w Ondernemend Moergestel moet nadrukkelijk op de kaart I I 15 en 16 september Bedrijven Kontakt Dagen in Tilburg BB^B 1 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 - 23e Jaargang - Nr. 1064 de Ven voorzitter Ondernemend Moergestel Bestuur Ondernemend Moergestel Ruud van de Ven Kees den Teuling Loet van Dam p.a. Rootven 10 5066 AW Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond van enkele Tel.: (013) 513 31 81 Fax: (013) 513 38 23 Ruud van van Onder onderzoek van BEDRIJVEN KONTAKT DAGEN Nu is er dan een inspanning verricht om van de BKD in Tilburg een succes te maken. Van deze gelegenheid en soort gelijke gelegenheden in de toekomst wil Ondernemend Moergestel gebruik ma ken om tegemoet te komen aan haar algemene filosofie: "laten zien waar je goed in bent". MARKETING- COMMUNICATIE PLAN In 1998 is in opdracht nemend Moergestel een naar het koopgedrag van Moer- gestelse inwoners en het imago van Moergestel als winkel-, uitgaans- en recreatiecentrum uitgevoerd. Het onderzoek was een uitvloeisel enkele brainstormingsessies van zakelijke dienstverleners, waaraan Moergestel relatief rijk is. Het rapport van het onderzoek biedt een scala van gegevens, sterke en zwakke punten, analyses, bevolkingsgegevens enz. Ondernemend Moergestel heeft voor lopig werk genoeg om de resultaten te vertalen naar realiseerbaar beleid. -■ I TOEKOMSTPLANNEN Nu we gesprekspartner zijn willen wij, zonder aan politiek te doen, initiatieven nemen, hardop denken, onderzoeken, behoefte peilen in uiteenlopende zaken, die betrekking hebben op het aantrekke lijk houden en krijgen van Moergestel. Zo zijn wij bijvoorbeeld bezig met een kiosk met info-centrum, het promoten van de "Hilver" als aantrekkelijk gebied (door de ruilverkaveling de "Hilver" ontstaat er een groot natuurontwikke lingsgebied in het toch al groene Moergestel), het aandringen op een hernieuwde herinrichting van het St. Jansplein, een logo maken voor "klantvriendelijk Moerges-tel" (is bijna zover), het verkeerscirculatieplan enz. En er is een zwartboek gemaakt om van dalisme tegen te gaan. de vereniging Ondernemend Moer gestel. Alle branches doen mee en de man van het eerste uur Ruud van de Ven wordt voorzitter. DOELSTELLING Blijkens de oprichtingsakte stelt de vereniging zich ten doel: a. het beharti gen van de belangen van de in Moer gestel woonachtige ondernemers; b. het ontwikkelen van alle initiatieven en het aangaan van die activiteiten die kunnen bijdragen tot groei van de ondernemin gen van de leden en c. het bevorderen van de contacten tussen leden onderling. HISTORIE In 1994 verscheen onder het regime van de voormalige gemeente Moerges tel een ontwerp Komplan, waarin slechts een halve hectare bedrijventerrein was opgenomen. Enkele ondernemers die daar lucht van kregen gingen op hun achterste benen staan. Zij zagen de bui al hangen; als de gemeente Moergestel zich hiermee zou overleveren aan de nieuwe gemeente Oisterwijk dan zou den er geen nieuwe voorzieningen komen en de bestaanden zullen op de lange duur verdwijnen. Herindeling was al erg genoeg, maar dat hoefde toch niet te leiden tot een niet meer levens vatbare leefgemeenschap, dat zich alleen nog maar tot "wonen" beperkte. Het was nog lang niet zover dat de poli tieke partijen in de gemeenteraad van Moergestel zich schikten in het voor uitzicht, in tegendeel zelfs, maar toch... De ondernemers werden gehoord en haalden de publiciteit. Zij kregen adhe siebetuigingen van collega's; er was weliswaar een winkeliersvereniging, maar door de eenzijdige samenstelling kon-zij geen vuist maken. De roep om een nieuwe, alle branches omvattende organisatie, werd steeds manifester. Dat resulteerde in de oprich tingsvergadering in november 1994 van Door Albert van der Werf Aan de oproep aan haar leden om eens wat meer uit de anonimiteit te komen en dat daarvoor de Bedrijven Kontakt Dagen (BKD) in Tilburg een uitstekende gelegenheid is, is naar tevredenheid gehoor gegeven. Aanvankelijk werd gedacht dat Onder nemend Moergestel in één stand haar leden zou vertegenwoordigen, doch er komen 7 standhouders, waaronder Ondernemend Moergestel zelf, en een veelvoud aan adverteerders. Er is op de BKD een Oisterwijk-Moergestel-straat, waarin u de stands kunt aantreffen. In een uitstekende samenwerking met de Oisterwijkse colle ga's is dat tot stand gekomen. Naast de huis aan huisverspreiding (3150 exemplaren) van deze extra Moergestel Nieuws, zullen er op de BKD nog eens 2500 exemplaren worden verspreid. Daarmee heeft de vereniging Ondernemend Moergestel in haar nog jonge bestaan weer een mijlpaal bereikt in haar streven om Ondernemend Moergestel nadrukkelijk op de kaart te zetten. GESPREKSPARTNER In het gesprek, dat ik voor dit artikel met Ruud van de Ven had, was hij het meest in zijn nopjes met de verhouding die nu met de gemeente is bereikt. Onderne mend Moergestel is voor de gemeente een serieuze gesprekspartner gewor den, waarnaar wordt geluisterd. De gemeenteraad is dan wel de uitein delijke beslisser, doch de opvattingen van Ondernemend Moergestel zijn wel degelijk van invloed. Zo noemt hij als voorbeeld dat bij realisering van Sonman II, ook Sonman I op de schop gaat om de bedrijventerreinen een meer park-achtig aanzien te geven. ta toude" 77 - r- gW7 I V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7