Beleggen is kijken naar de toekomst.’ Pierre maakt knappe koppen ZOEKERTJES Seminar 'Beleggen in fondsen van de Robecogroep' De reuzen komen 2 9 Beleggen staat tegenwoordig nog onverminderd hoog in de belangstelling. U wilt beleggen, omdat u uw geld wilt zien groeien waarbij het rendement in een goede verhouding staat tot het risico. Voor en juiste afweging over zaken als toekomstige bestedingen. beleggingsdoelen, risicospreiding en beleggingshorizon kunt u rekenen op een verantwoorde advisering. Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, (013) 513 63 73 Pierre van Wanrooy werkt met klei aan de reuzenkop van Peer Paorel, Heer van Oisterwijk. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken, verzoeken wij u om uw deelname telefonisch te melden bij Yvonne Vermeer, medewerkster commerciële binnendienst bij onze bank. Rabobank Moergestel nodigt u graag uit om het beleggingsseminar 'Beleggen in fondsen van de Robecogroep' op maandag 20 september as. bij te wonen. Het seminar begint om 1930 uur en vindt plaats in Partycentrum 'Den Boogaard te Moergestel. Madame Tussaud Zodra een kop in klei klaar is, wordt daar een mal van gemaakt. Met deze mal kan de uitein- Van Wanrooy en zijn compagnon Henk Smul ders hebben Polyco samen in 1991 opgericht. Polyco is een zogeheten spin-off van de Efteling. Dit recreatiepark is groot geworden mede dank zij tot de verbeelding sprekende creaties waar van Anton Pieck dikwijls de geestelijk vader is geweest. De technieken die daarvoor gebruikt worden, worden ook toegepast door Van Wanrooy en Smulders. De laatste is de zoon van de man die het beeld van de Tilburgse Kruikenzeiker heeft ontworpen. We treffen Van Wanrooy in zijn huiskamer waar hij werkt aan het modelleren in klei van een van de drie reuzenkoppen. Hij heeft Peer Paorel, heer van Oisterijk onder handen. Voor hem staan foto’s van onder anderen Mie Pieters, de bekende kasteleinse van Heukelom. De Heukelomse reus gaat Heuke- lomse Mie heten. Ook Moergestel en Oister wijk krijgen reuzen die geïnspireerd zijn op bekende figuren uit de (geschiedenis) van deze twee gemeenschappen. ALGEMEEN BELANG De agenda voor de komende raadsvergadering op 23 september kent een aantal zaken die een wezenlijke doorwerking hebben voor de inwo ners van Oisterwijk. Het is daarom belangrijk te weten hoe U als direct belanghebbende over een en ander denkt. Laat daarom Uw stem doorklinken en bezoek onze fractievergadering op maandag 20 september a.s. om 19.30 uur in het Raadhuis aan De Lind, kamer 8, bovenste verdieping, (lift aanwezig en de koffie staat klaar). Mocht U op een andere manier Uw inbreng willen geven, dan kunt U daarnaast telefonisch contact opnemen met Noud Smits (tel. 513 1694), Ferry Pörtzgen (tel. 521 7217), Hans Denissen (tel. 513 1836), Daniëlla Hulskes (tel. 528 5795), Arnold van Beekhoven (tel. 521 7032). Graag tot ziens en/of horens. De koppen van de reuzen van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk komen uit Kaatsheuvel. Pierre van Wanrooy (36) schept de mooiste dingen van polyester. Hij leerde dit creatieve vak op de Efteling, waar hij samenwerkte met de mensen die dit park letterlijk vorm hebben gegeven. Alles wat Van Wanrooy maakt is uniek, dus ook de reuzenkoppen worden ook iets zeer exclusiefs. De hele wereld bereidt zich voor op de millenniumwisseling, maar Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben weer eens iets bijzonders: reuzen. Ter gelegen heid van dit unieke nieuwjaar worden op nieuwjaarsdag 2000 Peer Paorel, heer van Oisterwijk, Gèèselse Ermelindis en Heu kelomse Mie in het bevolkingsregister van de gemeente Oisterwijk bijgeschreven. Daarna moeten ze worden opgenomen in de drie gemeenschappen. In een serie verhalen geeft MOERGESTEL-NIEUWS de komende weken de achtergronden van dit unieke initiatief. In de woonkamer waar Van Wanrooy aan het werk is, staan een aantal tot de verbeelding sprekende voorbeelden van wat hij met poly ester in zijn mars heeft. In een hoek staat een levensecht beeld van Marylin Monroe. Het is zo goed gelukt dat het meteen een plaatsje zou kunnen krijgen bij Madame Tussaud. Ook de kop van Boris Karlov is niet van echt te onder scheiden. delijke kop in onverwoestbaar polyester uit gevoerd worden. De laatste hand wordt er overi gens in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk aan gelegd. Moergestelnaar Leon Verhoeven beschildert de kop van de Moergestelse reus Ermelindis met waterbestendige verf Van Wanrooy is ook bereid gevonden de handen van de drie reuzen te modelleren en in polyester uit tevoeren. Gekke dingen Het zijn slechts vingeroefeningen van de man die het geluk heeft gehad om met zijn talent de kost te verdienen. Polyco voert veel opdracht en uit voor het bedrijfsleven. Wie richting Amsterdam rijdt, passeert bij Utrecht de fa brieken van Douwe Egberts. Dat kan niet mis sen. Een enorme kop en schotel maken dat duidelijk. Van Wanrooy en Smulders zijn de makers er van. Van dit soort reclame-uitingen kunnen overal in Nederland worden aangetrof fen. De plakboeken van Van Wanrooy puilen uit van de voorbeelden. Ook voor kunstenaars worden opdrachten uitgevoerd. Bijzonder is verder het werk dat pretparken in binnen- en buitenland uitbesteden aan het bedrijf onder de rook van de Efteling. Het gaat dan dikwijls om ornamenten van attracties. Een in eigen beheer ontworpen en uitgevoerde nostaqlgische draaimolen sloeg in de Verenigde Staten zo aan, dat nummer vier momenteel in de maak is. Dat wil niet zeggen dat het serie werk is. integendeel. Elke carrousel is weer anders. “In series werken ligt ons niet”, aldus Van Wanrooy. “De gekste dingen hebben we al gedaan. Maar koppen van reuzen, nee dat is voor ons ook de eerste keer. Het zal ook wel de laat ste keer zijn. Heukelom, Moergestel en Ois terwijk hebben echt iets zeer bijzonders.” v .19 - IIIIÈ - PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 Rabobank HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Voor professionele pasfoto's kunt u te recht bij DA Drogisterij Kemps! Noveen St. Clara belangrijk. Vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in heeft. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u heel erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel op branden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Noveen St. Clara volbracht. J.K. Waar kunt u nog goedkoper terecht voor het ontwikkelen van foto’s? Bij DA Drogisterij Kemps, vanaf 19 ct. het hele jaar lang, iedere dag kans dat u uw foto’s gratis mag meenemen. Ook moeite met zoeken naar paardrijlaarzen, 'n riem, damesschoenen mt 36, leuke dameskle ding mt 46-48, 'n mooi dameskolbert van 30,-? Wij hebben het voor u! Loop gerust eens binnen in Twinkeltje. Ambachtelijk bereid Hoeve-ijs. Elke vrijdag middag van 13.00-18.00 u. Burg. Poortstraat 41, Moergestel, Tel. 513 2214. Geboortekaartjes? Wees verstandig en re serveer tijdig de boeken! Buro '76, Oisterwijkse- weg43, tel. 513 2268. Te koop: buxusplanten vanaf 15 cm t/m 30 cm. Prijs vanaf f 0,90 - f 1,75. Tel. 513 3444 na 17.00 uur. Er is weer volop gerookte paling van eigen kweek. Palingkwekerij Rokerij Reijrink, (013)513 2328. Iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Gevraagd: hulp in de huishouding voor mini maal 1 dag per week. Goede beloning. (013) 513 1610. Te koop: kanteldeur voor garage. In zeer goede staat. Standaardmaat f 150,-. Inl.: (013) 513 3604 (vragen naar Christel van den Boer). Te koop: 141/a Ha. snijmaïs, ook geschikt voor ccm. A. Timmermans, Zandstraat 22, Moer gestel, Tel. (013) 513 2302. Gevraagd: zelfstandig werkende huishoude lijke hulp voor 3 4 uur per week. Schoolvakan ties vrij. R. Witlox, Tilburgseweg 34, tel. 513 3712.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5