H. VERHEDEN gemeente'Jnformatie g ^Wllems OPHEFFINGSUITVERKOOP tot en met 2 oktober a.s. NIES MOET WEG! ALLES MOET WIG! Vanaf donderdag 23 september alles HALVE PRIJS! op bijv, aardewerk, groene planten, rietwerk, schalen, kaarsen, buitenplanten, balkonbakken, enz. enz. bloemisterij Audacia- nieuws V, Op zoek naar ’n leuk cadeau-idee voor de feestdagen? Spreekuren B en W Recreatiemenners opgelet KLOOSTERLAAN 61, MOERGESTEL,TELEFOON 013 - 513 3633 Kunststof en houten kozijnen deuren Dubbele en enkele beglazing Rolluiken en zonneweringen Afdeling Burgerzaken tijdelijk dicht op vrijdag 8 oktober Bezocht u al eens een vergadering van de gemeenteraad? Het boek '100 Jaar Moergestel In Beeld’ is een schitterend cadeau voor de feestdagen in december of 'n verjaardag of... Vult u zelf maar in. Naar nu definitief bekend is bestaat het boek uit liefst 224 pagina’s en de verschijningsdatum is gepland op 6 november a.s. En... als u nu via de bon intekent kan ook de naam van degene die u wilt verrassen nog worden meegenomen in het register dat achter in het boek komt. In Moergestel In Oisterwijk ISOLATIEBEDRIJF B. en w. -besluiten Subsidie mogelijk voor vervangen van loden drinkwaterleidingen Binnenkort vergaderen de commissies weer AUDACIA JEUGD Bouwvergunningen/meldingen Wet milieubeheer Schoolstraat 31 I 5066 EC Moergestel Tel. 013 - 513 1442 Geen kortingen op bloeiende planten, snijbloemen, bloemwerk... Audacia toont realiteitszin Vraag vrijblijvend offerte! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 i t t i 1 1 t t De gemeenteraad vergadert eens per maand. Op donderdag 23 september om half acht is het weer ...1 -1 ..2 - 0 ..0-5. ...6 -1 ...1-3 ..1-9 ...5-2 ..0-1 t t i s s i Op maandag 27 september is er van 16.30- 17.00 uur spreekuur: wethouder Depmann. Op dinsdag 28 september is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk van 11.00-12.00 uur: burgemeester Kortmann, wethouders van den Bosch, Hora, Rakhorst en Depmann. a 1. e t s Als bestuur van de recreatieruiters Moerges tel, thuis bij rijvereniging Fevior, zijn wij voornemens binnen onze club een groep recreatiemenners bijeen te krijgen. De bedoeling is te onderzoeken of hier behoefte aan is en welke activiteiten allemaal zouden kunnen worden ontwikkeld. Om een en ander gestalte te geven willen wij een bijeenkomst organiseren voor recre atiemenners en toekomstige recreatiemen ners op maandag 4 oktober 1999 om 21.00 uur in de kantine van de manege Fevior, Heiligenbaan 1B Moergestel. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met M. Hulskes tel. 013-5216 166. bezoekadres: De Lind 44, Oisterwijk, tel. (013) 529 13 11 Burgemeester en wethouders hebben op 14 september 1999 onder meer de volgende be sluiten genomen: Hilverbode Besloten is om het geschil met ‘De Hilverbode BV’ te beëindigen door finale kwijting over en weer door partijen jegens elkaar. Het besluit van het college zal ter kennis worden gebracht van de commissie Algemene bestuurszaken. Uitrukkleding brandweer De uitrukkleding van de brandweer zal worden vervangen door kleding die aan de wettelijke ARBO-eisen voldoet. Garantiesubsidie Besloten is om aan het Zuid-Nederlands Ka merkoor (ZNKK) een garantiesubsidie toe te kennen om het exploitatietekort van de Johannes Passion te dekken. ZNKK neemt de organisatie van de Johannes Passion op Goede Vrijdag in 2000 over van de Stichting Muziek evenementen Oisterwijk (SMEO). Nota Ouderenbeleid Aan de raad wordt een voorstel voorgelegd over de nota Ouderenbeleid. Garantiesubsidie Besloten is om aan het gilde St. Sebastiaan en Barbara een garantiesubsidie te verstrekken voor de gilde kringdag. Binnen 3 maanden na afloop van het evenement moet de eindafreke ning worden ingestuurd. Onlangs is een nieuwe subsidieregeling voor de vervanging van loden drinkwaterleidingen in woningen van kracht geworden. De subsidie kan worden aangevraagd door particuliere ver huurders, eigenaar-bewoners, woningcorpo raties en huurders (met toestemming van de huiseigenaar). De subsidieregeling gaat in met terugwerkende kracht tot 1 januari 1999 en eindigt op 31 december 2004. De subsidie wordt vastgesteld aan de hand van het aantal strekkende meters nieuwe waterlei ding en is een vergoeding voor een deel van de kosten van de sanering. Allereerst moet een formulier worden ingedi end bij het ministerie van VROM om de sub sidie aan te vragen (het aanvraagformulier). Na de sanering moet een tweede formulier wor den ingediend bij VROM om de subsidie vast te laten stellen. Óp dit laatste formulier dient de feitelijke kostenopgave van een installateur en het aantal meters nieuwe waterleiding te worden vermeld. Beide formulieren kunnen worden aangevraagd bij de Stichting Loodsa- nering, telefoonnummer 070 - 347 75 51. Voor algemene vragen over de sanering van loden drinkwaterleidingen kunt u contact opne men met de Stichting Loodsanering, telefoon nummer 0800 0222526. Op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 september vergaderen de commissies weer. De vergaderingen zijn openbaar. U kunt dus komen luisteren. Er wordt vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Tijdens de ver gaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Zo kunt u uw mening geven over de onderwerpen die behandeld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet vóór de ver gadering te melden. Het vergaderschema en de onderwerpen die worden behandeld: COMMISSIE ALGEMENE BESTUURSZAKEN De commissie algemene bestuurszaken ver gadert op dinsdag 28 september vanaf 20.00 uur. Op de agenda: vaststellen van de versla gen van de openbare en besloten vergadering van de commissie op 7 september jl. Daarna de volgende raadsvoorstellen: over externe samen werking bij het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen; het vervangen van uitrukkleding van de brandweer en een voorstel om alsnog met de begroting 2000 van de regionale brandweer in te stemmen. Ter kennisname staat op de agenda een nota over het geschil gemeente Oisterwijk/Hilverbode en tot slot nog de rond vraag. De agenda voor de overige commissiever gaderingen was bij het ter perse gaan nog niet bekend. zo ver. De gemeenteraad beslist als hoogste baas van de gemeente namens u over zaken die u raken. Als u dat wenst dan kunt u vanaf de pu blieke tribune de vergaderingen volgen, wilt u weten wat er zoal aan de orde komt tijdens de vergadering? Haal dan bij voorlichting in het gemeentekantoor of in het servicepunt van de gemeente in Moergestel gratis een set met de agenda en de voorstellen die burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad doen. Meepraten kan ook. U kunt uw mening geven over een of meer onderwerpen die op de agen da staan. Zo weet de gemeenteraad hoe u erover denkt en kan zij uw visie meewegen in de besluitvorming. Wilt u van dat “Spreekrecht,’ gebruik maken, dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. PAGINA 11 Were Di 4 - Audacia 312.30 RKTW 5 - Audacia 410.TO Audacia 5 - RKDSV 212.30 Audacia 6 - Broekhoven 410.00 Audacia 7 - Sarto 1010.00 Wilhelmina Boys 12 - Audacia 810.00 Dames RKTW 1 - Audacia 112.00 Op vrijdag 8 oktober is de afdeling Burgerzaken in het gemeentekantoor gestoten. De mede werksters van die afdeling zijn ook niet bereik baar. Dat houdt verband met het volledig ver vangen van het hoofdinformatiesysteem. U kunt op vrijdag 8 oktober niet bij de gemeente terecht voor een paspoort, rijbewijs, Europese identiteitskaart of uittreksels. Voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden kunt u die dag evenmin terecht, maar uiterlijk donderdag 7 oktober of weer op maandag 11 oktober. Uitslagen pupillen zaterdag 18 september Were Di-Audacia Dl3-0 Audacia D2-Beerse Boys4-0 Beerse Boys-Audacia El11-1 Audacia E2-Beerse Boys2-3 Audacia E3-Oisterwijk6-5 SV SOS-Audacia E416-0 Beerse Boys-Audacia E50-11 J. Brabant-Audacia F12-13 Audacia F2-Taxandria0-8 Hilvaria-Audacia F34-1 Audacia F4-Taxandria7-0 Nevelo-Audacia F56-5 Uitslagen junioren zaterdag 18 september Audacia Al-Gloria 4C4-0 Oirschot-Audacia BI2-0 Audacia B2-Longa1-15 Desk-Audacia Cl2-2 Programma Jeugd zaterdag 25 september Viola-Audacia Al13.15 Audacia Bl-Spoord. Boys13.30 Zigo-Audacia B213.30 Audacia Cl-SV SSS12.00 Audacia Dl-Nevelo09.30 Spoord. Boys-Audacia D208.45 Audacia El-Nevelo09.30 Hilvaria-Audacia E210.00 J. Brabant-Audacia E310.00 Audacia E4-Oirschot09.30 Audacia E5-Zigo09.30 Audacia Fl-Beerse Boys11.30 Sarto-Audacia F211.00 EDN ‘56-Audacia F309.15 Audacia F4-Nevelo11.30 Audacia F5-Sarto10.45 AANGEVRAAGDE VERGUNNINGEN/MELDINGEN In week 37 is de volgende melding binnengekomen: - het bouwen van een hondenhok en plantenkas aan de Servennenstraat 2. De volgende sloopaanvraag is binnengekomen: het slopen van een bijgebouw aan de Oisterwijkseweg 75a. Met de volgende meldingen is ingestemd: - het uitbreiden van de woning Eysenbrand 14; - het plaatsen van een tuinhuisje aan het Vooskerbos 36b (verleden week verkeerd gepubliceerd) Kennisgeving Algemene Wet Bestuursrecht Aanvraag en ontwerpbeschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - Nistria B.V. vleeswaren voor het veranderen, het bouwen van dock-sluizen, het uitbreiden en verplaat sen van de opslag van gassen en het in werking hebben na die verandering van een vleeswarenbe- drijf aan de Industrieweg 20. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de ge vraagde vergunning te verlenen. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf 23 september gedurende vier we ken ter inzage. Beschikking B en W hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - L. en W. Burgmans, voor een revisievergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Broekzijde 6. De beschikking ligt vanaf 23 september gedurende zes weken ter inzage. Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven - P. van Spaendonck, Rootven 41, 5066 AV Moerges tel. Audacia - Avanti’311 -1 Blijkbaar hebben ze bij Audacia in de rust van de wedstrijd tegen Avanti alles eens op een rijt je gezet en de conclusie getrokken dat alleen door kei- en keihard werken resultaten kunnen worden behaald en het “mooie voetbal” maar even moet worden vergeten. Dat betekent dat de hoop op een favorietenrol in deze competi tie voorlopig nog even opzij moet worden gezet en zal er wedstrijd voor wedstrijd “geknokt” moeten worden vanaf het eerste fluitsignaal. Dat de ploeg daartoe in staat is bewees zij in de tweede helft en dat mag hoopvol stemmen. Bovendien levert dat voor de toeschouwer nog leuke wedstrijden op ook Weer achterstand Net als in de eerste wedstrijd tegen Nevelo moest een vroeg opgelopen achterstand goed worden gemaakt. Reeds in de eerste minuut sneed Avanti door de Audacia-verdediging en kon Frank Gevers de 0 -1 binnenlopen. Dat was weer achter de feiten aanlopen en zoeken naar een strijdplan om weerstand te bieden. Dat lukte niet erg en Audacia mocht eigenlijk nog van geluk spreken dat de schade tot de rust tot die 0 - 1 beperkt bleef. Verdiende gelijkmaker Na rust dus een vastberaden Audacia dat op zoek ging naar minstens die gelijkmaker en de gas ten uit Schijndel kwamen er niet meer aan te pas, al bleef het gevaar van een snelle counter aanwezig. Audacia leek door pech achtervolgd te worden. Keeper, paal en lat en zelfs door een ongelukkige manoeuvre het zelf van de doel lijn van de tegenstander halen van de bal (Patrick Marcelis), dreigden dat uw verslaggever “een onverdiende nederlaag” moest koppen. Vijf minuten voor tijd kwam dan toch die bevrij dende treffer en die was identiek aan de gelijk maker tegen Nevelo. Ook nu zette Rob van der Heijden voor en was er een ferme kopstoot van Oscar van Alphen (abusievelijk schreef ik toen Max) dat doel trof. Uitslagen zondag 19 september 1999 Audacia 1 - Avanti’31 1 Wilhelmina Boys 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Korvel 5 Audacia 4 - SVG 5 EDN’56 2 -Audacia 5 Blauw Wit’81 3-Audacia 6 Nemelaer 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Spoordonkse Boys 6 Dames Audacia 1 - SVSOS 10 - 2 Programma zondag 26 september 1999 Boxtel 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 - Korvel 212.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11