IK Een reus aankleden is een hele toer Wi “Eerst op vakantie en toen ons geld terug. De reuzen komen GEMEENTE BELANGEN Uitslagen Touwtrektoemooi KPJ Bij stands -uitkering i Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9,(013) 513 63 73 Met Rabobank Reizen kunt u alle kanten op. I Rabobank 99 A 6 MOERGESTEL-NIEUWS-WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 PAGINA 7 I I Haal de nieuwste vakantiegidsen bij uw reizenverkopende Rabobank en u heeft meer om u op te verheugen. Zoals het Vakantie VoorPretPakket, dat u meteen al lekker in de stemming brengt. Het ligt gratis voor u klaar en bevat onder andere een prijsvraag waarmee u uw volledige reissom kunt terugwinnen. Tot een maximum van f4.000! Dus heeft u de komende winter zin in zon of sneeuw, stap dan snel binnen bij uw reizenverkopende Rabobank voor de gidsen en uw gratis Vakantie VoorPretPakket. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 Reizen Carry Groenland uit Oisterwijk en Trees Verhoeven uit Moergestel steken de Oister- wijkse reus Peer Paorel in het nieuw. Ook in Heukelom zijn vrijwilligers bereid gevonden Heukelomse Mie een mooi kleed aan te geven. Deze verkleedpartij wordt uitgevoerd door Trees van de Pas, Sjan van de Pas, Arina Schuurmans en Ans Vugs. Ongeveer vijf weken heeft Corrie er voor nodig gehad om Moergestelse Ermelindis aan te kle den. Soms heeft ze er hele dagen aan gewerkt, soms een paar uur per dag, maar in die vijf weken is ze er wel dagelijks mee aan de slag geweest “De afmetingen van de reus en het ont breken van een patroon maken het moeilijk”, zegt Corrie. GBI Als Ermelindis samen met Peer Paorel en Heukelomse Mie op 1 januari 2000 officieel wordt gedoopt, zullen de belangstellenden een Moergestelse reus zien die identiek is gekleed als het fameuze beeld van de heilige Ermelindis in de kerk van Moergestel. De rode rok, de goudkleurige jurk en de blauw afgebiesde cape van dezelfde goudkleurige, stof maken van reu-zin Ermelindis een sjieke verschijning. “Daar kan Moergestel mee voor de dag komen”, zegt Corrie’s man Eddie. Corrie leerde tegen haar zin naaien. “Ik moest het van ons moeder.” In haar jeugd was leren naaien voor meisjes heel gewoon. Het stelde ze in staat later, als ze zelf een gezin stichtten, de benodigde kleding te maken. Dat was goedkoop. Voor het kopen van kleren was geen geld. Wat voor Corrie met tegenzin begon, liep uit op een hobby. De Moergestelse ontwikkelde zich tot een begaafd kledingmaakster. Met onder andere door haar gemaakte carnavalskleding gooide ze telkens hoge ogen. En nu dan een reus. “Het was een leuke uitdaging want een reus heb ik nog nooit aangekleed.” Bij het aankleden van Ermelindis krijgt Corrie Hurkmans hulp van haar man Eddie. Foto Hennie van Schooten. Wanneer en waar je haar ook tegenkomt, Corrie Hurkmans gaat altijd leuk gek leed. De smaakvolle en verzorgde kleding die ze draagt zul je niet in een winkel tegenkomen. Corrie Hurkmans (63) uit Moergestel maakt haar kleding vrijwel alti jd zelf. Haar creatieve talenten zet ze nu in voor de aankleding van de Moergestelse reus, Ermelindis. Dat is een hele toer, een reuzentoer zogezegd. Poule A, heren zwaargewicht 1. Mukken; 2. Mystic Woody’s; 3. Tobroco Dreamteam; 4. De Trekhengsten; 5. Hart van Drunen; 6. ’t Centrum Wintelre; 7. KPJ Vlijmen; 8. Zingende Fresia’s. Poule B heren midden I. 1. Bar Balou; 2. De Flessentrekkers; 3. De Flintstones; 4. De Klaore; 5. KPJ Helvoirt; 6. Hendriks Matrijzen; 7. HoBé Team; 8. Tieten en Bier. Poule C heren midden II 1. De Bisten. 2. Dovako; 3. De Puinhoop; 4. AVR; 5. KPJ De Beerzen; 6. Mystic Woody’s; 7. Bar Baloe II; 8. De Toelies. Poule D heren licht 1. Zacht fruitkwekerij Simons; 2. Goudgele Rakkers; 3. Dupkes I; 4. Dupkes II; 5. Bierdupkes I; 6. Kuipertjes; 7. Bierdupkes II; 8. KPJ Udenhout. Poule E dames zwaargewicht 1. Krachttoer; 2. Bouwservice Bekkers-van Spaandonck; 3. C.V. Is Dè Wè; 4. Ranzige Sloeries van Drunen; 5. De Pullenvullers; 6. De Toelies. Poule F dames lichtgewicht 1. Mystic Woody’s; 2. AVR; 3. De Puinhoopjes; 4. De Bisten; 5. Spetters; 6. De Hofjes; 7. Bar Baloe; 8. De Steeg. De hele wereld bereidt zich voor op de millenniumwisseling, maar Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben weer eens iets bijzonders: reuzen. Ter gelegen heid van dit unieke nieuwjaar worden op nieuwjaarsdag 2000 Peer Paorel, heer van Oisterwijk, Gèèselse Ermelindis en Heu kelomse Mie in het bevolkingsregister van de gemeente Oisterwijk bijgeschreven. Daarna moeten ze worden opgenomen in de drie gemeenschappen. In een serie verhalen geeft MOERGESTEL-NIEUWS de komende weken de achtergronden van dit unieke initiatief. Stichting miMax is een organisatie die wil opkomen voor de belangen van mensen die moeten rondkomen van een laag inkomen. Velen van hen moeten de touwtjes aan elkaar knopen om op het eind van de maand nog voedsel te kunnen kopen. Voor mensen met een bijstandsuitkering is dit iedere maand weer een hard gelag. Gelukkig bestaan er regelingen, waardoor sommige extra kosten vergoed kun nen worden. Iedere Nederlander heeft algemene kosten voor het bestaan, zoals huur, gas, licht, water, zieken fonds, verzekeringen, kleding, eten enz. Men wordt geacht om deze kosten uit het maan delijks inkomen te betalen. Behalve de algemene kosten zijn er ook kosten waarmee men vooraf geen rekening heeft gehouden. Voor deze kosten kan er BIJZON DERE BIJSTAND worden aangevraagd, zoals: - bijzondere noodzakelijke kosten die niet uit het maandelijks inkomen betaald hoeven te worden - noodzakelijke kosten die uit het maandelijks inkomen betaald moeten worden maar die als gevolg van bijzondere omstandigheden hoger zijn dan normaal, bijvoorbeeld hoger energieverbruik door ziekte, aangepast schoei sel etc. - bijzondere noodzakelijke kosten die slechts gedeeltelijk door andere voorzieningen (zie kenfonds, huursubsidie, wet tegemoetkoming studiekosten) worden vergoed. Stichting miMax organiseert daarom een avond om tekst en uitleg te geven aan de BIJ ZONDERE BIJSTAND en wel op dinsdag 28 september om 20.00 uur in de Kunstkring. Ze doet haar verhaal in De Roozendries in Moergestel, het ’thuis’ van de actieve ouderen van Moergestel. De reuzenpop, die zonder hoofd 2,5 meter lang is, kan daar onder een lichtkoepel net binnen staan. Op een tafeltje liggen de naaispullen. Tegen een rand van het tafeltje zijn briefjes geplakt waarop bezoekers van De Roozendries haar complimenteren. ’Geweldig Corrie, wat een groot geduld’, staat er bijvoorbeeld op te lezen. En: ’Wat een door zettingsvermogen.’ Hoewel het haar daar zeker niet om te doen is, vindt ook zij zulke compli menten leuk. De reacties van de bezoekers van De Roozen dries geven ook aan dat het reuzen beginnen te leven onder hen die er al eentje gezien hebben. Op maandag Tl september komt de fraktie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei dingen van de komende commissiever gaderingen. Tijdens deze vergadering zullen de agenda’s van de commissievergaderingen van dinsdag 28 september, woensdag 29 sep tember en donderdag 30 september besproken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, in de burger zaal. Graag nodigen wij U uit om over deze agenda’s van gedachten te wisselen. Op de agen da van de commissievergadering staat onder andere het voorstel tot het vaststellen van de nota Wonen in Oisterwijk en het voorstel tot externe samenwerking bij het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen. Voor de volledige agenda verwijs ik U naar de gemeentepagina van dit blad. Voor meer informatie kunt U zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 5288526, Jan Oerlemans 5132239, Piet Meeuwis 5284678Cees Rijnen 5288133 of bij het secretariaat Frans van lersel 5282500. Tot maandag Tl september in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7