Jongerencentrum Demo Oisterwijk Familie activiteit van de VOGG Alcohol in het verkeer w Groene fietskaart van Noord-Brabant De entree voor dit concert is fl 5,00. De zaal gaat open om 21:00, het concert zal rond 22:00 beginnen. a.s. Maandag 27 september wordt de film Star Trek Insurrection vertoond. De film begint om 19:30 en de entree is fl 2,50. De openingstijden: Woensdag 22-9:14:30 - 19:00 en 21:15 - 23:00 Donderdag 23-9:14:30 - 23:00 Vrijdag 24-9: 14:30 - 18:00 en 21:00- 02:00 (concert) Zaterdag 25-9:21:00-01:00 Zondag 26-9:14:30- 18:00 Maandag 27-9:14:30 - 23:00 Dinsdag: 28-9:14:30 - 23:00 De huiskamer is op donderdag, maandag en dinsdag geopend van 18:00 tot 22:00. Op zondag 26 september worden alle leden van de VOGG. (ver. voor ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap) uitgenodigd om bij Piet Plezier te komen midget golfen. Deze activiteit wordt ons aangeboden door Bér Kosters en is in plaats van het fietsen op de Piet Plezier. Maar we verwachten dat ons dit even veel plezier zal geven Voor ons zijn de holen vrij van 10.30 uur tot 12.00 uur. Zorg dat u op tijd aanwezig bent om ingedeeld te worden en de attributen in ontvangst te nemen. Dus kom allemaal op zondag 26 september op tijd naar Vennelaan 1 in Oisterwijk voor een gezellige ochtend met de VOGG en breng de hele familie mee! Rijden onder invloed: de cijfers Per jaar worden zo’n 37.000 mensen met ’te veel op’ door de politie aangehouden. Rij den met een glaasje teveel op kost jaarlijks aan ruim honderd mensen het leven. Daarnaast vallen er een paar duizend gewonden. Rijden onder invloed blijft dus een probleem. Ook in Brabant. In onze provincie worden per jaar gemiddeld 1400 verkeersongevallen geregistreerd, waarbij één van de bestuurders alcohol heeft gebruikt. In totaal vallen daarbij 462 slachtoffers, waaron der 340 letselongevallen en 18 doden. Na hoeveel glazen mag je niet meer rijden? De wet stelt het rijden onder invloed strafbaar. Het is een misdrijf om anderen bloot te stellen aan de risico’s van je eigen alcoholgebruik. Er is een wettelijke norm vastgesteld voor ’rijden onder invloed van alcohol’. In die wet staat dat men niet meer dan 0,5 promille alcohol in het bloed mag hebben als men aan het verkeer deelneemt. Dit geldt dus niet alleen voor bestu urders van auto’s en brommers, maar óók voor fietsers. De grens van 0,5 promille wordt bereikt Is DEMO idiot prooP De zomervakantie van DEMO zit er al weer een tijdje op, en geheel uitgerust zijn we allemaal aan het nieuwe jaar begonnen met o.a. films, tienerdisco, huiskamer en purple haze. Ook de concerten zijn weer begonnen. Vele van jullie hebben het eerste concert echter gemist. Dat was jammer, want Motherfed speelde erg goed. Op vrijdag 24 september staat de rock-cover- band idiotproof op het podium van DEMO. Deze Eindhovense band zal een breed scala aan rockhits ten gehore brengen: van ZZTop tot Brian Adams en van Pearl Jam tot Buffalo Tom. DEMO zal op 24 september dus worden omgetoverd tot een waar rockpalace. Als je van goede live-muziek en een gezellige avond uit houdt, moet je zeker langs komen! Je vindt Jongerencentrum DEMO aan de Molenstraat 1 in het centrum van Oisterwijk. Tot ziens! Op 19 september werd de Brabantse Fietsdag georganiseerd. Dat was een bijzondere gele genheid waarbij 24 gemeenten de “GROENE FIETSKAART VAN NOORD-BRABANT” presenteerden. Deze aantrekkelijke kaart wijst fietsers op uitnodigende manier de weg naar 250 plekken waar iets interessants te zien is op het gebied van natuur en milieu. De Groene Fietskaart van Noord-Brabant laat het groene gezicht zien van de provincie en is een extra reden om voor een prettig dagje uit de fiets te pakken. Fietsers kunnen aan de hand van de kaart zelf hun routes plannen. Er zijn 250 interessante ‘afstapplekken’ vermeld die op het gebied van natuur en milieu zeer veel interessante dingen te bieden hebben. Zijn er nog meer vragen, zoals: waar vind ik in Brabant nog werkende oude watermolens, waar kan ik plekken bezoeken waar men milieuvriendelijk bouwt of waar kan ik natuurvriendelijk over nachten? De kaart geeft alle informatie! Maar op de kaart zijn ook de locaties te vinden van grote, kleine en verrassende natuurgebieden, van verkooppunten van milieuvriendelijke pro- dukten en natuurlijk ook van kinderboerde rijen en milieu-educatieve centra. Samenwerking De Groene Fietskaart van Noord-Brabant is gemaakt in het kader van een interregionale samenwerking van de Brabantse gewesten, gemeenten en milieu-educatieve centra. Deze kaart is uniek, omdat hij zich, in tegenstelling tot vele andere kaarten, concentreert op bij zondere afstapplekken voor de recreatieve fietser. De Groene Fietskaart van Brabant is gratis verkrijgbaar, onder andere bij het gemeen tehuis, VWkantoor, bibliotheken, en milieu- educatieve centra in de deelnemende ge meenten. ongeveer na twee glazen alcohol. Maar zelfs na één glas is het reactievermogen al verminderd. Bovendien bestaat het gevaar dat je na dat ene glaasje er nog ééntje, of twee, neemt, want het is zo gezellig. Daarom kan je beter helemaal niets drinken als je nog van plan bent te gaan rijden. Laatje rijden of neem een taxi. Hoeveel alcohol zit er in één glas? Pils, wijn en sterke drank hebben een ver schillend alcoholgehalte. Een glas bier bevat evenveel alcohol als een glas wijn of als een glaasje sterke drank. Eén glas bevat ruim 12 mi pure alcohol. Ook de nieuwe drankjes als alcopops (frisdrank met alcohol), shooters (likeur) en blasters (mixdrankjes) hebben een verschillend alcoholgehalte. Wat zijn de gevolgen van alcohol op je rijge drag? Alcohol heeft directe invloed op het reactie- en waarnemingsvermogen. Vanaf twee glazen kun je minder goed afstanden schatten, bijvoor beeld de afstand tot een tegenligger. Vanaf drie glazen zie je rood licht minder goed, bijvoor beeld remlichten of stoplichten. De reacties nelheid begint af te nemen. Hierdoor heb je bijvoorbeeld een langere remweg. Alles lijkt verder weg dan in werkelijkheid, waardoor je bijvoorbeeld een bocht met een te hoge snel heid nadert. Vanaf zes glazen reageren je oogspieren trager (tunnel-effect). Je kijkt niet meer zo vaak naar wat er links en rechts van je gebeurt. Waarnemings- en concentratiever mogen lopen met de helft terug. Vanaf acht a tien glazen zijn alle remmen los en doet de zelfoverschatting zijn intree: je denkt dat je alles beter kunt. Jé zelfkritiek en je beoorde lingsvermogen nemen sterk af. Alcohol in het verkeer leidt dus tot roekeloos rijgedrag. Tenslotte Kortom, alcohol verkeer: dat kun je niet maken. Bovendien zijn er genoeg alcoholvrije alternatieven. Voor meer informatie (bijvoor beeld folders en achtergrondmateriaal) kan men terecht bij de GGD of Kentron. Of bel de Alcohol Infolijn, tel. 0900 - 500 2021. 4 w L MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 PAGINA 10 Jachthoorngroep Horido Zuster Gerda: i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10