Zusters Stanislaus maken inktlappen BIBLIOTHEEK ’’ROEF stichting*ópenbare V R CLEANING Hz Jeugdconcours HSV ’de Rietvoorn’ CLEANING MEDEWERKERS in de leeftijd van 18 t/m 30 jaar Kinderboekenweek 6 t/m 16 oktober Sportvereniging Verzamelbeurs Boxtel Uw vereniging op de Moergestel-kalender...? VAN @PENSTAARtÏjéIt0T Van @penstaart tot verhalen over school VERHALEN OVER SCHOOL OISTERWIJK EN MOERGESTEL ROEF KORFBAL ROEF HANDBAL Activiteiten in de bibliotheek Oisterwijk Activiteiten in de bibliotheek Moergestel MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 PAGINA 9 Vaste medewerkers voor 40 uur per week .20.00 In teamverband draagt u zorg voor het kwalitatief en milieubewust uitvoeren van de reinigingswerken op de locaties van onze klanten. Wij bieden u aantrekkelijke verdiensten en groeimogelijkheden binnen ons bedrijf. Door de toename van ons klantenbestand zijn wij voor al onze activiteiten op zoek naar V R Cleaning is een gespecialiseerd reinigingsbedrijf voor industrie-, gevel- en transportreiniging Wil je weten welke schrijvers een prijs kregen? Gouden griffel is voor: Helden op sokken van Annie Makkink. Zilveren griffels voor: Kukel van Joke van Leeuwen en Sok of sprei van K. Schippers. Gouden penseel is voor: Malmok van Anne- marie van Haeringen. Een boek waarvoor Sjoerd Kuyper het verhaal schreef. Kinderjury Bij de Nederlandse kinderjury zijn het de kinderen zelf die de leukste boeken van het jaar kiezen. Dit jaar hebben maar liefst bijna 50.000 kinderen van 6 tot en met 12 jaar hun stemformulier ingevuld. De absolute top is voor Carrie Slee met de vol gende boeken: Afblijven en Klapzoenen en valsspelers. Zij won zowel bij kinderen van 6 t/m 9 jaar als bij de kinderen van 9 t/m 12 jaar. In totaal zijn haar boeken nu al 7 keer bekroond en daarmee staat zij absoluut aan de top van de Nederlandse kinderjury. Activiteiten voor de scholen Wie wordt de voorleeskampioen van Moergestel of Oisterwijk? De deelnemers aan het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol krijgen traditiegetrouw de beschikking over verschillende schrijversat- tributen. Het idee was daar dit jaar een inktlap aan toe te voegen. Maar de vraag was: wie kan zo’n ding nog maken? De kinderboekenweek gaat tradi tiegetrouw van start op de eerste woens dag van oktober. Dit jaar zal dat dus woensdag 6 oktober zijn. Tien dagen lang wordt er aandacht besteed aan tek sten voor kinderen waarin op welke manier dan ook de school centraal staat. Griffels en penselen Twee jury’s van volwassen mensen kozen de best geschreven en mooist geïllustreerde boeken van het jaar. Deze jury’s hebben alle nieuwe boeken uit 1998 gelezen en bekeken. Boeken waarvan zij vin den dat je ze absoluut moet lezen hebben ze bekroond. KINDERBOEKENWEEK 6 T/M 16 OKTOBER 1999 Ondermeer werkzaam met mobiele reinigingsunits voorzien van moderne hogedruk- en lagedruk-reinigingsapparatuur U bent in het bezit van het rijbewijs B en is het dragen van verantwoordelijk heid voor u vanzelfsprekend, dan vragen wij u contact op te nemen met de heer V. Beekman, telefoon 013-513 4173 06-22698449. De handwerkgroep van het Stanislausklooster in Moergestel heeft een bijzondere opdracht gekregen. Op verzoek van de Stichting Tilburgse Taol worden veertig inktlappen gemaakt. Deze lappen worden gebruikt door de deelnemers aan het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol op 5 november. Daaraan doen ook drie inwo ners van Moergestel mee. Industrieweg 3c - Moergestel - telefoon 013 - 513 4173 LZ stof. Een inktlap was pas compleet als er een oude knoop bovenop was genaaid. De handwerkgroep maakt gewoonlijk artikelen als baby- en poppenkleertjes. De meeste leden breien en haken graag. Met de handgemaakte spulletjes hebben de zusters veel succes. Vrijwel de hele voorraad is tijdens de kort geleden gehouden fancy-fair verkocht. Overigens komt nog een attribuut van het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol uit Moergestel. Ad (Adr.Zn) Wolfs van de Oister- wijkseweg, de schrijver van het nieuwe foto boek van Moergestel, maakt al een paar jaar de Vètlèère Medollie. Deze van leer gemaak te prijs wordt gegeven aan de winnaar van het afgelopen jaar. Deze ruilt de wisseltrofee in voor de Vètlèère Medollie. Een inktlap werd gebruikt in de tijd dat op school nog met inkt en kroontjespen werd geschreven. Alle mensen van 45 jaar en ouder hebben zo nog leren schrijven. Pas daarna werd de balpen gemeengoed op de scholen. Aan de inktlap werd een kroontjespen afgeveegd. Een inktlap werd door moeder gemaakt van restjes Zondag 10 oktober 1999 organiseert de Vereni ging van Boxtelse Verzamelaars een verzamel beurs in Zaal Bellevue, Bosscheweg 34 te Boxtel van 10.30 tot 13.00 uur. Op deze druk bezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, flippo’s, sigarenbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 10 oktober is dit: Fietsplaatjes. Voor de jeugd is er een speciale attentie. Het jeugdvissen zit gelukkig weer in de lift, ’s Zomers wemelt het van de vissertjes aan de Reusel. een prachtig gezicht toch?! Op zondag 26 september organiseerde HSV De Rietvoorn daarom een extra jeugdconcour. En met succes! Met 15 deelnemers vertrokken we ’s ochtends met veel vertrouwen naar het viswater, ’t Blekven. In 2 uur tijd werd er fanatiek gevist. Hier en daar was nog wat hulp nodig bij het repareren van de vislijn of bij het onthaken van de vis, maar geen probleem: jong geleerd is oud gedaan! De omstandigheden waren door de harde wind best lastig. Er was 1 vissertje dat er met kop en schouders bovenuit stak. Ie Werd dan ook Bas Persoons. Hij ving 33 vissen met een totale lengte van 3.85. Een knappe prestatie. Hij kreeg de wisselbeker. Het verdere klassement: 2. Twan Weytmans8 stuks, 100 cm 3. Rik Stads6 stuks, 90 cm 4. Bart van Beers...6 stuks, 88 cm (hij ving de grootste vis: een bliek van 33 cm.) 5. Martijn Schoones5 stuks, 70 cm 6. Stef IJsseldijk4 stuks, 48 cm 7. Stefan van Zon3 stuks, 34 cm 8. Mark van Haaren2 stuks, 28 cm 9. Guido van de Wiel1 stuks, 22 cm 10. Bart Nouwen1 stuks, 12 cm 11. Kees Bierkens1 stuks, 11 cm 12. Ton Bierkens; 13. Jasper Weytmans; 14. Hans Siebring; 15. Grard Bierkens, elk 1 stuks van 11 cm. Totaal werden 70 stuks gevangen met een lengte van 888 cm. Alle deelnemers mochten na afloop een prijs uit zoeken op een prachtig gevulde prijzentfel. Laat dit een stimulans zijn om volgend seizoen met nog meer kinderen op dezelfde voet verder te gaan. Word lid van HSV De Rietvoorn, want het is de moeite waard. Vraag het maar an de kinderen die meegevist hebben... De handwerkgroep van Stanislaus bood uit komst. Door bemiddeling van Corrie Hurk- mans, die als vrijwilligster de zusters bege leidt, gaan de ongeveer acht leden van de handwerkgroep daar nu mee aan de slag. Deze groep staat onder leiding van Agnes Midde- beek. “Ze vonden het leuk om het te doen”, aldus Corrie Hurkmans. “Bovendien weten zij nog goed wat een inktlap is. Verschillende zusters hebben vroeger voor de klas gestaan.” Wil je dat jouw meester of juf de voorleeskam pioen van Oisterwijk of Moergestel wordt? Vul dan een stembiljet in. De stembiljetten zijn verkrijgbaar via school of in de bibliotheek. Graag inleveren in de bibliotheek voor 6 okto ber. In de kinderboekenweek wordt bekend gemaakt wie tot voorleeskampioen gekozen is. Museum van beroemde titels In de bibliotheek willen we graag een museum gaan inrichten rond beroemde kinderboeken titels. Er is een oproep gedaan aan de scholen om de boektitels kunstig uit te beelden. De werk stukken worden tentoongesteld vanaf 11 okto ber. Peuterproject In samenwerking met peuterspeelzaal “Janne- ke” uit Moergstel en “Coppele” uit Oisterwijk is er een project uitgewerkt rond het peuterboek “Raad eens hoeveel ik van je hou” Op de peuter speelzaal wordt het boek voorgelezen en uit gewerkt en in de bibliotheek van Moergestel zijn de werkstukken te bewonderen. De leesbacil Er duikt weer een vreemd virus op in beide bib liotheken.... De leesbacil!! De leesbacil wordt door de bibliotheek ver spreid over alle kinderen van groep 6 van de Uitslagen: Pup. F: Roef-Tuldania 0-4; Asp. C2: Roef-Rodebo 0-2; Asp. ClRoef-Be Quick 9-0; Asp. B: Roef-Klimroos4-3; Jun. A: Roef- Vessem 4-4; Recr.: Roef-Vessem 1-10. Programma 6 oktober: Asp. B: Flash - Roefl8.45; vertrek 18.00 Programma 9 oktober: Asp. C2: Boskant - Roef..12.00; vertrek 11.00 Asp. C: Tilburg - Roef.10.30; vertrek 9.45 Jun. A: EDN - Roefll.30; vertrek 10.45 Programma 11 oktober: Recr.: Bladella - Roef. Tegen het eind van het jaar zal u door leden van Muziekvereniging Prinses Juliana de kalen der 2000 voor het aankomend jaar worden aangeboden; U weet wel; DE kalender, met de zo bekende nostalgische beelden uit het rijke verleden van Moergestel. Ongetwijfeld zal ook het jaar 2000 een jaar worden met jubilea. Mogelijk bestaat uw vereniging of bedrijf of instelling een gedenkwaardig aantal jaren en wil men dat niet ongemerkt voorbij laten gaan. Nou lijkt het MV Prinses Juliana een goed idee om als er in Moergestel het komend jaar dergelijke jubilea te vieren zijn, u eens rondneust op de stoffige zolder in de oude schoenendoos waarin de beduimelde foto’s van weleer of in het archief van vereniging of bedrijf. Waarschijnlijk komt u dan wel een leuke foto tegen die typerend is voor uw vereniging, bedrijf of instelling of voor een stukje geschiedenis daarvan. Stel ons deze foto beschikbaar en zo mogelijk wordt dat dan de leuke foto die een maand van het volgend jaar gaat opsieren. Aldus zal deze maand in het volgend jaar een gedenkwaardige gebeurtenis in ons Moergestel extra luister bijzetten. Zeker als er meerdere foto’s in verschillende maanden van 2000 de aandacht vestigen op te vieren jubilea en evenementen, zal de komende uitgave op een bijzondere wijze ruim tevoren al aan dacht schenken aan diverse, voor het jaar 2000 op de rol staande evenementen in Moergestel in het algemeen en aan uw jubileum in het bijzonder. Reageer wel snel a.u.b. Hebt u een passende foto gevonden, neem dan zo spoedig mogelijk (nog voor half okto ber) contact op met Klaas Smits, Kruijsackerstraat 20, tel.: 5131198. Wij danken u. Uitslagen: GJD Roef-Were Di 7-5; GJC Roef- Avanti 10-2; MJC Taxandria-Roef 5-9. Dit waren de laatste wedstrijden van de veld- competitie. Nu gaat de ‘echte’ competitie weer beginnen in de zaal. Tot eind maart zal iedereen zijn beste beentje voorzetten, om op de eerste plaats op een sportieve en plezierige manier goede resultaten te behalen in zijn eigen poule. Ik wens iedereen dan ook veel sportplezier en succes in de zaalcompetitie. De eerste wedstrijden zijn als volgt: Zaterdag 9 oktober 1999 11.00 uur: GDJ Roef-Were Di 11.50 uur: MCJRoef-GHV2 12.40 uur: GCJ Roef-Boot/HVO Zondag 10 oktober 1999 10.30 uur: HS Roef2-Havedo 11.45 uur: DAJ Roef-Dongen 13.00 uur: HS Roef 1-Witte Ster 2 14.15 uur: DS Roef-Tachos 2 Al deze wedstrijden in sporthal Stokeind. 18.15 uur: HAJ Taxandria-Roef in de Leye. Let op: Trainingstijden op 7 oktober: MBJ-HAJ beginnen om 18.30 uur. DAJ-DS beginnen om 19.30 uur. 20.30 uur recreanten wedstrijd Dames. HS beginnen om 21.30 uur. Handbal is altijd raak! basisscholen. De eerste school in Moergestel die besmet wordt is “Hertog Jan” en in Oisterwijk “OLV ter Linde” en “’’Mozaik” Zij worden in de kinderboekenweek uitgen odigd en krijgen van een (zeer speciale) “dok ter” een kist met boeken overhandigd waarvan er een aantal besmet zijn, maar welke Roald Dahl’s knutselkookschool Op woensdag 13 oktober van 14.00 tot 16.00 uur worden kinderen van 6 tot 9 jaar uitgenodigd in de bibliotheek voor Roald Dahl’s knut selkookschool. Wat wordt er dan gedaan: Voorgelezen uit Roald Dahl, recept uitgebroed, “lekker hapje’ gemaakt, eetkwis, vies drankje, fantasiemaaltijd geknut- seld. Wel graag van tevoren aanmelden want er zijn maar 50 plaatsen!! Voorlezen Het wekelijks voorlezen gaat feestelijk van start op 6 oktober. We hebben een speciale gast die komt voorlezen voor kinderen van 3 - 6 jaar. Er ligt al een leuk boek klaar en een verrassing voor iedereen. Kom je ook tussen 3 uur en half 4? Tot ziens in de bibliotheek.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9