n"euwT> ZOEKERTJES Concert Con Amore: 30 oktober 1999 Gilde St. Joris Alleen staan of samengaan? Buurtsignalen over verkeersknelpunten JI Ad, Hannie, Kees en Tilly... bedankt voor jullie goede zorgen en enthousiasme, waardoor ons uitstapje zo’n succes was! Atelier HET GESLOTEN HUIS Patricia van Dijck Vinkenberg 19a, Moergestel Tel. (013)513 2540 Clubs maken er een boeiende wedstrijd van AUDACIA JEUGD MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 .1 -1 .1-4 .0-8 .9-3 .3-3 .1-5 .4-1 .2-1 .3-0 ’De Korenstraat’ 10.00 10.00 10.00 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 BLOEMDECORATIES/WORKSHOPS Najaar Kerst Gezocht?... Gevonden?... ANONIEM aangeboden Zoekertjes worden door ons niet geplaatst!!! Te koop: buxusplanten vanaf f 0,90 p/st. Jac van Riel: 513 3444, b.g.g. 073-5116876. Even tueel thuisbezorgd. a.s. Zaterdag Singing and Swinging with enter tainer Marc van Alphen bij Café de Brouwer. Waar kunt u nog goedkoper terecht voor het ontwikkelen van foto’s? Bij DA Drogisterij Kemps, vanaf 19ct. het hele jaar lang, iedere dag kans dat u uw foto’s gratis mag meenemen. kosten, bij 'normale' grootte f 5,-; anders f 7,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Deze vrijdag: Bokbieravond in de Veerkes. We hebben onze brede bierkaar! deze maand uit gebreid met 3 lekkere Bokbieren. Tot dan! Vrij. 5 nov. Frappandt en Van Zolder (rock); za. 6 nov. De Pleisters (70stot nu); zo. 7 nov. De Am stel (Neder)Pop Band (veel nieuw top 40-werk). Brouwer Pouwer Weekend part II. Noteer 't op de kalender! Er is weer volop gerookte paling van eigen kweek. Palingkwekerij-Rokerij Reijrink, 013-513 2328. Iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De Engelsen komen weer! Dit weekend En gels weekend bij de Brouwer. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. a.s. Zaterdag Singing and Swinging with enter tainer Marc van Alphen bij Café de Brouwer. Voor professionele pasfoto’s kunt u te recht bij DA Drogisterij Kemps! Saturday Night Music Club. Feest mee op de muziek van DJ Skipp Corné Place to be: De Veerkes! Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. C.D. Iedere laatste donderdag van de maand: Mee- zingavond bij Café de Brouwer. Aanvang 21.00 uur. Op zondag 26 september jl. werd op het schi- etterrein nabij ’t Draaiboompje geschoten om de Pyramide Trofee door de drie gildes St. Joris uit Oostelbeers en St. Catharina en St. Joris uit Moergestel. De eerste wedstrijd werd gehouden op 22 mei bij St. Joris in Oostelbeers. De uitslag was toen: 1. St. Joris Moergestel, 14 schutters en 12,92 gem. 2. St. Catharina Moergestel, 8 schutters en 11,87 gem. Aan deze avond verlenen diverse artiesten en verenigingen hun medewerking, te weten operette vereniging “Con Amore”, Harmonie “Prinses Juliana” beiden uit Moergestel, The Harmony Singers uit Tilburg en als soliste Thea Vermeulen-Peek. Voor veel mensen brengt ouder worden grote veranderingen met zich mee. Stoppen met werken, kinderen de deur uit, het overlijden van de partner en opeens veel meer tijd voor zichzelf. Vaak betekent dit dat de sociale contacten min der worden. Het is goed om u daarop voor te bereiden en na te denken over hoe u zou willen dat uw leven er in de toekomst uit gaat zien. Mensen kunnen niet zonder elkaar. Vooral als zich problemen voordoen, is de steun van fami lie en vrienden onmisbaar. Mensen die ouder worden, krijgen vaak te maken met het verlies van belangrijke contacten. Als u dit overkomt, kunt u zich hierbij neerleggen. U kunt ook proberen om op zoek te gaan naar nieuwe con tacten. Als u nieuwe contacten wilt leggen, is het van belang om te weten waar u behoefte aan heeft. Zoekt u iemand om mee te gaan zwem men, iemand om een cursus tnee te gaan vol gen of iemand om gesprekken mee te voeren? Er worden in uw omgeving veel activiteiten georganiseerd waar u contacten kunt leggen met andere mensen. Voor informatie hierover kunt u binnenlopen bij het buurthuis of bellen met een ouderenorganisatie in uw gemeente. Niet iedereen maakt zomaar nieuwe vrienden. Soms is hierbij hulp nodig. Actief ouder wor den houdt in dat u mee blijft denken en beslis sen over uw eigen leven. voelt zich beter en heeft het gevoel het leven aan te kunnen. Merkt u dat u het niet op eigen kracht aan kunt, bespreek dit dan met iemand. Dit kan iemand in uw omgeving zijn, maar ook uw huisarts. Verdiende zege Audacia blijft uit Audacia - SBC1 -1 Enkele weken geleden in het verslag van de wed strijd tegen Avanti gaf ik aan dat het voetbal dat toen door Audacia in de tweede helft werd ingezet nog leuke wedstrijden zou opleveren. Eerst was daar die klinkende overwinning in Boxtel en nu dan de wedstrijd tegen SBC uit Son, dat hoog werd ingeschat. Na die con frontatie zou er wellicht meer te zeggen zijn over de kracht van het huidige Audacia. Er kan Bij Café de Brouwer: Zondag Schoteldag: pepperbeefsteak with french fries and salate for the price of f12,50. Ambachtelijk bereid Hoeve-ijs. Elke vrij dagmiddag van 13.00-18.00 u. Burg. Poortstraat 41, Moergestel, Tel. 513 2214. Schrijf alvast in je agenda: zondag 17 okt. de Eerste Zotte Zondag in Herberg De Veerkes met het optreden van de Happy Maker! Geboortekaartjes? Wees verstandig en re serveer tijdig de boeken! Buro '76, Oisterwijkse weg 43, tel. 513 2268. Nederland-Brazilië? Kunnen onze interna tionals zich nu onderhand wel eens motiveren? Bekijk 't eens bij Café de Brouwer a.s. zaterdag. Bruikbare spullen over? of op zoek naar een leuk en goed kweedehandsje? Kom of bel zater dags tussen 9 en 12, Oirschotseweg 41Moerge stel, tel. 513 1114. MV Pr. Juliana. Vrij. 5 nov. Frappandt en Van Zolder (rock); za. 6 nov. De Pleisters (70'stot nu); zo. 7 nov. De Am stel (Neder)Pop Band (veel nieuw top 40-werk). Brouwer Pouwer Weekend part II. Noteer 't op de kalender! ’s Avonds kinderoppas nodig? Anne Marie Smolders, Schoolstraat 49, Moergestel, (013) 513 3022. Gevraagd: hulp in de huishouding voor 2 ochtenden per week. L. v/d Vrande, v. Rijckevor- sellaan 10, tel. 513 6375. Te koop VW Golf 1.4 Orlando (wegens lease). Bjr. '94, 3-drs., km-stand 87.000. Zéér aantrekkelijk geprijsd! Tel. (013) 513 2617. Honing: van eigen bijen. W. Hendriks, Heizen- schedijk 2. Opfriscursus Engels. Moergestel. Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de beginners en enigszins gevorderden. Bel Eileen Hourihan, Engels do cente, tel. 513 2265. Operettevereniging “Con Amore” uit Moerges tel organiseert 30 oktober a.s. een muzikale avond in partycentrum Den Boogaard in Moer gestel, aanvang is 20.00 uur. Op verzoek van de gemeente heeft de Twern, de organisatie voor lokaal welzijn, in juni haar onderzoek betreffende de Buurtsignalen uit gebracht, waaraan 140 buurtbewoners mee werkten. Vooral diverse verkeers-knelpunten werden door buurtbewoners ingebracht, com pleet met oplossingen. Deze buurtsignalen wer den meteen doorgegeven aan de afdeling ver keer van de gemeente. De gemeente heeft nu een uitgebreid Verkeerscirculatieplan gemaakt voor de periode tot en met 2003. Iedereen kan dit plan nu inzien en er zonodig een reactie op geven tot eind oktober. Er komen ook nog 2 informatie-avonden in oktober in Moergestel en Oisterwijk. Van de betrokken verkeers-ambtenaar, dhr. E Molenschot, heeft de Twern gehoord dat de Buurtsignalen mede geleid hebben tot een aan tal aanpassingen van het concept-plan. Bijvoorbeeld een aantal verkeers-knelpunten in West vind u terug in het Verkeerscirculatieplan. En dat geldt ook voor een aantal drukke wijkontsluitende wegen die in de toekomst als 30 km/u -gebieden worden ingericht, evenals bepaalde buurten in Moergestel en Oisterwijk. Ook de roep om meer veilige fietspaden is door de gemeente verstaan, zo lezen we in dit plan. Maar niet alle buurtwensen op het qebied van verkeer zijn gehonoreerd Alle reden om u nu eens in dit verkeerscirculatieplan te verdiepen. Want een goede verkeersveiligheidmet bijbe horend verkeersgedrag is voor een leefbare buurt van wezenlijk belang. De betrokken ver- keersambtenaar is bereid bewoners na afspraak PAGINA 10 Oirschot-Audacia F4 0-9; RKTW-Audacia F5 2-9. Programma zaterdag 9 oktober...Aanwezig: Beerse Boys - Audacia Al13.15 Beerse Boys - Audacia BI13.30 Audacia B2 - SC Elshout13.30 Audacia Cl - NOAD12.00 Sarto - Audacia Dl8.30 Audacia D2 - Oirschot9.30 Audacia E - Hilvaria9.30 Oirschot - Audacia E29.15 EDN ’56 - Audacia E39.15 Audacia E5 - J. Brabant9.30 Oirschot - Audacia F18.45 Audacia F2 - ZIGO10.45 Audacia F3 - Oirschot10.45 Hilvaria - Audacia F411.00 Were Di - Audacia F511.00 Uitslagen junioren: Audacia Al - SC ’t Zand 2-2; VOAB - Audacia BI 2-6; EDN ’56 - Audacia B2 5-4; Zouavia - Audacia Cl 2-4. 3. St. Joris Oostelbeers, 19 schutters en 11,73 gem. De uitslag van 12 juni: 1. St. Joris Moergestel, 13 schutters en 13,15 gem. 2. St. Joris Oostelbeers, 17 schutters en 13 gem. 3. St. Catharina Moergestel, 11 schutters en 11,27 gem. De uitslag van 26 september (laatste wed strijd): 1. St. Joris Oostelbeers, 16 schutters en 12,25 gem. 2. St. Catharina Moergestel, 10 schutters en 11,9 gem. 3. St. Joris Moergestel, 13 schutters en 10,76 gem. De totale uitslag werd verkregen door het optellen en delen van de gemiddeldes en delen door drie. De einduitslag: 1. St. Joris Oostelbeers met een gem. van 12,32 2. St. Joris Moergestel met een gem. van 12,27 3. St. Catharina Moergestel met een gem. van 11,68. De Pyramide ging voor naar het Gilde St. Joris in Oostelbeers. Ook was er nog een zilveren schild te winnen dat geschonken was door Keizer Hans Kerkhof. Over de drie wedstrijden waren er 45 punten te behalen. Eén schutter, W. van de Loo uit Oostelbeers, wist er 44 te behalen. Namens de schietcommissie Moergestel van Gilde St. Joris: tot volgend jaar! (tel. 529 1355) over een bepaald verkeersknel punt of het plan verder te informeren. Het verkeerscirculatieplan ligt ter inzage bij afdeling Voorlichting van de gemeente en in de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk. Ook het buurtopbouwwerk van de Twern heeft een kopie ervan ter inzage voor belangstellen den op haar kantoor aan het Kerkplein 28. Dat gevaarlijke verkeersknelpunten veel mensen raakt, blijkt wel uit het initiatief van een aantal omwonenden en bedrijven bij de levensgevaarlijke kruising Kerkhovensestraat- Bedrijfsweg, waar ook fïetsroute-gangers over heen moeten. Dit is een van de Buurtsignalen waar goede maatregelen spoedig geboden zijn ter voorkoming van (dodelijke) ongevallen op de Bedrijfsweg. Die gaat steeds drukker wor den, zeker als straks ook de Laarakker(weg) erbij komt met haar nieuwe industrie. Op maandag 11 oktober wil men daar ’s mid dags een actievergadedng houden waarvoor wethouder Hora en de politie zijn uitgenodigd om samen over effectieve verkeersmaatregelen te spreken en ieders bijdrage daaraan. De Buurtsignalen hebben overigens geleid tot een gemeentelijke werkgroep waarin diverse afdelingen zijn vertegenwoordigd, met een plan van aanpak voor de korte en langere termijn voor die knelpunten waarvoor de gemeente medeverantwoordelijk voor is. Welke knelpun ten kunnen opgelost worden in het bestaande werk en beleid en waarvoor zijn nieuwe plan nen nodig? Het gemeentebestuur verwacht deze nieuwe plannen over enige tijd van deze brede werkgroep te ontvangen. Als lezer weet u wat u nu te doen staat als het om verkeersknelpunten gaat! gezegd worden dat met deze inzet en beleving van het voetbal de ploeg van Theo v.d. Bogaard voor iedere tegenstander moeilijk te kloppen zal zijn. Zoals gebruikelijk in de vierde klasse E kruipt de bovenste helft van de ranglijst alweer bij elkaar en is er in dit stadium al geen uitge sproken favoriet meer. SBC kwam nog zonder verliespunten naar Moergestel en kreeg er twee toebedeeld. Zij mocht nog blij zijn dat het tot die twee beperkt bleef, want zeker in de tweede helft domineerde Audacia, maar goed keeperswerk en het vizier niet op scherp bij de Audacia-voorwaartsen voorkwamen verdiende doelpunten. Zondagschol In de eerste helft waren de ploegen vanaf het eerste fluitsignaal bij de les. Er ontspon zich een boeiend voetbalgevecht in hoog tempo met kansen over en weer. In de tweede helft leek Audacia over de meeste adem te beschikken en ging duidelijk op zoek naar een overwinning. Je weet dat je dan tegen het gevaar van de counter aanloopt en twintig minuten voor tijd was er dan zo eentje. Marcel Vogels haalde van ver ineens verwoestend uit en keeper Alex van Roessel had geen schijn van kans tegen het schot dat via binnenkant paal in de kruising bin nensloeg: 0-1. Als Leo Beenhakker deze goal zou hebben gezien dan had hij dit schot bestempeld als “zondagschol”, net zoals die goal, die hij in Portugal om de oren kreeg. Je moet ze echter maar maken en die Vogels zal best prettig hebben gedroomd. Gelijkmaker Zou Audacia dan toch schlemielig de boot in gaan?? Het leek er maar even op, want vijf mi nuten later was het raak door wederom Óscar van Alphen. Hij was de laatste Audacia-man die een verre ingooi van Comé Zoontjens met het hoofd beroerde en via de rug van een verdedi ger doel trof: 1 -1Met nog een kwartier te spe len kon Audacia alsnog op zoek gaan naar de overwinning, maar tot grote opluchting van de SBC-aanhang (waarom waren zij weer groter in aantal dan Moergestelnaren??!!!) en teleur stelling van Audacia-supporters bleef het bij dat gelijkspel. Uitslagen zondag 3 oktober 1999 Audacia 1 - SBC 1 Haarsteeg 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Uno Animo 5 Audacia 4 - SET 3 Tuldania 2 - Audacia 5 Nevelo 4 - Audacia 6 SVSOS 2 - Audacia 7 Audacia 8 - Oirschot Vooruit 14 Dames: Audacia 1 - SDO’39 1 Programma zondag 10 oktober 1999 Spoordonkse Boys 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 - RKDVC 512.00 Ons Vios 4 - Audacia 311.00 Uno Animo 6 - Audacia 412.00 Audacia 5 vrij Audacia 6 - DESK 7 Audacia 7 - Nevelo 7 Nemelaer 7 - Audacia 8 Dames vrij Uitslagen: J. Brabant-Audacia Dl 0-9; Audacia D2-GSBW 5-0; Nemelaer-Audacia El 17-2; Audacia E2-Nemelaer 1-2; Audacia E3-Oirschot 8-3; Hilvaria-Audacia E4 2-2; VOAB-Audacia E5 12-0; Hilvaria-Audacia F14-6; Audacia F2- Ons Vios 1-5; Audacia F3-Beerse Boys 0-6;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10