’’ROEF ’Ondernemend Moergestel’ nadrukkelijk aanwezig op Bedrijven Kontakt Dagen Zo is er maar éénl Wenda Welten 8e bij N.K.B. kampioenschappen Sportvereniging P.C. en L.R. F.E.V.I.O.R. Tweede Griezelclubdag in Autotron Uitstekende performance van S’taporkest d’Ambiejans De Schouw als beste uit de startblokken Leiding geven aan vrijwilligers... een vak apart! 11.00-10.15 10.00-09.00 10.30- 09.30 13.00-12.00 12.30- 11.45 De uitslagen: De Klaore - Rommen ’t Draaiboompje - ’t Stokske de Schouw - ’t Centrum .50.7 - 49.4 .51.6 - 51.8 .54.0 - 51.7 1-0 1-11 8-1 8-10 8-1 1-11 Zondag 12 september werden in Wanroy de Nederlandse Kampioenschappen van deN.K.B. voor ponyruiters verreden. Deelnemer hieraan was ook Wenda Welten met Blue Boy in de klasse Z2 in de categorie CD. De beste ruiters van Nederland aangesloten bij de N.K.B. waren aanwezig. Als derde combinatie reed zij haar proef. Ondanks dat Wenda met Blue Boy een gedegen en ontspannen proef reed beoordeelde de twee van de drie juryleden dit keer niet met zoveel punten als op de Gewestelijke Kampioen schappen. Haar score kwam uit op 59,4 procent. Van de 12 deelnemers stonden de eerste drie geplaatsten duidelijk bovenaan en waren de plaatsen 4 tot en met 9 met minimale ver schillen. Wenda eindigde op een zeer verdien de 8e plaats waar zij, haar begeleiders en instruc teur Sjef op ’t Hoog, zeer tevreden over zijn. ROEF HANDBAL Programma zaterdag 25 september: MJC 10.00: Roef- GHV MJB 11.00: Roef - Tachos Programma zondag 26 september: DJA 11.00: Roef-Witte Ster HJA 11.00: Wh. Demons - Roef HES 15.00: Were Di - Roef Handbalis altijd raak! ROEF KORFBAL Uitslagen Asp C2 Roef-Odisco Asp Cl Roef-Alico Asp B Roef-Zwart Wit Jun A Roef-vriendschap Recr Roef-Never Down Programma 25 september Pup F DSV-Roef Asp C2 Corridor-Roef. Asp Cl DKG-Roef Asp B BMC-Roef Jun A DSV-Roef Programma 27 september Recr Roef-Vessem •y OPENING SEIZOEN Op 24 september begint het seizoen met een par tijtje sumoworstelen. Dit wordt gedaan in wed strijdverband en op het eind van de avond is de grootste sumo bekend. We hopen dat iedereen deze uitdaging aan wil gaan en d’n Tob is open vanaf 21:00 uur. KARTEN Op 10 oktober gaan we weer karten met de kring. Dit is alleen voor leden en de kosten zijn f 15,- maar dit krijg je terug in consump- tiebonnen. Dus gratis Er moet worden opge geven en dat voor 1 oktoberDaar krijg je dan de tijd van aanvang te horen. Opgave bij Yvonne Antonis 513 3283. Zondag 12 september 1999 zijn weer de jaar lijkse clubkampioenschappen verreden op de terreinen aan de Heiligenboom. Het was prachtig weer en een mooie wedstrijd. De wisselbeker werd gewonnen door Geertje Roefs met Narco. De uitslag van de ponyruiters: le Hanneke Mols met Kimbel 2e Maggie Bax met Cesar 3e Denise Helmer met Justy v L. 4e Anne de Brouwer met Daisy. Grootste Griezeldraak aller tijden Rosmalen - Hét hoogtepunt van de 2e Griezelclubdag wordt een optocht waaraan vele honderden als griezel verklede kinderen meedoen, met aan het hoofd van de stoet een enorm enge griezeldraak. De bizarre optocht zal, zingend en springend, een spannend par cours afleggen in Autotron, daarbij onder andere begeleid door Paul van Loon, Tais Teng, Bies van Ede, Els Rooyers, Eddy C. Bertin en Ton van Reen, auteurs behorend tot het illustere Griezelgenootschap. Met deze Grootste Griezeldraak aller tijden wordt zeker een Nederlands record gevestigd en mogelijk zelfs het fameuze Guinness Book of Records gehaald. Het programma begint om 11 uur. De presen tatie van 2e Griezelclubdag is in handen van Monique Hagen (Klokhuis), zelf een grote griezelfan. Theatergroep Sirius wekt dan de verschrikkelijke E Onnoval, hoofdrolspeler uit de boeken van Paul van Loon, tot leven met huiveringwekkende avonturen die zich in de Griezelbus afspelen. Net als in 1998, toen de Griezelclubdag meer dan 3.000 bezoekers trok, is er ook dit jaar een verkleedwedstrijd, op een echte catwalk. Vorig jaar deden daar 250 kinderen aan mee, dit jaar verwachten we nog veel meer deelnemers voor deze Grootste Griezelverkiezing. Nieuw is de prijsuitreiking van de dichtwedstrijd, waarin de drie beste door kinderen geschreven griezel gedichten zullen worden voorgedragen. De jury voor deze twee wedstrijden bestaat uit de auteurs van het Griezelgenootschap. De auteurs vormen natuurlijk een hoofdbe standdeel van het programma. Gedurende de dag zijn zij op verschillende plekken aan wezig voor het signeren van boeken en het geven van griezeltips. Ze zullen er ook de nieuwste dichtbundel van het Griezel genootschap presenteren, Griezelverzen II. Illustrator Camilla Fialkowski tekent tijdens de dag gruwelijke taferelen op wanden en muren, daarbij geholpen door kinderen met een griezelig vaste hand. De dag wordt afgesloten met de Spooky kinder- show van Immortality Producties. Deze spe cialisten in griezelacts met vuur, slangen en spinnen en, last but not least, een heuse guil lotine, zorgen voor een spetterend en verrassend slot (uiteraard kindvriendelijk en veilig!). Het belooft al met al een gevarieerde, maar bovenal spannende dag te worden, 26 septem ber tussen 10.00 en 17.00 uur. De 10.000 leden van de Griezelclub hebben allemaal een uitno diging ontvangen. Uiteraard zijn ook broer tjes, zusjes, vaders, moeders, vriendjes en vrien dinnetjes die geen lid zijn van de Griezelclub welkom. Zij moeten echter de normale entree prijzen voor Autotron betalen (vanaf 12 jaar 19,50, kinderen van 4 tot 12 jaar 17,50). Op 26 september bestaat de mogelijkheid lid te worden van de Griezelclub (ƒ15,- per jaar). De toegang voor deze dag is dan gratis. Griezelclubleden ontvangen onder andere zes keer per jaar de Griezelclubkrant, met nieuw tjes en tal van aanbiedingen. De Moergestelse deelnemers aan de vorige week gehouden Bedrijven Kontakt Dagen zijn dik tevreden. Voor het eerst presenteerde ’n aantal bedrijven zich op deze dagen, daarbij onder steund door een extra uitgave van ’Moergestel-Nieuws’. ’n Extra uitgave die u ook in de bus kreeg. Samen met De Toestroom uit Oisterwijk had men er een knusse hoek van gemaakt, omgedoopt tot de Oisterwijk/Moergestel-Straat. Op de foto ’n kijkje op de stand van Ondernemend Moergestel. In het weekend van 11 en 12 september jl. heeft s’Taporkest d’Ambiejans een uitste kende weergave gegeven van haar kunnen in het Belgische Malmedy. Na een moeilijke periode waarin een aantal mensen meenden hun heil ergens anders te moeten zoeken, staat het orkest weer bijna op de rails. Als extra stimulans is door de leden ge zamenlijk besloten om eens een weekenduit- stapje te organiseren, tezamen het haar voltal lige fanclub, om de onderlinge band te verste vigen en tevens om eens op een andere locatie de muzikale kwaliteiten te testen. Dat dit uitstekend is gelukt moge blijken uit het feit, dat het orkest een uitnodiging heeft gekregen van de voorzitter van de plaatselijke VW in Malmedy om in de komende zomer (2000) enkele optredens te verzorgen op zondag middagen op het plaatselijke marktplein, wat een oase is voor de Bourgondische Belg. Uit deze uitnodiging blijkt dat de kwaliteit van de gebrachte muziek, alsmede het daarmee gepaard gaande enthousiasme aanstekelijk heeft gewerkt op het publiek en deze voorzitter, op wiens initiatief dit contact tot stand is gekomen. Met veel genoegen kijkt het orkest reeds vooruit naar deze nieuwe uitdaging, maar anderzijds is het zich bewust van haar beperkingen qua bezetting. Daarom, mochten er nog mensen zijn die het leuk vinden om muziek te maken op een ongedwongen manier en denken in de sfeer van d’Ambiejans te passen, dan nodigen wij deze uit eens contact op te nemen met Dion van Gorp, bereikbaar onder tel.nr. 06-53284150, of via e-mail-adres: DJCMvanGorp@gorp-bolsius.nl Voor verdere uitbouw van het orkest is er is nog plaats voor mensen die de volgende instru menten kunnen hanteren: trompet, trombone, saxofoon, bariton en sousafoon. Schroom niet: U heeft er een gezellige tijds besteding bij en wij willen graag profiteren van Uw kunnen, wat beslist niet op een harmonie- nivo hoeft te liggen. Wij zijn met wat minder ook tevreden. U krijgt er in ieder geval een hoop gezelligheid voor terug. Biljartnieuws Na enige tijd van rust voor de biljarters binnen Moergestel is er afgelopen week weer gestart met de Moergestelse clubcompetitie. De competitie bestaat deze jaargang uit 6 verenigingen die een gooi doen naar het kam pioenschap. Ondanks het wegvallen van ’t Krijtje zijn er toch nog dames in de Moergestelse bilj artsport actief omdat zij zich aangesloten hebben bij ’t Centrum. In deze 1ste ronde ging de Schouw als beste van start met een degelijke thuisoverwinning op ’t Centrum. Ondanks 4 nederlagen wist ’t Centrum de nederlaag toch beperkt te houden. De titelverdediger de Klaore ging thuis van start tegen Rommen. Hier wist de Kloare de overwinning uit het vuur te slepen met een dik punt voorsprong op Rommen. De 3de wedstrijd tussen ’t Draaiboompje en ’t Stokske ging nagenoeg gelijk op. De biljarters van ’t Stokske wonnen uitein delijk met minimaal verschil. De komende weken zult u op de hoogte gehouden worden van de verdere ontwik kelingen in deze competitie. Grootfractieberaad op maandag 27 september Het CDA houdt het eerstvolgende grootfrac tieberaad op maandagavond 27 september van 20.30 - 22.00 uur in Moergestel in het gebouw De Roozendries. Leden, sympathisanten en geïnteresseerden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst kan worden gedis cussieerd over de belangrijke onderwerpen van de eerst volgende commissie- en raadsver gadering. Agenda punten zijn onder andere: het voorstel tot vaststellen van de nota Wonen in Oisterwijk het voorstel tot externe samenwerking bij het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen het voorstel tot het instemmen met de nota ouderenbeleid. Tevens kan van gedachte gewisseld worden over politieke zaken aan de hand van door u ingebrachte onderwerpen. Nadere informatie omtrent bovengenoemde onderwerpen zijn beschikbaar bij de afdeling Voorlichting in het gemeentehuis en in de bib liotheken te Oisterwijk en Moergestel. Voor vragen en/of suggesties betreffende het grootfractieberaad kunt u contact opnemen met Ad Mutsaers (tel.: 513 2392; email: admut- saers@euronet.nl) en/of Christien Reusken- Wijne (tel.: 528 3060) respectievelijk voorzit ter en secretaris van de fractie van het CDA. De Vrijwilligerscentrale (onderdeel van Stich ting Contour) bemiddelt mensen naar vrijwil ligerswerk. Daarnaast ondersteunt en adviseert zij organisaties die met vrijwilligers (willen gaan) werken. Deze ondersteuning kan onder andere bestaan uit het aanbieden van een vorm van deskundigheidsbevordering. Op vrijdag 5 november organiseert de Vrijwilligerscentrale in samenwerking met een aantal organisatie adviseurs een workshopdag. De workshops ^ijn bedoeld voor vrijwilligers die leiding geven binnen organisaties die met vrijwilligers werken, die weinig interne mogelijkheden hebben om deskundigheidsbevordering te krij gen en die behoefte hebben aan extra infor- matietraining op een bepaald gebied. Leiding geven aan vrijwilligers is een vak apart. Anders dan bij betaalde medewerkers is er geen sprake van een arbeidscontract waaraan men ‘vastzit’, of een inkomen als tegenprestatie voor het werk. Voor vrijwilligers geldt dat ze de motivatie en voldoening uit het werk zelf moeten halen. Om vrijwilligers die leiding geven binnen organisaties die met vrijwilligers werken een steuntje in de rug te geven, organi seert de Vrijwilligerscentrale, in samenwerking met een aantal organisatie-adviseurs een work shopdag. De onderwerpen van de workshops zijn: conflicthantering, motiveren van vrij willigers, opkomen voor belangen van vrij willigers en voeren van functionerings-evalu- atiegesprekken. De dag duurt van 09.30 tot jó.30 uur en wordt gehouden bij Stichting Contour, St. Annaplein 21. De kosten zijn fl 25,- per persoon, inclusief lunch. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk 25 oktober aanmelden bij Stichting Contour, St. Annaplein 21, 5038 TV Tiiburg, telefoon 543 45 72. l»vl> J&V PAGINA 8 MOE I 20.00 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 HEUKELOM OISTtRfiVIJH MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 •ESTEl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 8