[SUPER DE BOERI i Heukelomse Mie, de pronte reuzin van Heukelom DE BESTE KASSAMEDEWERKER M/V 1 J ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE De reuzen komen 6 M.C. Ambrosius-de Jong Lichaamsbeweging Even voorstellen... Mantelzorg: zorgen voor je naaste PAGINA 9 Wij vragen: Een opleiding op MBO-niveau Daarnaast zijn een opgeruimd karakter en een klantvriendelijke instelling bij deze functie van groot belang. Wij bieden: Een prima salaris en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Wij zijn 'altijd op zoek naar het beste'. En dat motto passen we toe op alle facetten van onze winkels. De beste producten. De beste prijs. Maar vooral ook de beste medewerkers. Zij zijn het immers die van onze supermarktformule een succesformule maken Binnen enkele jaren willen we uitgroeien tot de beste 'verssupermarkt'. Om dat ambitieuze doel te bereiken hebben we even ambitieuze medewerkers nodig Enthousiaste mensen die van aanpakken weten en met ons willen mee groeien Je reactie: Wil je meegroeien met Super de Boer en spreekt het werken binnen een jong en enthousiast team je aan? Stuur dan je schriftelijke reactie binnen 14 dagen naar: Super de Boer, t a v. Mario van Balkom, Raadhuisstraat 1, 5066 AP Moergestel Voor vrouwen: - maandag om 9.30 en 10.30 uur - dinsdag om 10.30 uur - woensdag om 9.30 en 10.30 uur - woensdag om 19.30 en 20.30 uur - donderdag om 9.30 uur Voor mannen: - dinsdag om 9.30 uur - donderdag om 10.30 uur Aandacht wordt besteed aan: - de lichaamshouding - lenigmakende oefeningen voor de gewrichten - spierversterkende oefeningen - ontspannings- en ademhalings oefeningen De lessen worden gegeven in de bovenzaal van de Wouwers, Burg. Verwielstraat 14 te Oisterwijk. Voor informatie: Maria Ambrosius-de Jonge, fysiotherapeute, tel. (013) 528 86 66 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 Voor onze Super de Boer-vestiging in Moergestel zijn wij op zoek naar: Full- of parttime Ofwel: het visitekaartje van onze supermarkt. Als kassamedewerk(st)er kom je immers elke dag met vele tientallen klanten in contact. ff 1 ■~4***? ir g Mie Pieters, de Heukelomse beroemdheid naar wie de reuzin van Heukelom is genoemd. fi. WIETREKTDEKAR? Op woensdag 10 november a.s. organiseert de werkgroep Thuiszorg Midden-Brabant een speciale dag voor mantelzorgers in Moer gestel. Geef u op en kom naar deze gezellige dag. ’Wie was Mie Pieters?’, stond boven een artikel in het Nieuwsblad van het Zuiden van 20 juni 1964. Het verhaal was duidelijk geschreven voor de stadsmensen. Dat was echter net zo overbodig als een kermisvierder uitleggen hoe een draaimolen werkt. In Tilburg was deze kasteleinsvrouw even bekend als in Oisterwijk, Moer gestel en zeker in Heukelom. Nu leeft haar naam nog voort in Café Mie Pieters in Heukelom, maar is haar persoon minder bekend. Reden om eens stil te staan bij Maria Isabel Pieters, de legendarische Heukelomse vrouw naar wie de Heuke lomse reuzin is genoemd. De hele wereld bereidt zich voor op de millenniumwisseling, maar Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben weer eens iets bijzonders: reuzen. Ter gelegen heid van dit unieke nieuwjaar worden op nieuwjaarsdag 2000 Peer Paorel, heer van Oisterwijck, Gèèselse Ermelindis en Heu kelomse Mie in het bevolkingsregister van de gemeente Oisterwijk bijgeschreven. Daarna moeten ze worden opgenomen in de drie gemeenschappen. In een serie verhalen geeft ’Moergestel-Nieuws’ de komende weken de achtergronden van dit unieke initiatief. Mantelzorgers zijn naaste familieleden of andere perso nen uit de directe omgeving van een langdurig zieke of Gehandicapte. In bijna alle gevallen vloeit het verlenen van zorg als logisch voort uit deze hechte relatie. Veel mensen pakken deze zorgtak spontaan en als vanzelfsprekend op. Voor de korte termijn is dat geen probleem, maar naarmate de periode van zorg langer duurt, is de kans op overbelasting groot. Daarom is het belangrijk dat anderen aandacht hebben voor de zwaarte van deze zorg en helpen voorkomen dat de mantelzorger in een isole ment raakt. Een belangrijk knelpunt van veel mantelzor gers is een gebrek aan vrije tijd, waardoor zij nauwelijks aan hun eigen leven toekomen. Het gaat niet alleen om vrije tijd voor vakantie, maar zeker ook om periodes van rust. Ook is informatie over de ziekte, de verzorging en de mogelijke ondersteuning vaak lastig te verkrij gen. Op plaatselijk niveau kan men voor informatie en ondersteuning vaak terecht bij huisartsen, wijkverpleging en anderen. Ook is er sinds kort de gids voor mantelzorgers. Deze is te verkrij gen bij de huisartsen. in verband wordt gebracht. De uitspanning ligt dan ook strategisch in het buitengebied aan de rand van natuurgebieden waarin het goed wandelen en fietsen is. Net als Gèèselse Ermelindis en Peer Paorel, Heer van Oisterwijck staat deze vrouw als reuzin symbool voor al het goede en voor al het eigene van de zeer levenskrachtige Heukelomse ge meenschap. Deze is slechts vierhonderd inwo ners groot; Heukelom telt veertig adressen. Daarom is het, voor de buitenstaander al thans, zo bijzonder dat deze kleine samenle ving er de hand niet voor omdraait om reuzin Heukelomse Mie alvast mooi aan te kleden. Daarmee zijn de laatste weken vier vrouwen aan de slag: Sjan van de Pas, Trees van de Pas, Ans Vugs en Arina Schuurmans. Zij kleden het van wilgentenen gevlochten staketsel aan zoals Mie Pieters op de foto bij dit artikel is gekleed. “Haar rok en blouse worden zwart. Ze krijgt een schort van een wit-blauw ruit je en natuurlijk een mutsje”, aldus mevrouw Vugs. Op geen enkele foto is Mie Pieters ver eeuwigd zónder het mutsje dat haar zo typisch Brabants maakt. Zo staat ze ook op een foto in het boek ’Berkel-Enschot van vruuger’ (1988). VISSERSLATIJN Maria Isabel Pieters is omstreeks 1860 met haar ouders vanuit Leende naar Laag Heukelom gekomen. Het gezin vestigde zich in een al bestaand café op de plaats waar het karrespoor dat de Kempen met de Langstraat verbond, de Voorste Stroom kruiste. In de vorige eeuw stond hier ook een watermolen. Mie nam later het café over en verbond er haar naam aan. Onder Mie Pieters ging het er bijzonder gemoedelijk en gastvrij aan toe. Dat was een reden te meer om haar naam aan de reuzin van Heukelom te geven. Wie deze gemeenschap vandaag kent, zal namelijk niet anders ervaren. Bovendien verwijst haar naam naar het inter essante en kleurrijke verleden van Heukelom. Mie Pieters tapte niet alleen bier, ze bakte ook de vis die vissers hadden gevangen in de iets verderop gelegen Hellenputten. De oogst uit deze visvijver in combinatie met een goede pot bier was bron van het mooiste visserslatijn. Een paar jaar terug beweerde een zekere Tinus nog bij hoog en bij laag tegen een verslag gever het Nieuwsblad van het Zuiden: ’Snoe ken met gouden tanden en glazen ogen vingen de vissers in de Helleputten.’ Het aantal mensen dat Maria (Mie) Pieters nog persoonlijk gekend heeft, wordt steeds klei ner. Ze stierf in 1936 in de gezegende leeftijd van 82 jaar. Acht jaar eerder, eind november 1928, had ze haar café waarmee ze tot op de dag van vandaag bekend is geworden, overgedaan aan Piet Kooien uit Berkel. ’Door deze heb ik de eer mijne geachte clien tele mede te deelen dat ik mijn café ’Jagers- en Visscherslust’ heb overgedaan aan Piet Kooien en breng aan allen mijn hartelijken dank voor het gedurende 64 jaar genoten ver trouwen’, liet Mie Pieters bij haar afscheid in een advertentie in het Nieuwsblad van het Zuiden aan haar klanten weten. Uit deze annonce, waarin Piet Kooien zich ook ’minzaam’ aanbeval als nieuwe uitbater, blijkt dus dat Mie Pieters liefst 64 jaar de scepter heeft gezwaaid over het nog immer befaamde café in Heukelom. Zelfs is het zo dat het heden daagse Heukelom, de kleinste kern van de gemeente Oisterwijk, door velen met dit café o WW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9