Iedereen bedankt!!! Bloemisterij Wim Willems (Jemeente^nformatie bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 ’t Telefoon- GEMEENTE BELANGEN Alle klanten, ld Spreekuren B en W In Moergestel Oisterwijk nummers BLOEMISTERIJ Wim .Willems BLOEMISTERIJ Expositie objecten en tekeningen verenigingen, bedrijven en instellingen: allemaal hartelijk bedankt voor de fijne jaren dat wij u als klant mochten hebben. s 5 Werkzaamheden Heuvelstraat Vergadering van de Monumentencommissie U kunt klein gevaarlijkafval niet meer afgeven op de gemeentewerf of milieustraat! In Oisterwijk De gemeente nodig in het weekeinde of buiten werktijd? Telefoon 06 - 53 12 03 71 voor meldingen van o.m. plotselinge gaten in het wegdek, omgevallen bomen, rioolverstoppingen. Werkzaamheden aan Zandstraat St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Nieuw paspoort in komende maanden goedkoper In Moergestel Inzamelen van klein gevaarlijk afval Bouwvergunningen/meldingen AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN Afdeling Burgerzaken tijdelijk dicht op vrijdag 8 oktober Wet milieubeheer Met de billen bloot! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 PAGINA 11 I i Op maandag 11 oktober is er van 16.30- 17.00 uur spreekuur: wethouder van den Bosch.. Op dinsdag 12 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00- 12.00 uur: burgemeester Kortmann, wethou ders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Depmann. i i 1 a GB ia Op maandag 11 okober a.s. wordt begonnen met de reconstructie van de rijbaan en het invoeren van een 60 km/uur-zone in de Zandstraat. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Wolfs Aannemingsbedrijf B.V. uit Oisterwijk. De eerste fase van het project betreft de aanpak van het gedeelte gelegen tussen de Fransebaan en het pand Zandstraat 14a. Dit gedeelte van de Zandstraat is gedurende enkele weken voor het verkeer -met uitzon dering van aanwonenden- afgesloten. Van 1 oktober 1999 tot en met 11 november 1999 exposeert Marga van Broekhoven in de centrale gang en het ontmoetingscentrum van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Marga van Broekhoven (Alphen, 1954) studeer de in 1992 af aan de Kunstacademie te Tilburg in de vakken tekenen en grafiek. Daarna expo seerde zij in diverse plaatsen. Zij werkt voor namelijk met muziek als inspiratiebron. Tijdens het werken met diverse gemengde tech nieken ontstaan fantasievolle beelden met een tikkeltje humor. Sinds een jaar is deze kunstenares ook ruimtelijk gaan werken. Muziekinstrumenten in o.a. staal vormen een nieuwe inspiratiebron. Het mate riaal dwingt haar tot sobere uitwerkingen in tegenstelling tot haar tekeningen. Op maandag 11 oktober komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei dingen van de komende raadsvergadering. Tijdens deze vergadering zal de agenda van de raadsvergadering van donderdag 14 oktober besproken worden. Aanvang van deze ver gadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, in de burgerzaal. Op de agenda staat o.a.het vaststellen van de nota Wonen in Oisterwijk. Tijdens deze vergadering zal hieraan extra aan dacht worden besteed. Onze aandacht zal meer gericht zijn op woonruimte voor jongeren en senioren in Oisterwijk. Graag nodigen wij u uit om over dit agendapunt van gedachten te wis selen. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 528 8526, Jan Oerlemans 513 2239, Piet Meeuwis 528 4678, Cees Rijnen 528 8133 ofbij het secretariaat Frans van lersel 528 2500. Tot maandag 11 oktober in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. In de tweede fase zal het gedeelte gelegen tus sen het pand Zandstraat 14a en de Heiligen boom worden uitgevoerd. Zodra het exacte aanvangstijdstip van de tweede fase bekend is, zullen wij u hierover verder berichten. Indien u nadere informatie wenst omtrent de uitvoering kunt u contact opnemen met de gemeentelijke projectleider de heer Albert van Oijen, tel. 529 1285. Op maandag 30 augustus is begonnen met de reconstructie van de rijbaan en de aanleg van fietspaden langs de Heuvelstraat en Vinkenberg. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Aannemersbedrijf Piasmans B.V. uit Diessen. De eerste fase van dit project betreft de aanpak van het gedeelte gelegen tussen het Wilhel- minakanaal en de Pijnendijk, waar de ver harding van de rijbaan inmiddels is opgebro ken en de eerste lijnen van het nieuwe fietspad hier en daar al zichtbaar zijn geworden. In de tweede fase zal het gedeelte tussen de Pijnendijk en de Heuveldwarsstraat worden uitgevoerd. De werkzaamheden in dat gedeelte zijn op woensdag 29 september gestart. De gehele Heuvelstraat is voor het verkeer -met uit zondering van aanwonenden- afgesloten. Indien u nadere informatie wenst omtrent de uitvoering kunt u zich wenden tot de toezicht houder ter plaatse, de heer ]aap de Vrij, die op werkdagen tussen 12.30 uur en 13.00 uur bereik baar is in de directiekeet aan de Heuveldwars straat, tel. 513 3994. sVoor gemeentelijke aangelegenheden kunt u contact opnemen met de gemeentelijke pro jectleider de heer Albert van Oijen, tel. 529 1285. Heeft u een nieuw paspoort nodig? Dan loont het de moeite om dat in de goedkope periode aan te schaffen. Tot 1 januari 2000 blijft het paspoort een stuk goedkoper. Nog dit jaar aan schaffen betekent dat u geld bespaart want vanaf die datum wordt het paspoort duurder. U krijgt het advies om uw paspoort voor 15 december aan te vragen en af te halen. U loopt dan niet de kans in eventuele millennium- drukte te raken en u bent ervan verzekerd dat u omstreeks de millenniumovergang een pas poort in uw bezit heeft. Dat is belangrijk als u daarvan begin 2000 gebruik moet maken. U kunt voor een nieuw paspoort en andere reispapieren terecht bij de balie van de afde ling Burgerzaken. U kent het motto: klaar terwijl u wacht! Op donderdag 21 en vrijdag 22 oktober wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opgehaald in de kern Moergestel. Deze inza meling is in handen van de milieudienst - Filburg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieubox niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 21 oktober De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Hei velden II. Vrijdag 22 oktober De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (Herengoedstraat, Boonhofstraat en omge ving), Heivelden II (De Scheerman, Vbosker- bos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont kunt u tot ui terlijk donderdag 21 juni telefonisch doorge ven, dat uw milieubox moet worden leegge maakt. Het telefoonnummer is 529 1305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied alleen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. Vragen? Wilt u meer weten, dan kunt u contact opne men met de gemeente, telefoon 529 1347. In week 39 is de volgende melding binnengekomen: - het bouwen van een serre aan Krijtestraat 16; - het vergroten van de woning De Looyakker 36. Bouwvergunning is verleend voor: - het oprichten van een carport aan de Korenstraat 36; - het uitbreiden van een grillroom met een afhaalruimte aan het Rootven 13. Met de volgende melding is ingestemd: - het oprichten van een plantenkas en een hondenhok aan de Servennenstraat 2. Jongerencentrum ’t Kwartierke is weer begon nen aan een nieuw seizoen. Hierin gaan we weer van alles organiseren voor de jeugd van Moergestel. We beginnen op zaterdag 9 oktober met een filmmidag voor de jeugd van de basisschool. We draaien die middag om 14.00 uur de avontu urlijke film Abeltje, die afgelopen week nog een Gouden Kalf kreeg. ’s Avonds draaien we een film voor boven de zestien jaar. Deze zal nog gekozen moeten wor den, maar we zullen jullie niet teleurstellen. Aan vang 21.00 uur. De entree voor beide films is 2,50. Komt dat zien! Tot zaterdag. Op vrijdag 8 oktober is de afdeling Burgerzaken in het gemeentekantoor gesloten. De mede werksters van die afdeling zijn ook niet bereik baar. Dat houdt verband met het volledig ver vangen van het hoofdinformatiesysteem. U kunt op vrijdag 8 oktober niet bij de gemeente terecht voor een paspoort, rijbewijs, Europese identiteitskaart of uittreksels. Voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden kunt u die dag evenmin terecht, maar uiterlijk donderdag 7 oktober of weer op maandag 11 oktober. De gemeentelijke monumentencommissie ver gadert op woensdag 13 oktober 1999 vanaf 16.00 uur in het gemeentekantoor. De vergadering is openbaar. Op de agenda o.a. verbouwing St. Jansplein 7. Voor aanvullende informatie kunt u bellen met de secretaris van de commissie ing. EArends, telefoon 529 1295. Beschikking B en W hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - Maatschap Burgers voor het veranderen van een inrichting, een rundvee- en varkensfokke- rij en voor het in werking hebben na die veran dering aan de Heuvelstraat 30; - CKCM cv voor het veranderen van een inrich ting. mengen van reinigingsmiddelen, afvullen en opslag daarvan, geleden aan Den Oudehof 4. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 11 oktober gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling BMZ en gedurende die termijn kan beroep worden ingesteld. Beschikking Wet milieubeheer (intrekken ver gunning) B en W hebben besloten de volgende vergunning in te trekken: de heer J.C.P. Vermeer aard inrichting: varkensbedrijf adres: Vinkenberg 4 datum vergunning: 22 oktober 1991 Inhoud en reden van de beschikking: De intrekking geschiedt in het kader van een te ver lenen vergunning aan een inrichting aan Klein Locht 7. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 11 oktober gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling BMZ en gedurende die termijn kan beroep worden ingesteld. Klein gevaarlijk afval mag met onmiddellijke ingang niet meer worden afgegeven op de gemeentewerf en de milieustraat. Wei wordt het klein gevaarlijk afval nog steeds een aantal keer per jaar huis aan huis ingezameld. Bovendien staat er elke week bij de voormalige gemeentewerf van Moergestel op maandag van 10.30 tot 11.30 uur een mobiel depot waar u dit afval kunt afgeven. De eerstvolgende huis-aan-huis-inzameling in Moergestel vindt plaats op 21 en 22 oktober. In Oisterwijk en Heukelom gebeurt dat van 25 oktober tot en met 1 november. Wij verzoeken u uw klein gevaarlijk afval tot dan te bewaren in de daarvoor bestemde milieubox of af te geven bij het mobiel depot in Moergestel. Bedrijven moeten het klein gevaarlijk afval dat in hun bedrijf vrijkomt afgeven aan een erkende inzamelaar. Op dit moment zijn wij bezig met een herover weging van ons totale afvalstoffenbeleid. Onderdeel hiervan vormt ook de verbetering van de inzameling van klein gevaarlijk afval. Op korte termijn gaan wij mogelijk (tijdelijk) over tot het plaatsen van een mobiel depot (che mokar) in de omgeving van de gemeentewerf en de milieustraat in Oisterwijk. Deze wagen zal dan een aantal uren per week aanwezig zijn voor de inname van uw klein gevaarlijk afval. U wordt hierover nog nader geïnformeerd. I* jongerenwerk moergestel Er zijn nogal wat mensen met een bijstand, w.w. of a.o.w. uitkering en mensen met een minimaal loon uit arbeid, die geen gebruik maken van hun eventueel recht op subject sub sidie, bijzondere bijstand of gemeentelijke kwijtscheldingen e.d., omdat ze bang zijn om “met de billen bloot te moeten”. Zoals wij al constateerden: met de billen bloot “mogen” kan lekker zijn, maar als het “moet’ wordt het even iets anders. Vaak wordt er gezegd: Ze vragen je het hemd van het lijf vandaar het gezegde met de billen bloot moeten.) En inderdaad, (logisch toch?!men moet enige vragen beantwoorden zoals b.v.; hebt u spaar geld? En zo ja, Hoeveel? En: hebt u een auto? zo ja, van welk bouwjaar? (dit i.v.m. de dag waarde). Alleen al deze twee vragen weerhouden mensen vaak om tot een aanvraag over te gaan. Veel mensen denken als ze spaargeld of/en een auto hebben, dat ze dan bij voorbaat nergens voor in aanmerking komen. Dit is een misverstand Als u een alleenstaande bent met een mini maal inkomen en uw spaargeld is niet hoger dan f 10.000.00 (inclusief de dagwaarde van uw auto of u bent een alleenstaande ouder, gehuwd of ongehuwd samenwonenden, (dan mag dit bedrag niet hoger zijn dan 20.000.00dan kunt u toch in aanmerking komen voor diversen voorzieningen zoals hier boven omschreven. Wilt u hier meer over weten? Bel dan eens met miMax onder tel. nr. 522 0320, wij bellen al tijd terug, u kunt ook naar ons spreekuur komen, elke donderdag van 13. 00 tot 17. 00 uur, wij laten u niet met de billen bloot lopen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11