Aan alle inwoners van Moergestel... HET MEULENDE VUUR DE SMID Muzikale komedie ’Het smeulende vuur van de smid nieuw hoogtepunt! St. Nicolaascomité Moergestel VAN Aphrodite 25 OKTOBER TOT 31 OKTOBER A.S. Donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 november Moergestel herdenkt oorlog, be vrij ding en vrede (vervolg zie pagina 5) Alle verdere gegevens over dit aanstaande kinderfeest vindt u de komende tijd in ’Moergestel-Nieuws’. Het St. Nicolaascomité Moergestel Het jaarlijkse tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten staat weer voor de deun De kinderen uit Moergestel van 2 t/m 8 jaar krijgen de gelegenheid om de Sint persoonlijk te begroeten in 't Draa i boompje1 en krijgen zij 'n tractatie en leuke verrassing. Wilt u een bijdrage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekening 13.45.05.905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u terecht bij een van de leden van het St. Nicolaascomité. Wij hopen weer op uw spontane medewerking te mogen rekenen, want alleen met üw hulp kunnen wij dit prachtige feest voor de kinderen van Moergestel leuk, fijn en gezellig laten verlopen. De intocht wordt gehouden op ZATERDAG 20 NOVEMBER om 13.00 uur. Dit jaar vindt de intocht plaats via de Oisterwijkseweg De data zijn vastgesteld op: ZATERDAG 20 EN ZONDAG 21 NOVEMBER A.S. Maar u begrijpt wel... om een feest te vieren hebben we financiële hulp nodig. Daarom houden wij weer onze traditionele ’ENVELOPPEN-ACTIE’, welke gehouden wordt van Huidverzorgingsinstitu De derde in successie... Na ’De roofridder van Moergestel’ en ’De scharensliep sliep niet’ is ’Het smeulende vuur van de smid’ de derde komedie in een reeks geschreven door onze dorpsgenoot Koos van Elderen. Ongetwijfeld zult u bovengenoemde komedies nog herinneren en, kunnen wij u verzekeren, wat het lachen betreft doet Koos er in ’Het In deze ’Moergestel-Nieuws’ treft u een envelop aan, waarin u een vrijwillige bijdrage kunt doen. Deze wordt door collectanten bij u opgehaald. Leg de envelop daarom alvast klaar. De collectanten zijn door ons voorzien van een legitimatiebewijs, dus u mag ernaar vragen. Zij vragen u ook hoeveel kinderen u hebt in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar; zij krijgen namelijk een tractatie en een verrassing. U krijgt één kaartje per kind met daarop de dag en uur van bezoek. Dit kaartje moet worden meegebracht naar ,’t Draaiboompje’, bewaar ze daarom goed! Het gehele Creséendo-koor, waarvan de leden her en der verdeeld zitten in de zaal, zingt het slotlied van ’Het smeulende vuur van de smid’, ’n Muzikale komedie geschreven door Koos van Elderen die wordt opgevoerd in ’Den Boogaard’ op don derdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 november a.s. Het slotlied vormt de grandioze finale van een komedie die de lachspieren van elke bezoeker ongenadig op de proef stelt! smeulende vuur...’ nog ’n schep(je) bovenop! Bezetting garandeert succes! Met namen als Jan Habraken, Eric Boogaers (’Appeltje... appeltje...’), Riet Janssen-Nouwens, Frans de Bresser (na lange tijd weer terug op het podium, en hoe!), Carla van Daelen-Ha- braken, Marij Pijnenburg-Oerlemans en Jannie van Esch-van Daelen (zangstemmen en toneel spelers van het zuiverste water!) is er de zeker heid van een nieuw succes voor Zangvereniging ’Crescendo’ dat verantwoordelijk is voor de productie. Daarbij kregen zij de (kundige) medewerking van Anny de Kort, Frans Habraken (de smid), Nelly Beiten, Corry Kastelijn, Toos Kastelijn en Wim Jansen. Het resultaat liegt er absoluut niet om! Nog wekelijks liggen de spelers in een spreekwoordelijke ’deuk’ als er weer zo’n treffende uitspraak over de planken rolt... Voorverkoop Met de opvoering van ’Het smeulende vuur van de smid’ in een regie van de al jaren in Moergestel bekende regisseuse Wilna Schut wil ’Crescendo’ graag ’De scharensliep...’ over treffen. Inhoudelijk is dat zeker mogelijk, en ook de liedjes liegen er niet om. Donderdag 28 oktober krijgt u er ’n klein voorproefje van te zien (en te horen) in de uitzending van MTV Kaarten 10,- p.st.) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Slijterij ’In den Korenmaaier’, Jumbo Denissen, Super de Boer, Rabobank Moergestel, Kadoshop Broers en Riet Jans sen, Pr. Margrietstraat 17, tel. 513 1816. ’n Goede raad: wees er snel bij... Schooljeugd correspondeert met kleinkin deren Schotse bevrijders Moergestel herdenkt zondag 24 oktober voor de derde keer in de eigen kring van de dorps gemeenschap de Tweede Wereldoorlog, de be- vrijding en de vrede. Een opvallend gevolg van dit initiatief is dat de Moergestelse schooljeugd aan het corresponderen is geslagen met de kleinkinderen van de Schotse bevrijders. Een paar hoogbejaarde bevrijders van Moergestel zijn zondag aanwezig bij de herdenking bij het in het oog springende monument van Generaal Barber. De aanvang van de herdenking in de kerk is om 12.30 uur. Aansluitend begeeft het gezel schap zich rond 13.00 uur onder de muzikale leiding van The Clan Lamont Pipe Band naar het monument. De organiserende Werk groep Herdenking Oorlog en Bevrijding hoopt dat weer net zo veel inwoners van Moergestel aanwezig zullen zijn als vorig jaar. “Het onvoorstelbaar grote goed dat vrede is en WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1069 Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Adrie Jonkers, Schoolstraat 29, tel. 513 2844 (voorzitter); Ria Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 (penningmeester); Peter Jans, D’n Duyp 42a, tel. 513 2706; Rini Denissen, Burg. Poortstraat 33, tel. 513 2911, Mieke Oerlemans, De Looyakker 8, tel. 513 2239. H 71 Schoolstraat 5 Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) fj Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1