laat even voor het begin van de vergadering aan de gemeentesecretaris weten dat u over een of meer onderdelen van de begroting iets wil zeggen. U krijgt aan het begin van de vergadering enkele minuten de kans om de gemeen- teraad duidelijk te maken hoe u erover denkt. Gelijktijdig met de behandeling van de gemeentebe groting zal ook een voorstel over belastingveror- deningen aan de gemeenteraad worden voorgelegd. U kunt de begroting gaan lezen of bestuderen bij Voorlichting in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk. Dat kan van maandag tot en met don derdag van 08.30 tot 16.00 uur en op vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Ook bij de openbare bibliotheek aan de Distelstraat 1 in Oisterwijk en bij het Servicepunt in de Moergestelse bibliotheek aan de Schoolstraat kunt u de begroting tijdens de openingstijden gaan lezen. Leest u toch liever thuis of wilt u een exemplaar van de begroting aan uw verzameling toevoegen? De begroting is ook te koop. De kosten fl. 64,75. Wilt u daarover meer weten, neem dan even con tact op met Voorlichting, telefoon (013) 52 91214. gemeente U kunt op verschillende manieren laten weten hoe u over de begroting denkt: Leg bijvoorbeeld contact met gemeenteraadsleden. In de weekbladen roepen de politieke partijen en groepe ringen vaak op om mee te denken en mee te praten Daarnaast zijn er de openbare commissievergaderingen waar u spreekrecht heeft. De begrotingsvergadering van de gemeenteraad. Ook daar heeft u spreekrecht. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 HIUKELÖM - OISTERWIJK .H Jb

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7