VAN DUCK cont role BRUURS Tijdens herfstvakantie-periode Barbie te gast in Autotron Fout gezien...? Goed gezien - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet Madurodam achter de schermen ’Bijzonder of gewoon? Per roeifiets naar Tibet Jongerencentrum Demo Oisterwijk Speciale aandacht voor dit: T" i Van zaterdag 16 tot en met zondag 31 oktober 1999 vinden in Madurodam de jaarlijkse ’Maquettebouwweken’ plaats. Tijdens dit evene ment kan men, naast het bezichtigen van de kleinste stad van Nederland, alles te weten komen over de totstandkoming van de hon derden maquettes, de figuratie, de ruim vier kilometer spoorbaan en de zorgvuldig op schaal gekweekte beplanting. Demonstraties Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur worden verschillende demonstraties gehouden en na tuurlijk wordt de bezoeker in de gelegenheid gesteld om een antwoord te vinden op al zijn vragen. Er is bijvoorbeeld te zien hoe de Prinses LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Dit vinden wij (de medewerkers van miMax) “bijzonder - ongewoon!” Immers; hoe kan iemand, die niet in staat is om van te voren te reserveren, wel achteraf reserveren door maandelijks, meestal 3 jaar lang, rente en aflossing te moeten betalen? Wij zouden het dan ook heel “gewoon” vinden als hier eens een “bijzondere” oplossing voor ge vonden zou worden! Diegene met een minimaal inkomen (of iets Wat is “bijzonder?” Alles wat niet zomaar “gewoon is. “Bijzonder is b.v. als iemand iets voor je doet zonder er (materieel gezien) zelf beter van te worden. Legio dingen zijn “bijzonder” te noemen. Voor mensen met een minimaal inkomen heeft de sociale dienst in haar voorzieningen pakket de “bijzondere” bijstand. De dikwijls gestelde vraag is; wat verstaat men onder “bijzondere”bijstand? Van een minimaal inkomen moet men de algemene kosten van levensonderhoud, huur en andere vaste lasten kunnen betalen, zoals energie, verzekeringen, ziekenfonds etc. etc. Bovendien moet men reserveren voor b.v. onder houd huis en tuin en duurzame gebruiksar tikelen. De Barbie pop viert dit jaar haar veertigste ver jaardag. In het kader van dit jubileum exposeert Els Schouten uit Waddinxveen op verschil lende plaatsen in het land haar imposante Barbie-verzameling. Na onder andere de Bijenkorf in Amsterdam en Museon aangedaan te hebben, is het nu de beurt aan Autotron om een deel van de collectie onderdak te bieden. Centraal in automobielmuseum AutoDome staat de serie Barbie poppen in combinatie met automobielen. Zij blijkt er in de afgelopen vier decennia al heel wat gehad te hebben waaron der een Porsche, een Austin, een Ferrari, een Jaguar, een Hotrod en enkele campers. Verder zullen onder meer te zien zijn: Barbies uit de bruidslijn, de bijzondere kerstserie, de holi- day-lijn en de klederdracht-lijn. In de jaren tachtig maakte zij als zangeres/drummer deel uit van de rockgroep de Rock Stars. Barbie is zelfs een keer op de markt gebracht als kandi date voor het Amerikaanse presidentschap. Er is zelfs een Barbie Loves Elvis- en een Barbie Loves Frank Sinatra-lijn. Vermaard is eveneens de Jacky Kennedy-lijn uit de jaren zestig. Barbie volgt muziek-, cultuur- en modetrends op de voet en is zelf ook trendsettend geweest. Diverse bekende mode-ontwerpers hebben kleding voor haar ontworpen, waaronder Benneton. En dat Barbie ook aan het einde van de jaren negentig nog altijd met haar tijd meegaat bewijst Computer Barbie. Verder zijn er plannen om een Barbie met heuse vlindertatoeage op haar buik uit te brengen. De collectie van Els Schouten bestaat uit ruim duizend poppen. “Ik ben begonnen met het verzamelen van antieke poppen. Toen dat een te prijzige hobby werd, ben ik overgestapt op het verzamelen van Barbie poppen. Dat is een ROSMALEN - De Amerikaanse fabrikant Mattel Ine. noemt haar van alles, van een succesvolle zakenvrouw tot een lid van een rock band tot een Wereld Cup- voetbalster. In de herfstvakantieperiode is zij in een groot aantal hoedanigheden een hoog geëerde gast in Autotron. De beroemdheid is niemand minder dan Barbie, de vriendin van vele miljoenen meisjes over de hele wereld. De Barbie-tentoonstelling is van 16 tot en met 31 oktober in Autotron te bezichtigen. Het autopretpark is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs is 19,50, kinderen van 4 tot 12 jaar 17,50. Een algemeen bekend feit is echter, dat bijna niemand die van een minimaal inkomen moet leven, kan reserveren. Is b.v. de wasmachine aan vervanging toe, dan wordt door de sociale dienst een (niet renteloze) lening aangeboden. nog een redelijke te betalen hobby. De goed koopste Barbie kost bij een speelgoedzaak tussen de tien en de vijftien gulden. De prijs voor de meer bijzondere exemplaren kan oplopen tot vele honderden guldens. Er zijn Barbie’s die ik gewoon in de winkel koop, zoals het exemplaar dat uitgebracht is ter gelegenheid van haar veertigste verjaardag. Ook bezoek ik met enige regelmaat beurzen waar poppen te koop wor den aangeboden. Er zijn door de jaren zoveel poppen op de markt gekomen - en dat gaat de komende jaren onverminderd voort - dat je keuzes moet maken. De ene keer koop ik een pop, de andere keer zijn het kleertjes of acces soires waar mijn belangstelling naar uit gaat. Voor mij blijft het een hobby.” Barbie mag zich wereldwijd in een enorme belangstelling verheugen. Een uitgekiende mar- keting-strategie van producent Mattel Ine. zorgt ervoor dat jaarlijks liefst vier miljard gulden aan poppen en accessoires wordt uitgegeven. Het idee om een Barbie pop op de markt te bren gen ontstond toen Ruth Handler haar dochter tje met papieren poppen zag spelen die zij allerlei volwassen rollen toebedacht. Er waren in de jaren vijftig geen poppen te koop die meisjes aanzetten na te denken over die dingen die zij graag zouden willen zijn als zij volwassen zouden zijn. Zo ontstond het idee een tiener- model te creëren. Ruth noemde haar creatie Barbie, naar haar dochter Barbara - en de rest is historie. Fotografisch reisverslag Tilburgse scholier in Noordbrabants Natuurmuseum Tilburg Dit najaar brengt het Noordbrabants Natuur museum een fototentoonstelling over een wel heel bijzondere reis: Een roeifietstocht naar Tibet. Na zijn eindexamen in 1998 besloot de Tilburgse scholier Wout Conijn (toen 19) zijn horizon te verbreden en op reis te gaan. Het gevolg was een avontuurlijke tocht van acht maanden door onherbergzame streken, met als absoluut hoogtepunt een ontmoeting met de Dalai Lama. Het fotografische verslag van Conijn’s reis is te zien van 17 oktober tot en met 16 januari 2000. De tentoonstelling wordt geopend door ex-wielrenner en Alpe d’Huez- winnaar Peter Winnen. Conijn maakte de reis onder andere om de aan dacht te vestigen op de Tibetaanse vrijhei dsstrijd. Zijn foto’s van de roeifietstocht door Turkije, Pakistan, India, Nepal en Tibet (via de Himalaya) zijn te zien in het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg. In een opwelling kocht Wout Conijn na zijn eindexamen een roeifiets. Het rijwiel - een kruising tussen een ligfiets en een roeiboot Iedere woensdagavond is het disco Aloha in jon gerencentrum DEMO. Disco Aloha is een plaats waar Oisterwijkse jongeren uit het speciaal onderwijs (mik) elkaar kunnen ontmoeten, kunnen bijkletsen en dansen. Maar disco Aloha is meer. Zo wordt er eens per jaar een kamp geor ganiseerd. Nog niet zolang geleden heeft een verslag daarvan in de Oisterwijkse weekbladen gestaan. Op deze avonden (van 19.00 tot 21.15 uur) is DEMO gesloten voor andere bezoekers. Voor vragen en voor meer ’reformatie over disco Aloha kunt u bellen met DEMO 521 5496 of gewoon langs komen. Vrijdag 15 oktober is het weer tienerdisco. De feestelijke opening van de tienerdisco was een groot succes (56 bezoekers). DEMO hoopt dat jullie het ook allemaal erg gezellig hebben gehad, én dat jullie nu ook weer komen. Misschien kan iemand van jullie dan meteen een leuke (’coole’ of ’vette’) naam bedenken voor de tienerdisco. Andere goede ideeën zijn trouwens ook altijd welkom. De entree voor de tienerdisco is gratis. Iedereen vanaf 12 t/m 15 jaar is van harte welkom (jon geren die buiten deze leeftijd vallen zijn alle andere avonden natuurlijk van harte welkom). Neem voor de zekerheid een identiteitsbewijs mee, want je leeftijd staat (helaas) niet op je voorhoofd. De tienerdisco is alcoholvrij, maar daarom niet minder gezellig! En natuurlijk draait er op maandag 18 oktober weer een film. Dit keer is dat ’Payback’, een actiefilm met Mel Gibson in de hoofdrol. Aanvang om 19:30 en entree fl 2,50. Beatrix Sluis uit Nieuwegein vordert, de Water poort uit Sneek en het Muiderslot een onder houdsbeurt krijgen en met welk computer technisch vernuft de treinen rijden. Modelbouwclubs Ook komen er maquettebouwers van buiten Madurodam hun miniatuurwerken demon streren. De volgende modelbouwverenigingen zijn aanwezig: Haagse Modelbouwclub HMC zaterdag 16 en zondag 17 oktober en op de woensdagen 20 en 27 oktober (alleen ’s mid dags); Modelspoorclub Alkmaar zaterdag 23 en zondag 24 oktober; Haagsche Modelbootclub Het Kompas zaterdag 30 en zondag 31 oktober Daarnaast is de bekende modelbouwer G. Plantinga van 18 tot en met 22 oktober aan het werk voor het publiek. Madurodam is gedurende de herfstvakantie dagelijks geopend van 09.00 tot 18.00 uur. De kassa’s sluiten om 17.00 uur. En wij van de redactie maar denken dat alleen onze computer in staat was om fouten te maken in de afkortingen... Niets bleek minder waar volgens deze foto die we toegestuurd kregen van een oplettende fietser. Ook de mensenhand is tot dergelijke missertjes in staat want dit is inderdaad goed fout afgekort... Leuk gezicht, dat wel!!! meer) zoals een bijstand-, ww- of aow-uitke- ring of een minimaal loon uit arbeid, die denken “bijzondere” kosten te hebben, raden wij aan om eens “gewoon” contact op te nemen met miMax, Poirtersstraat 5, of door te bellen naar nr. 522 0320. Wij bellen altijd terug. - trok behoorlijk de aandacht tijdens de reis. Overal waar hij kwam keek men met ver bazing en plezier naar het bizarre vervoer middel. Dit had zo zijn voordelen. Vaak werd de boomlange, blonde buitenlander uitgen odigd voor een maaltijd. Fietsen in de verzengende hitte, in de bittere kou of verblind door zandstormen. De foto’s van Conijn tonen boeiende en imposante land schappen: de schilderachtige valleien van Cappadocia in Turkije, met rotspaddestoelen en golvende steenformaties, de woestijnstad Bam (Iran) of de imponerende Tibetaanse hoogvlak te. Het geeft een goede illustratie van de vele ont moetingen van de jonge wereldreiziger. Zo was hij getuige van geheime bijeenkomsten van de Turkse Sufi-orde, logeerde hij stiekem in een Iraans legerfort of verbleef, ziek zwak en mis selijk, bij een groep Pakistaanse wegwerkers. De foto’s van Wout Conijn zijn van 17 okto ber tot en met 16 januari 2000 te zien in het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg. De expositie wordt geopend door ex-wiel- renner en Alpe d’Huez-winnaar Peter Win nen. Het Noordbrabants Natuurmuseum is geves tigd aan de Spoorlaan 434 te Tilburg, schuin tegenover het NS-station. Het museum is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. café-rest.' 1 stoksfce - - K - PAGINA 8 postelstraat 2 - 5066 ea moergestel - tel (013) 513 13 95 - fax (013) 513 16 42 Heuvelstraat 20 5066 PC Moergestel Telefoon (013) 513 1496 26 -4- - «Ki MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 STEUVERKO B.V. - TRANSPORT - GROND EN WEGEN - SLOOPWERKEN - BESTRAHNGSMATERIALEN - s sr* - - - ^■"■1..“--L-- -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 8