lekker, gezellig en ontspannen nazomeren,., bij ons. I Huize Stanislaus houdt open huis op zondag 19 september OPENBARE VERKOOP BIJ INSCHRIJVING Slijterij ’In den Korenmaaier GEZELLIGHEID ONDER DE KURK 1 Commercieel medewerker binnendienst mlv DiSaronno Amaretto Boomsma Blavod Black Vodka Sandeman Sherry Bij ons vindt u voor elke gelegenheid iets passends 'onder de kurk'... De reuzen komen Floryn I M 16.00 uur: Optreden Mirlitonfanfare ‘De Klomp’. 16.00 uur: Bekendmaking winnaars loterij waaronder de ballonvaart. 17.00 uur: Sluiting fancy-fair. Tussen dat alles door treedt de groep ‘Die Opbrengst voor Stichting Doe Een Wens’ Op zondag 19 september opent Huize Stanislaus haar deuren voor iedereen die maar een kijkje wil komen nemen vanwege het 10-jarig bestaan van de nieuwbouw. Zij doen dat o.a. met een groot fancy-fair waarvan de opbrengsten gaan naar de Stichting ‘Doe een Wens’, een stichting die zich bezighoudt met het vervullen van wensen van kinderen die geen 18 jaar oud worden... De entree op deze Open dag is natuurlijk gratis. Een van de hoogtepunten van de reuzenop tocht in Ath is dit zeshonderd kilo zware Ros Beiaard. De vier heemskinderen zitten op een hoogte van 6,5 meter. De hele wereld bereidt zich voor op de millenniumwisseling, maar Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hebben weer eens iets bijzonders: reuzen. Ter gelegen heid van dit unieke nieuwjaar worden op nieuwjaarsdag 2000 Peer Paorel, heer van Oisterwijk, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie in het bevolkingsregis ter van de gemeente Oisterwijk bijgeschre ven. Daarna moeten ze worden opgeno men in de drie gemeenschappen. In een serie verhalen geeft ’Moergestel-Nieuws’ de komende weken de achtergronden van dit unieke initiatief. honderden jaren was deze een stille dood gestor ven. Een jeugdvereniging heeft de reuzen in het begin van de jaren zeventig nieuw leven inge blazen. Het succes van Ath laat zien dat zulks in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom eve neens mogelijk moet zijn. Aan de geïnteresseerde delegatieleden zal het niet liggen. Zij keerden na de ’studiedag’ in Ath nog enthousiaster terug dan ze al waren. Studiereis delegatie Oisterwijk en Moergestel Op bezoek in de reuzenhoofdstad Op zondag 22 augustus vertrok in alle vroegte een bus uit Oisterwijk. De chauffeur reed via Moergestel naar het middeleeuwse stadje Ath in het Franstalig gedeelte van Vlaanderen. Het ongeveer dertig personen sterke gezelschap uit Moergestel en Oisterwijk bezocht Ath om zich daar op de hoogte te stellen van de reuzen-cul- tuur. Ath noemt zich met recht en reden de reuzen-hoofdstad van België. Jaarlijks trekt in augustus een reuzenoptocht door het plaatsje. Tienduizenden belangstellenden lopen Ath onder de voet. In Ath is veel kennis aanwezig over de geschie denis en de achtergronden van de zeer oude reuzencultuur. Deze cultuur bestond vroeger ook in plaatsen als Oisterwijk en Tilburg. De kennis is hier verloren gegaan. Om deze ken nis opnieuw te vergaren is de reis naar Ath ondernomen. Het geslaagde uitstapje stond onder leiding van Joop van Lier, voorzitter van de Millenniumstichting Oisterwijk. Het gezelschap aan boord van de bus bestond uit inwoners van Oisterwijk en Moergestel die betrokken zijn bij de introductie van de reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Daar wordt dus serieus werk van gemaakt. Om iets meer van de reuzentraditie te leren, moet men gewoon in Ath zijn. De reuzentraditie in deze plaats is ruim vijf eeuwen oud. De schitterende optocht op 22 augustus is destijds ontstaan om de ongeletterde mens verhalen uit de bijbel te leren. Deze verhalen werden uitgebeeld tijdens een processie. Er werden reuzen voor gebruikt om dat die goed opvallen in een mensenmassa. Het oorspronkelijk religieuze aspect zit nog steeds in de populaire optocht van vandaag. De reus Samson is daar een mooi voorbeeld van. Samson is de bijbelse figuur die zijn kracht verloor toen zijn haren werden afgeknipt. Hij versloeg zijn vijanden met het ’ezelskakebeen’. Met dit ’wapen’ in zijn handen en met lange haren wordt Samson meegevoerd door Ath. Dit soort kennis is aan de delegatie uit Oister wijk en Moergestel overgedragen door een spe ciaal ingehuurde gids. Mevrouw Anne-Marie Dekuyssche-Lowagie is een specialist op dit terrein. Ze ging ook uitvoerig in op de recente geschiedenis van de Athse reuzenprocessie. Na u ze overal tegenkomen... Natuurlijk is er ‘n springkussen voor de kinde ren, draait er elk half uur het Rad van Fortuin; er liggen fotoboeken van de nieuwbouw en de verhuizing er naar toe nu 10 jaar geleden; de videoband van de verhuizing is de hele dag te zien. Loten voor de loterijen kunnen de hele dag gekocht worden en de gehele opbrengst komt, zoals gezegd, ten bate van het goede doel, de Stichting ‘Doe Een Wens’. Aardige bijkomstigheid in dit verband is te vermelden dat alle beschikbare prijzen spon taan en gratis zijn aangeboden door leveranciers van Huize Stanislaus, ondernemers, enz. U bent zondag 19 september van harte wel kom in het nieuwe Stanislaus! lüMffili -sssr 1 o S Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. Het programma ziet er globaal als volgt uit: 10.00 uur:Rechtstreekse uitzending van MTV Radio vanuit de aula 10.30 uur: Ouders met kinderen zijn welkom om kaartjes te komen afhalen voor een bal lonnenwedstrijd. 11.00 uur: Opening Open Dag. 11.15 uur: Onder muzikale begeleiding worder Naemloose Speelers’ de gehele dag op en kunt de ballonnen opgelaten. 5 Prijzen zijn hiervoor beschikbaar. 11.15 uur: Opening fancy-fair waarbij, uiter aard tegen betaling, allerlei spelletjes gedaan kunnen worden, spulletjes gekocht kunnen worden en er wat gegeten en gedronken kan worden. Tevens vinden er loterijen plaats waar mee aantrekkelijke prijzen te winnen zijn, zoals: ‘n gratis ballonvaart (bij goed weer wordt er om 18.00 uur opgestegen), ‘n kleuren-TV, ‘n fauteuil, ‘n radio-CD-speler enz. 13.00 uur: Optreden van Drumband ‘Prinses Juliana, ‘n drumband van verstandelijk gehan dicapten. 14.00 uur: Optreden ballonnenclown (tot 16.00 uur). 14.30 uur: Optreden jachthoomblazersgroep I AMARFITO I On&'NAU S MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 PAGINA 9 a i' I fles 75 cl. Op korte termijn is er binnen ons bedrijf een vacature voor een: Heb je interesse, stuur dan een bij voorkeur handgeschreven brief met C.V. binnen 14 dagen aan VDK-agri b.v., Postbus 95, 5066 ZH MOERGESTEL. Voor meer informatie kun je bellen naar Yvonne Verweij of John van Willigen: (013) 513 3617. De Hair Maris notarissen te Oisterwijk zal in opdracht van de familie Van Elderen bij inschrijving in het openbaar verkopen: het vrijstaande woonhuis, de bouwkavel en schuur met ondergrond, erf en tuin te Moergestel, Rootven 14, gelegen in het centrum van Moergestel, kadastraal bekend Gemeente Moergestel sectie A nummer 4249, groot zeven are en tweeënzestig centiare. betaling van het honorarium ten laste van de koper volgens het tarief van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie, het kadastraal tarief en de kosten van kadastrale recherches, alsmede de waarborgsom ad 10% van de koopsom of afgifte van een bankgarantie voor dit bedrag, dient uiterlijk op 5 oktober 1999 te geschieden; betaling van koopprijs en de overdrachtsbelasting dient uiterlijk op 9 novem ber a.s. te geschieden. Bezichtigingen: op vrijdag 10 en 17 september, zaterdag 11 en 18 september, telkens van 14.00 uur tot 16.00 uur. De verkoopvoorwaarden, een inschrijvingsformulier en nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij De Hair Maris notarissen, De Balbian Versterlaan 6 te Oisterwijk, telefoon 013-52 33 400. De inschrijving vindt plaats op dinsdag 28 september aanstaande om 16.00 uur in café-restaurant De Brouwer, Rootven 11 te Moergestel. ‘Hondo’. DiSaronno Originale, The Italian Taste, fles 50 cl. Boomsma doet ’t op z’n eigen wijze. De enige neutrale zwarte vodka. VDK-agri is een jonge en groeiende handels- -''Ss onderneming met klanten in Nederland, Duitsland en X andere landen over de hele wereld. Het assortiment bestaat voor het grootste deel uit kunststof producten voor de agrarische sector. Hierbij staan kwaliteit en een goede service hoog in het vaandel. Al geruime tijd zijn wij marktleider op o.a. het gebied van individuele buitenhuisvesting van kalveren. Het geheim dat je deelt met Sandeman. types Dry Seco Fino, Medium Dry, Soléo Very Special Dry VDK-agri biedt je: Een afwisselende baan binnen een klein en gezellig team, waarin op een informele en uiterst collegiale wijze met je wordt samengewerkt. Aan alle werknemers wordt veel ruimte geboden voor eigen inbreng en ideeën. Ons kantoor is gunstig gesitueerd in een nieuw kantoor in het centrum van Moergestel. Pure Graanjenever nu met uw eigen agenda, liter t Ha fijn... een frisse vruchten borrel van Floryn. Citroenbrandewijn of Bessenjenever De functie: Het betreft een fulltime functie van 40 uur. Als commercieel medewerker binnendienst sta je direct in contact met onze (toekomstige) klanten. Directe verkoop, order- en klantenafhandeling zijn daarom belangrijke taken. Om die verkoop zoveel mogelijk te stimuleren is ook de hele marketing een belangrijk aspect in jouw functie. In overleg met de buitendienstmedewerkers zorg je voor het opzetten van foldermaterial, advertenties, Nieuwsbrieven en (vak)beurzen. Verder zal je actief zijn met het opzetten en afhandelen van mailings en het beheren van het database-bestand. Ook het plannen van afspraken voor de buitendienstmedewerkers, het verwerken van hun gespreks- notities en het verzorgen van hun correspondentie behoort tot jouw taak. Functie-eisen: Wij zoeken een enthousiast medewerker met een commerciële instelling. Hij of zij kan zelfstandig werken, is flexibel en wil initiatief tonen. Affiniteit met de agrarische sector is niet noodzakelijk maar wel een pré. Wij vragen minimaal een opleiding op MBO-niveau en ruime ervaring met Windows '98 (Word/Excel) en Exact. Beheersing van de Nederlandse en Duitse taal (in mindere mate de Engelse taal) in woord en geschrift is een must. fles 70 cl. fflSAWiOl]

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9