Boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ krijgt definitief vorm IfeflL - - MOERGESTEL jaar Fractieberaad VVD Waarom collecte voor de Nederlandse Brandwonden- stichting? Een nieuw project van de Zonnebloem MOERGESTEL Danscentrum Brabant, ook bij u in de buurt Officiële presentatie begin november -i’ i i PAGINA 7 Ondergetekende tekent in voor het boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ en wil graag ex. ontvangen. Naam Adres PC/Woonpl. Handtekening: Het totaalbedrag van 55,95 p.st.) heb ik inmiddels overge maakt op bankrekeningnr. 13.45.44.463 t.n.v. Buro '76 te Moergestel onder ver melding van 'Boek 100 Jaar’. (Deze bon invullen en in een met 80 ct. gefrankeerde envelop opsturen naar: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel of op dat adres in de bus stoppen. Telefonische bestellingen kunnen niet worden geaccepteerd. Intekeningen zijn dan pas van toepassing indien het verschuldigde bedrag op bovengenoemde bankrekening is bijgeschreven. Na verschijning wordt bekendgemaakt wanneer u uw bestelde boek(en) kunt af halen). In november 1999 verschijnt het boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ van de hand van Ad Wolfs Adr.Z. Het boek bestaat uit plm. 200 pagina's op A4-formaat en bevat 600 foto’s van Moergestel in de afgelopen 100 jaar, voorzien van begeleidende teksten. Het boek wordt genaaid gebonden en voorzien van een harde kaft. De prijs van het boek bedraagt 55,95 per stuk. U kunt d.m.v. deze bon op het boek intekenen waarna uw naam wordt opgenomen in het register achterin het boek. ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ wordt slechts éénmalig uitgegeven in een beperkte oplage die wordt vast gesteld na de intekenperiode. in beeld MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 Voorbeeld Presentatie Nog steeds intekenen I L -Z' i <jk 1 I jeugd- ’n (verkleinde) Voorbeeldpagina uit het boek (pagina 120) in beeld Heeft u dat nou ook? Op een feestje is iedereen gezellig aan het dansen, maar u zit langs de kant, het liefste nog achter de tafel, waar nie mand u ten dans kan vragen. In uw hart zou u wel willen maar u kunt nog niet dansen. Wist u dat u al na één dansles bij Danscen trum Brabant op de dansvloer kunt staan en een foxtrotje mee kunt dansen. Om dit te leren hoeft u niet ver van huis, want Dans centrum Brabant geeft in zo’n 10 plaatsen les, dus ook bij u in de buurt. Als je begint met een cursus dan start je bij de Beginners-cursus; het tempo ligt laag, zodat iedereen het gemakkelijk kan volgen. In de cursus van 15 lessen leer je de engelse wals, tango, foxtrot, cha cha en jive. Na deze eerste cursus kan iedereen op examen voor het diploma Brons. Om iedereen naast de lessen voldoende te laten oefenen worden er wekelijks dansavonden georganiseerd. Lekker de hele avond naar hartelust alle nieuwe passen oefenen. Naast de gewone stijldans cursussen worden er ook al een aantal jaren country western dans lessen gegeven. Het grootste gedeelte hiervan Op dit moment worden de al gereedgekomen pagina’s van het boek ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ voor de laatste maal gescreend en gecontroleerd. Naar verwachting wordt de komende week de ’opmaak’ van het boek voltooid. Ondertussen gaat de intekening echter nog gewoon door. Uit de enquête die in 1998 gehouden is, is gebleken dat de Zonnebloem iets kan gaan betekenen voor de jongere gehandi capten en zieken. Op donderdag 14 oktober a. s. van 14.00 uur tot 16.00 uur is er een kennismakingsbijeen komst in Hercules in Diessen. Deze bijeenkomst is bedoeld voor mensen tot en met 50 jaar. Op deze middag zullen we inventariseren wat de wensen zijn en hoe we het een en ander gestalte kunnen geven. Onderling contact is een belangrijke factor. Woont U in Udenhout, Oisterwijk, Moer gestel, Hilvarenbeek, Diessen, Oost-West- Middelbeers of Reusel en hebt U belang stelling dan kunt U zich voor 1 okt. a. s. aan melden bij Petra Verheyen, tel 513 23 51. Hebt U nog vragen bel dan gerust. In principe gaan wij er vanuit dat U zelf voor vervoer kunt zorgen, indien dit niet lukt proberen we U er mee te helpen. is het bekende line-dancing, hiervoor heb je ook geen danspartner nodig, maar danst wel samen in een groep. Als je bij de beginnerscursus start leer je gezellig in de groep de leukste dansen. Heb je zin in wekelijks de benen een keer strekken en gezellig uitgaan, schrijf je dan nu in voor een danscursus bij Danscentrum Brabant en bel 073-503 3550. Zie ook onze advertentie in deze krant. Deze stichting is voor al haar werkzaamhe den grotendeels afhankelijk van particuliere bijdragen, o.a. via de collecte. In verband met de komende collecte, die nog nader zal worden aangekondigd, lijkt het mij een goed idee hier eens uiteen te zetten, zij het in ‘t kort, wat er zoal met uw geld wordt gedaan. Preventie en voorlichting De meeste brandwonden kunnen voorkómen worden. Daarom geeft de Stichting op uitge breide schaal voorlichting daarover. Alleen al met haar voorlichtingspresentaties bereikt de Stichting meer dan 50.000 mensen per jaar. Nationale Huidbank Met de Nationale Huidbank zorgt de Neder landse Brandwondenstichting voor voldoende donorhuid. Het gebruik van donorhuid ver mindert de pijn, versnelt de genezing en reduceert de kans op littekens. Wetenschappelijk onderzoek De Nederlandse Brandwondenstsichting bevordert en financiert wetenschappelijk onder zoek naar de verbetering van behandelmetho den van mensen met brandwonden, naar het verminderen van littekens en naar de verdere ontwikkeling van donorhuid. Dus daarom collecte voor de Nederlandse Brandwondenstichting! Voor meer informatie kunt u contact opne men met Frans Poppelaars, collecte-organi- sator Moergestel, tel.: 013 513 2346. Om u enig idee te geven laten we hierbij een voorbeeldpagina uit het boek zien, ’n Definitieve pagina, zodat u een indruk krijgt van hoe het boek er uiteindelijk uit komt te zien. Weliswaar drukken we hierbij een verkleind voorbeeld af, want hetwerkelijke formaat van het boek is A4 (ter verduidelijking misschien: het formaat van ’n gewoon vel briefpapier). De meeste pagi na’s bevatten ’n drietal foto’s met bijschrift. De foto’s zijn genummerd, en ook aan de onderkant vanelke pagina zijn die nummers weergegeven. Natuurlijk wordt het eerste exemplaar van het boek, als het straks klaar is, officieel gepre senteerd. Op dit moment wordt met auteur Ad Wolfs nog overlegd hoe hij dat het liefst wil. Ideeën zijn er bijvoorbeeld om de presentatie te laten plaatsvinden in een decor van ’n aan tal uitvergrote foto’s en natuurlijk krijgt de presentatie ’n specifiek karakter. Ook wordt gedacht aan de mogelijkheid om op dezelfde plek bestelde boeken af te laten halen, zodat, naar wens van de besteller, het boek door Ad Wolfs eventueel gesigneerd kan worden. Zoals u ziet is ook nu weer de intekenbon opgenomen, want de intekenperiode loopt nog steeds door. Op dit moment is namelijk de te drukken oplage nog niet vast te stellen. Houd u de wekelijkse publicaties in de gaten hoe lang de intekenpe riode nog loopt. Hebt u nog niet ingetekend dan raden we aan om zeker niet te lang meer te wachten. Denk daarbij vooral ook aan het feit dat het boek een prachtig, luxe, eindejaarsgeschenk is voor vrien den, familie of kennissen. Ook voor Moergestelse bedrijven is het boek werk een prachtig relatiegeschenk in het laat ste jaar van dit millennium. Neem in geval van interesse gerust contact op met de uit gever: Buro ’76, Tel. 513 2268. Onze fractie is weer van vakantie terug en begint op maandag 20 september, om 20.00 uur met de voor bereiding van de agenda voor de raadsvergadering van 23 september a.s.. Besproken wordt o.a. de evaluatienota Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) en sportsubsidies. Wilt u dit fractieberaad ook eens meemaken, kom dan 20 september naar de WD-fractie- kamer op de eerste verdieping van het raadhuis aan de Lind. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rak- horst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Cora Steffens en Janneke Olden- hof, de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Jacques Raadschelders, Frank Smit en Wout Polderman. Hebt u geen tijd, maar bent u wel geïnteres seerd in de VVD, vraag dan ons kwartaalbericht aan bij Tonny Pijpers (tel. 528 3016). Hierna is de eerstvolgende fractievergadering op maandag, 27 september a.s.. Dan vindt de voorbereiding op de commissievergaderingen plaats. U bent zowel op 20 als op 27 september van harte welkom in onze fractiekamer. 335 336 337 335. Kantoorpersoneel van AVANG in oktober 1969. Achterste rij v.l.n.r. Huub van Berkel, Jeanne Welvaarts, Christ Janssen, Fons van Gestel. Middelste rij v.J.n.r. Francien van Remunt, José van de Dries, H. Smetsers, Jac. van Lier. Zittende v.l.n.r. Leny Schilders, Christien Schilders, onbekend. 337. Bouw van Den Boogaard in 1959- 1960. Bij de opening in 1960 werd de operette De parels van de koning opgevoerd door kinderen van de lagere school en voor de eerste keer ook een gemengd spel. 336. De heer C. (Nilles) van de Wouw was op 18 februari 1977 vijftig jaar onafgebroken werkzaam bij de firma AVANG. Ook zijn drie broers werkten elk meer dan 40 jaar bij de fabriek. V.l.n.r.: A. van Gils, L. van Gils, mejuffrouw J. van Gils, F. van de Wouw, de vrouw van de jubilaris, jubilaris C. van de Wouw, M. van de Wouw, A. van de Wouw, Ant. van Gils.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 15