Van Dal Kunststoffen zoekt expansie Krerkooyen GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. ANTWOORDBON isolerende beglazing schilder- en behangwerk Maakt onbekend onbemind?? Wij de uitvoering! U het idee... Ook Evert van Benthem is klant bij Van Dal Kunststoffen. ..m/v Ondergetekende Adres Voor al uw: Deze bon kan worden ingeleverd op het (kantoor)adres van VDK, Kloosterlaan 2c. bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Bij Van Dal Kunststoffen (verder te noemen VDK) te Moergestel is men onaan genaam verrast over het feit dat op \onlangs geplaatste advertenties in deze krant voor werving van productiepersoneel geen enkele reactie is ontvangen. Natuurlijk zijn zij ook op de hoogte van de huidige spanningen op de arbeidsmarkt, maar hadden toch gedacht dat productiemedewerkers liever dicht bij huis werken dan dat zij naar de stad of nog verder moeten pendelen. En die zijn er toch wel in Moergestel... of niet?? Of zou het zijn dat VDK onvoldoende bekendheid geniet in Moergestel?? Als dat zo is dan zag men graag dat 'Moergestel-Nieuws' aandacht aan het bedrijf zou willen besteden en die heeft daar geen enkel bezwaar tegen. ’Moergestel Nieuws zou het zelfs prettig vinden als het voorbeeld van VDK zou wor den gevolgd omdat ook de economische kant van de samenleving in Moergestel belicht moet worden. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I wil graag in contact komen met Van Dal Kunststoffen om: algemene informatie te krijgen; een rondleiding te krijgen; te praten over welke mogelijkheden er bij VDK zijn voor zowel full-time als part-time werk. (aankruisen wat u wilt; u mag ze alle drie aankruisen) I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Moergestel Toen Cees van Dal met het bedrijf begon had hij al verkering met Joke van den Meijdenberg, een geboren en getogen Gèsselse. De start vond plaats in Tilburg in een hal, die hij met meer Produceren VDK ontwikkelt en produceert zelf veel van deze artikelen in rotatiegieten. De mallen wor den in eigen beheer ontworpen, zelf gemaakt of de vervaardiging wordt uitbesteed. Dan volgt de feitelijke productie: het vullen van de mallen met de grondstof, de machine doet haar werk, het ontmantelen van de mal en vervolgens af werking (bijsnijden, schaven) van het product. Voor dit proces kan het bedrijf onmiddellijk 2 krachten gebruiken en op korte termijn uit groeiend tot 6 krachten. Zowel full-time als part-time is mogelijk. Kalverhokken Het is alweer 17 jaar geleden dat Cees van Dal als startend ondernemer zijn kalverhokken van polyester begon te bouwen. Hij verkreeg mod- elbescherming op dit product en het bleek een schot in de roos te zijn. Nog steeds neemt het kalverhok een belangrijke plaats in de omzet van het bedrijf, maar al lang niet meer de enige. Het verwerken van polyester en later ook het rotatiegieten van polyethyleen (daarover straks meer) biedt haast onbegrensde mogelijkheden. Ook voor de varkenshouderij zijn uitstekende producten te maken zoals kadaverkappen, destructiecontainers enz. Deze activiteiten zijn ondergebracht in VDK-agri, dat als zelfstandige unit optreedt binnen Van Dal Kunststoffen. Polyethyleen Polyethyleen is de meest geproduceerde en milieuvriendelijke kunststof ter wereld en is goed te recyclen(wat VDK ook doet!). Dagelijks komen we producten van deze stof tegen zoals Om het hoge volume van polyesterverwer- king te beperken is VDK een samenwerking aangegaan met een Chinees bedrijf, mede omdat de productie van met name de kalver hokken de vraag niet meer bij kon houden door de inmiddels wereldwijde export. Je kunt hokken vinden in landen als Duitsland, Tjechië, Oekraïne, Portugal, Canada, Zuid- Korea enz. Oisterwijkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-5133604 Efteling De meest aansprekende voorbeelden van VDK- producten zijn te vinden in de Efteling. De torentjes van het hotel, de gondoletta’s in de vijver, de joffers voor de carrousel, de binnen- panelen van “Villa Volta” en de Chinese nachte gaal. Er zijn nog meer vaste afnemers voor uiteen lopende producten zoals lampenkappen (fa. Haans), olie-opvangbakken (Shell), legbakken (Fuji), verhoogde daken voor auto’s, zwem baden, vijvers, reclamezuilen, vloeren in vrachtwagens, opslagtanks, mallen voor de betonindustrie enz. Kruispunt Het bedrijf bevindt zich nu op een kruispunt van wegen: verder groeien of consolideren. Gekozen is voor verder groeien. Het bedrijf is nu 17 jaar bezig. De eerste 5 jaar was het dag en nacht werken en wat er werd verdiend werd meteen geïnvesteerd. Daarop volgden 10 goede jaren, waarin de winst alleen maar groeide. Dit jaar 1999 zal waarschijnlijk een consolidatie laten zien, hoofdzakelijk te wijten aan de stag natie in de varkenshouderij. Geen ramp natu urlijk, want er is inmiddels een degelijke basis gelegd om minstens dezelfde te blijven. In potentie zijn er echter nog ruim voldoende mogelijkheden om verder te groeien, vooral export door VDK-agri en uitbreiding van kunst- stofproducten door VDK. In 1998 is al gestart met marktverkenningen in andere sectoren en de vooruitzichten zijn gunstig. Goed ondernemerschap mag dit niet laten liggen, maar daar is wel productiepersoneel voor nodig. vuilniszak, knijpfles, vershoudfolie, speel goed, draagtassen. Uit de grondstof aardolie wordt nafta (petroleum) gewonnen. Door nafta heel sterk te verhitten (kraken) komt etheen vrij. Dit etheen wordt in de fabriek omgezet tot polyethyleen, een warme vloeibare brij, die ver werkt wordt tot witte doorschijnende korrels (soort hagel). In deze vorm komt het bij VDK. Er zijn verschillende methoden om polyethy leen te verwerken, zoals spuitgieten, blaasvor- men en rotatiegieten. Dit laatste wordt bij VDK toegepast. Zij gebruikt hiervoor een machine, waarvan er maar 2 in Europa bestaan, 20.000 kilo weegt en 15 bij 20 meter vloeroppervlak inneemt (zie foto hierboven). starters moest delen. Toen dat uit haar jasje groeide en Sonman I in exploitatie werd geno men was Moergestel met Joke en de agrarische achtergrond een logische plaats van vestiging. De grond werd hem gegund en het bedrijf kon worden gebouwd. Na acht jaar is er al weer be hoefte aan uitbreiding. Opslag vindt al op twee locaties in Moergestel plaats en het bedrijf heeft zich dan ook als gegadigde voor Sonman II ingeschreven. Bovendien wordt de intentie om een echt Gèssel bedrijf te zijn onderstreept door de ver werving van het oude gemeentehuis als kan toorruimte en tevens woning voor de direc teur. Het bedrijf maakt waar mogelijk gebruik van Moergestelse toeleveranciers. Door invulling van de bon op deze pagina zou het bedrijf graag in contact komen met eventuele gegadigden om de vacatures te vervullen. Maar ook voor andere geïnteres seerden en toekomstige gegadigden (b.v. schoolverlaters) is het bedrijf gaarne bereid om voorlichting te geven. De komende weken zal daarvoor extra tijd worden vrijgemaakt. AvdW Schildersbedrijf PAGINA 6 2 Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 5 K>)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 6