LITI E P Q GEALAN Van den Meijdenberg Brief van Theo üaayvna Zo is er maar éénl Uitnodiging Algemene Vergadering van Rabobank Moergestel Fractieberaad Rabobank BOUWBEDRIJF Rabobank Inbraken Dierenpension Alert een dikke tien! PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via een gekozen Bestuur en de Algemene Vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Het Bestuur De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 1998 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantor. Rabobank Moergestel houdt op donderdag 21 oktober 1999 aanstaande haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Partyboerderij ,'t Draaiboompje'. Verkorte agenda: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1998 4. Decharge 5. Benoeming leden Bestuur en Raad van Toezicht 6. Mededelingen en rondvraag. De belangrijkste statutenwijziging van vorig jaar heeft de weg vrijgemaakt naar een open coöperatie met méér en meer betrokken leden. De Algemene Vergadering van 21 oktober 1999 wordt de eerste waarin onze bank in haar nieuwe coöperatieve vorm naar buiten treedt. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Moergestel Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Hild 20, Moergestel Tel. (013) 513 2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) In het centrum van Moergestel werd in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een achttal geparkeerde auto’s. Er werden uit deze auto’s diverse goederen, zoals radio’s en CD- spelers, meegenomen, vanuit de Burg. Bardoel- straat werd een auto (blauwe Opel Kadett) ontvreemd. In dezelfde buurt werd een te Eindhoven gestolen auto, eveneens een Opel Kadett, achtergelaten. De politie gaat ervan uit dat er een verband bestaat tussen deze feiten. Uit een fruitautomaat in een restaurant in het centrum van Moergestel werd geld ontvreemd. De dader brak een klep open en kon op deze wijze bij het geld geraken. De hoogte van het ontvreemde geldbedrag is niet bekend. Deze inbraak vond eveneens plaats van zaterdag op zondag. KARTEN Op 10 oktober gaan we weer karten met de kring dit is alleen voor leden en de kosten zijn f 15,- maar dit krijg je terug in consumptie bonnen dus gratisEr moet worden opgegeven en dat voor 1 oktoberDaar krijg je dan de tijd van aanvang te horen. Opgave bij Yvonne Antonis 513 3283. KLEIDUIVEN SCHIETEN Op 22 oktober gaan we in D’n Tob weer enkele duiven neer schieten. Maar dit gaat natuurlijk niet met echte hagel maar met een laser straal. Dit gaat ook weer in wedstrijd verband. Dit is echt iets wat je moet hebben gedaan. Voor dit schieten heb je geen wapen vergunning nodig dus iedereen is van harte welkom vanaf 2100 uur. VERANDERING Het is jullie misschien al wel op gevallen dat we nu voortaan om de veertien dagen open zijn. Dus let goed op wanneer we geopend zijn. Cochabamba, 31 augustus 1999 Beste mensen van Moergestel, Gisteren al kreeg ik een berichtje dat de Toer- Mee van dit jaar zo’n enorm succes was geworden: veel deelnemers en een grote opbrengst! Daarom schrijf ik vandaag even gauw dit bericht om jullie allemaal van harte te bedanken voor al jullie hulp voor onze kinderen en jeugd hier in het verre Bolivia!! Veel dank in de eerste plaats aan de mensen van de M.O.V.-groep die elk jaar weer zo’n berg werk verzetten om de ToerMee te doen slagen; het is allemaal in een paar uren voor bij, maar er gaan weken en weken van voor bereidingen aan vooraf-, en elk jaar weer sla gen ze erin om een mooie route uit te zetten en om alles tot in de puntjes georganiseerd te hebben!! Heel veel dank, M.O.V.!! Dank ook aan alle medewerkers van afgelopen zondag, aan alle fietsers en aan alle spon sors, aan iedereen die meegewerkt heeft aan het welslagen van deze Toermee!Wij zijn erg blij met de centen en met jullie verbonden heid met ons!! Ja, jullie beginnen onderhand aan de herfst daar, en wij beginnen net een beetje warm weer te krijgen. Wij beginnen aan de laatste twee maanden van het schooljaar, en jullie gaan net weer aan een nieuwjaar beginnen. Het is alle maal een beetje de omgekeerde wereld. Ook hier in het land zijn grote tegenstellingen: er is voor bepaalde mensen enorme rijkdom en vooruit gang, maar aan de andere kant blijft er ook de geweldige armoede en ellende voor een groot deel van de mensen. Wij proberen daar een heel klein beetje aan te doen, maar het is al tijd wel een druppel op een gloeiende plaat. Moeten we dan maar niks doen? Nee, natuurlijk niet! Ik denk alleen maar aan bv. Beto, een jon gere van een jaar of zestien, die jaren in het pro ject heeft gewoond, zijn vader hebben we nooit gekend, de moeder is twee jaar terug gestorven; hij woont sinds een tijd bij zijn broer in de stad; er is niet zo heel veel mee te beginnen; hij heeft veel gestolen, veel lijm gesnoven, vaak in de gevangenis gezeten, etc. Hij komt elke mid dag hier bij de school langs; hij gaat zich even douchen, komt even kletsen, en is dan weer weg; hij heeft wel een baantje en dat houdt hij al bijna een maand vol, hij is ook bijna niet meer aan het lijm snuiven geweest in deze maand en niet meer aan het stelen, wij zien hem misschien een kwartiertje per dag; niet veel, maar toch, als we dat niet zouden doen, zou hij zeker geen kans meer hebben. Die druppels op die gloeiende plaat moeten wel zeker doorgaan!! Deze week zijn we ook druk bezig geweest met José Luis, een kleintje die van een van de andere huizen was weggelopen. Hij heeft dat al verschillende keren gedaan, en hij is in feite op zoek naar een familie die hij bijna niet meer heeft. Er zitten twee broers bij mij in huis, een oudere zus is al heel lang weg, een jonger zusje is geadopteerd, de moeder is op straat gestorven, de vader drinkt alleen en heeft zich nog nooit druk gemaakt om zijn kinderen. José Luis grijpt elke mogelijkheid aan om zich bij een of andere familie binnen te werken; je ZIET hem snakken naar een familie, een gezin, wat andere kinderen wel hebben en hij niet. Adoptie is moeilijk, ook omdat hij al dertien is. Hij is nu sinds enkele dagen bij zijn stief moeder, wat niet geweldig is, maar dat wil hij, en we willen in elk geval dat hij eerst het school jaar afmaakt. Dus laat hem maar voorlopig bij die stiefmoeder zitten, en dan zien we wel weer op het eind van het schooljaar. We hebben het afgelopen weekend veel met José Luis gepraat, hij bleef maar aan het janken, en we hopen nu maar dat het goed zal gaan en dat we iets voor hem zullen kunnen doen in de toekomst. Die stiefmoeder zal misschien wel een paar maanden gratis voor hem zorgen, maar daar na zal ze toch wel geld willen zien We zullen in elk geval wel voor z’n kleren en z’n studie moeten betalen. Maar, dat doen we erg graag als dat er toe bijdraagt dat dat kind een beet je een toekomst kan hebben. We zullen veel contact met hem moeten houden en dan maar hopen dat het goed gaat. Het is niet veel, weer een druppel op die gloeiende plaat, maar het MOET wel gebeuren. Ikzelf ben intussen op meer plaatsen aan het werk; sinds een paar maanden zijn ze aan het aan dringen geweest dat ik de werkplaatsen van het project maar over moest nemen; we hebben opleidingen tot timmerman, metaalbewerker, Graag willen wij (de baasjes van Rodey de Benner Senner hond) Dierenpension Alert in het zonnetje zetten! We hadden Rodey gebracht voordat we op vakantie naar Italië gingen, zoals elk jaar. Ondanks het feit dat we nu in Breda wonen brengen we Rodey nog steeds naar Alert omdat we zeker weten dat ze daar in goede handen is. Rodey heeft in het pension een maagverdraaiing gekregen en Jefferey heeft haar razendsnel naar een kliniek gebracht waar ze meteen geopereerd is. Meestal hoor je het alleen als er negatieve dingen gebeuren en daarom willen wij alle medewerkers van Alert en met name Jeffrey in het zonnetje zetten. Dankzij hun goede verzorging hebben wij onze hond nog en ze gaat volgend jaar zeker weer terug. Wij raden iedereen aan die een hond heeft ook daar je maatje naar toe te brengen, dan hebben ze ook ’n beetje vakantie. Allemaal bedankt voor de goede zorgen en een dikke tien voor allemaal! Oscar Brigitte Op maandag 11 okto ber a.s. komt onze frac tie weer bijeen om zich voor te bereiden op de agenda van de raadsver gadering van 14 okto ber a.s. Besproken wordt o.a. nota ’Wonen in Oister wijk’, nota ’Ouderen beleid’ en de instelling van een klankbord ’Werkgroep Algemene Bijstandswet Oisterwijk’. Hebt u belangstelling kom dan naar ons frac tieberaad. Dit vindt plaats in de WD-frac- tiekamer op de le verdieping van het raadhuis, aanvang 20.00 uur. Onze fractie bestaat uit: wethouder Joop Rakhorst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Cora Steffens en Janneke Olden- hof, de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Jacques Raadschelders, Frank Smit en Wout Polderman. Hebt u geen tijd maar bent u wel geïnteresseerd in de VVD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers, tel. 528 3016. I brengt kunststof in vorm elektricien, loodgieter, metselaar, en er wordt goed werk afgeleverd door die werkplaatsen; maar het is een chaos en het wordt hoog tijd dat er wat gebeurt. Maar ik heb natuurlijk de school in handen, ben ook directeur van een van de huizen van het project, en heb het nodige pas torale werk Goed, sinds een maand heb ik daar de werkplaatsen bij, en ik verdeel mijn tijd zo goed mogelijk. Maar ik kan uiteraard niet al die taken blijven houden. Het is de bedoeling dat ik het een paar maanden zo blijf doen en dan uiteindelijk beslis of ik de school blijf doen of overstap naar de werkplaatsen. Het zullen waarschijnlijk wel de werkplaat sen gaan worden, gewoon omdat daar orde op zaken moet worden gesteld. Maar ik wil dan wel eerst iemand vinden die de school over kan gaan nemen en die een beetje inwerken. Ik zal wel gewoon directeur van dat huis van het project blijven, en er is altijd volop pas toraal werk, dus ik zal m’n tijd toch wel vol krijgen!! Het is een grote uitdaging, maar ik heb zo in m’n eerste weken in dat nieuwe baantje ook wel gezien dat er volop mogelijkheden zijn, en het lijkt me echt de moeite waard om het te gaan proberen In deze maanden is het wel een op en neer rennen van het een naar het ander, en ik leg zo’n honderd kilometer per dag af, wat in Nederland niet zo veel is misschien, maar hier en op deze wegen Wat de werkplaatsen be treft: ik ben helemaal niet technisch aangelegd of zo; ik kan heel goed een spijker krom in een plank slaan, maar veel verder kom ik niet! Maar het is daar vooral nodig dat er iemand de zaak jes controleert en organiseert en op een rijtje zet, en ik hoop dat dat een beetje wil gaan lukken. Beste mensen, ik zal het hierbij moeten laten voor nu. Nogmaals heel veel dank voor de geweldige inzet bij de ToerMee!! Dank aan iedereen die ons helpt!Heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot schrijfs!! Theo N.v.cLr.: Helaas hebben we wegens plaatsge brek deze brief van Theo even moeten laten liggen. Onze excuses daarvoor! De redactie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7