De Rabobank Moergestel in 1998 Houten speelgoed L treat's z tegen betaalbare prijzen!!! CONCERT CON AMORE HARMONIE PRINSES JULIANA HARMONY SINGERS Aphrodite Nieuw in onze kelder: voor baby’s, jongens en meisjes l\ Coöperatieve vernieuwing als brug naar de toekomst ’Die Naemloose Speelers’ Muzikale avond ’Con Amore’ WOENSDAG 27 OKTOBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1070 de regisseur ZATERDAG 30 OKTOBER Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel De coöperatie In zijn openingswoord gaf Louis Hooghiemstra, bestuursvoorzitter van de bank met een aantal kernbegrippen de essentie van de vernieuwde coöperatie weer. In de extra vergadering van 12 november 1998 gingen de leden akkoord met de statutenwijziging. Van een kredietcoöperatie met een verplicht lidmaatschap vormde de coöperatieve Rabobank zich om tot een klanten- De verhalen van deze misschien een tikje wereldvreemde snuiter zijn al meer dan 100 jaar oud en jullie ouders hebben ze vroeger vast wel eens gelezen. Ze weten dan nog wel dat hij een verwoed verzamelaar was van vlinders en met zijn vangnetje de halve wereld rondtrok op zoek naar steeds mooiere exemplaren voor zijn verzameling. Zijn zuster Ursula was het daar helemaal niet mee eens, maar of haar kijk op haar broer zoveel zal veranderen, nu Prikkebeen zijn netje voorgoed aan de kant lijkt te hebben geschoven, dat is nog maar zeer de vraag..., in elk geval beleeft hij door haar toedoen wel erg spannende nieuwe avonturen... en die moet je echt komen zien, hoor Tot ziens in Den Boogaard, vrijdag of zondag met St. Lucia en de Rabobank Oisterwijk, het PC-opleidingsproject voor ouderen op de basis school, en de activiteiten van ‘WiekentKunst’, zijn daarvan sprekende voorbeelden. De werk groep heeft haar werk meer dan goed gedaan. De jaarrekening 1998 Aan de hand van enkele sheets gaf de directeur Frans van der Poel een toelichting op de cijfers 1998 en de ontwikkelingen zoals die van nu in 1999 zich voordoen. Hij plaatste de resultaten die uitstekend te noemen zijn en de omvang van de bank, tevens in de context van een aantal kringbanken, waartoe de Rabobank Moergestel behoort. Ofschoon de bank Moergestel in om vang niet tot grootste gerekend kan worden, kan de bank zich met haar 31 medewerkers Donderdagavond 21 oktober jl. vond in partyboerderij ‘t Draaiboompje de 88e Algemene Ledenvergadering plaats. De leden van de bank hadden een goed gevolg gegeven aan de uitnodiging om deze vergadering bij te wonen. Naast de punten op de agenda stond er op het programma een inleiding van drs. Jaap Peeters, bedrijfskundige bij het bureau Overmare te Utrecht. coöperatie. Met het opnemen van de directeur binnen het bestuur van de bank werd bereikt dat daardoor de medewerkers in de persoon van de directeur indirect verantwoordelijk zijn voor de inhoud en de uitvoering van het bank- beleid. De agrarische sector Zowel 1998 als het lopende jaar 1999 heeft nog geen duidelijkheid gebracht bij de agrarische ondernemers en met name bij de varkenshou ders. De ministers Brinkhorst en Pronk hebben met hun beleidsnotitie inmiddels wel een duidelijke aanzet daartoe willen geven. De voorzitter sprak zijn zorg uit over de slechte financiële situatie waarin sommige boeren in middels verkeren. Hij heeft toegezegd dat de klant mag blijven rekenen op ondersteuning vanuit de bank. In goed overleg zal per indivi duele ondernemer moeten worden bezien welke maatregelen er genomen dienen te worden. MKB/HID De voorzitter van de vergadering stak een duidelijke pluim op de hoed van “Ondernemend Moergestel’. De ondernemersvereniging mag er trots op zijn wat zij in de afgelopen jaren heeft bereikt. De ontwikkeling van het industrie terrein De Sonman II kan dan ook voor een belangrijk deel bijgeschreven worden op het conto van de vereniging en haar bestuur. De betrokkenheid van de bank daarbij blijkt uit het feit dat zowel de voorzitter, Ruud van de Ven, als de secretaris van deze vereniging, Kees Den Teuling, ook nogal wat met de bank van doen hebben. Twee belangrijke, drijvende krachten binnen Onderenemd Moergestel. Het blijvend stimuleren van economische activiteiten bin nen de kern Moergestel is uiteraard ook in het belang van de Rabobank Moergestel. 100-jaar Rabobank Behalve ‘Spelenderwijs Ondernemen’ waren tal van activiteiten te noemen, waarbij de bank haar betrokkenheid binnen de gemeenschap Moergestel heeft uitgedragen. Een aantal van de in het jubileumjaar opgestarte activiteiten worden ook dit jaar weer voortgezet. De EHBO- cursus voor de basisscholen, in samenwerking uitstekend meten met de kringgemiddelden. Het bhj vend leveren van klantwaarde door pro fessionele en kwalitatief goede medewerkers vormt de blijvende opdracht. Gezien de resul taten 1998 is de bank daarin met de inzet van alle medewerkers opnieuw goed in geslaagd. “Niets Nieuws Onder De zon” Drs. Jaap Peeters nam na het formele gedeelte het laatste gedeelte van de vergadering voor zijn rekening. Ruim een uur lang wist hij zijn gehoor moeiteloos geboeid te houden met zijn chaos theorieën, die op het eind, naar het bleek, eigenlijk toch wel redelijk geordend waren. Een degelijk advies aan zijn gehoor om proble men en zaken eens met een andere bril te be kijken en zo tot vaak verrassend eenvoudige oplossingen te komen. Jubileum De voorzitter Louis Hooghiemstra feliciteerde namens het Bestuur en de Raad van Toezicht Jac Donkers met zijn 25-jaar bestuursambt. Jac is op 25 juni 1974 begonnen in de Raad van Toezicht en op 18 oktober 1983 is hij overgestapt naar het Bestuur. Als blijk van waardering voor zijn verdiensten kreeg Jac een zilveren Rabo- bank-insigne opgespeld. Ook zijn echtgenote Jeanne werd bij het uitspreken van de dank woorden betrokken, hetgeen werd onderstreept met een mooie bos bloemen. Met een hapje en een drankje werd na het afsluiten van de ver gadering de avond nog even informeel voort gezet. 1 1964 - 1999 Beste meisjes, jongens, ouders en grootouders, vormen een toneelgroep, die al 35 jaar bestaat en zich de laatste 15 jaar heeft toegelegd op het spelen van toneelstukken van hoge kwaliteit, speciaal voor de jeugd (ook de hele jonge al) van Moergestel. De afgelopen 5 jaren waren dit b.v.: ’De Sultan van Sansoelawa’,’De Toover- spieghel’, ’Stel je eens voor dat...’, ’Kapper Knijpschaar’ en afgelopen jaar ’Graad Galge- daad’, stuk voor stuk zeer succesvolle optre dens, die door de (groot)ouders en andere vol wassenen minstens zo goed gewaardeerd wer den als door de kinderen zelf! We prijzen ons dan ook gelukkig dat we intussen een fijn wel haast ’vast’ publiek weten te trekken, maar zouden het natuurlijk ook heel prettig vinden als we weer veel nieuwe gasten mogen begroeten bij onze nieuwe voorstelling op vrijdag 5 en zondag 7 november a.s. We brengen dit jaar vanwege ons jubileum een fantastisch stuk van de bekende Brabantse schrijver Jan Naaykens: ’Nieuwe Avonturen van Meneer Prikkebeen’. Rootven 10, Moergestel Tel. (013) 513 18 89 Muzikale avond op 30 oktober a.s. in Den Boogaard, aanvang 20.00 uur. Uit Moergestel werken hieraan mee: Operette- vereniging Con Amore, harmonie “Prinses Juliana’ en The Harmony Singers uit Tilburg. Operettevereniging Con Amore is een zangve reniging met ongeveer 30 leden. De vereniging is opgericht in 1973, aanvankelijk met het doel operettemelodieën en Weense liederen te zin gen. In 1998 werd op feestelijke wijze het 25 jarig bestaan gevierd. In de eerste jaren van haar bestaan werd jaar lijks een Weense avond verzorgd in Den Boo gaard, geheel in Weense sfeer met lange tafels, wijn en kaarsen. Werden in het begin de avonden in concertstijl gebracht, naarmate er meer ervaring en durf kwam, werd het geheel uitgebreid met sketsjes en dansjes. Op een zeker moment was het zover, dat com plete operettes voor het voetlicht werden opgevoerd met titels als: Der Zigeunerbaron, Eine Nacht in Venedig, De Bettelstudent en vele andere bekende stukken. Er moest hard wor den gewerkt, elk jaar nieuwe decors bouwen, kleding maken, muziek en spel instuderen etc. Er werden gastsolisten en een compleet orkest ingehuurd. In de jaren negentig werd diverse maten suc cesvol opgetreden in het Natuurtheater in Oisterwijk. Jammer genoeg, liet het weer vaak te wensen over en aangezien deze belangrijke factor voor het slagen van een uitvoering nooit meewerkte, werd besloten voorlopig niet meer in de buitenlucht te spelen. Op dit moment wordt gewerkt aan een pro ductie die in kleinere zaten uitvoerbaar is met, zoals in vroegere jaren, sketsjes en leuke melo dieën. Con Amore repeteert op woensdagavond in Den Boogaard te Moergestel van 20.00 tot 22.30 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. AANVANG 20.00 UUR ’DEN BOOGAARD’ V Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst, Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ 71 Schoolstraat 5 HX j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 51 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 k-Q a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1