•t») /etter hou/e BRUURS ^emeente'/hformatie OPENBARE VERKOOP BIJ INSCHRIJVING - Containerservice - Zand, grint, etc. - Mestdistributie - Grondverzet Open Dag bij Omroep Brabant Spreekuren B en W Telefoon- Oisterwijk nummers 3 «1 «3 .11 5066 PC Moergestel Telefoon (013) 513 1496 Heuvelstraat 20 Kom dan naar Alles tegen superlage prijzen! 0E WELKOM BIJ b.v. Raad besluit onder meer over Ouderenbeleid nota wonen en inzamelen van afvalstoffen -Nog schaatsen nodig? -Nog glas te laten graveren? -Nog naar ’n kinderfeest (cadeautje)? -Nog kleding te reinigen? -Nog glas of kleding nodig? De Hair Maris notarissen te Oisterwijk zal in opdracht van de familie Antonis bij inschrijving in het openbaar verkopen: de bouwkavel gelegen nabij het centrum van Moergestel aan de Oirschotseweg tussen de panden nummers 37 en 41kadastraal bekend Gemeente Moergestel sectie B een afgepaald gedeelte van nummer 2942, groot ongeveer negen are en tachtig centiare, De inschrijving vindt plaats op donderdag 14 oktober aanstaande om 14.00 uur in café-restaurant ’t Draaiboompje, Hild 1 te Moergestel. De verkoopvoorwaarden, een inschrijvingsformulier en nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij De Hair Maris notarissen, De Balbian Versterlaan 6 te Oisterwijk, telefoon 013-52 33 400. betaling van het honorarium ten laste van de koper volgens het tarief van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie, het kadastraal tarief en de kosten van kadastrale recherches, alsmede de waarborgsom ad 10% van de koopsom of afgifte van een bankgarantie voor dit bedrag, dient uiterlijk op 21 oktober 1999 te gegchieden; betaling van koopprijs en de overdrachtsbelasting dient uiterlijk op 25 november a.s. te geschieden. In Moergestel In Oisterwijk De gemeente nodig in het weekeinde of buiten werktijd? Telefoon 06 - 53 12 03 71 voor meldingen van o.m. plotselinge gaten in het wegdek, omgevallen bomen, rioolverstoppingen. «I LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF B. en w.-besluiten Voorbij Bouwvergunningen/meldingen AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN Informatieavond Verkeerscirculatieplan Wet milieubeheer Bouwplan ter inzage O ij MODEHUIS Poirters PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 26 http://www.setterhouse.nl Donderdag 14 oktober 19.30 uur Op maandag 4 oktober is er van 16.30-17.00 uur spreekuur: wethouder Hora. Op dinsdag 5 oktober is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00- 12.00 uur: burgemeester Kortmann, wet houders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Depmann. Raadhuisstraat 17 Moergestel Tel. (013) 513 1287 Burgemeester en wethouders hebben op 21 sep tember ’99 onder meer de volgende besluiten genomen: Bouwplan Brameco B. en w. hebben de bedenkingen tegen het bouwplan Brameco ongegrond verklaard. De betrokkenen zullen daarover worden geïnfor meerd. Tevens zal een verklaring van geen bezwaar worden aangevraagd bij Gedeputeerde Staten. Wonen in Oisterwijk De nota Wonen in Oisterwijk inclusief de gewij zigde prioriteitsstelling zijn door het college vastgesteld, Dat geldt ook voor de inspraakno- ta. Beide stukken zullen aan de raad ter vast stelling worden voorgelegd. Tijdelijke gedoogverklaring Het college heeft positief beschikt over 4 tijdelijke gedoogverklaringen voor permanente bewoning van recreatieverblijven. Het is weer voorbij die mooie zomer, een zomer die begon er reeds in mei, men dacht dat er geen einde aan zou komen maar nu de herfst begon is die mooie zomer toch voorbij. In meer dan ruime mate hebben we van de zomer kunnen genieten en zodoende onze vita minen aan kunnen vullen voor de herfst en de winter. Als we onverhoopt een strenge ’winter moch ten krijgen, dan zullen we die vitaminen hard nodig hebben evenals warme kleding, schoeisel, gezonde winterkost en een warm huis. Dit brengt uiteraard extra kosten met zich mee, voor veel mensen is dit geen probleem. Voor de minima wordt het echter weer wikken en wegen hoe ze de eindjes aan elkaar moeten knopen. Ter verduidelijking: minima zijn diegenen met een bijstand, w.w. of a.o.w. uitkering (ook met een klein pensioen) en verder iedereen met een mimimaal inkomen. Deze mensen hebben meestal recht op bijzon dere bijstand, subject subsidie, gemeentelijke kwijtscheldingen e.d. Wilt u dit niet aan uw neus “VOORBIJ’ laten gaan, neem dan eens contact op met miMax, u kunt dagelijks bellen met tel. nr. 522 0320, wij bellen altijd terug. Ook in de herfst en de komende winter kunt u bij miMax naar het spreekuur komen, elke donderdag van 13..00-17.00 uur. Ons ’bakske troost’ staat voor u klaar aan de Poirtersstraat 5, waar we u met warmte willen ontvangen. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 In week 38 is de volgende melding binnengekomen: - het plaatsen van 2 losdocks aan de Industrieweg 20; - het vergroten van een woonhuis aan de Krijtenbogtstraat 6; - het bouwen van een woonhuis aan Heiligenboom 1. Bouwvergunning is verleend voor: - het plaatsen van een dakkapel op de woning Burg, ter Veerstraat 23; - het oprichten van een machineloods aan de Vinkenberg 12; - het uitbreiden van de woning Nieuwenhoflaan 5. Met de volgende melding is ingestemd: - het plaatsen van drie dakkapellen op de woning Heikant 10. TILBURG - De studio van omroep Brabant, waar radio- en TV-programma’s worden gemaakt voor Midden-Brabant, houdt zondag 3 oktober open huis. Van ’s morgens 10.00 tot ’s middags 17.00 uur kan iedereen komen bekijken hoe radio- en tv-programma’s wor den gemaakt. Maar er is nog veel meer te beleven in de studio aan de Dr. Deelenlaan (tegenover het Twee Steden Ziekenhuis). Medewerkers van Omroep Brabant geven rondleidingen en u kunt een praatje maken met bekende Omroep Brabant-presentatoren van wie u misschien nog alleen de stem kent. Zoals Liesbeth de Wijs van ’Goeiemorgen Brabant’, weekend-presentator Marcel Bolsius of radio- en TV-presentator Ward Deckers (’Het Ongenoegen’). TV-verslaggever Jan Waaien staat klaar bij het ’Vaste Prik’-spel, waarmee aardige prijzen te verdienen zijn. Op het bekende ’Dakterras’ van de studio kunt u van 12.00 tot 15.00 uur een speciaal radio programma bijwonen, met interessante gasten en muziek van de Jan van Brusselband, Jane Doe en Kelly Thomassen. De durfals kunnen aan de slag bij de 30 meter hoge radio-toren van Omroep Brabant. Onder deskundige leiding van Calten Houwing In- en outdoor kunt u daar abseilen. (Kosten: 15 gulden p.p. voor grondtraining en een aantal keren abseilen van verschillende niveaus) En de kinderen worden getracteerd in een speciale kinderhoek met grabbelton, ballonnen, video- comer en kleurplaten, ’s Middags zijn er ook nog de schminck-clowns. Natuurlijk zorgt Omroep Brabant ook voor een kopje koffie en een glaasje ranja met een spekkie. Parkeren kunt u bij het Twee Steden Ziekenhuis. Het Verkeerscirculatieplan (VCP) bevat het verkeersbeleid van de gemeente Oisterwijk voor de korte termijn (2000 - 2003). Op basis van het bestuursakkoord 1999 - 2002 en de actuele ontwikkelingen op het gebied van ver keer en vervoer, worden het bestaande VCP Oisterwijk 1995 en het Gemeentelijk Verkeers- veiligheidsplan Moergestel 1994 samengevoegd en geactualiseerd. Belangrijke thema’s welke behandeld worden in het VCP zijn onder meer de aanleg van 30 en 60 km/u-zones, fietsverkeer, openbaar vervoer, parkeren en sociale- en ver keersonveiligheid. Daarnaast komen enkele specifieke punten aanbod zoals de ontsluiting van Oisterwijk-west, de buurtbus, de Dorpstraat, het vrachtverkeer in Moergestel en het parke ren van vrachtverkeer binnen de bebouwde kom. Het concept-VCP ligt momenteel ter inzage, daarnaast worden er twee informatie avonden georganiseerd. Op dinsdag 12 oktober 1999 wordt in Den Boogaard een informatieavond gehouden. Belangstellenden en met name bewoners uit Moergestel en het buitengebied van Moergestel zijn vanaf 19.30 welkom. De informatieavond zal omstreeks 22.00 eindigen. Mocht u vragen hebben naar aanleiding van deze publicatie of over het VCP dan kunt u contact opnemen met dhr. F. Molenschot van de afdeling Gemeentewerken telefoon 529 1355. Aanvraag en ontwerp beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - mevr. M. Kies, Oranjelaan 8, Oisterwijk, voor het veranderen van een paardenfokkerij en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan de Oirschotseweg 10. De stukken liggen vanaf 4 oktober gedurende vier weken ter inzage op de afdeling BMZ. B en W zijn voornemens vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 24, lid 4a van het bestem mingsplan 'Kom Moergestel' en bouwvergunning te verlenen voor: - het vernieuwen van de berging aan de Raadhuis straat 37. Het plan ligt m.i.v. donderdag 30 september gedu rende veertien dagen ter inzage bij de afdeling BMZ. Ö»U Donderdag 14 oktober vergadert de gemeen teraad van Oisterwijk. Dat gebeurt zoals gebruikelijk in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk, vanaf half acht. De vergadering is openbaar en begint om half acht. U kunt dus komen luisteren. Wilt u uw mening geven over een van de onderwerpen die op de agenda staan, dan kan dat. U maakt dan gebruik van het spreekrecht. De agenda Als iemand gebruik maakt van het spreekrecht, dan wordt daarmee vervolgd. Daarna komt het verslag aan bod van de vorige vergadering en de ingekomen stukken en mededelingen. Bij de ingekomen stukken ligt een brief van het regio naal overleg Midden-Brabant over de vast stelling van de begroting 1999 van het ROM en het Koninklijk Besluit over het onderwerp ontei-geningsplan Bedrijvenpark Laarakkers en een brief om adhesiebetuiging op een brief van b. en w. van Kesteren over de ontwik kelingen op de Molukken. De volgende agendapunten komen daarna aan bod: Er is al enige tijd behoefte aan een nadere be schouwing over alle facetten van de verwijde ring van het huishoudelijk afval in de gemeente. Een voorstel over dat onderwerp en dan met name voor wat betreft samenwerking met der den bij uitvoerende werkzaamheden op dit gebied wordt aan de gemeenteraad voorgelegd. Het Ouderenbeleid staat eveneens op de agen da. Burgemeester en wethouders vragen de raad om in te stemmen met de nota ouderenbeleid. In de nota is onder meer aandacht voor speer punten wonen, armoedebestrijding, ontspan ning en ontmoeting en er wordt uiteraard aange haakt aan de vorig jaar gehouden ouderencon ferentie. Andere uitrukkleding die past binnen de Arbo- richtlijnen. Het aanschaffen van die kleding voor de brandweer wacht eveneens op goed keuring van de gemeenteraad. In agendapunt 8 delen b. en w. de raad mee dat een klankbordgroep Algemene bijstandswet Oisterwijk is ingesteld. Die groep gaat inhoud geven aan de cliëntenparticipatie in onze gemeente. Laatste onderwerp op de agenda voor deze raadsvergadering is een voorstel om alsnog in te stemmen met de begroting 2000 van de Regionale Brandweer Midden-Brabant. Nescape: Setter House Index Forwent Hom* GuM» fnwjos Prxit S«eurity Stafs

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11