16 “Iedere maand automatisch geld opzij da’s pas handig.” RONDOM DE KERK JSC Moergestel: een goed begin is het halve werk! Excursie en lezing ’Paddestoelen en hun milieu’ Die Jahreszeiten van Joseph Haydn door Gemengd Koor Loven Besterd I Rabobank Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 ZW Automatisch Sparen doe je met de Rabobank. U kunt ons natuurlijk daarnaast ook telefonisch benaderen: Noud Smits (tel. 513 1694), Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), Hans Denissen (tel. 513 1836), Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795), Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032). 1930 ALGEMEEN BELANG - - het maken van oefeningen in het jeugdschaak- werkboek. Kortom: voor elk wat wils en vooral leerzaam, afwisselend en spannend. De kinderen die na het lezen van dit artikel geïn teresseerd zijn geraakt kunnen de eerste twee keer gratis komen kijken en meedoen op de jeugdschaakclub Inlichtingen bij jeugdschaakleider/leraar: Tom Leermakers, tel. 528 8173. Uit het dagboek van een herder Op zaterdag 9 oktober 1999 zal Gemengd Koor Loven Besterd in de Concertzaal te Tilburg een uitvoering verzorgen van het oratorium Die Jahreszeiten van Joseph Haydn. Het con cert begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 30,- (inch programmaboekje). Het koor zal in deze uitvoering worden begeleid door Het Antwerps Kamerorkest. De vocale solisten zijn Ellen Schuring, sopraan, Kor-Jan Dusseljee, tenor en Math Dirks, bas. Voor het kunnen verwezenlijken van deze uit voering is een beroep gedaan op een aantal pro jectmedewerkers van diverse koren uit Tilburg. De continuopartij wordt op klavecimbel ver zorgd door Henk de Croon. De algehele muzi kale leiding is in handen van Henk van Doom. Informatie: secretaris J. van Knegsel, Mozart- laan 567, 5011 SN Tilburg, 456 29 84. Begin september was het precies 50 jaar geleden dat Kees Spaninks als dienstplichtig militair naar het toenmalig Nederlands Indië werd gestuurd. Bij zijn vertrek uit de haven van Amsterdam stuurde hij deze kaart naar zijn familie... Wie kent niet de paddestoel ’rood met witte stip pen’ van kabouter Spillebeen? Maar hoe is het nu met die paddestoel? Ziet U hem nog vaak? Waar groeien ze? Waarom daar? Of waarom juist niet? Welke eisen stellen paddestoelen aan het milieu? Welke invloed heeft de mens hierop? Kunnen wij daar misschien iets aan doen? Kortom-, een heleboel vragen waar de KNNV- afdeling Tilburg een antwoord op hoopt te geven door een wandeling en een lezing aan te bieden, die u een interessant en gevarieerd beeld op paddestoelen biedt. De wandeling wordt gehouden op 10 oktober in de ’Oude Warande’ in Tilburg. Tijd: 11.00- 13.00 uur. Vertrek: parkeerplaats KUB, ingang Oude Warande. De lezing wordt gegeven door dhr. R Keizer en vindt plaats op 13 oktober in het Noordbrabants Natuurmuseum, Spoorlaan 434 in Tilburg. De tijd hiervan is: 20.00-22.30 uur. Op maandag 11 oktober a. s. kunt U meeprat en over zaken die U al langer onder de aandacht van “de politiek” had willen brengen. Het kan gaan over de agendapunten van de raadsver gadering van 14 oktober, maar ook andere zaken die interessant genoeg zijn om met ons daarover van gedachten te wisselen. Wij beginnen om 19.30 uur en U kunt ons vin den in het Raadhuis op De Lind 56, kamer 8, bovenste verdieping (lift aanwezig). De koffie staat klaar. Afgelopen woensdagavond werd er in “D’n Donk” van 18.30 tot 20.00 uur voor de eerste keer gejeugdschaakt. 16 Geïnteresseerde kinderen kwamen op deze heuglijke dag een kijkje nemen op de jeugd schaakclub. De meeste jeugschakers van JSC Moergestel zijn leerlingen van De Bienekebolders; vorig jaar bestond de grootste helft nog... uit ’Hertog Janners’. Waar blijven al die leerlingen van ’De Graaf van Ursel’ en van ’De Hertog Jan’ Alle aanwezige jeugdschakers deden afgelopen W ml ar 4 jé woensdag mee aan ’de 3 hoofdonderdelen op de jeugdschaakclub. Elk hoofdonderdeel duurt 25 minuten. De hoofdonderdelen zijn: a) schaakjes; tijdens de les kan men lespunten verdienen b) schaakcompetitie; elke lesgroep speelt een eigen onderlinge schaakcompetitie en c) spel; de jeugdschakers zijn afwisselend bezig met een van de volgende jeugdschaakaktivitei- ten, waarbij men spelpunten kan verdienen: - het spelen van een partijtje schaak tegen de computer. - het maken van schaakoefenin- gen op het computer-schaakleerprogramma - het spelen van een apart spel op het schaak bord, die de jeugdleider voor hen bedenkt. All "s IE -o', L. sf.&wfcfe m WS'1 “j PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 Kent udat?U wilt sparen, maar soms vergeet u geld over te maken. Met een Rabo Betaalrekening kunt u automatisch geld over laten maken naar uw Rabo Rendement Rekening of Rabo Tele Spaar rekening. Zo groeit uw spaarrekening haast ongemerkt en hebt u altijd geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Als uw koelkast plotseling stuk gaat bijvoorbeeld. Of als u eindelijk die mooie stoel ziet die u altijd al wilde hebben. Wilt u ook automatisch sparen? Ga dan eens langs bij uw Rabobank. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel "Mijn knecht Willem Schoonis vond een oud kruisbeeld boven op HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK «rn? W. “Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen uit het Registrum Memoriale van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. In de vorige aflevering zagen we hoe de voor liefde van Pastoor Janssen vooroude kerke lijke kunst leidde tot de aankoop van een unieke beeldengroep in zijn nieuwe kerk. Nu be schrijft hij hoe hij aan zijn missiekruis en enkele an dere beelden kwam. Het schilderij van St. Joris met de draak en de draak zijn eigendom van Gilde St. Joris. Dat is de reden dat deze bij heeft gedra gen in de restauratiekos ten. de zolder van het tuin huis. Het bleek een prachtig kruisbeeld te k'M'T zijn. Ik heb het laten restaureren bij Cerfon- tQI taine in Deurne. Het hangt nu in de kerk als missiekruis. Men zegt dat het wel 800,- waard is; het stond lange jaren tevoren op het kerkhof. Dezelfde restaureer- feX de een oud gevonden beeld van St. Rochus. Het stond in de orgel- Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 kast die werd afgebroken. Het kan wel 500,- waard zijn. Dezelfde firma restaureerde het oude beeld je van St. Ermelindis. Het is ook een mooi oud beeld. De restauratiekosten bedroegen 35,- In de oude kerk hing een schilderij; er was niets meer op te zien dan een helm en een deel van een paard. Ik gaf het stuk ter restau ratie aan Ern. Grips, kunstschilder te Vught. Hij vond de naam van de maker: A. de Lelie, geboren te Tilburg in 1755 en overleden in Amsterdam in 1620. Het schilderij is gemaakt in 1797, stelt voor St. Joris te paard die den draak doorsteekt, het is misschien wel een stuk van waarde, want van De Lelie hangen stukken in musea, o.a. ook in het Rijksmu- seum te Amsterdam. Het gilde betaalde 50,- en de kerk 50,- voor de restauratie."

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5